Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sepultura je otišla u sopstveni pravac koji jeste u okvirima metala, ali je urnebesna ta potreba ljudi da sve ukalupljuju i sabijaju u neke tagove, pa na makar kakvu silu, samo da se pokaže koliko su "izdali"

 

Dante i Mediator su recimo albumi koji ne liče ni na jedan drugi bend na svetu i baš su u najmanju ruku čudna ovakva poređenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima HC-a, nije da nema, ali ne i toliko koliko se čini: Against, Drowned Out, Revolt, Who Must Die?, Human Cause, Leech, Activist...

Sada sam pustio ove pesme jednu za drugom i to mi zvuči bolje (i muzika i tekstovi) nego celokupna Soulfly diskografija...

 

I vrlo bitna stvar Derrick zvuči odlično u HC momentima, došao je iz tog miljea.

Od A-Lexa HC elemenata je sve manje, a na poslednja dva ih i nema.

 

Kod Sepulture se meša uprošćavanje rifova i aranžmana pesama sa HC-om, a činjenica je da su oni to slušali i da je očigledno na njih uticalo.

Već na Chaos A.D. nije bilo mnogo thrasha, na kraju oni nisu ni počeli kao thrash bend, mada bi mi svi voleli da samo to sviraju.

 

Što se tiče Maxove izjave, nešto svrbi njega i Gloriju, čim malo - malo pa pljunu po Sepulturi.

Ili im ide slabije nego što misle da zaslužuju, mada meni deluje da može do kraja života da žive od činjenice da je bivši pevač Sepulture ili su napokon ukapirali da su 1996-e debelo i nepovratno uprskali.

Biće da je ovo drugo, a delom i ovo prvo.

 

Max prećutkuje da je Igor još 1993-e hteo da otpusti Gloriju, a da je Kisser bio protiv.

Prećutkuje i da su ostala trojica hteli da nastave i sa njim i sa Glorijom, ali samo kao Maxovim ličnim menadžerom.

Prećutkuje da je tokom januara 1997-e hteo da se vrati u bend, ali da se predomislio kada se Glorija vratila iz bolnice.

 

Njemu su Gloria, novinari i Roadrunner ekipa napunili glavu da je on sve i svja u Sepulturi, a da su ova trojica "izvođači radova" i da to može biti bilo ko.

Ispostavilo se da nije tako.

U istom intervju on tvrdi da je većina ideja na Roots-u njegova, meni iskreno tako i zvuči taj album, ali zaboravlja da su ga preostala trojica "propratila" ne mož' bolje, što nije bio slučaj sa "Soulfly 1" gde je apsolutno sve njegovo i sam je birao ekipu i mada je to realno najbolji Soulfly album, valja imati živaca da se sve to sasluša nakon prvih 5-6 pesama.

 

Ako realno sagledamo svu četvoricu kao muzičare danas, Paulo svira bolje nego ikada, Kisser je i dalje solidan, dok su upravo Max i Igor ta dvojica koja su debelo nazadovala i teško da iko to može da ospori.

 

U krajnjem slućaju, ne pamtim godinama unazad da sam u nečijem društvu slušao neki Solufly album ili da je neko pominjao neki Soulfly album, a da nije konstatacija da je slušao tada novi album i da je bezveze.

Poslednji album za koji se sećam da mi je neko hvalio je Dark Ages.

Cavalera Conspiracy da ne pominjem, tu grupu kao da niko i ne sluša.

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cavalera Conspiracy debi album je zaista odlican i legao mi je! Ostala dva su smece, zesce, jer je Max ponovo ljuti metalac.

 

Soulfly do Dark Ages odlican (sam Dark Ages mi nije nista posebno, ali 'ajde, bio je to duuuugo ocekivani metalni povratak), nakon toga ste dobili true metal albume, koji sa Soulfly nikako ne idu, niti ih iko i slusa stvarno. Ni stari fanovi, a ni true metalci.

 

Ja sam generalno veliki fan i Maksa i projekata, Sepulture, ali nije mi problem da kazem kako jeste. Bio sam na apsolutno svim Soulfly koncertima u Srbiji, kao i na obe Sepulture u Beogradu. I planiram na Back to Roots (svakako je to najbolji album Sepulture), zelja mi je da vidim i Igora.

 

I slazem se, zabole me da li je HC, groove, speed, necro. Ali tako vi volite da klasificirate i ostale bendove, pa sto da ovde to nije slucaj.

Ziveli! :)

Edited by Chicken Little 420

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od Soulfly sam cuo samo 'jump da fuck up' i to je nesto najodvratnije sto sam imao prilike da cujem od cele te nu metal groove metal price..

 

Samo Morbid Visions..

 

CRUCIFIXION

Plus Beneath i Arise. I to je to što se tiče ovog benda.

 

Što preskačete Šizofreniju, ne valja se

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Što se tiče Maxove izjave, nešto svrbi njega i Gloriju, čim malo - malo pa pljunu po Sepulturi.

Ili im ide slabije nego što misle da zaslužuju, mada meni deluje da može do kraja života da žive od činjenice da je bivši pevač Sepulture ili su napokon ukapirali da su 1996-e debelo i nepovratno uprskali.

Biće da je ovo drugo, a delom i ovo prvo.

 

Max prećutkuje da je Igor još 1993-e hteo da otpusti Gloriju, a da je Kisser bio protiv.

Prećutkuje i da su ostala trojica hteli da nastave i sa njim i sa Glorijom, ali samo kao Maxovim ličnim menadžerom.

Prećutkuje da je tokom januara 1997-e hteo da se vrati u bend, ali da se predomislio kada se Glorija vratila iz bolnice.

 

Njemu su Gloria, novinari i Roadrunner ekipa napunili glavu da je on sve i svja u Sepulturi, a da su ova trojica "izvođači radova" i da to može biti bilo ko.

Ispostavilo se da nije tako.

U istom intervju on tvrdi da je većina ideja na Roots-u njegova, meni iskreno tako i zvuči taj album, ali zaboravlja da su ga preostala trojica "propratila" ne mož' bolje, što nije bio slučaj sa "Soulfly 1" gde je apsolutno sve njegovo i sam je birao ekipu i mada je to realno najbolji Soulfly album, valja imati živaca da se sve to sasluša nakon prvih 5-6 pesama.

 

Ako realno sagledamo svu četvoricu kao muzičare danas, Paulo svira bolje nego ikada, Kisser je i dalje solidan, dok su upravo Max i Igor ta dvojica koja su debelo nazadovala i teško da iko to može da ospori.

 

U krajnjem slućaju, ne pamtim godinama unazad da sam u nečijem društvu slušao neki Solufly album ili da je neko pominjao neki Soulfly album, a da nije konstatacija da je slušao tada novi album i da je bezveze.

Poslednji album za koji se sećam da mi je neko hvalio je Dark Ages.

Cavalera Conspiracy da ne pominjem, tu grupu kao da niko i ne sluša.

 

Ide im prilicno slabo, cim pored glavnog benda ima CC i sad ovaj Max and Iggor koji su cisti tezga projekti. A i u Soulflaju sve one promene clanova i sranja, i onda stavi svoje sinove da svira. Kissera garant boli jaje da primi njega i Igora nazad, zato sto u bendu ima vokala koji radi odlican posao i na albumu i uzivo (to sto neko ne gotivi njegov vokal je neka sasvim druga prica) i klinca koji je trenutno najbolji metal bubnjar na svetu, a i poslovno im ide do jaja. Ne verujem da bi sada bili neki giganti u komercijalnom smislu da su ova dvojica ostala tu. Svima je opala prodaja, pa bi opala i njima. Maks je nedavno izjavio da cak i kad bi se vratio, da to ne bi bilo to i da bi to bilo skrnavljenje nasledja i da bi bilo bolje da se to ne radi. Nesto ne verujem da je stvarno tako i mislio. Sto se Soulflaja tice, meni je Enslaved poslednji u kompletu dobar album. Na Savages se nadje po koja dobra, a na Archangel ne znam da li postoje 2 rifa koja su mi slusljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...