Jump to content

Tema za pevače


Ikhabot

Recommended Posts

E ovako kako shto pise u naslovu trazimo devojku koja ce da zameni Anu. Bez suvisnih pitanja o tome sve shto treba ovde da se zna je da trazimo devojku koja:

1. peva svojim prirodnim glasom i nema zelju da imitira kojekakve operske metal dive.

2. ozbiljno radi na svom glasu, da ume da drzi ton. (sto znaci da dobro pevanje u tus kabini nece biti uzeto u obzir)

3. pristojno izgleda

4. spremno i odgovorno moze da udje bez ostatka u ovo shto radimo jer mi ne smemo da priustimo predomisljanja posle mesec dana u fazonu ipak nije ovo za mene itd.

5. ostalo kad se cujemo.

 

 

Rain Delay je spreman da:

1. Maksimalno izadje u susret zainteresovanim, u smislu da ona devojka koja bude i mogla da peva ce imati svu nashu pomoc da se uhoda, niko ne ocekuje da doticna odma propeva i zna sve pesme, znaci postoji rad od jedno metar dana da bi se navikla, posle toga pocinje ozbiljan studijski rad.

2. pomognemo kako god mozemo da se prilagodimo rasporedima, ipak je ovo bend od 5 clanova.

3. pruzimo svu mogucu podrsku doticnoj da se adaptira.

4. i da se maksimalno zajebavamo.

 

 

Zainteresovane neka se jave na fon 064 5515048 ili neka ostave svoj fon. Oni koji zele neshto malo vishe da saznaju o bendu imaju stranu na my space i nashu web adresu koja je u mom potpisu.

 

P.S. ako mogu da zamolim da oni koji procitaju ovo puste malo pricu da bismo sto pre nasli i krenuli da spremamo novu pevacicu. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend ATLANTIDA trazi novog pevaca!!!

Ako neko nije cuo,sviramo melodicni,klavijaturni heavy metal,sa uplivima power-a,i rock-a.

MOLIM ZAINTERESOVANE DA SE JAVE NA PM!!!

 

 

izvinjavam se,na delimisnom spamu,ali post sam ostavio i na "potraznji"...

ovde sam ostavio za svaki slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

joj bre ljudi

shta vi sve naprichaste tako

te dishi ovim delom, te dishi onim ,te chuchni dok pevash visoko

 

postoji jedna bitna razlika izmedju tehnike pevanja i sviranja a to je shto za tehniku sviranja suvoparni saveti toga tipa mogu(donekle) biti od koristi

za tehniku pevanja JAKO TESHKO

 

ja ne znam shta vi ljudi pevate ,niti znam kog sve pokushavate da kopirate

ali iz postova vidim da vam nije jasno da je tehnika pevanja neshto shto se uchi dugi niz godina...sve -i disanje i inpostacija i td

to da pravi pevachi PEVAJU IZ STOMAKA to je ziva glupost

postoji pevachki apodjo koji obezbedjuje dijafragma ,ali to nema veze sa time da pevach peva iz stomaka

 

ako ne mislite da budete u nekom polu operskom ili operskom tripu ,u zavisnosti od profesora i lichnih mogucnosti ,jedno dve godine chasova solo pevanja bi vam bile jako korisne...to vam toplo prporuchujem bilo kojom vrstom muzike da se bavite

-

a shto se tihe upisivanja u muzichke shkole....nije istina da je tako lako upisati ...gleda se SVE- intonacija, ritam, boja ,volumen ,registar glasa ,GRADJA PEVACHA....ali nije ni to sve bitno koliko chinjenica da je konkurencija velika iz prostog razloga shto jedna pevachka klasa ima ....ajde da kazem ima 5 pevacha a jedna prosechna shkola dva profesora solo pevanja ili ti u prevodu dve klase...a kada neko iz muzichke sa nekog instrumentalnog odseka odluchi da se javi na prijemni za solo pevanje(shto je jako chesta pojava)malo ima shanse da cje neko sa strane biti bolji od njega...a zashto ?pa zato shto drka violinu recimo vecj shest godina uchi solfedjo i shta ja sve znam josh toliko i ti cjesh sad onako pravo sa livade da dodjesh i rasturish ga....mmmmm....teshko...i ko je to odvalio da pevachima nije bitna intonacija?LELEEEEEEEEEEE

 

ali ono da je tachno da su pevachi ti koji najvishe zabushavaju u teoriji i shta znam....to je tachno

 

ne kazem za sebe da sam dobar pevach

daleko od toga

ali uchim, usavrshavam se,vidim da sam bolja iz meseca u mesec i to je meni dushevna hrana

ali prilichno radim na tome..recimo...

u poslednjih par meseci sam ishla kod logopeda zbo kristalisanja dikcije-

zato shto tu i tamo shushnem u izgovaranju S i C-

posle 22 godine tako traljavog izgovaranja ja to moram da ispravljam

to je ipak ogroman rad na tako maloj stvari...a tako mala stvar je vazna

 

veliki rad stoji iza solo pevacha

mozda oni deluju smeshno

zvuche(nekome) u najmanju ruku chudno

ali to zahteva rad disciplinu i veliku ljubav

 

a kad kazem disciplina-

jebiga ne mogu ja sad pada sneg idem gologlave glave ( :lol: !)na neki metal koncert tamo se izderem i ishutiram oznojim ko svinja onda popijem ladno pivo i sutra "ujutru' ustanem u 12 a nastup imam u 14

malo sutra...necje mocji da moze tako....na glasu se osecja SVE ...koliko ti je bilo hladno ...koliko si ili nisi vezbao...promena vremena...kada si ustao...SVE

 

treniram se za OPERU ...to je ono shto volim shto zelim i ochekujem od sebe

a u drushtvu .....iako pevam...mada to zaista retko chinim....trudim se da ne pevam nishta bolje od onoga koji sedi i peva pored mene.....a zashto?pa zato -to je ono shto se zove lepo pevachko vaspitanje....ja ne uchim pevanje da bi nekom nabijala komplekse ....na kraju krajeva....i tada u tom momentu i u pevanju uopshte i u zivotu uopshte...ma koliko neko bio "iza" nas ....uvek postoji poneshto shto od njega mozemo da nauchimo

 

:D

poz

:pivopije:

Edited by black_widow

Share this post


Link to post
Share on other sites

koja si ti budala

shta me napadash bez razloga?

ja ih NE OSUDJUJEM ja zalim sitvaciju kakva jeste(shto se tiche upisa u shkole.)...druga stvar

chasovi na nekim narodnim univerzitetima(Bozidar Adzija i td) ne koshtaju toliko ...vecj ti koshta 4000 mesechno ili manje

 

a tebe to da bash toliko interesuje

ti bi se iscimao da saznash to ...a ne bi sedeo pred kompjuterom i chekao da ti jedna PAMETNICA SOLI PAMET

imash pregrsht horova gde se dirigenti bave pevachima ponaosob ...naravno pomalo....ne kao u solo pevanju

svako iskustvo bi ti vredelo...u svakom sluchaju

a ti umesto da mrdnesh dupe ,mene prozivash

 

xknmnk

:meshuggah:

 

a praktichne savete za pevanje ja ne mogu da dam OVAKO

to se ne moze objasniti

to mora da se vezba i ti to morash sam da osetish(ton-inpostaciju)i mora da postoji neko ko cje te usmeravati u svemu shto radish...ali mora da te SLUSHA

 

ja nisam kompetentna da radim to....ni uzivo a josh manje ovako....

 

A TO SAM I NAPISALA U PROSHLOM POSTU MISTER-PASIVNI-

ja nikog ne mogu da savetujem shta treba da radi....kada ni ne znam shta vecj radi

mogu samo da iznesem chinjenice oko upisivanja koje vecj jesam iznela

da ko uprkos tome hocje moze ...i treba ...da izadje na prijemni(ma kako proshao) u maju ili junu

 

ne preporuhujem profesora nijednog posebno...jer ono shto meni ne odgovara kod profesora ...nekom mozda hocje....a i ne znam neshto puno profesora...ima jedan chovek...bariton koji predaje u Kosti Manojlovicju u Zemunu...njega prepouchujem zato shto sam ga slushala u Madlenianumu...veliki stilista,dobar pevach,imao je jako dobre profesore....najvaznije od svega vrlo je blago-prijateljske prirode po karakteru...i mislim da se dobro snalazi sa djacima...znam da ga oni obozavaju...ali JA LICHNO nisam ishla na chasove kod njega...pa ne mogu nishta konkretnije recji

 

 

i ne mogu da pricham u prazno ...i ovako uopshteno ako shta ko ima konkretno da me pita...ja cju mu odgovoriti

:opusteno:

Edited by black_widow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa evo ja da se javim, ako nista drugo, onda bar da kazem da ja nisam video nista uvredljivo u onom tvom postu. Nemam pojma da li vas dvoje imate neki "history" ili nesto, ali mislim da si me jedino iznervirala oko onoga pevachi se najmanje trude ili nesto slicno. Nije da se pevachi najmanje trude, nego svi koji umeju da pricaju misle da umeju i da pevaju tako da ima mnogo "civila" koji se predstavljaju kao pevachi, a u stvari ni najmanje se ne trude.

 

Sto se ostalih stvari tiche, slazem se manje ili vishe. Pogotovo ono oko jedenje i pijenja i sl. I to da se sve oseca na glasu je ziva istina (pod uslovom da pevash nesto zahtevno, a ne neki gothic bunarenje (da se ne uvrde gothicari, ima i jako dobroh gothic pevacha, ali ipak, lakse je pevati to nego G n' R, Queen, Alice in Chains i sl.

 

Poenta je samo da svako izvuche nesto korisno iz svakog posta, kolko god to malo bilo. Nemam nista protiv da neko pametuje ili nesto, samo da ne sere i ne spamuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala Brace

ja i nisam nishta uvredljivo htela da kzem niti imam bilo kakav history sa bilo kim ovde

 

a rekla sam da su pevachi najvecji zabushanti oko teorije i sl....to je nasha shala sa akademije kao da pevachi od silnog pritiska vazduha malo mesta u mozu imaju i da su zato loshiji u teoriji.....no to nije bash tako to je malo globalizovano.ali pevachi uglavnom se vishe vode sluhom i malo su ne obuzdanije prirode...instrumetalci su vecje vrednice kad je uchenje u pitanju....to sam samo rekla

:D

Edited by black_widow

Share this post


Link to post
Share on other sites

necju nestati

 

evo nekih malih saveta za koje sam sigurna da vecjina vecj zna ali za sluchaj da ipak neko ne zna,a da vecj niko nije napomenuo,a nisu to neshto PROFI saveti ,to su eto tako neke sitnice koje mozda i mogu biti od pomocji

 

pomenuli ste raspevavanje i da li je za ceo stepen ili pola-ide se za pola na vishe i staje se tamo gde pochnesh da krchish pishtish shta god- to je tachno ,ako upamtish taj ton (recimo F i td)na kome uvek stanesh i nekad ti uspe bash kako treba shto bi se reklo -bude ko bombonica idi samo polu stepen vishe od njega ,cjak i ako osecjash da mozesh josh vishe- NEMOJ ,ali ponovi svoj poslednji lepi ton par puta-NE PREVISHE

 

kada zelite da izvuchete visine,iako vam se chini da vam mozda neka druga pozicija vilice daje neki zeljeni smek glasu...ako necjete da ostanete bez glasnica,zanemarite to i kod pevanja visina spushtajte bradu na dole,glas cje zvuchati kristalnije ,i samo spushtanjem vilice na dole mogu se dosticji visine,NIKAKO shirenjem u shirinu(! :lol: )ili stezanjem...kako ton ide vishe tako treba vishe spushtati vilicu

 

kod dubina je slichna stvar,odnosno slichnu je shto kod dubina ,kao i kod visina treba imati shto prirodniji polozaj glave i takodje spushtati vilicu na dole...nikako nemojte nabijati glavu u vrat i sl...postoji razlika izmedju spushtanja vilice za visoke tonove i za niske ali samo je razlika u tome da vi konstatujete "gde su ti tonovi" u vama ,nije stvar u vilici

 

pre pevanja izbegavati semenke,crno vino,sve gazirano(ukljuchujucji i kiselu vodu),guaranu odnosno i sva ostala energetska picja-imaju jedan hemijski sastojak koji isushuje glasnice-

ili ako vam se BASH BASH neshto od toga pije ostavite da prvo izvetri :mrgreen:

 

svaku pesmu pevajte iskljuchivo u SOPSTVENOM tonalitetu-hocju recji u onom u kome vam vasha visina glasa dopushta-NIKAKO ne pevajte OBAVEZNO u tonalitetu nekog drugog ako hocjete da ga SKINETE-naime vash je tonalitet mozda samo za polu-stepen nizi ili vishi ,tako da to drugi(vecjina) necje ni primetiti ako sve ostalo lepo odradite u pesmi,ustvari najvishe ljudi muzikanata i peva nize ili vishe tako za polu stepen a da to i ne zna i josh si tepaju U ALA SAM BAJA ALA GA SKIDAM

 

i tako eto par stvari neshto malo ,da ne kazem reda radi,kao shto rekoh sve mozete da me pitate

 

a ono raspevavanje do kvinte

to je ok

to je ono shto DZEJMS iz metalike radi pred mikrofonom

DI DI DI DI DI DI DI DI DJAAAAAA

(kvinta i nazad)

to moze i sa kvartom i tako...ali kvinta je nekako najpevljivija

i vesela i tako

:pivopije:

Edited by black_widow

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sad kad smo vec spomenuli pitja. Jel' neko zna neke "napitke" koje bi valjalo konzumirati pre pevanja.

Meni iskreno do jaja prija (prija=pomaze, odnosno olaksava ili sta vec ili mi lepo pripremi grlo) kafa. Ali ne turska nego Nes spremljena na "poseban" nacin.

 

Ako neko zna za neke fore ili nesto ili mozda neki "profi" savet neka kaze.

 

P.S.

Coca-Cola moze da ti pomogne u toku svirke da malo osvezis grlo, valjda zbog secera i kofeina i ko zna cega vec, ali OBAVEZNO promuckati u ustima da se dovede na neku temperaturu tela i da ubijesh gaziranost, jer u protivnom bolje samo progutaj kutiju eksera (metalnih :mhihi: ).

 

P.P.S.

Kakva je to kvinta za zagrevanje sto James radi?

Edited by Brace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sad kad smo vec spomenuli pitja. Jel' neko zna neke "napitke" koje bi valjalo konzumirati pre pevanja.

Meni iskreno do jaja prija (prija=pomaze, odnosno olaksava ili sta vec ili mi lepo pripremi grlo) kafa. Ali ne turska nego Nes spremljena na "poseban" nacin.

 

Ako neko zna za neke fore ili nesto ili mozda neki "profi" savet neka kaze.

 

P.S.

Coca-Cola moze da ti pomogne u toku svirke da malo osvezis grlo, valjda zbog secera i kofeina i ko zna cega vec, ali OBAVEZNO promuckati u ustima da se dovede na neku temperaturu tela i da ubijesh gaziranost, jer u protivnom bolje samo progutaj kutiju eksera (metalnih :mhihi: ).

 

P.P.S.

Kakva je to kvinta za zagrevanje sto James radi?

 

najbolji napitak ti je voda, prije i tokom pjevanja da se pije(ne puno) i njezno(sasvim) grgolja

kako glupa recenica :)

ja sam cuo da je topla limunada sa medom super napitak iako nisam probao, kao uklanja visak sluzi a u isto vrijeme omeksava grlo itd...

coca cola nista ne valja je pojacava lucenja i zdrijelu u ustima koja nisu pozeljna

ako je vec pijes, bolje je progutaj odmah, to sto mjehurici peckaju nema nikakve veze ni dodira sa glasnim zicama

 

kvinta: do re mi fa so fa mi re do ... re mi fa so la so fa mi re ... mi...

radi to polako, znaci da budu neke polovinke, da ti tonovi traju jedno sekund

posebno pazi da ti intonacija prilikom tih vjezbi za raspjevavanje(kao i prilikom svega ostalog uostalom) bude savrsena - vrlo vazno, a vecjina ljudi koji primjenjuju te vjezbe rade to u zurbi i zavrse fals

 

kad vjezbas i kad se raspjevavas trudi se da nemas nikakve izraze lica

 

prije pjevanja blago izmasiraj vratne misice...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...