Jump to content

Tema za pevače


Ikhabot

Recommended Posts

Ako nekoga zanima do jaja pevanje bez nekih falseta i nekog jedenja govana neka poseti link ZENITH u mom sigu. Nisam narcis, ali mislim da zvuchim jako dobro, pogotovo kada se uzme u obzir da sam samouk. (ali mislim da i dalje ima svasta da se nauchi)

Straight rock & roll.

Edited by Brace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekoga zanima do jaja pevanje bez nekih falseta i nekog jedenja govana neka poseti link ZENITH u mom sigu. Nisam narcis, ali mislim da zvuchim jako dobro, pogotovo kada se uzme u obzir da sam samouk. (ali mislim da i dalje ima svasta da se nauchi)

Straight rock & roll.

Nije lose, ako mislis da nastavis da pevas rock onda ti treba dosta vezbanja, treba dosta da proradis na glasu, malo vise agresivnosti, malo manje pevanja kroz nos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekoga zanima do jaja pevanje bez nekih falseta i nekog jedenja govana neka poseti link ZENITH u mom sigu. Nisam narcis, ali mislim da zvuchim jako dobro, pogotovo kada se uzme u obzir da sam samouk. (ali mislim da i dalje ima svasta da se nauchi)

Straight rock & roll.

Pazi ... pevac mog band-a ima 10 puta bolji vokal od tvog ... ali ... mene iritira taj ultra clean skoro pa feget vokal ... mislim svaka cast vama dvojici ... super je to da postoje ljudi koji znaju da pevaju taj pop/rock lepo ... ali ... poslusaj Nevermore brate ... pa cuj sta je vokal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehehe, slusao sam ih dosta i meni se ni malo ne svidja, ali mislim da ovo samo govori u prilog tome da je vokal najsubjektivniji instrument. :)

Za razliku od drugih instrumenata, kod vokala je pitanje da li ti se svidja fazon u kojem se peva, a ne toliko puno da li je sve to lepo tacno itd. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno stoji ... mislim mene licno zabole za to lepuskastu boju glasa ... brate mene interesuje da on to odradi kvalitetno, da ne falsira i takodje koliko oktava glas ... da ja ne moram da se cimam da zbog njega menjam clu pesmu ...

 

I ja ne slusam power. Ali mi je njegov glas savrsen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vokal = pevac u muzickom sastavu. prema tome, neko moze BITI bolji vokal. i da, neko moze imati samo lepsu boju glasa. uostalom, sta znaci 'bolji glas'? veca pokretljivost glasnih zica or what? :) ali zato neko moze bolje da peva. i manite se termonologije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije pokusavao da ispadne paemtan sa terminologijom ... dosta bre spamovanja ... zajebite boju glasa jo hocu nekoga ko zna da peva!!!!

ja znam da pevam... uz to sam i sexy goth :twisted:

 

iako, ah..priznajem da sam u zadnje vrijeme pomalo ko oronuli ćićmić, zapustila sam glasić, no obećala sam sebi, čim uhvatim malo više vremena to ću sebi nadoknaditi...ma nije da ne pjevam više ha ha..pjevam svaki dan za Boga miloga... ali nisam dugo bila na satovima pjevanja...to mi malo fali... bojim se da već nemrem disat normalno :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urm, sta ti je trebao ovaj sajt crna devojko :):) ... salim se ... welcome i ta sranja ...

 

Da se vratim na temu ... meni treba vokal koji ima i dobar growl ( ne mumlanje, nego ... otprilike Carcass sa heartwork-a ) i clean tipa, nevermore ... bez obzira na pol ... e samo takve vokale ja cenim ... i one koji imaju sluha i primecuju kada falsiraju a kada ne ... ove budale sa lepuskastim glasicima koji ne cuju kada su pustili kakav ton ... takve ne zelim blizu sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ove budale sa lepuskastim glasicima koji ne cuju kada su pustili kakav ton ... takve ne zelim blizu sebe.

 

Takvih nazalost ima mnooogo... a to je samo tvrdoglavost.. ne prihvataju kritiku kad im se uputi :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ko tebe sta pita :)

hvala bogu da su pevaci razmazeni i da imaju ego, pa zabrinula bih se da je drugacije :da:

 

@Anarki StarScream - bolje da radis samo jednu stvar u zivotu ali da budes najbolji ili bar medju boljim (u tvom slucaju mislim na sviranje bass-a), nego da se rasipas na sve strane. nekad sam imala zelju da svasta naucim da sviram i kupovala sam instrumente i samo ih gomilala bezveze. sada vidim da je najbolje kada pronadjes idealni instrument za sebe i posvetis se tome do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slazem se, nekim ljudima vise lezi da se tako posvete samo jednoj stvari, a neki se bolje pronalaze u toj nekoj versatilnosti sto je ja mislim stvarno super jer se razne djelatnosti upotpunjavaju i "potpomazu", a i takvi ljudi imaju i mocjniji izvor inspiracije

ne govorim samo o muzici nego generalno

 

uostalom, sta bi sa silnim sjajnim multiinstrumentalistima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko tebe sta pita :)

hvala bogu da su pevaci razmazeni i da imaju ego, pa zabrinula bih se da je drugacije :da:

 

@Anarki StarScream - bolje da radis samo jednu stvar u zivotu ali da budes najbolji ili bar medju boljim (u tvom slucaju mislim na sviranje bass-a), nego da se rasipas na sve strane. nekad sam imala zelju da svasta naucim da sviram i kupovala sam instrumente i samo ih gomilala bezveze. sada vidim da je najbolje kada pronadjes idealni instrument za sebe i posvetis se tome do kraja.

Jeste, lepo je to ... ali sta kada ne mozes da nadjes vokal koji vise odgovara tvojim pesmama nego tvoj licni, a ne zelis nekgo drugog basistu/gitaristu u band-u? Jer mi je i ovako problem da se slozim sa muzicarima sa kojima radim ... prvo mi je prosli pevac rekao da pola mojih pesama imaju previse nota ( sta bre ovo koji kurac znaci?!!?!?! ), kao dobro zvuce, ali su previse komplikovane ... pa mi se bubnjar zali kako nema duplu itd ... s obzirom da ja pisem 100% materijal u band-ovima u kojim sviram ( od funk-a do thrash metala ) onda zahtevam ( evo i boldovano ZAHTEVAM ) da se odsviraju i odpevaju kvalitetno i kako su napisane ... nisam uzimao tako redom neke tonove i samo spakovao cisto da ima sto vise nota ... one imauju smisla i zajedno sklapaju savrsen zvuk ... meni bar ... I plus mogu veoma visoko, i veoma duboko da pevam, ne puca mi glas ... ne ispadam iz ritma, imam jak vibrato ... zato hocu da naucim da pevam ( znaci stvarno naucim ) i da sviram u isto vreme ... plus ne zelim nekog ego manijaka koji ce da se skida u toku svirke, i pozira pred publikom dok mi sviramo instrumentale ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za sve na ovom forumu.U slucaju da nije bilo ranije reci o ovome,overite obavezno DVD "The Zen of screaming" http://www.zenofscreaming.com/ za one koji poseduju brzi internet,mozete ga naci na nekom od torrent sajtova ili probajte preko e-mule i slicnih programa.Ovo je jedino video izdanje ove vrste na koje sam ja naleteo i prilicno je hvaljeno.Kao gosti,savetodavci pojavljuju se vokali God Forbida,Arch Enemy-a,Unearth-a,Sick of it all-a,Trivium-a itd.

Eto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima!

 

ja sam hteo samo da postavim par pitanja prisutnim iskusnim pevachima.poshto ja i ortak i moj burazer sviramo a nemamo pevacha, pa smo odluchili da uzmemo stvar u svoje ruke i da uzmemo sami mikrofon i da pevamo.pevach bi trebao da budem ja.inache sviram gitaru i nikad nisam pokushao da pevam ali voljan sam da probam.shto se tiche orijentacije muzike, to bi bio metal/rock fazon sa primesama punka.

moje pitanje je ustvari da li se mozhe neuk chovek koji se boji da stane za mikrofon i stidi se svog glasa da peva koliko toliko prihvatljivo sa primitvnu masu? koliko sam shvatio ovde ima i shkolovanih pevacha chiju terminologiju uopshte ne kontam mada se ni ne trudim.imao sam dudshe prilike da vidim par likova koji su samo "zapevali" i ishlo im je.ne znam sad kakvi su vashi kriterijumi za pevanje ali moji su uglavnom da liche na na bilo shta poshto ja zhivim u mestu gde je gotovo nemoguce naci pevacha.tako da ako ne uzmesh sam stvari u svoje ruke, nishta se nece desiti.zato trazhim neke savete od vas iskusnijih ljudi.da li je potrebno samo da se opustim i da samo pevam ili je potrebno vishe od toga?manite me onih fora, da mi postujete silne note jer mi to uopshte ne pomazhe,vec neke konkretne savete, koji mogu da mi pomognu u najkracem mogucem roku.

hvala unapred. pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jimmi:

Pre svega, iako mator (iskusan?), ja sam loš primer, "čoban, budala" (što bi rekao Ilija Čvorović). :) Posle raspada mog benda, nisam bio u stanju da prihvatim ponudu nijednog benda da im budem vokal.

1. Ako te boli grlo, prestani, promeni način pevanja, a pre svega: opusti se! Ništa na silu! (možda kratkoročno dobiješ nešto, ali na duže vreme: "krklj, kašljuc, hrač, pljuc" i onaj zvuk kad Jerry guta knedlu kad zna da je najeb'o od Toma)

2. Nemoj da se stidiš svog glasa, ma kakav god da je (pod uslovom, naravno da preterano ne falširaš, mada i to može da bude simpatično :) )! Nikako ne smeš da se stidiš da staneš pred mikrofon! Treba da vladaš masom (videti Tenacious D - The Pick of Destiny - Gig Simulator).

3. Nemoj da se kriješ iza imitacija (to nisi ti, a i bezrazložno opterećuješ grlo trudeći se da oponašaš). Ko želi da bude kopija? Možda trenutno ne zvučiš sebi baš najbolje, ali ćeš kasnije, ako zaista uložiš trud, najverovatnije biti zadovoljan.

4. Nemoj da se takmičiš sa instrumentima i pokušavaš da ih nadjačaš (bilo je i takvih budala koje su pokušavale da budu glasnije od ozvučenja u klubu :uhoh: ).

5. Da je meni ovo neko rekao pre 10 i kusur godina, ja ne bih morao ponovo da krećem od početka (ali, hopefully, ipak krećem)... Hint: live snimak iz '96: http://www.myspace.com/thejetblack

6. Važna je posvećenost.

7. Ne postoji "predrkano i dojaja/ala-baja-dere", postoji samo 6.

8. Opet sam se napio, čim ja delim savete, a sve sam radio naopako! LOL

 

Nedavno me podsetiše da mi je čuveni Šlog iz Pergamenta davao neke savete poput ovih, ali ih se ne sećam, pošto sam i tada izgleda bio janpi.

 

Eh, da pogledah i ja ovaj Zen vriske i cike i bi mi smešno što je neko svoje tegobe opisao istom metaforom koju sam ja navodio kada sam izbegavao probe - TRAKTOR! Gde je bila gospoja Melissa Cross dok sam još imao nešto zdravog tkiva? :D

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...