Jump to content

Sepultura


aleksej

  

59 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

i dalje sam prezadovoljan albumom, sve je na mestu. svaka pesma ima svrhu, mesto, glavu i rep, svirka nategnuta do maksimuma, vokali kidaju, produkcija savršena

Guardians of Earth grandiozna traka, The Pentagram mi je među najboljim Sep instrumentalima uopšte, Autem letnji hit 1/1. te 3 trake su mi i tour de force albuma pošto idu jedna za drugom je li, ali od početka do kraja vrh je ovo skroz, ona poslednja stvar neočekivani hit isto. Andreas genije, divni jedni ljudi generalno.

zaista malo bendova starije garde danas zvuči ovako sveže, nepretenciozno i pošteno, jako mi je žao ljudi koji propuštaju ovakve žurke od albuma zbog doslovno ni ne znam više čega

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 2/13/2020 at 5:57 PM, HUMAN said:

il_794xN.1938307032_3tez.jpg

Je li neko čitao, utisci?

Kisser je za ovu knjigu izjavio da su delovi koje je on citao vise SF nego realnost. Razmisljao sam da je narucim, ali sam Max je priznao da je recimo zaboravio da pomene turneju sa Ramonsima 1994-e, a to je kao nesto najbolje sto mu se desilo u karijeri. A sa druge strane Joe McIlver je ocigledno tako pedantno radio pripremu za knjigu da ni on nije znao za tu turneju. Meni iskreno izgleda kao bacanje para, posto Max ionako ima svoju verziju dogadjaja, koju smo puno puta culi. Monica Cavalera ga je tuzila zato sto je u knjizi doslovno naziva kurvom. Ona je inace rodila troje dece njegovom rodjenom bratu.  Imam knjigu "Relentless" Jasona Korolenka izdatu 2015-e povodom 30 godina benda. Ok knjiga, tu i tamo ima podataka na koje se moze po prvi put naleteti. Ko ne voli mnogo detaljno knjiga cu mu leci. Nema materijalnih i hronoloskih gresaka, period sa Greenom je donekle pretrcan.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

21 hours ago, Talvi said:

i dalje sam prezadovoljan albumom, sve je na mestu. svaka pesma ima svrhu, mesto, glavu i rep, svirka nategnuta do maksimuma, vokali kidaju, produkcija savršena

Guardians of Earth grandiozna traka, The Pentagram mi je među najboljim Sep instrumentalima uopšte, Autem letnji hit 1/1. te 3 trake su mi i tour de force albuma pošto idu jedna za drugom je li, ali od početka do kraja vrh je ovo skroz, ona poslednja stvar neočekivani hit isto. Andreas genije, divni jedni ljudi generalno.

zaista malo bendova starije garde danas zvuči ovako sveže, nepretenciozno i pošteno, jako mi je žao ljudi koji propuštaju ovakve žurke od albuma zbog doslovno ni ne znam više čega

word.

Meni su neke druge favoriti, ali to samo još jednom dokazuje da je Sepultura neuništiva. Albumčina.
Vidimo se na EXIT-u, treći put 🙂

  • Like 2
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 2/14/2020 at 5:16 PM, Talvi said:

zaista malo bendova starije garde danas zvuči ovako sveže, nepretenciozno i pošteno, jako mi je žao ljudi koji propuštaju ovakve žurke od albuma zbog doslovno ni ne znam više čega

Ovo.
Njihov gubitak.

Ukratko - kao i ne znam više ni sam koliko već albuma u nizu - i ovaj kida samo tako.
Sepultura nastavlja da bude i ozbiljniji i relevantniji bend od većine matorih bendova na sceni trenutno.

  • Like 1
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednji Sepultura album koji sam slušao je bio Dante, a i to na jedvite jade. 

That being said, ovaj novi je stvarno jedan vrlo solidan album, kreće jako (rifovi na Isolation razbijaju), nastavlja se korektno, pa taman kad se već zapadne u smor fazu oko sredine albuma kreće odličan kombo Guardians of Earth i The Pentagram koji su meni hajlajt albuma, na kraju opet malo uspore i to mi nije ništa interesantno, a i closer mi je baš bezveze. Produkcija odlična, Kisser i Eloy odlični, ima dovoljno melodije da ne bude skroz suvo, Green mi nikad nije bio neki impozantan vokal ali je i on ovde sasvim solidan u okviru svojih kapaciteta i gleda da prošara malo priču. Daleko je ovo od materijala za padanje u nesvest ali je preko mojih očekivanja, pošteno, nabrijano i relativno sveže.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojavilo se kod Rusa japansko izdanje sa bonus koncertom iz Japana sa prošle turneje (odličan!). Sad su baš zaokružili bonuse: Endurance, live iz Brazila i live iz Japana. Dobro su se setili, drugi to rade već 15 godina 🙂 Nation je bio realno najveći pad, odlična produkcija i dobar omot, ali prosto nedovoljno zanimljivih pesama, od 15, danas jedno 8-9 stvarno dobro zvuče. Roorback je bio primetno kompaktniji, mada i tu ima par dropova (More of the same npr.). Dante XXI je jako dobar danas, a A-Lex mi kako stari pati od razvucenosti, dosta pesama, ali niti je dupli, niti obican. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su The Rift i Leach među njihovim najboljim HC pesmama, dok mi je Come Back Alive solidna, nije baš trash kakav bi svi mi hteli, ali za 2003-u je bila odlična 🙂 Urge mi je među manje zanimljivim pesmama, najviše zbog onog intro dela, a i ide nakon More of the Same. Takođe mi ni Godless nikada nije previše ležala. Taj album ima dve odlične spore stvari Bottomed Out i As it is.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obično se na Blu Ray malo duže čeka. Imam drugara koji je fanatik za Blu ray izdanja i "zamoljen" je da prijavi čim se Endurance negde pojavi.

https://totalrock.com/sepulturas-beneath-the-remains-album-gets-a-deluxe-edition-release/?fbclid=IwAR3ksnApnLkmlK5nk9ZzRE8yIMY_zZs9YTLHgZNPieBZJEpisTjJVCZbJpw

Beneath the remains sa bonusima. Cd ima neobjavljeni koncert u bonusima, plus neke work in progress mixeve, vinil će biti dupli, sa ovim mixevima na drugoj ploči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se. Inače ovo nije onaj isti koncert što je izašao na vinilu kao "Above the remains", ali je slična set lista i ovde je više pesama. Mene čudi da Roadrunner nije objavio i neki DVD pošto postoji doslovno tona video snimaka. Prosečan montažer bi uz malo audio obrade napravio sjajan DVD za dva dana. Nikad nisam bio fan ovih work in progress mixeva, sem ako se ne radio o Justice for all-u, pa možeš da čuješ bas 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su iskreno izbacili gomilu teskog smeca sa crnjom ali poceli su da se vracaju u igru polako, uzivo su me kupili a za ovaj album mogu da kazem da je prvi koji punokrvno volim jos od Max ere. Braca mogu samo da sanjaju ovakvu kreativnost, svako ovde kolje na svojoj poziciji. Kapa dole.

  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Da! Imali su i u Terrorizeru, svojevremeno, čini mi se isto poduži intervju sa svom četvoricom povodom Beneath-a. Fino im zvuči ovaj disk, sveukupno. Originalni album nije prebudzen, ovi mixdown-i su zabavni, jbg, Beneath je takav album da komotno mogu pesme da se slušaju i bez vokala. Lajv je dobar, ceo koncert. Zanimljivo da kao i na onom Above The Remains lajvu, najmanje u miksu ima Maxove gitare. Inače, oni su nakon evropske i američke turneje 1989 u proleće 1990. bili potpuno švorc i prve ozbiljne pare im je izvukao Eric Dee Haas, fotograf. On je pozvao gazdu Roadrunnera i rekao mu da će se bend raspasti jer su Max i Igor potpuno bez para i pored solidne prodaje albuma. Svi izdavači ovog sveta su isti 🙂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...