Jump to content

Tema za pevače


Ikhabot

Recommended Posts

Potreban PEVAC za PROGRESIV ROCK,METAL BAND.

Rade se autorske stvari,eventualno neka obrada cisto da ljudi skapiraju na sta smo orijentisani...

Trudimo se da licimo na neku mesavinu PANTERE DREAM THEATER-a SYMPHONY X,ANDROMEDA.

Za sad clanovi preferiraju DREAM THEATER,ali ne zelimo takvog pevaca,mislim takav stil.

Pozeljan je stil RASEL ALENA iz SYMPHONY X.

NE TREBA DA BUDE KOPIJA TOG PEVACA,to je cisto dato kao orijentacija.

I NAJVAZNIJE!!!!!

NEMOJTE SE STIDETI,mozda iz ovog teksta ispadne da smo ne znam sta ,spektakularno,ali se trudimo.

Ko je zainteresovan moze se obratiti putem maila:[email protected] ili na www.myspace.com/boky87

 

HVALA UNAPRED NA RAZUMEVANJU:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hmmm...ja licno pevam od malih nogu, nisam isla u skolu ali sama sam savladala osnovne stvari koje mi danas na svirkama daju gotovo perfekciju u dinamici i pevanju pratecih. Recimo...prateci :) koristi bilo koji main vokal i na njega dodaj harmoniju svojim glasom.. tiho pevanje je dobro za vezbanje dinamike...naravno vezbe ono tipa tiho pa glasnije i glasnije pa opet tiho pa glasno...

 

e da i ja jesam zainteresovana ali se verovatno trazi muski vokal i verovatno smo jako daleko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da li je moguce da niko nije zainteresovan za ovakav vid svirke.

Nemojte se plasiti,slobodno se odazovite na prethodni oglas:) :D:givemebeer:

Poenta je dobro druzenje i dobro raspolozenje,a ostalo ce doci samo :rockdevil:

 

ja se recimo uklapam u taj oglas, ali već pevam u prog rock bendu, link u potpisu, mada nikad se ne zna

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ljudi,kolege,prijatelji,potreban mi je PEVAC za progressive metal/rock/thrash.

Vokal bi treba da bude nesto izmedju Rasel Alena,Filip Anselma i poslednjeg pevaca Helooween-a.

Ko je zainteresovan za rad na autorskim stvarima moze se javiti na PM ili na www.myspace.com/boky87

Imamo 2 gotove pesme,potreban je samo txt,mada ce se to verovatno menjati,dodavati,produzavati,skracivati...kad dodjes txt,tj pevac,i trecu pesmu koja za sad stoji na nekoj polovini,da tako kazem.

Ako ima zainteresovanih mozete u subotu da svratite da cujete probu.Svira se u CHAISAW-u.Termin nam je od 6-8 po podne.Zovemo se "Godsize".

Mislim da ste dobili odgovarajuce informacije,pa ko je zainteresovan neka IZVOLI.

I jos jedna stvar,radi se jedna obrada od DREAM THEATER-a pod nazivom AS I AM.Pa ako banete na probu i mozda znate pesmu,ja imam txt kod sebe,onda mozemo i da probamo zajedno.

 

Koliko sam se raspisao,pa da sam ovoliko pisao u osnovnoj skoli imao bih 7 iz srpsog jezika a ne trojku,cak bi mi i petica bila malo:)

POZDRAV (Slusajte DREAM THEATER) :givemebeer::rockdevil::rockdevil::rockdevil::bend:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

imam problema sa pevanjem pesme Resoreksn od Rob Halforda

po meni mnogo bolje zvuci kad se ne derem tj kad ne pevam iz grla vec kad spustim tj kad pevam cleen mnogo bolje zvuci

a prilikom tog visokog pevanja nestaje mi dah i svaki trenutak moram da ga uzmem

sta trebam da radim imaju li neke vezbe za tako nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne moraš da budeš rođen za to. Sve se vežbom da postići. Teško je povećati opseg kad je srednji registar u pitanju, a da falsetira može svako, samo treba da vežba da bi postigao optimalnu boju glasa. Ko jednom ovlada tehnikom, posle može svašta da uradi sa svojim glasom. Čoveka koji još nije naučio pravilno da peva ne treba obeshrabrivati tvrdnjama kako mu pevanje ne ide od ruke; iz iskustva znam da tek kad potpuno savladaš pevanje iz stomaka, možeš znati koje su tvoje prave mogućnosti. A one su obično mnogo veće nego što si pre toga mislio. Tek nakon toga dolazi procena da li ti tonalitet odgovara, ili ga treba prilagođavati. Dok je Ripper bio u Judasima, oni su svirali pesme u nižem štimu i mnogo je lakše pevati, a Ripper ume dobro da vrišti i uopšte se ne obrati pažnja na to da je niži tonalitet. Bolje tako, nego da se muči kao Halford sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest .:epitaph:.

realno....nisam clean pevac...znaci skidam growl i scream... sto je mnogo teze, zato

evo recimo iz nekog iskustva... .trudi se da skines delimicno.... napravi svoj neki original

uvedi oscilacije... a ako te grlo boli jer pokusavas da ga skines, batali, menjaj tonalitet...

nemoj da preopterecujes glasne zice... meni je trebalo 2 i po godine da skinem jednim delom

jeff wallkera[carcass].... :S znaci vezbas, ne preopterecujes glas... stani malo, pravi neke pauze

i vremenom ces postici ono sto zelis :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
vidim ovi preskochishe sa teme i sve ode u oglase :)))

inache i ja sam prvi nizhe solo pevanja..u kojoj si muzichkoj? :mrgreen:

ja sam u mokranjcu ali mi svi prichaju da je mnogo bolje u stankovicu :/

 

 

ja sam u "Davorin Jenku" ;) slazem se da je najbitnije kod kog si profesora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super tema i steta sto je nisam pre videla. Htedoh da pitam, jel neko zna nesto o Perfect Pitch Ear Training-u i, ako zna, sta misli o tome?

 

Imam druga koji je školovan pevač, ali ipak nema apsolutni sluh, tako da bih rekao da se čovek s tim rađa. Ne verujem da je vežbom moguće steći apsolutni sluh, ako prirodno nemaš predispozicije za njega. To je neko moje viđenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam druga koji je školovan pevač, ali ipak nema apsolutni sluh, tako da bih rekao da se čovek s tim rađa. Ne verujem da je vežbom moguće steći apsolutni sluh, ako prirodno nemaš predispozicije za njega. To je neko moje viđenje.

Ono sto ja pretpostavljam je da morash da imash zesce muzichko obrazovanje da bi mogao/la da imenujesh tonove. Ako imash iole sluha mocices da ponovish ton koji si chuo ali da ga imenujes... Mislim, nema sanse ako ne znas kako se koji zove. Ako je to uopste caka apsolutnog sluha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta fali mom engleskom? Brate, ja imam bolji izgovor od većine pevača nemačkih bendova, recimo, a to što imam neke govorne mane je druga stvar, one više dolaze do izražaja u srpskom (da sam stavio pesme na srpskom, verovatno bi mi rekao da naučim srpski). Našao si za šta ćeš mi prigovarati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NE ZNAS ENGLESKI

jbt

ne znas

jbt

brate i ubodi tacku u kojoj tvoj glas nije iritirajuc

i nemoj pokusavas da pevas visoko jbt gubis dah i falsiras

jbt cek

jbt

brate idi na neke casove

i pevanja i engleskog

jbt

 

ja mislio ono zajbancija kao nesto znas da pevas jbt a kada sam cuo da je ozbiljno :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušaj, brate, ne možeš ti kao klinac od 16 godina da procenjuješ da li ja znam engleski. Ja sam počinjao da učim engleski pre nego što je tvoja cyber generacija rođena i činio sam to bez interneta. Bio sam učesnik republičkih takmičenja u školi i ljudi koji su kompetentniji od tebe su procenili da se ja sa engleskim odličnom snalazim, imajući u vidu činjenicu da mi nedostaje konverzacijska praksa, tj. komunikacija sa strancima na engleskom. Zato nemoj lupati gluposti, pogotovo ako uz njih ne ide makar i glupa, ali bolje ikakva nego nikakva argumentacija, a nemoj se i nervirati, često ponavljanje ''jbt'' je znak nervoze.

Što se pevanja tiče, ni tu ja nemam razloga tebe da slušam, ja sam apsolutno svestan svojih nedostataka, pevam onako kako mogu i jebe mi se da li će o meni imati dobro mišljenje. Pre svega zbog sebe samog nastojim da se usavršavam, a sve to radim javno, kako bih pokazao da se ne stidim - kome se sviđa - sviđa, kome ne - ne mora da sluša. Nemam ja šta da ubadam neke tačke, pevao sam različite fazone i odabrao onaj koji mi najviše prija, a metal pevanje i treba da zvuči iritirajuće, ako nisi znao, inače bi bilo svejedno da li slušaš Željka Joksimovića i Vladu Georgijeva ili Halforda i King Diamonda. I gde si ti čuo da ja pevam visoke tonove? Osim na pratećem vokalu, koji je sporadično ubačen, čisto da se razbije monotonija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate NE ZNAS ENGLESKI (van step ov a tajm)tako bi ti pevao Rekrijesn dej jbt

jbt

shvati

ti si deeeeeebil

i da ima bas delova gde fasiras

 

 

nemoj lupati

ono je sranje

brate nauci da pevas jbt

jedino ako ono ti nisi pevao na grbavim tangama onda ok ali ako jesi onda nemas pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...