Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jebote koji primitivan album. Ovi su ostali u 1997. godini. Skoro pa kao Overdrive na prvom Korn albumu. Mene je uvek zanimalo zasto ti bendovi koji imaju para da plate malo ozbiljnije studije i opremu ne iskoriste sav potencijal istih nego zvuce ko bilo koji klinacki bend sa svojim idejama i tehnikom? Tuzno je sto svaki noviji metal bend ovakvu Sepulturu moze da pojede za dorucak. Kad se samo setim onog Roots albuma i one fantasticne produkcije i eksperimentisanja sa pozadinskim zvucima, raznim efektima na gitarama i punocom pravog stereo zvuka. Ovo je na nekom jadnom Madball nivou. Ritmovi dosadni, pevanje jednolicno, gitare predvidive. Stvarno nek se ubiju vise ili promene ime, bice im bezbolnije. Ovo jednostavno nije vise nista vezano za ime Sepultura. Nemam nista protiv novih clanova i novog vokala, ali daj brate, malo kreativnosti a ne tr-tr tup-tup. Pozdravio ih sve Arise! koji ne mogu vec 15 godina da premase a produkciju sa Rootsa o tome mogu samo da sanjaju.

Edited by oNe
  • Upvote 2
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote koji primitivan album. Ovi su ostali u 1997. godini. Skoro pa kao Overdrive na prvom Korn albumu. Mene je uvek zanimalo zasto ti bendovi koji imaju para da plate malo ozbiljnije studije i opremu ne iskoriste sav potencijal istih nego zvuce ko bilo koji klinacki bend sa svojim idejama i tehnikom? Tuzno je sto svaki noviji metal bend ovakvu Sepulturu moze da pojede za dorucak. Kad se samo setim onog Roots albuma i one fantasticne produkcije i eksperimentisanja sa pozadinskim zvucima, raznim efektima na gitarama i punocom pravog stereo zvuka. Ovo je na nekom jadnom Madball nivou. Ritmovi dosadni, pevanje jednolicno, gitare predvidive. Stvarno nek se ubiju vise ili promene ime, bice im bezbolnije. Ovo jednostavno nije vise nista vezano za ime Sepultura. Nemam nista protiv novih clanova i novog vokala, ali daj brate, malo kreativnosti a ne tr-tr tup-tup. Pozdravio ih sve Arise! koji ne mogu vec 15 godina da premase a produkciju sa Rootsa o tome mogu samo da sanjaju.

 

Nisam slušao ni novi album, ni Roots, ali...

 

...sram te bilo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo i prvo,novi album,al čega? Novi album nekog wannabe good Sepultura tribute benda? Tako već može... Sepultura je umrla posle MAXA,M-A-K-S-A!

Nek sviraju zajedno sa Diannom u Kruševcu,i to nek oni uplate da sviraju... Sve se bojim da ne bi svi potrčali na Cavalera Conspiracy

i zaplakali,dok Grin tamo grgla kao likuše iz brutal throatfucka! A inače,ovaj naziv albuma i artvork bi više odgovarao Avenged Sevenfold-u...

Čak se u pesmi Mask umešao i Dejvid Geta na 1:08,baš ga moderno umiksovaše,Sepultura trve spid tres ultra megamix :haha:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Y7V0MgfyvlU

 

Dajte bre,nemojte zjbavati,gde ovo može da bude dobro... Kao što već jednom rekoh,dobro da,al ne za Sepulturu...

 

Come back alive pesma je najbliže staroj Sepulturi,ovo sve ostalo je trulex.

 

Naravno,ovo je samo moje mišljenje,nisam hteo da komentarišem dok nisam preslušao album...

 

Let me see THE BIGGEST GANGBANG EVER!

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto stariji sve manje zivaca imam da preslusavam u nedogled i dajem sansu novim albumima. Na prvo pustanje zapara mi usi recimo Kairos, koja je radjena po War For Territory matrici, onda neka gomila midtempo pesama, produkcija relativno prljava, nista se tu meni nije svidelo. Pokusao sam cak da se strpim malo, da odslusam pazljivije, al ne ide .... Ja sam ipak onaj sto je zaglavljen u 80ima :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo definitivno jeste najbolji album Sepulture godinama unazad (nisam siguran ni da bih znao da navedem sve albume posle Against koliko su nebitni) ali i kao takav ima dosta mana. Vrlina jeste povratak na Thrash zvuk ali meni ovo zvuči kao Chaos AD za siromašne, i po meni se najviše podbacilo u aranžmanima - krene neki dobar mid tempo riff koji me zagreje za neku brzinu ili lomilačku razradu a oni ga drve celu pesmu i izgube na intenzitetu. Znači krenulo se u dobrom pravcu ali nije se još stiglo na cilj, valjda su i zaboravili kako se to radi od sile smora koje su izbacivali ovih godina, pa ovo i nije tako loše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jedno ni drugo nisu ni blizu ni Sepulturi a ni Cavalera Conspiracy-u.Gledam na taj album kao

drugi bend kao što sam oduvek gledao i na tu 'novu Sepulturu', i opet mogu da kažem da mi je bolji

drugi bend, novi CC nego ovaj Kairos... Jednostavno koliko god da se trudio ne mogu taj vokal da zgotivim,

jbt kao da se muči dok peva, kao da nešto pokušava da izvuče pa se nateže kao da kenja, i nisam jedini koji je to

primetio, što implicira da ne hejtujem to samo zato što je on crnac, nego zato što je crnac sa lošim glasom (a dal je na lošem glasu, to već ne bi znao reći.

Edited by Memento_Mori
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav Maks, glava bi mu eksplodirala od napora kad bi pokušao da smisli neke stvari tipa Under siege. Da se vrati u Sepulturu, jedino što bi bilo dobro od te priče je turneja, mada u kakvom je stanju ne znam ni da li bih išao da gledam kako nagrđuje stare pesme svojom "drogirani hrčak" izvedbom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...