Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jako su neprecizne te aplikacije, trčanje ili vožnja biciklom umerenim intezitetom (znači ne penzionerski) za 30min sagori između 350-400kal.

Neka trčanje od 12km/h za 60min (što je zaista dobar tempo za duže staze) sagori 800kal, nemoguće da hodanje mnogo manjim intenzitetom i na duplo manjoj kilometraži sagori 650kal.

 

Ali podržavam poentu priče, zimi je za nas koji se lako gojimo pogubna neaktivnost, ja sam malo napolju jer mi je zima, ali odradim trening tegovima i/ili kardio na sobnoj bicikli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sagorevanje kalorija je ključno imati ubrzan puls što duži vremenski period. Tako da sam se i ja iznenadio da trčanje sagori samo 30% više kalorija od hodanja na istu dužinu. Pogledaj po netu.

 

Opet za ovih 650 kalorija koje ja sagorim na oko 7km je bitno to što imam 100 kila. Ako imaš 80 kila sagorećeš možda i 20% manje.

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda za uski benč da malo širi hvat zauzmeš ili da probaš z šipku.

 

Za sagorevanje kalorija je ključno imati ubrzan puls što duži vremenski period. Tako da sam se i ja iznenadio da trčanje sagori samo 30% više kalorija od hodanja na istu dužinu. Pogledaj po netu.

 

Hm, za koliko vremena si prepešačio 7km ?

Meni logika nalaže da ako za kraće (ili isto vreme) pređeš duplo veću distancu trčeći nego hodajući više i kalorija potrošiš, možda nisam u pravu ali ako za sat vremena pretrčim 12km dok za sat vremena prepešačim 6 km sigurno sam barem duplo više kalorija potrošio trčeći, da ne pričam o EPOC stanju organizma posle aktivnosti.

 

Opet za ovih 650 kalorija koje ja sagorim na oko 7km je bitno to što imam 100 kila. Ako imaš 80 kila sagorećeš možda i 20% manje.

 

Slažem se, ali opet preteruju te aplikacije, meni za 30min trčanja intenzitetom od 12km/h prikaže da sagorim 600kal, jednostavno nije realno...

 

Opet niko od nas ne može tačno da zna koliko sagori (a nije ni bitno), ja jednostavno računam da mi je minut umerenog kardia sa biciklom 10kal, trčanje i vijača 12kal, kardio treba da bude dosta žestok da bi se postiglo 15kal po minuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li se ovo uopste vidi: http://app.endomondo.com/workouts/399807085/17316804

 

Ovo je od letos iz klasične Endomondo aplikacije kad sam imao oko 95 kila, 6.39 km za 2h:36m:18s sagoreo 670 kcal.

 

Računa zajedno sa terenskim nagibima i vremenskim uslovima. Koju si ti aplikaciju koristio?

 

Možda je ovo zbog razlike u jačini gravitacije :haha:

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno ove imam :

http://tuber.rs/kate...litaciju-latex/

 

800din komplet, a ima i ovih skupljih TubeR što isto mislim da je extra stvar.

 

hvala, gledao sam to i ranije, ovi tuberi mi deluju dobro ali nisu baš jeftini dok mi ove tračice za pilates nešto baš i nisu nešto

mada, nova godina je možda se častim

 

Za sagorevanje kalorija je ključno imati ubrzan puls što duži vremenski period.

 

za puls se slažem, ali ne znam da li ti uspevaš da podigneš puls hodajući

za hiit treninge npr tvrde da najbolje sagorevaju a u pitanju su kratki treninzi jakog intenziteta, tako da ni ova dužina trajanja ne znam da li stoji

inače nemam predstavu koja aktivnost koliko troši, nikada nisam merio ili računao za sebe ali nema sile da poverujem da ću hodanjem istrošiti samo 30% manje energije nego trčanjem... bar ne ovako kako ja hodam i trčim :D

 

edit... aha, na istu dužinu a ne vreme... to već možda jeste tu negde...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet niko od nas ne može tačno da zna koliko sagori (a nije ni bitno), ja jednostavno računam da mi je minut umerenog kardia sa biciklom 10kal, trčanje i vijača 12kal, kardio treba da bude dosta žestok da bi se postiglo 15kal po minuti...

Ima formula, mozda realnije pokaze:

 

Men use the following formula:

Calories Burned = [(Age x 0.2017) — (Weight x 0.09036) + (Heart Rate x 0.6309) — 55.0969] x Time / 4.184.

Women use the following formula:

Calories Burned = [(Age x 0.074) — (Weight x 0.05741) + (Heart Rate x 0.4472) — 20.4022] x Time / 4.184.

Znaci po tome ja za 30min treninga s pulsom 150 sagorim oko 300. Pa nije nerealno.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo više sagoriš sa tim pulsom, jer je dosta jak...

A sta ako ti za neki puls treba mnogo slabija fizicka aktivnost jer si u kurcu s kondicijom, jel i onda sagorevas mnogo isto kao neko ko mora da se oteli od intenziteta za istih 150? To me je uvek bunilo.

Mislim da je puls indikator ali ne daje celu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A sta ako ti za neki puls treba mnogo slabija fizicka aktivnost jer si u kurcu s kondicijom, jel i onda sagorevas mnogo isto kao neko ko mora da se oteli od intenziteta za istih 150? To me je uvek bunilo.

Mislim da je puls indikator ali ne daje celu sliku.

Pa valjda , ali puls daje neku pribliznu sliku, da bi se" u kaloriju" znalo treba ozbiljno testiranje...

 

Elem odlucio sam da radim mrtvo dizanje, polako savladavam tehniku, pa malo menjam program, fokusiracu se uglavnom na osnovne vezbe 4-8 ponavljanja,malo vece tezine, upper/lower split, recimo :

 

Bencx4

Zgibovix4

Kosi bencx4

Propadanjax4

-----------------------

Mrtvox4

Cucnjevix4

Iskorakx4

Listovix4

-----------------------

odmor

---------------------

Zgibovix4

Potisak za ramenax4

Veslanjex4

Propadanjax4

--------------------------

Mrtvox4

Cucnjevix4

Iskorakx4

Listovix4

 

 

Kad je odmor kardio i trbusnjaci

 

Pa sta Bog da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, oprez sa mrtvim dizanjem. Najvise likova koje znam je sjebalo ledja bas na toj vezbi, a nisu bili pocetnici. Izbegavajte da tu vezbu prvu radite. Pozeljno je i da stavite pojas.

Odlican savet , jedan od tih koji su sjebali ledja sa mrtvim dizanjem sam i ja , i to sa tezinom koja mi u to vreme nije bila maksimum ... Obavezno pojas i polako radite

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...