Jump to content

Tema za pevače


Ikhabot

Recommended Posts

UUUUU, slazem se, lepi su jezici, al je filoloshki poguban za umetnichku dushu!:):) :rockdevil:

 

 

 

 

pa i ja sam u club-u..mada josh uvek nisam primetila da me filoloshki ugrozhava u tom smislu..shto ne znachi da necje..

a shto se tiche shibalicja,super je doca..bash sam neshto sjebala grlo,i izvukao me je u poslednjem chasu..a shto se tiche zaranjanja u grlene dubine, been there..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 1. godina bila ok, ali druga mi je vec..... gushenje! Iz ovoga izostavljam shpanski, kulturologiju i psihologiju....

he, meni je psiho nevidjeno gusenje, jer sam prosle godine polagala ispit iz psihologije i ispit iz pedagogije na fmu, i stvarno mi padne mrak na oci kad treba i treci put da se bavim slicnom materijom :no: ima bre da doktoriram psiho pa da postanem psihijatar za pevace :)

Edited by Kali Yuga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je 1. godina bila ok, ali druga mi je vec..... gushenje! Iz ovoga izostavljam shpanski, kulturologiju i psihologiju....

 

 

 

a ja se ponadala da cje od druge icji bolje..kad se kao uhodam.. pa jel uklapash ok ta 2? jel postizhesh? ja ne postizhem da vezhbam svaki dan..a prvih par meseci sam redovno vezhbala..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja se ponadala da cje od druge icji bolje..kad se kao uhodam.. pa jel uklapash ok ta 2? jel postizhesh? ja ne postizhem da vezhbam svaki dan..a prvih par meseci sam redovno vezhbala..

Problem mi je jedino shto ne mogu da budem na dva mesta u isto vreme! Ovako ostalo nije teshko, ali tachno je da ima jako malo vremena da se bash posvetish i jednom i drugom, ako ti to nisu jedine stvari u zivotu, tipa ako plus zelish da se vidjash sa dechkom, prijateljima, pevuckash sa strane, mozda u bendu, pa plus kao da pokushavash i da ukljuchish neke fizichke aktivnosti... e to je vec malo... pa... zeznuto! Anyway, svakako cesh u drugoj biti bolje uhodana, medjutim, meni je nestao entuzijazam koji sam imala na pochetku filoloshkog, a gde nema entuzijazma... pa recimo da je sve teze bez istog! A da, i jedna stvar, SOCIJALNA EKOLOUGIJa :rockdevil: , e, ta predavanja treba preziveti!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da, i jedna stvar, SOCIJALNA EKOLOUGIJa :rockdevil: , e, ta predavanja treba preziveti!!!!

sto uopste ides na to sranje? moj moto je da u zivotu ne treba gubiti vreme na gluposti :da: kad sam polozila opstu lingvistiku iz prve bez ijednog prisustva na predavanjima, shvatila sam da nema potrebe da razbacujem svoju snagu na 100 razlicitih mesta. osim ako te soc ne zanima :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hhaha, ma da, socijalna je KEVA! Ishla sam na predavanja jer samo tako mozesh izaci na kolokvijume, a to mi olakshava situaciju! Inache, da demonstriram koliko je golemi smor bio, samo cu opisati jedan chas! Ortakinja i ja smo prvo pochele da prebrojavamo stolice u sali heroja, a dobro znate koliko ih ima, zatim smo komentarisali one glave heroja i pokushavali da izvalimo ima li koje zene, onda je ludilo poraslo i pochele smo da pevamo pesme iz mjuzikla, da bismo na kraju mashtali kako Endi Garsija pregovara da nas izvuche odatle, a kako mu to nije uspelo u pomoc stize Brus Vilis koji uskache kroz stakleni krov, ubija profesorku i spashava nas i to sve u "umri mushki" stilu! E, ludilo dolazi do vrhunca na socijalnoj! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cisto da ne spamujemo, ja vas pozivam 26.04. na koncert hora i simfonijskog orkestra fmu i rts-a u sava centru. u pitanju je berliozov "requiem" i da budem iskrena, u zivotu nesto teze od horske literature nisam pevala. karte se mogu naci i za 300 dindzi, pa ko voli nek izvoli :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odgovor za John sa prosle strane.

Ja sam juche bio da proverim svoj grlo zbog problema koji sam obrazlozio, pa je neki pametni moderator obrisao.

 

Elem, u pitanju je dom zdravlja na Zvezdari. Nemam pojma da li postoji josh neki tamo ali ovaj je kod Cvetkove pijace. Takodje ne znam sta podrazumevash pod "kapacitetima", ali mene je ova pristojno pregledala.

Sto mi je najbitnije, zena me je prvo pustila da joj lepo objasnim sta me je mucilo, kolko dugo, sta sam uzimao od lekova, kako ovo, kako ono itd. Pitala me je da li pijem ovo da li pijem ono, da li pevam :). Nije bilo ono, "cuti, daj da vidim".

 

Onda je lepo uzela i pregledal mi i grlo i ushi i nos. Onda je lepo uzela i pogledala mi glasne zice i bilo je ono, reci iiii, reci i josh neki samoglasnik, ne mogu da se setim sta beshe. :), i josh tu nesto pogledala.

 

Eto, moja preporuka. Nije da joj kao dolaze samo pevaci, ali te bar pristojno pregleda i kaze ti kako da se lecis i sta sme, sta ne sme.

 

E, da, da kucnem u drvo... :) *, *, *, *, *

Share this post


Link to post
Share on other sites

heh, to je mnogo bolje pokazati u praksi nego dubiti na temi o tome :da:

nisam sigurna da mislimo na isto posto ne razumem zasto za pevanje iz stomaka hoces da konsultujes scream vokale... pevanje iz stomaka ti je jedino pravilno pevanje jer je podrzano dahom i nije "flah" i to vazi za sve zanrove, a grleno pevanje zvuci svetlo, stegnuto, da ne kazem pilece (:)) i tako se glas najlakse umara i brzo trosi. tipicno grleno pevanje srece se kod nekih heavy pevaca pocetnika (ne samo njih naravno), a pevanje iz stomaka se najbolje primecuje kod profesionalnih solo pevaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo zbunjujete ljude sa tim "pevanje iz stomaka". Pa mislim, niko ne peva bukvalno iz stomaka. Tako se samo kaze, a ljudi se onda tripuju, kako se to peva iz stomaka. A kad cujem izraz "solo pevaci" digne mi se kosa na glavi. A sto se tiche toga da ti neko pokaze, to je stvarno nemoguce ovako. Jbg, slushaj sebe sto vise i slushaj nekoga za koga znas da peva na taj nacin na koji ti zelis. Pokusaj da provalis, da osetis, kako peva to. Odnosno da osetis i da "cujes" kako mu je glas namesten u tom trenutku itd. Mislim i ovo mi je tesko da ti objasnim preko tastature, a kamoli da ti neko pokaze kako se radi nesto. :)

 

Poenta:

Slushaj sebe i maksimalno budi skoncentrisan kad vezbas pevanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...