Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kako kaže legendarni kung fu masta iz Prokuplja za jednoga nadrimajstora:

Majstor, a pustio stomačinu! Da bi bio majstor, mora mnogo da vežbaš, a ako mnogo vežbaš, ne mož da imaš stomačinu... Prosta matematika.

 

Svakako treba da budeš retard da imaš poverenja u fitness trenera koji nije fit.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko unosis dnevno proteina po tj koliko grama po kilogramu telesne mase ? Pazi se vecina ``trenera`` su priucene budale

ja licno uzimam na 85kg-a oko 160-170 dnevno ali to je onako od prilike,nisam psiho da merim na vagicu :D.

 

@Demon Seed

A vidi imas ti majstore koji dizu po 150 kila na bencu i vezbaju svaki jebeni dan pa opet imaju stomacine,nema to veze.Ishrana ti je najvaznija stvar za STOMAK,ako neces bojler onda sredis ishranu,ako hoces da nabacis misice bitno je da uneses dovoljno proteina i ugljenih hidrata,ugljene hidrate dovoljno kao gorivo a proteine kao hranu za misic,ostale smecarije izbacis i cao.

 

Sve je individualno i trebas slusati svoje telo,ti sto su razvijeni kao albanski turizam a vezbaju ceo zivot i daju savete,i kod njih je problem jer sve citaju na netu pa misle da tako treba,ako vidis da ti ne ide jednostavno menjaj program i slusaj svoje telo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet sort of

 

Kada bih pribavila sebi trenera da mi pomogne oko vezbi za kicmu, koliko bi me to kostalo?

I koliko dugo bih morala da blejim sa trenerom dok ne predjem na solo vezbe?

I sta uopste da radim?

Trcanje, bicikl, trbusnjaci i zgibovi ne pomazu ocigledno, nerealno me boli sve od pola ledja pa do pocetka nogu, a kriva sam najstrasnije od nepravilnog sedenja -.-

 

Moj drug ima nekih problema sa leđima, kaže da mu je malo pomogla knjiga "Aleksanderova tehnika"

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako kaže legendarni kung fu masta iz Prokuplja za jednoga nadrimajstora:

Majstor, a pustio stomačinu! Da bi bio majstor, mora mnogo da vežbaš, a ako mnogo vežbaš, ne mož da imaš stomačinu... Prosta matematika.

 

Hoćeš da kažeš da Stiven Sigal nije majstor ili onaj Sammo Hung?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi savet sort of

 

Kada bih pribavila sebi trenera da mi pomogne oko vezbi za kicmu, koliko bi me to kostalo?

I koliko dugo bih morala da blejim sa trenerom dok ne predjem na solo vezbe?

I sta uopste da radim?

Trcanje, bicikl, trbusnjaci i zgibovi ne pomazu ocigledno, nerealno me boli sve od pola ledja pa do pocetka nogu, a kriva sam najstrasnije od nepravilnog sedenja -.-

 

Мој ти је савет да сама ископаш неке вежбе и то радиш самоиницијативно, пошто су већина персоналних тренера незналице и дегенерици.

МОжеш и лекару да одеш неком, али онда имаш упуте, пичке материне и разне физиотерапеуте за које не можеш да процениш да ли су стварно стручни или су full of shit.

Дисклејмер : нисам трунке стручан,нит имам благе везе, али по мојој некој логици, ако ојачаш те леђне мишиће, можда би требало да имаш мање проблема са боловима.

Значи, уплатиш неку теретаницу, дођеш три пута недељно, одрадиш леђа мало јаче, једеш фино, и то је то што се тиче управљања по мојој логици.

 

Не верујем да су класични фитнес персонални тренери нешто стручни за болове у леђима.

Edited by PajatheTrut

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Paja

 

Ma nije stvar u bolovima toliko koliko mi kicma izgleda ovako:

3023759_1748-7161-5-28-4.png

Kao na ovoj skroz desno slici, ne toliko naglaseno, ali bice takva za koju godinu ako joj nesto ne uradim

Jebem li ga koje mi vezbe trebaju da ne zajebem nesto jos vise

 

Sivonja sam ja, znas, neka boli, nego sto pocinjem da osecam da mi se sve deformise, tipa da mi je prsti leve ruke idu 2-3 cm duze ka kolenu od desne etc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da probas sa jogom mozda? Mi na poslu dva puta dnevno kolektivno po 10 minuta neka joga istezanja, sedimo po celi dan kao i ti sto radis, pomaze dosta, narocito za kicmu. Takodje probaj da nabavite u firmi one pilates lopte pa da sedite na njima sa vremena na vreme umesto u stolicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strah me je iskreno da cu da se ukljestim ako pocnem samoinicijativno da radim jogu

Tu treba da se prevrces preko glave i dizes noge na celo, a jebem li ga sta mi tacno nije u redu

Sto se tice lopti, nabavicu je sama ako pomaze, not a problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lopta pomaze veoma, jer aktiviras taj core deo tela, ti misici se aktiviraju da bi drzali torzo u dobrom polozaju. Veoma pomaze. A sto se istezanja tice, ne bas hard core jogu, vec onako neke klasicne, savijanja ovo ono, sve polako, kao na fizickom u osnovnoj skoli samo malo interesantnije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@havočka

možda ipak da pogleda neko ko je dovoljno stručan da utvrdi da li je skolioza ili šta je u pitanju

a nakon toga može i gugl da ti kaže koje vežbe da radiš

ja bih više akcenat stavljao na razgibavanje i istezanje nego na vežbe sa opterećenjem

 

takođe, kičma može opasno da boli i ako nema nikakve deformacije

ukratko, po sećanju, diskovi koji se nalaze između pršljenova se hrane tako što pri rasterećenju (ležeći položaj i sl.) usisavaju hranljive materije, a pri opterećenju kada ih pršljenovi pritisnu (stojeći položaj, opterećenje) ispuštaju otpadne materije - kao da su od sunđera, kada ga pritisneš iscedi se , kada ga pustiš upija... da bi ostali zdravi potrebne su redovne smene opterećenja i rasterećenja... tipa na nekoliko sati... e sad, to možda nema nikakve veze sa tvojim problemom, ali ko zna, nije loše znati, voleo bih da sam ja to znao pre nego što je počelo da boli... imam neku knjižicu iz '90 iz koje sam čitao, ako te zanima potraži na netu ili mogu da okačim dropbox link, knjiga je "Oboljenja kicme - Lecenje i uspeh bohumske skole (J. Kramer)", meni je dosta pomoglo, mada je suština u ovome što sam napisao i pravilnim položajima spavanja/ležanja/sedenja...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš Crossfit na Dorćolu blizu keja, baš kod okretnice 26ice, kod onog plavog mostića. Fini su momci, a bogumi i đevojke drooling_smiley_zps1cd461de.gif, i fini su treninzi, ne moš se silazi niz stepenice posle njih. :D

Zahvaljujem, baš ću da odem da vidim. Ionako trčim kad je toplo po keju, tako da mi je taman relativno blizu za treninge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garant skolioza, godinama sam se borila sa tim, prepoznajem, a i Havočka je otprilike u najrizičnijoj grupi što se toga tiče

Pošto si prestala da rasteš sama ta krivina ne raste, ali deformitet postaje očigledniji i sve je teže. Ne bih ti savetovala trenere po teretanama, već da ideš kod lekara, fizioterapeuta. Jeste cimanje sa uputima i čekanjem, ali vežbe za skoliozu ne mogu da se dele napamet, jer je svaka drugačija. Inače, vežbama sad to da ispraviš ne možeš, ali koliko sam primetila (na Banjici bar) šalju na rentgen i izmere krivinu, pa ako je tipa do 20-30 stepeni ne diraju i preporuče vežbe čisto da se bolovi smanje, a ako je baš loše, savetuju operaciju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ххахахха Симоне кењаш о Богдановој и мојој метози а препоручујеш људима кросфит, шта ти мислиш, који је бржи пут до нових мишечлинки ? :D

 

Tebi preporučujem umni crossfit kod dr Miroljuba Petrovića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...