Jump to content

Digitalne Kamere


Vincent Hess

Recommended Posts

zar ovo nije pocelo kao tema video kamera (camcorder), a ne camera (fotoaparat)?

 

ja sam od letos ponosni vlasnik digitalnog SLR-a: Nikon D70

pre tog sam imao Olympus c760 ultrazoom koji mi trenutno ich ne treba i koji prodajem sa svom opremom (kutija, uputstvo, torbica, torba za opremu, uv filter, skylight filter, cirkularni polarizator, metalni stativ oko 1.6m, sirokougani konvertor Olympus wcon07, kartica 256mb) za 150 evra.

lova mi treba hitno za neki objektiv koji jurim, aparat je ispravan, star 2 godine, odlicno ocuvan. slike sa njega mozete videti na www.pbase.com/ivanjel

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja sam 3 nedelje razmisljao koji aparat da kupim, da li onaj sto se meni svidja ili onaj sto mi je preporucio covek koji se razume (ako ovo cita, pozdravljam ga i zahvaljujem mu se).

na kraju sam odustao od svoje tvrdoglavosti i uzeo sony w100. :) prezadovoljan sam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje mishljenje je da svako ko voli Fuji a skupio je dovoljno para za 6500 treba da odvoji josh malo i uzme 9500. Naravno ako mu je potreban profi aparat. Ako ne onda mu ne treba ni 6500, mnogo su zgodnija neka Canon reshenja koja daju sjajan kvalitet slike (skoro pa full profi) a staju u dzep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) :) :)

 

Okej, razapni me shto sam koristio ne-struchni izraz i frljao se teminima za koje sam smatrao da su intuitivno lako shvatljivi.

 

Poenta je da Canon powershot ima sjajan, izvanredan kvalitet slike, izvrsne boje i staje u dzep. Ko zna da ga koristi moze da lepo sa njime slika i fotografije za shtampanje na formatu A4 pa mozda i A3.

 

Fuji 6500 ne moze da ponudi bolje od ovoga a glomazan je, nema tako dobar displej i nedostaju mu sve one dzidzabidze (opet nestruchno, a? :) ) i opcije koje 9500 ima.

 

Mane aparata kao shto su Fuji 6500 i 9500 u odnosu na ovaj canon su npr - ne mozete ih poneti na zurku. Ochajni su za snimanje u zatvorenom prostoru ako nije izuzetno dobro osvetljen dnevnim svetlom ili studijskim osvetljenjem jer za razliku od Canona chiji ugradjeni blic je sjajno reshenje za fotkanje prijatelja Fujijev je ili prejak ili nedovoljan i generalno u ovakvim uslovima daje suvishe shuma.

 

Znachi kome ne treba da slika pejsaze, fotomodele, ili slike koje trebaju da budu dovoljnog kvaliteta da se mogu shtampati u formatu vecem od A3 bez ikakve pikselizacije, i imaju osvetljenje i drugu opremu da ovakav fotoaparat podrze - trebaju se zadrzati na dzepnim fotoaparatime jer su ovi u medjuvremenu postali izuzetno kvalitetni a mnogo su praktichniji

(mene lichno je vishe puta mrzelo da teglim sa sobom 9500-tku, em nije mala em je teshka na duze staze)

 

P.S. Za neki dobar kvalitet fotografije, uporediv sa analognim fotoaparatima potrebno je minimum 7 megapiksela. (to je neka odrednica shta je profi kvaltet slike, mada uz to idu i boja, ISO podeshavanja i ostalo.) Za zaista profesionalnu fotografiju potrebno je preko 10 Megapiksela, pozeljno 15 - shto se smatra i potpuno istim kvalitetom kao kod profesionalnih analognih aparata. Medjutim takvi aparati koshtaju pravo bogatstvo pa sam ja pod "full profi" mislio na ovu prvu kategoriju. Nadam se da sad nema nesporazuma.

Edited by Legenda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala.

 

Jesam li onda ja dezinformisan jer sam na netu čitao recenzije u kojima piše da je u suštini isti hardver u 6500 i 9500, i da je u 6500 ugrađen bolji čip? I na skoro svakom online mestu ljudi preporučuju 6500 pre nego 9500. Što se slikanja žurki tiče, nije tome ni namenjen. A za loše slike u enterijeru ne bih se složio, bar na osnovu fotografija koje sam video na netu.

 

Poz

Edited by Cynic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam recenziju i sa tog sajta. Dobio je odličnu ocenu (8/10) kao i svuda.

 

Paz' kad sam taj model uzeo u uže razmatranje. Voajersi san :)

 

Ali posle višednevnog nećkanja sam se odlučio za ovo.

 

Sa akcentom na odlučio. Zbog njegovih nedostataka neću preseći sebi vene, plus neki mogu trikovima da se ponište.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi, mnogo me smara da kopam sta ste sve pisali, pa se izvinjavam ako ste ovo vec diskutovali...

 

zna li neko da mi kaze gde mogu da kupim najeftinije kameru? trebala bi mi sony DCR DVD 505E ili panasonic NV-GS 300

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ljudi, mnogo me smara da kopam sta ste sve pisali, pa se izvinjavam ako ste ovo vec diskutovali...

 

zna li neko da mi kaze gde mogu da kupim najeftinije kameru? trebala bi mi sony DCR DVD 505E ili panasonic NV-GS 300

 

На'ватај некога ко има Метро картицу и купи тамо. Прекјуче сам прелистао нови Метро каталог и видео сам неке Сони камере (солидних перформанси) за мање од 250 евра.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa akcentom na odlučio.

Pa ne pishem ja ovo da bi tebe edukovao ili ubedio u bilo sta, jednostavno suvishe ljudi kupuje taj aparat zato shto je popularan pa mi se uchinilo da ne bi bilo loshe da na nekom forumu pomenem da postoje i mnogo bolje alternative.

I ne, nisi dezinformisan, taj aparat jeste sasvim ok, samo ne vredi te pare.

Isto tako nikom trenutno ne bi savetovao da kupi S9500 ako nije bash fanatik za Fuji. Taj aparat jeste bio najbolji za tu cifru u vreme kada se pojavio, ali sasvim sam sigran da u medjuvremenu i u toj kategoriji cena postoje bolji aparati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Ace Of Spades

(пиип) mislim na one male kasetice koje idu u svaku zivu jebenu digitalnu kameru..

 

Jel si morao malo da se napravis pametan a?

Edited by Ace Of Spades

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznao sam da za nekih 200 -300 din u zapcu prebacuju sa tih malih kasetica ( kod mene je mini DV ) na dvd e sada ne znam tacno kakav je format, kvalitet ali posto nemam vremena da se sam cimam sa prebacivanjem...cemo vidimo, pogotovo sto radi jedna slatka devojka tamo :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...