Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ok, ima ona godina. Mozda je i senilna.

Dobar je pocetak novog albuma, kasnije opadne kvalitet. Zanimljivi su mi ovi novi Sepultura albumi...dok ih slusam sve zvuci na mestu, a opet mi se retko desava da ih pustim (osim u prve 2 nedelje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad nisam zgotivio Green Sepulturu a probao sam puno puta, prvi put iz znatizelje kad je postao pevac benda. Nije mi se ni Roots dopao po izlasku, ni danas ga ne volim. Znaci ja sam fan stare Sepulture ali ovo sto oni rade na celu sa Glorijom je stvarno smesno. Divim se Kisseru na istrajnosti sa bendom, postujem njihov rad i skidam kapu kako se ophode prema ovakvim pitanjima o reunionu. Znaci Cavarela/Gloria vs. Green/Sepultura  0/5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju sjajnu dekadu iza sebe i definitivno su donekle potcenjeni. Renesansa je krenula jos sa Kairosom. Cetiri dobra albuma u 9 godina, uzivo su na najvisem mogucem nivou. Po kvalitetu albumi iz ove dekade su mi: Kairos i Machine Messiah izjednaceni, Quadra, pa Mediator.

Novi album je sasvim dobar, ako se uzme u obzir koliko dugo sviraju i koji im je ovo album po redu onda je jako dobar. Sa druge strane ovaj Jens Borman mi je bolji kao aranzer sa ovim horovima, gudacima i ostalim dodacima nego kao producent. Bas gitare opet ima samo u tragovima, sve je prekompresovano. Eloy je ubica, bez rasprave, ali generalno svira previse. Sa druge strane on je nesto najbolje sto je moglo da se desi bendu. Kao i na Machine Messiah uspeli su da odlicno upakuju stilsko svastarenje i da album zvuci kao celina. Da malo padne cena, pa da se narucuje vinil 🙂

CD verzija ima kao bonus i Endurance, pa da napokon i to pogledamo.

Edited by Bernard Panasonik
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je baš Kairos bio "prekretnica", da malo ozbiljnije krenem da pratim noviju Sepulturu. Dotle ih ič nisam kontao ozbiljno. Plus onda i koncert iste (ili sledeće) godine u Zagrebu, isto prva godina Eloyova, jeste da mi je ekstra leglo i što je bio samo oldschool set, ali nastup, energija i sve je bio van svakog očekivanja. Jebote, sad kontam da je Eloy već maltene 10 godina u bendu. Sve u svemu, mislim da svako da im je malo dao šanse, i video ih live, da bi bili manje potcenjeni nego što jesu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...