Jump to content

Tema za pevače


Ikhabot

Recommended Posts

uh...cista vec 100 godina sta je sve ovde napisano...ja evo pevam od 12 godine...svasta sam prosla...

moje misljenje je da pevac treba da razvije svoj stil a ne da skida druge...ukoliko uspe to je fenomenalno ali se mora suociti sa cinjenicom da mu ne lezi bas sve.... ne znaci da neko ko slusa soul mora da zna tj. moze i da to peva...mozda mu vise lezi neka druga vrsta iako je ne voli...

eto toliko od mene....

inace isla sam na solo pevanje 2 godine i shvatila da nije za mene.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U februaru izlazi The Zen of Screaming 2... resila Melissa da jos malo mazne pare. Neka i treba, svaka joj cast! :pivopije:

Inace DVD je bas koristan! :da:

 

Taj DVD je nesto najbeskorisnije sto sam ikada skinuo... nisam ga ni prosledio pevacu :)

 

Kolko sam ja video - 90% materijala je prica sa tim facama o tome kako im je Melissa pomogla i kako svi treba da idu kod nje na casove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bas pomogao za neke stvari. Melisa objasnjava kako glas funkcionise i kako pravilno da ga koristis. Istina ima previse informacija koje nikoga ne zanimaju i koje su mogle biti u okviru nekog bonus materijala.

Vezbe zagrevanja su posebno dobre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, pazite ... ja sam pokusao to da skinem, i jebiga nece da se mrdne sa 0%, hoce neko da da neki drugi link?? Molim vas ... da se vratim na pocetak, ja imam jak vrisak, sto je posledica toga sto : 1. imam jak glas ( morao sam da naucim tise da govorim, jer su mi stalnio prebacivali u skoli da se derem ) 2. hteo sam da zvucim kao Halford, pa sam vristao na sa sav glas sa nekih 15 godinica.

 

Ali ja ne pevam u svom band-u jer ne znam da pevam i sviram odjednom, a necu drugog bass-istu u band-u, i plus necu da pravim nista sa falseto vokalima.

 

Voleo bih da naucim zbog sebe ( da bih mogao da izbacim pevaca :mihihi: ) da sviram i pevam odjednom ... da li je to neka mentalna bokada ili sta, ja ne znam ... ali ova skola pevanja mi treba da bih dao trenutnom pevacu da ucini nesto od svog glasa ... jer on je klasicni guzicar ... misli da je superstar jer peva u par band-ova i sto ima lepu boju glasa, i Bog misli da mu probe i vezbanje nisu potrebni ... a kamoli oprema ...

 

Tako da ako imate neki link koji radi prosledite molim vas ... ili link za jos neku skolu pevanja ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi, scream na koji Melisa misli nije taj, Halfordovski, tj. pevanje visokih tonova punim glasom, a ne iz falseta, nego scream koji je popularan u black/death/nu metalu....tako da ces tu dobiti neke osnove plus neke zanimljive vezbe (vecina su za growl i to), i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 90% stvar ina Zen 1 su opste. Ima jako malo stvari posvecenih samom screamu i grhhhhhlovanju.

Prvih sat vremena su neste sto bi svako ko peva sve od popa pa na dalje trebalo da zna. Moja zamerka je jedino sto neke stvari nije dovoljno objasnila. Mislim, sve ona to jako slikovito objasnjava, ali na par mesta bi bilo Ok malo vishe. Inace je OK.

Sto se tiche "faca" sa kojima prica, skoro svi su pretezno totalni amateri sto se tiche pevanja. (mislim na neko umece) Bukvalno su, kako i kaze jedan lik od njih, "just a kid screamin' in a HC band".

 

Sve u svemu. Jako mi je drago sto sam nabavio taj DVD, jer definitivno ima tona korisnih stvari, pogotovo u prvih sat vremena, pa cak i dalje. Poenta je da provalish sta je sta i sta odatle mozes da iskoristis, ako cak i nije tvoj stil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoce neka da se upozna samnom?? Evo ja sam lep, mali, sarmantan i cesljam se na levu stranu. :):):):):)

 

Kao sto sam imao jednu razglednicu:

"Zeleo sam da ti kazem nesto lepo, ali mi nista ne pada na pamet!?!?! Nema veze, nisam lep ali sam glup".

 

:):):):)

 

E sada ozbiljno ako hoce neka devojka sa akademije da se smuva sa mnom evo ja odmah pristajem:da: , sve cu da radim, usisavam kucu, cistim namestaj, kuvam rucak ... sve, sve radim ... :):):):).

Edited by Anarki StarScream

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam imao jednu razglednicu:

"Zeleo sam da ti kazem nesto lepo, ali mi nista ne pada na pamet!?!?! Nema veze, nisam lep ali sam glup".

 

e jel' to znaci da se momci pale na tebe?

taaaman - sad da nadjes sebi decka na akademiji momentalno bre, dobro, mozda ne bash solo pjevanje ti su rijetki ja mislim, ali nekog violinistu svakako, ti imaju istancan sluh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne :) :) :), to sam kupio u nekoj prodavnici :):) bilo mi do jaja, la piaf sa cirokanom i ekserom u glavi, i mindjusom na kljunu stoji naslonjen na zid u martinkama i nekim crvenim farmerkama uvucenim u iste i par killer-ica na rukama, i slicnih narukvica i sa grafitima na zidu: HOPE, LOVE, LIFE IS WONDERFUL, BE CONSTRUCTIVE. Izgleda super, i ima taj tekst u obacicima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moje misljenje je da pevac treba da razvije svoj stil a ne da skida druge...

potpuno tacno :da: s druge strane, tesko je biti svoj, jer ces uvek biti pod uticajem onoga sto najvise slusas...

ne znaci da neko ko slusa soul mora da zna tj. moze i da to peva...mozda mu vise lezi neka druga vrsta iako je ne voli...

e, tu je najveca tragedija... idealno je kada se poklopi ono sto mozes da najbolje otpevas i ono sto volis da pevas... ali ne znaci da tu nema prostora za napredovanje... igrom slucaja, ja pevam i neke soul pesme, iako to ne slusam privatno niti sam mislila da to mogu da otpevam kako valja, ali eto moze i to da se koriguje iskustvom...

inace isla sam na solo pevanje 2 godine i shvatila da nije za mene.... :unsure:

e tu gresis. savladana tehnika mnogo znaci, jer mozes da je primenis na bilo kakvo pevanje. ona ti zapravo cuva glas.

 

nego, htedoh da te pitam, posto smo otprilike krenule u isto vreme da pevamo (ja sam sa 13) - da li si imala neke probleme sa pevanjem kada ti je glas mutirao? ja recimo nekad pozelim da sam malo kasnije krenula da pevam, jer su mi od tog perioda ostali u glasu neki 'kriticni tonovi' koje se jos uvek trudim da ispeglam...

 

@Anarki StarScream - moram samo da te upozorim da su solo pevaljke sa akademije uglavnom najgore sponzoruse (ovo ti kazem jer i sama studiram istu). ako ti to odgovara... :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego, htedoh da te pitam, posto smo otprilike krenule u isto vreme da pevamo (ja sam sa 13) - da li si imala neke probleme sa pevanjem kada ti je glas mutirao? ja recimo nekad pozelim da sam malo kasnije krenula da pevam, jer su mi od tog perioda ostali u glasu neki 'kriticni tonovi' koje se jos uvek trudim da ispeglam...

naravno da je bilo problema.......ma cak i kada pomislis da nema sanse nesto da otpevas uvek probaj i iznedadices se :da:

ako si pocela tako rano da pevas sigurno si imala faze kada ti je glas zvucao suplje, kada nisi mogla da otpevas visoke tonove, pa kad nisi niske itd. verujem da ti je sada najveci problem prehlada koja je uh grrrr mrzim je! Mislim u redu je ako hoces da zvucis kao Janis Joplin ili Tina Turner ali ti to nije bas uvek potrebno...

da skratim...solo pevanje mi je pomoglo najvise zbog disanja ali sam shvatila da ne zelim time da se bavim u zivotu odn. tom vrstom muzike. Dobro mi je islo ali sad sam malo zakrzljala po pitanju solo pevanja :redface:

Imas li neki bend? Mogu li da te cujem negde?

NARAVNO VOLELA BIH DA CUJEM I OSTALE SA TEME JER OD PRICE NEMA NISTA DOK NE RAZMENIMO GLASOVNA ISKUSTVA UZIVO.....ZIVELI :zeleni:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jonjava - heh, ja sam isla malo drugacijim putem... 6 godina sam skolovala glas jer sam mislila da cu time da se bavim, u medjuvremenu bila po nekim nevaznim bendovima, da bih tek odskora dobila pravu sansu... da, imam bend, trebalo bi od februara da krenu svirke, pa ce biti prilike da me cujes. jel ti negde pevas? :pivopije:

@Anarki StarScream - zajebani po svemu :) ali vidis, zanimljivo je da se u muzickom svetu najveci broj brakova sklapa izmedju soprana i basova, kao i pevacica i basista ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...