Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 hour ago, VoivodBG said:

Dimone koja je tvoja granica koju ne bi presao?

Granica čega?

Meni je omiljeni preworkout sveža ljuta papričica umočena dosta soli i kriška leba, i ne zajebavam se. :blek:

Dobar mi je i beta-alanin ali nmp pročitao bih još može li da smeta nervima ili čemu god, one parestezijice me i malo plaše a i bacaju me u do jaja trip za vežbanje ali neka fala.

Kofein je ok ali izbacuje vodu i onda mora mnogo se nalivaš, ne bih ga promovisao za preworkout ali na njega sam svakako navučen jbg

Biljni ekstrakti zelenih čajeva, trnovih ružica, ginkgo bilobica ili čega već su 99% marketing, to bih poslednje probao i ispitao, ono što je sigurno je da metabolisanje svega toga napinje jetricu i da valja da se isprati Fluimucilom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad štrče ključne kosti premršava

kad je dupe veće od moje glave predebela

sve ostalo je normalno

elem, 108kg na 202cm, realno ne osećam se dobro ispod 105, low carb smor,

stuko sam jednom i na 100, i ne vidim čak ni spektakularnu razliku, a za trbušnjake bih morao i niže

23 hours ago, bo88gdan said:

Najbolji preworkout koji sam probao

Meni Dorian, paradoksalno, najnormalniji i najsikreniji od svih bildera. Gotovo sve što priča je istina, sem što zagovara da svako uzima malo testosterona haha

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 hours ago, Srbin Hamza said:

 

Meni Dorian, paradoksalno, najnormalniji i najsikreniji od svih bildera. Gotovo sve što priča je istina, sem što zagovara da svako uzima malo testosterona haha

 

On i Milos Sarcev, nema tu polemike 

Oko treninga i ishrane su genijalci 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
2 hours ago, Srbin Hamza said:

Jason Blaha haha

Dajte Jason Blaha lore, ne znam nista a vidim da je pricao pre 6god kako je CIA agent :haha:

Ja sam ladno subscribed na njega na yt, nmg se setim, vrv neki urnebes bio

To bi bilo do jaja, lik koji laze da je juiced

Ovaj mi je omiljeni fake natty, na kraju je snimio klip kako je imao neke zdravstvene probleme pa ga stavio doktor na testosteron po prvi put u zivotu, posle toliko natty godina. Lik zasicen steroidima max, sjebao prirodno lucenje, pa pokazao te testove na yt u periodu kad je off, da pokaze da je natty 😄

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blaha je rekao da je (bio) na trt-u, al kao sad nije

Jel Will Tennyson natty, to me zanima.

a Blaha, koji je to lik, misim ajd on je stronglifter a ne bodibilder, al ne znam šta se petlja u fitnes kad mu tu nije mesto

nisam ga dugo gledo, jer ipak je dosadan, al jebenu češku zastavu drži, puni oružje dok priča o proteinima i splitovima, tvrdi da ima veći biceps od pro bodibildera a Alpha Destiny mu je bio učenik pa se posvađali :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ubacim na temu, poceo sam pre 2 i nesto da idem u teretanu na vodjene treninge sa trenerom. Kao neko ko je bio krompir pre toga (bilo je odlazaka u teretanu i pre, ali nikada sa trenerom, a uvek bi me ujebalo radno vreme pa bih odustajao posle nekog vremena) mogu reci da mi se dopada princip da te neko sprovede po svim spravama i stavkama i da konacno mogu da naucim kako pravilno da ih koristim i da se ne povredim. Vec se vide rezultati, ali moram priznati da je pocetak bio tezak i da sam hteo posle svakog odlaska da odustanem jer sam aktivirao misice koje nisam ni znao da imam. 

Tri puta nedeljno tih treninga su lepo legli, iako i dalje imam momenata da mi dodje da ne odem nekada, ali kao sto rece jedan brat iz teretane sto mi isto dao savet, kada sa ovime krenes, nema vise stajanja. Ovako do kraja zivota! Moram da mu isprintam majicu sa tim natpisom.

Hocu da kazem, jeste mozda malo skuplje platiti trenera, ali na duze staze se isplati, pogotovo ako niste naviknuti da sami pokusate vezbe, jeste youtube preplavljen raznim kanalima i spravama koje se koriste u teretani, ali to nije ni priblizno blizu kada to vide uzivo.

Takodje za pocetnike preporucujem doticni kanal u proslosti je dosta pomogao jer me naterao da kupim tegove i da radim od kuce, dobri su klipovi, trener i njegova zena lepo objasnjavaju i mnogo mi se dojmilo sto imaju dobar stav, da vas ne loze da se pokidate, vec sve lagano i da cete sa vremenom biti bolji, sto je predivno:

https://www.youtube.com/c/Hasfit

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 minutes ago, VoivodBG said:


Hocu da kazem, jeste mozda malo skuplje platiti trenera, ali na duze staze se isplati, pogotovo ako niste naviknuti da sami pokusate vezbe, jeste youtube preplavljen raznim kanalima i spravama koje se koriste u teretani, ali to nije ni priblizno blizu kada to vide uzivo.

 

Apsolutno, plus sto ti treba neka smernica sto se ishrane tice koja je sustinski najvaznija u ovom sportu

BB tj fitnes jeste stil zivota i ako ga tako shvatis mozes da napravis velike promene i sto se izgleda tice i sto se zdravlja tice

svaka podrska i ako te nesto zanima mozes uvek da pitas 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ubacim i ja malo u diskusiju :) 
Gurao teretanu od 2016 do 2019 koliko sam maximalno mogao, natty noob gains su bili tu, sve po P.S.-u radio, drzao se dobre ishrane, merenje kalorija, all that shit, i najbolja stvar mi je bila sto mi je teretana bila prekoputa posla, tako da sam svaki dan u 12 sa kolegama u gym pa na rucak. Milina ... Onda se teretana preselila, srusili tu zgradu,  i naravno nisam mogao vise da se nateram da idem, isao sporadicno, jedva uspevao da se nateram, i sve otislo u kur. Dosla korona 2020 i bukvalno do ove godine nisam isao u teretanu. Nabacio masti, jeo premalo kalorija (jer sam intermittent fastovao sigurno 3 godine unazad), tako da nisam imao potrebu da jedem. 

Elem, ove godine rekoh da se preokrenem. Dobio dete pocetkom godine, i onda haos jbg oko toga, dok se udje u fazon, organizacija itd, znaci do leta ove godine nista ... 

Onda sam presekao nekad u julu i krenuo ovako:

- 6 puta nedeljno
- svakog jutra u 6 ustajanje (i ovako dete se budilo u to neko vreme pa mi odg)
- do pola 7 izadjem iz kuce, stignem da popijem kafu, pojedem nesto malo pre izlaska, napojim se fino itd
- bajsom 15 minuta voznje do teretane
- sat vremena jedan od 3-way-splitova, koliko agresivno i brzo mogu da odradim
- 15 min nazad bajs do kuce
- tush 

Tako sam furao 3-4 nedelje, i bas usao u fazon, poceli da se vracaju gains - muscle memory keva, i onda jbg, dodje avgust, otisao do Srbije na mesec dana sa porodicom, i sjebao koncept, opet nista trening itd ...

Vratio se sada ponovo, evo zavrsavam 4. nedelju istog procesa kao gore napisano, s tim sto sam picka pa mi je hladno da vozim bajs po ovoj hladnoci i mrklom mraku ujutru, tako da umesto 15 min do teretane furam 25 min gradskim prevozom. Najgori deo definitivno ustati u 6, al' kad mi vec zvoni alarm (tj vibrira), onda se i nateram da ustanem, a ostalo je vec rutina. I dopada mi se rutina iskreno, nisam mislio da cu u zivotu da se teram tako rano da ustajem ...

Dolazak u teretanu je super, posto teretane po Minhenu rade 24/7, uvek je neko unutra. I zacudjujuce, ako dodjes u 5-6 ujutru neces zateci cesto one hardcore likove, vec uglavnom nas koji imamo poslove, zivot, porodice, i nemas jednostavno kad da se uklopis sa teretanom osim tako rano ujutru. Nekako motivise taj fazon da nisi jedini koji se bori sa tim sranjima. 

Evo neke brojke:
- Visine 173
- Kilaza 75
- Body fat (izmedju 15-18%)
- Macros i kalorije dnevno sto unesem (2000 cals):
- Proteini 180-200g
- Masti: ~80g
- Carbs: ~150g
- Suplementi: 
-- Kreatin
-- Whey
-- Riblje ulje, vitamin D, magnezijum (od kad poceo da pijem magnezijum, nema grceva, win win)

I nabijem na kurac ovu recesiju i poskupljenje svega, trosim ~400 eura na hranu i namirnice, a sa povecanim proteinskim intakeom, mislim da cu ovaj mesec skociti na do 500 eura. 

Toliko od mene :) 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...