Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Misilm da je baš ta fotka iz perioda snimanja "Pain & Gain", tu je nabacio gomilu mase. Čitao sam intervju u kojem kaže da je ustajao u 02:00 da bi jeo na silu, smučila mu se hrana.

Hahaha kralj.To je taj rezim,i ja sam navijao sat da jedem dok sam bio na masi,sad sam se vec vratio regularnom ritmu jer ne mogu toliki tempo u ishrani da podnesem,14 kilograma za 3 meseca od toga sa 13% masti na 15%,2% nus efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok sam se zanosio idejom da mogu da nabacim masu čitao sam po BB forumima na tu temu, ljudi koji se time profesionalno bave su trvrdili kako je taj stav koji furaju naši doktori zaostao i da visoko-proteinske dijete ne štete bubrezima... doduše, bilo je tu i drugih priča manje istaknutih pojedinaca o samoregulaciji nivoa lošeg holesterola pa da nije problem ni ako svakodnevno jedeš veće količine žumanaca (pošto većina uzme 2-3 žumanca dnevno, ostalo samo belanca zbog holesterola), kao i priča o 3-5g C vitamina kada krene da te hvata, sve potkrepljeno "nekim studijama" (ovo zadnje čak i primenjujem povremeno)... sve ovo kod zdravih osoba, bolesni već ne bi smeli da se zajebavaju, tu je ravnoteža već narušena...

 

ne sumnjam da ste vi ozbiljno učili ali ste učili ono što vam se servira, a svaki dan neka nova istraživanja negiraju neka stara i tako u krug i to malo sprečava običnog neupućenog smrtnika da modernu medicinu prihvati kao egzaktnu nauku... ako ništa drugo, čovek kao pojedinac i kao rasa je veoma adaptibilan i to mi se sviđa?

 

inače, ne mislim da si se obrukala, ali ostavljam prostora da nije tako kako kažeš...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok pravite masu ne zaboravite na bubrege... toliko proteina ce ih urnisati... just saying ;)

 

Ne odgovaram ovo za bubrege, nisam lekar, nego interesuje me zašto ljudi visoko proteinski dijetu vezuju za masu?

Po onome što čitam, naučnim studijama i zdravoj logici visoko proteinska dijeta više ide uz skidanje masti.

Jednostavno sportisti / bilderi, najviše proteina unose u cutting fazi.

Nauka kaža, ne ja, da je za mišićni rast potrebno dovoljno proteina a ne previše, previše se ne iskorištava, realnost je da mišićni rast najviše zavisi od nivoa testosterona.

 

Inače teorija oko bubrega ima raznih, znam da je recimo Vujošević na niskoproteinskoj ishrani jer ima problema sa bubrezima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno bre... it's only internet

 

Znas kako studija koju smo mi ispitivali na metabolizmu mladih ljudi radili smo gojazne sa kontrolnom grupom, i svasta nesto smo ispitivali. Ono sto je bilo perzistentno je da osobe koje unose vise proteina imaju vecu bubreznu hiperfiltraciju (bubrezi se ponasaju kao masina u centrifugi) u tom procesu vec zapocenju neka mikro-ostecenja, da vas ne smaram sad o tome... tj dolazi do propustanja i gubitka proteina koji se izbacuju urinom. Opet zivimo na tlu gde je prisutna endemska nefropatija (okolina Kolubare, Pomoravlje, i slivovi u Dunav). Samim tim nikad ne znas kod koga ce takvo opterecenje preparatima da utice na bubreznu funkciju. Kazem gledam malo siru sliku i samo naglasavam da budete oprezni dec it ;)

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok sam se zanosio idejom da mogu da nabacim masu čitao sam po BB forumima na tu temu, ljudi koji se time profesionalno bave su trvrdili kako je taj stav koji furaju naši doktori zaostao i da visoko-proteinske dijete ne štete bubrezima...

Protein je najskuplji suplement i najskuplja hrana, nikom ne odgovara , pogotovu ne velikim korporacijama, da kažu da previše proteina nije zdravo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, tu dolazimo do onoga da nema šanse da znaš koje istraživanje je koliko nepristrasno a koliko podmazano lovom kog lobija... organska ishrana je takođe poprilično skupa pa eto njima npr odgovara da da kažu kako to nije zdravo...

 

ja ne zastupam nijedan stav, ne tovarim se proteinima, pogotovo ne suplementima, sve što radim je da odvajam proteinske od obroka sa uh, a ni tu nisam siključiv, samo kada mi je zgodno... dal to valja ili ne ne znam ali mi ima logike da valja...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno nisi video maldog coveka sa bubreznom hilerflitracijom od konzumiranja svakavih "proteina".

 

Anyway ja znam zasto sam ovo rekla, a bio bi lepo da argumentujes zasto sam se "obrukala" majku mu ako ne znam da naucim, vako nista mi nisi posebno rekao ;)

a mozda je imao genetskih predispozicija za tako nesto ? ``proteina`` pod znacima navoda kao da je to neka hemija , kao da je pio sonu kiselinu jebote , endemska nefropatija Okolina Kolubare grad Lazarevac koji ima bolnicu za to oboljenje zbog LOSE VODE BAS OVDE U DONJOJ KRIVAJI DELU MOG MESTA SOPICA , sigurno ne zbog preteranog unosa proteina smem glavu da dam na panj za sledecu tvrdnju

 

covek koji se bavi amaterskim bb koristi suplementaciju ( ne mislim na steroide , to je malo drugacija prica ) i jede prilicno dobro u bb smislu je zdraviji od obicnog coveka koji jede sve zivo , uvek cu pre da popijem proteinski sejk , ili litar mleka od 2 litra piva ili 2 deci vinjaka i nikakva naucna saznanja me nece ubediti da je ovo drugo zdravije i bolje po mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica je da bubrezi rade 200% na sat ako unosis "dovoljno" proteina na svakih 3-4 sata sto je potrebno ako zelis veliku misicnu masu,sto znaci da generalno nije zdravo modifikovati svoje telo (kad odstupas od svoje genetike previse) ali retko ko to prihvati kad krene da vezba.Naravno da postoji veca mogucnost od sjebavanja nekog organa ako mu ne das da se odmara nego ga non-stop forsiras.Urea ce uvek biti povisena ako uzimas "dovoljno" proteina dnevno i to je znak da bubrezi rade vise nego sto treba.

E sad,najveca zabluda je da treba da se uzima 1,5 do 2g proteina na TELESNU TEZINU jer to vec zavisi od milion stvari,neko ima 15% masti na celu telesnu tezinu a neko 6% i opet kad uzmes u obzir da ovaj sa 15% ima recimo 80kg-a kao i ovaj od 6%,nikako ne mozes doci na zakljucak da trebaju isto proteina konzumirati.Pa jos kad uzmes u obzir tezinu kostiju,nekom je kostur tezi nekom laksi.Napredovace svako ko normalno trenira,ko odmara redovno i ko se ne sakati na treninzima vise nego sto treba a normalno se hrani.Najgora stvar kod vezbaca koji ne napreduju znatno jeste sto upadaju u katabolizam a ne sprecavaju ga.

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica je da ljudi mistifikuju proteine kao nesto negativno , proteine koji su sastavni deo hrane , i bb kao nesto po defaultu negativno , zar je zdravije po vase zdravlje da pojedete burek ili 5 jaja ? 150 grama govedjeg buta ili 150 grama tirolske salame ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cinjenica je da ljudi mistifikuju proteine kao nesto negativno , proteine koji su sastavni deo hrane , i bb kao nesto po defaultu negativno , zar je zdravije po vase zdravlje da pojedete burek ili 5 jaja ? 150 grama govedjeg buta ili 150 grama tirolske salame ?

Ja sam gore i mislion na protein kao protein ne WHEY,kazein ili bilo sta iz BLEND-a u prahu :D.Ono o cemu se prica jeste da covek koji se ne opterecuje modifikacijom svog tela ne treba da unosi toliku kolicinu proteina(nebitno dal je iz hrane ili suplementski prah).

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si lekar , ne brukaj se ovakvim glupostima :haha: :haha: :haha:

Наравно да могу да се сјебу бурези од превелике количине протеина, али нико од нас не достиже ту количину уноса тако да оно.

 

Opusteno nisi video maldog coveka sa bubreznom hilerflitracijom od konzumiranja svakavih "proteina".

 

Anyway ja znam zasto sam ovo rekla, a bio bi lepo da argumentujes zasto sam se "obrukala" majku mu ako ne znam da naucim, vako nista mi nisi posebno rekao ;)

Нису то те количине протеина па да могу да се оштете бубрези.

 

 

Jednostavno sportisti / bilderi, najviše proteina unose u cutting fazi.

Nauka kaža, ne ja, da je za mišićni rast potrebno dovoljno proteina a ne previše, previše se ne iskorištava, realnost je da mišićni rast najviše zavisi od nivoa testosterona.

 

Баш то, у фази резања је још битнији унос протеина и рад са теговима како би се што више мишића очувало.

И та друга ствар је тачна, протеини који се не могу искористити у сврху мишићне хипертрофије се конвертују у гликоген баш као сви угљени хидрати. Тако да си праву реч подвукао. Довољно.

 

Protein je najskuplji suplement i najskuplja hrana, nikom ne odgovara , pogotovu ne velikim korporacijama, da kažu da previše proteina nije zdravo.

eye_reasonably_small_400x400.jpg

 

 

 

:obrv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam gore i mislion na protein kao protein ne WHEY,kazein ili bilo sta iz BLEND-a u prahu :D.Ono o cemu se prica jeste da covek koji se ne opterecuje modifikacijom svog tela ne treba da unosi toliku kolicinu proteina(nebitno dal je iz hrane ili suplementski prah).

a daj mi argument istinit da je normalan unos proteina ekstraktovanog iz surutke stetan ? normalno da neces da jedes tj pijes kilo dnevno , jebota pa znam i ja lika iz lajkovca koji je uzimao supenom kasikom kreatin umesto cajnom , i pio litar vode dnevno umesto 4 pa ? popij 2 litre rakije npr i umreces

 

 

Наравно да могу да се сјебу бурези од превелике количине протеина, али нико од нас не достиже ту количину уноса тако да оно.

 

 

Нису то те количине протеина па да могу да се оштете бубрези.

 

 

Баш то, у фази резања је још битнији унос протеина и рад са теговима како би се што више мишића очувало.

И та друга ствар је тачна, протеини који се не могу искористити у сврху мишићне хипертрофије се конвертују у гликоген баш као сви угљени хидрати. Тако да си праву реч подвукао. Довољно.

 

 

eye_reasonably_small_400x400.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=HQoRXhS7vlU

 

 

:obrv:

sta si ti sad novo rekao ? ponavljas samo vec receno Edited by bo88gdan

Share this post


Link to post
Share on other sites

a daj mi argument istinit da je normalan unos proteina ekstraktovanog iz surutke stetan ? normalno da neces da jedes tj pijes kilo dnevno , jebota pa znam i ja lika iz lajkovca koji je uzimao supenom kasikom kreatin umesto cajnom , i pio litar vode dnevno umesto 4 pa ? popij 2 litre rakije npr i umreces

 

Bogdane bre brate ja ne znam dal se ti salis ili namerno izvlacis stvari iz konteksta,ja ti upravo o tome i pricam,isti ti je kurac prah i protein iz hrane,ne kazem ti da je stetniji ovaj u prahu vec da je veliki unos proteina KAO PROTEINA nebitno dal iz hrane ili praha stetan za organizam.A za to sto pricas kasikom supenom,zavisi sve od organizma,nekom kreatin steti nekom ne,nekom masnoca steti exremno neko je dobro podnosi,nekom alkohol nista a nekog pojede iznutra....sve je to individualno.Ali kako se zna da velike kolicine alkohola stete tako treba da se zna da i velike kolicine proteina skode i ne vidim razlog zasto su bilderi oko toga jako zadrti i strecaju se kad im kazes,kao ovi iz herbalife-a.I sam uzimam WHEY i dosta proteina iz mesa i ostalih namirnica al sam svestan da su stetni i ne pravim frku oko toga.

Edited by Lord Iffy Boatrace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet sort of

 

Kada bih pribavila sebi trenera da mi pomogne oko vezbi za kicmu, koliko bi me to kostalo?

I koliko dugo bih morala da blejim sa trenerom dok ne predjem na solo vezbe?

I sta uopste da radim?

Trcanje, bicikl, trbusnjaci i zgibovi ne pomazu ocigledno, nerealno me boli sve od pola ledja pa do pocetka nogu, a kriva sam najstrasnije od nepravilnog sedenja -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdane bre brate ja ne znam dal se ti salis ili namerno izvlacis stvari iz konteksta,ja ti upravo o tome i pricam,isti ti je kurac prah i protein iz hrane,ne kazem ti da je stetniji ovaj u prahu vec da je veliki unos proteina KAO PROTEINA nebitno dal iz hrane ili praha stetan za organizam.A za to sto pricas kasikom supenom,zavisi sve od organizma,nekom kreatin steti nekom ne,nekom masnoca steti exremno neko je dobro podnosi,nekom alkohol nista a nekog pojede iznutra....sve je to individualno.Ali kako se zna da velike kolicine alkohola stete tako treba da se zna da i velike kolicine proteina skode i ne vidim razlog zasto su bilderi oko toga jako zadrti i strecaju se kad im kazes,kao ovi iz herbalife-a.I sam uzimam WHEY i dosta proteina iz mesa i ostalih namirnica al sam svestan da su stetni i ne pravim frku oko toga.

koliko unosis dnevno proteina po tj koliko grama po kilogramu telesne mase ?

Treba mi savet sort of

 

Kada bih pribavila sebi trenera da mi pomogne oko vezbi za kicmu, koliko bi me to kostalo?

I koliko dugo bih morala da blejim sa trenerom dok ne predjem na solo vezbe?

I sta uopste da radim?

Trcanje, bicikl, trbusnjaci i zgibovi ne pomazu ocigledno, nerealno me boli sve od pola ledja pa do pocetka nogu, a kriva sam najstrasnije od nepravilnog sedenja -.-

Pazi se vecina ``trenera`` su priucene budale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslala sam ti prajvt :D

 

EDIT: Moze i tako

 

EDIT EDITA:

Tako sam nesto i mislila, pa rekoh da pitam

Svi zivi koje poznajem da bleje u teretani su neki teski kompleksasi na nekom sranjetu i u principu bleje tamo da bi navlacili ribe, ono, meni treba jer cu biti invalid za 6 godina -.-

Edited by Хавочка

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...