Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Nikad nisam video zasto bi neko ko se amaterski bavi sportovima ovog tipa spustao body fat na 10%.Nije zdravo za muskarca da ima ispod 13% i to nije sad da sam ja izmislio ili Nixa vec je cinjenica da telo upsorbuje manje vitamina i minerala kada je telo u alarmantnom stanju kad iskacu vene i kad si fakticki neuhranjen ma koliko god ti imao misicne mase na sebi.Bas sam skoro negde procitao da ako imas ispod te granice da ti je fakticki isto lose po zdravlje kao da imas 35% tj ako si gojazan.Nokti krecu da se krljaju,kosa da se razredjuje i jos milion nus pojava mozes dobiti time.Sportisti pretezno to spuste pred takmicenje a posle junkuju normalno pa opet jovo na novo kad se spremaju za takmicenja i uz sve to piju brdo preparata da odrze telo.

 

daj neki link za ovo ako niste ti i nixa izmislili, 6-12% je normalna brojka za atletičare

ja imam ~7% godinama unazad a kosa i nokti kao u supermodela

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni kosa pola opala, tako da fuck it, a nokte grickam i godinama ne mogu da prekinem tu mrtvu naviku :haha:

 

Edit:

 

I da, i ja sam dosta citao da je fazon 4-6% bodybuilding takmicarski nivo masnoce, a da je od 8 - 12 neki amaterski, nivo gde mozes videti ocrtavanja misica, i trbusne misice dosta izrazajnije, posebno ako se zeli ono V na donjim trbusnim misicima. A i ovaj merac masti koji imam, na svom chartu pokazuje od 4 - 12% lean kategorija, od 12 - 18 je ideal, a sve ostalo je kao preterano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze se skinuti bf bez ikakvih preparata cisto bacanje para za one koji ne zele da drze dijetu

Evo ja sam ziv primer, smakao sam preko 10 kila od januara 20-og sa nekim pauzama.

Ali se plasim da pomislim koliko je misica otislo u kurac uz to salo, a jos imam da skidam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam ziv primer, smakao sam preko 10 kila od januara 20-og sa nekim pauzama.

Ali se plasim da pomislim koliko je misica otislo u kurac uz to salo, a jos imam da skidam.

i to si uradio kao natty on a daylee bez ikakvih sagorevaca icega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam 10 kile smako za 2 meseca :D Kraj marta sam imao 85 kile, sada imam 74.5 ... Tako da, moze sve, samo redovni trening i ishrana. Prve dve nedelje ode voda i 4-5 kile maltene, ostatak ide masnoca i generalno prilagodjavanje. Moze naravno sve. Samo me interesovalo jel bi pomogli ti sagorevaci uz kardio, al kontam da je isti kur, trbusnjaci se grade u kuhinji.

 

Hahaha, juce prvi put videh herbalajfovca u teretani, cudi me da ih ranije nisam vidjao ovde kod mene. Neki matorac u full herbalajf opremi i shejkovi sve vreme, bilo mi ga zao malo, al nek se jebe kad je budala da unosi ta sranja

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel cepate kardio na prazan stomak?

 

Pazi, ja sve treninge imam tacno u podne, izadjem sa posla i odradim sta treba sat / sat i po, i to je to. Znaci imam dorucak u 7, pa oko pola 10 - 10, i onda u 12 imam trening. Uglavnom je sve proteinski orijentisano, a ugljene hidrate (koliko god da su) mahom uzmem malo kasnije, od 2-3 pa na dalje. Ne bih mogao da trcim a da ne jedem uopste pre toga, kada sam na poslu, jer mi treba energije za posao. Jedino subotom uspem ujutru rano da odem do teretane i odradim sve na prazan stomak, pa klopam tek kad se vratim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nesto bio povredjen pa nisam trenirao neko vreme pa sam nabacio par kila. I sad nesto tripujem da mi je bolje da trcim na prazan stomak (kao odma udara na masti jerbo nema secera u jetri), pa posle dorucka odem da dizem tegove. Vecera mi je minimalna, proteinska, i spicim neko voce posle.

Elem, svi treneri su me uvek forsirali u toku letnjih treninga da ujutru posle dorucka radim tegove, a popodne kardio. Meni nesto ovako vise odgovara :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nesto bio povredjen pa nisam trenirao neko vreme pa sam nabacio par kila. I sad nesto tripujem da mi je bolje da trcim na prazan stomak (kao odma udara na masti jerbo nema secera u jetri), pa posle dorucka odem da dizem tegove. Vecera mi je minimalna, proteinska, i spicim neko voce posle.

Elem, svi treneri su me uvek forsirali u toku letnjih treninga da ujutru posle dorucka radim tegove, a popodne kardio. Meni nesto ovako vise odgovara :bigblue:

 

To je i najbitnije - da radis kako ti odgovara. Ja npr. ako jeden cak i 2-3 sata pre pocne da mi se podriguje u toku trcanja. Zato i izbegavam da jedem bar 3-3.5 sata pred trcanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nesto bio povredjen pa nisam trenirao neko vreme pa sam nabacio par kila. I sad nesto tripujem da mi je bolje da trcim na prazan stomak (kao odma udara na masti jerbo nema secera u jetri), pa posle dorucka odem da dizem tegove. Vecera mi je minimalna, proteinska, i spicim neko voce posle.

Elem, svi treneri su me uvek forsirali u toku letnjih treninga da ujutru posle dorucka radim tegove, a popodne kardio. Meni nesto ovako vise odgovara :bigblue:

Znas kako,ima tu istine,prvih 20 min kardia telo trosi GLIKOGEN iz misica,kad se to istrosi onda tek krece na masti.Ako trcis na prazan stomak odmah krece proces skidanja masti ali takodje dolazi i do katabolizma sto znaci da ides u minus sa misicnom masom takodje jer telo nema kalorija da nahrani te misice koje trenutno koristis a te akumulacione masti nisu dovoljan izvor energije za organizam pa se zato misici mnogo razgradjaju pri trcanju.

 

Zapravo najbolja moguca varijanta za skidanje masti a zadrzavanje misicne mase jeste da ne jedes puno hidrata a da ipak radis treninge sa velikim kilaza da bi podstakao misice da se hrane tim proteinima koje uneses u toku dana i sacuvas postojecu misicnu masu.Inkrisovanje se nece desiti ako ne unosis dovoljnu kolicinu hidrata...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...