Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ovaj vodjeni trening sto sam uzeo 7k, imas 30 sesija. Trenutno idem 3 puta nedeljno, ali mislim da cu u cetvrtom mesecu da pojacam na cetiri odlaska, mogu jedan dan i sam da uzmem od ovih vezbi sto mi zadaje jer uvek zapisem posle na papiru sta sam sve radio. Athletic's Gym je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

You guys are getting paid? :haha:

Salim se, u Minhenu u teretani u kojoj idem, kada dodjes, instruktor provede 2-3 sesije sa tobom za redom for free, da te sprovede skroz kroz sve sprave, napravi plan i program (doduse ima i app za FitX gym koji ima sve planove i programe manje vise), plus uvek mozes da ih pingas ako imas pitanja. Naravno ima i freelancer trenera, ali to je kontam samo za ljude kojima stvarno treba neko da ih motivise i gura stalno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 minutes ago, Srbin Hamza said:

u Minhenu pretpostavljam i košta teretana više nego na Balkanu pa uračunaju u cenu

Placam 15 eur mesecno. Mislim da su sada podigli na 20 eur ugovor. Posto sam ja ugovor potpisao pre 3-4  godine, i samo placao dalje mesecno, nije mi se cena promenila. Uglavnom je oko 20 eur mesecno clanarina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Srbin Hamza said:

jel ti se javi ko drugi mesec haha

 

dobro, ako daš u okviru toga i tipove za prehranu pošteno

Ko resi da promeni zivot se javi i nastavlja

Nije problem za musterije 

samo sto sam odjebao sve kad sam isao u Dubai i sad me iskreno mrzi da to radim 

Evo da ne bude samo teoretisanje na ovoj stranici 

Slikano pre sat vremena, bez boje, filtera sa mojim sugavim telefonom 

 

311886718_662643115311134_36794486685772

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
On 12/1/2022 at 10:12 PM, bradilko said:

opšte je poznato da rogan cepa roide, sam je rekao da puca TRT redovno.

kad smo kod roida

 

Svi oni uzimaju sve 

Juce se bode u dupe lik u svlacionici

Lik koji nema veze sa mozgom ni sto se treninga tice 

ni suplementacije 

a da ne pricam o hemiji

a da nece ovi sto imaju milione i sa tim naravno

dostupno sve 

316670701_683309970026634_43115773535774 ahhahahahha 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da vrnemo temu na pravi tok, jutros oborih svoj licni rekord za Standing Calf Raise - dva poslednja seta, 10 ponavljanja x 195kg. Kako stojite sa listovima? Meni je ovo donekle lako odraditi, ortak mi nije verovao da radim serije na hammerstrength calf raise ovako, pa morao da snimim. Jebem li ga sta posle ovoga? Ja nemam u teretani masinu koja gura vise od 195 za listove. Sad mogu samo da ponavljam ovo, ili da krenem seated? Inace sam 76kg (jutros se merio), pokusavam da naguram 80 do kraja januara sa trenitnom bulk dijetom, pa od februara da krenem cut. 

Evo serija:

https://imgur.com/a/67HE2U2

A evo i video poslednjeg seta:

https://imgur.com/a/k0CWVjr

 

 

Edited by ShinigamY

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mislim da ti treba veća težina za listove

možeš recimo raditi listove prvo pa onda čučnjeve i ostalo za noge, jer ih onda više angažuješ, što mislim da je bitnije nego da samo povećavaš težinu

listove možeš lagano raditi dok sediš za stolom i radiš nešto, staviš laptop u krilo i radiš listove, šetaš i radiš listove, sediš u bioskopu i radiš listove

naravno, ja ovo sve brbljam pre nego što dođe bogdan, ali mislim da je besmisleno dizati 300 kila listovima

eo ako hoćeš radi po jednu nogu i dobićeš veću težinu, ali ja i dalje ne mislim da je to odgovor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima to sve smisla naravno, al' tom logikom bi svaki misic rastao i napredovao (kad hodas, aktiviras svaki misic na nogama valjda), a ja kontam da mi listovi rastu / napreduju srazmerno. Naravno, ima limit dokle moze, imam drugara koji je od samog boga nasledio gene vrv i nadaren za ramena, grudi i ledja, a pilece nogice, koliko god da trenira, ne moze nista da uradi. 50kg max na Calf Raises radi. Rekoh, ako vec imam dobru predispoziciju za tu grupu misica (noge generalno), da treniram jako :) 

Cucanj prvo radim na leg day, odmah nako idem listove, pa onda na presu i posle ostale zajebancije. Danas mi je bio bas dobar dan, cucanj poslednje dve serije 8x90kg - sto mi je rekordno, al' verujem da sam mogao 95 da sam imao nekoga da me spotuje u tom momentu, i presa 3x10x160kg (posle zagrevanja).

Probacu sa jednom nogom na masini, nije losa ideja. Problem je sto sam ja odradio sve ove setove, i bukvalno ne osecam misic kao da sam ga nesto preterano radio. Imalo je snage jos za odraditi (naravno ne treba preterivati). Tako da, moram povecavati tezinu postepeno da dodjem do nivoa kada misic stvarno ide u limit (a da se pazi na povrede).

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 12/20/2022 at 10:31 AM, ShinigamY said:

Da vrnemo temu na pravi tok, jutros oborih svoj licni rekord za Standing Calf Raise - dva poslednja seta, 10 ponavljanja x 195kg. Kako stojite sa listovima? Meni je ovo donekle lako odraditi, ortak mi nije verovao da radim serije na hammerstrength calf raise ovako, pa morao da snimim. Jebem li ga sta posle ovoga? Ja nemam u teretani masinu koja gura vise od 195 za listove. Sad mogu samo da ponavljam ovo, ili da krenem seated? Inace sam 76kg (jutros se merio), pokusavam da naguram 80 do kraja januara sa trenitnom bulk dijetom, pa od februara da krenem cut. 

Evo serija:

https://imgur.com/a/67HE2U2

A evo i video poslednjeg seta:

https://imgur.com/a/k0CWVjr

 

 

Ponavljaj stim sto imas varijacije polozaja stopala 

odlicne kilaze za natural vezbaca

i ja maksujem na masini jer nema vise tegova da se stavi tj ploca da se podesi

Nema neke konkretne razlike izmedju seated i stajace varijante sto se tice razvoja lista

 ZA koji je  SIGURNO SMEM DA POTPISEM ZIVOTOM GENETIKA NAJBITNIJA OD SVIH MISICNIH GRUPA

JA ZNAM LJUDE KOJI SE SATIRU OD RADJENJA LISTOVA I NIKAKAV POMAK NEMA

ZNACI TO JE NESTO JAKO CUDNO DA NE MOZE CUDNIJE BITI

Ali ako vas posluzi genetika, ovakav nacin treninga kao tvoj, ishrana i san 

mozete razviti listove poput mojih 

 

317549511_1175305713088329_2806445814548

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...