Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

nemam, najbolje shto mogu je da potrazhim preko gugla, al to mozhesh i sam. to mi objashnjavao ortak koji je zaludjenik za biologiju i hemiju, proucava to pola zhivota, vishe nego ja religije i filozofije, znam da mi je objashnjavao hemijske veze tkiva i razne neke detalje (pola nisam razumeo a ni tu polovinu nisam zapamtio) i da mi je rekao da to u teoriji bioloshki ima smisla, ali, kao shto pomenuh, da bi razlika bila mala, tako da u praksi i nema neke preterane vajde to raditi xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lu

zagrevanje pre, istezanje nakon treninga... ja sam slične podatke nailazio i kada je u pitanju trčanje, da se istezanjem pred trening umanjuje snaga mišića...

To je standardno, pomislio sam da ima baš neka alternativa, u smislu novog. A i zavisi od toga ko šta hoće da postigne - ako gura maksimum, prihvatljivo je.

Mada, neki moraju da nameštaju kosti pre vežbanja, tako da je istezanje neizbežni deo toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno kad sam isla na one gej zenske treninge cesce me je nesto zigalo dok vezbam nego kad dizem tegove. Pa je kapiram iz te neke 'vezbice u parteru' prica da se treba zagrevati razgibavanjem. A verovatno je bilo i onog 'ne znam sta pricam al sigurno ne moze da skodi' :D

Uradila sam 3 zgiba za redom :wub: Osecam se kao glava kuce, samo mi strap-on fali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel je mpoguće napredovati u snazi a biti u kal. deficitu? Ima neko oprobanu metodu za poboljšanje benč presa, već stagniram neko vreme, i čim sa na nekoj redukciji kalorija, snaga opada, imam osećaj da sa svakom kilom koju skinem padnem jedno ponavljanje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi izvadi krv, nek ti kazu majmuni sta smes, a sta ne smes da jedes... Mada ja sam vise za onu varijantu "boli me bas kurac", al sa njom je mnogo teze, stekao sam nadljudsku snagu, a furam stomacic... Mada ja locem kao svinja svinjska, tako da...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za probijanje stagnacije u dobijanju mase- odmor od par nedelja nevezbanja i posle toga HIT sa vecim tezinama nego to tada. Ako se vec budzis onda ni ne treba da gubis kile, vec da ih nabacujes. A salo skines tako sto proteine unosis iz izvora sa sto manje zasicenih masti, i uopste da izbegavas te masti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel je mpoguće napredovati u snazi a biti u kal. deficitu? Ima neko oprobanu metodu za poboljšanje benč presa, već stagniram neko vreme, i čim sa na nekoj redukciji kalorija, snaga opada, imam osećaj da sa svakom kilom koju skinem padnem jedno ponavljanje....

 

Hm, na mene recimo deluje kada radim ovako, po serijama:

 

1. 12 ponavljanja

2. 10 ponavljanja

3. 4 ponavljanja

4. 2 ponavljanja

5. Radim opadajucu seriju, recimo (1x100, 2x90, 3x80, 7x60 , bez pauza)

 

Uglavnom probaj da menjas intenzitet i tezine. Ponekad je dobro da stavis vise nego sto mozes da izbacis, cisto da se privikavas na tezinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa benchom nema druge sem da se forsira, odradis na jednom treningu 90kg dva ponavljanja, pa na sledecem ce ti biti lakse da odradis 85kg x 4-5, i sve tako... :) Bar je kod mene to bio slucaj, pa kad zapne predjes na madcow ili 5/3/1, koji rade na istom principu: zapnes, prvo kurcenje s velikom tezinom i malo ponavljanja, da bi ti posle bilo lakse da dizes manje tezine vise puta :da: Ko kad radis zgibove sa opterecenjem, da bi ti posle bilo lakse da radis obicne zgibove, sa bez nista :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt ljudi sad sam posle sto godina otisao da trchim. Sta reci, mislio sam da cu da crknem. Trne jezik, boledu pluca, ukus krvi u ustima itd.

 

Evo josh dolazim sebi. :haha:

U zadnjih nekoliko godina jedina fizichka aktivnost mi je sex. :no:

 

Dajte neke savete ovom djembelom gmazu. Moram vratiti kondiciju i liniju (koju nikad nisam ni preterano imao).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je hladno da trcim pa vozim sobnu biciklu, ja relativno lako ulazim u formu sto se tice kardio vezbi, svaki dan pojacavaj malkice tempo i/ili kilometrazu i pazi na disanje... izbegavaj šećere pre trčanja, jes da je medeno ali nemoj.

Edited by Hail Metal
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...