Jump to content

Skyclad


Angelystor

Recommended Posts

Sramota je da nema teme o ovom genijalnom bendu.

 

Srce benda chine Graeme English, Steve Ramsey, obojca ex-Satan(oddlichan NWOBHM inache, ako nista drugo..svi su chuli Trial by fire, heh), i oni su trenutno jedini originalni chlanovi benda + sto je Georgina Biddle vec 10+ godina prisutna u bendu. Ali vec otprilike 5 godina u bendu se ne nalazi Martin Walkyier, moj definitivno omiljeni tekstopisac u metalu. U Sabbatu je bio nenormalan, a sa Skycladom je radio nesto prokleto genijalno. Skyclad ima jedne od retkih tekstova, koji zajedno sa fantastichnim folk metalom prozetim heavy/power elementima, stvarno natera na "pronalazenje" i na razmishljanje. No fantasy shit, metal rulz i slichni vec izlizani tripovi. E sad, neko ce reci da mnogo songwritera to radi. Jeste, ima ih, ali procitajte samo dva-tri teksta od Martina i videcete da niko to ne radi ozbiljno a opet sa toliko sarkazma i ironije kao on. Iskreno, on nema nikakav specijalan vokal, ali zna da peva, fakat je i da smishlja zanimljive i catchy vokalne melodije.

 

Nisam slushao sve albume, u stvari nisam ni pola, ali svaki album ionako vrtim po dugo vremena tako da i ne zurim. Poslednji album koji sam nabavio je "Silent Whales Of Luanr Sea", koji je nesto vishe heavy od ostalih koje sam chuo, ali zato ima mozda i najjace tekstove. "Still Spinning Shrapnel" i "Jeopardy" otprilike pevaju o ratu i tim okolnostima, s tim sto je Jeopardy stvarno weird napisana pesma, sa sve melodijama i mracnom atmosferom koja je prati. "Just What Nobody Wanted"..pa u ovoj pesmi sam se lichno nashao, heh. "Desperanto" je genijalna speed/folk pesmica o tzv ujedinjenoj Evropi, "Another Fine Mess" se chini kao ljubavna pesma, ima prelep akusticni intro pre nego sto krene sa odlichnim heavy riffom...itd..ali glavna pesma albuma je IMHO "Halo Of Flies". Pesma o zivotu, pesma o svetu uopste. Heavy/power/folk..definitishite kako hocete.

 

All you needed was somebody with a dream,

A fool to crucify or to put upon a pedestal.

Only dead fish float with the stream -

Compared with you I seem like an extra-terrestrial.

 

You say that life is a miracle -

I don't believe one word.

Forgive me for being so cynical -

From down here you all look absurd.

 

So are you happy now we all feel the same?

Martyrs to the cause - boredom level nearing terminal.

You're afraid to go against the grain,

Next to you I feel like a shining intellectual.

 

 

Od ostalih, slushah "The Answer Machine?" koji je vishe..hm...veseliji? album, barem se tako chini dok ne prochitate neke tekstove, ali muzika je speedy folky heavy metal. Zakon pesme su "Helium" i "My Naked I", ali anyway, Skyclad stvarno nema loshe pesme, jedino neke slabije neke jache. "Vintage Whine" nema chak ni te srednje slaboce. Genijalnost at it's top. Martin i drustvo at their creativity top. "Kiss My Sweet Brass"!!! Ima li jacheg imena za intro? Posto glupo da nabrajam sve pesme izdvojicu jedan lichni favorit - "Cancer Of The Heart"

 

To show compassion makes you weak,

so don't dare turn the other Cheek.

Try hard to hide the fear you feel -

with a heart of stone and nerves of steel.

A naked-ape in the human-zoo.

you amaze me with the things you do.

I watch your pride before the fall,

and realise l don't belong at all.

 

"Folkemon" je takodje nesto tezi album, i imho ima dosta slabiju produkciju no prethodnici, no takodje prinosi tom heavy/speed feelu koga ima dosta na ovom albumu. Prva polovina albuma rastura. Velika pljachka mozgova, Polkageist, Antibody Politics..ali vec odatle malko je slabiji album, ali ipak zasluzuje ocenu 9/10!

 

Od albuma koje sam slushao najslabiji je definitivno "A Semblance Of Normality". Prvi i za sada jeidni album sa novi pevachem, i vokal mu je nesto melodichniji od Martinovog...'

 

 

nemoguce da niko nije slushao Skyclad, tako da...bacajte komentare.

 

 

p.s. Besh mi sve ako ima tema, ali ja je stvarno ne nadjoh icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Syrant

Ja ih slusam, dobro bez Martina to nije to,ali definitvno jedan od najboljih folk/power metal sastava u svetu. I evo jednog podatka,mada mislim da mnogi koji prate power metal to znaju,ali nije na odmet pomenuti, Georgina je na jednom pred bozicnom koncertu ''Blind Guardian-a'' svirala violinu kao gost, i to u pesmi ''A Past And Future Secret''.

 

A ima i jedan zanimljiv intro, u jednom ''...clad-ovoj'' pesmi, samo ne mogu da se setim koja bese, kad neki lik na tecnom srpskom izgovori ''Da li i tvoja deca snivaju kosti...'' ili tako nesto, ne mogu da se setim,ali bas mi je zvucalo cudno kad sam cuo. Mislim da je pesma posvecena ratovima na ex-yu prostorima. Ispravite me ako gresim, ali sve u svemu ''Skyclad'' sa Martinom je vanvremenski sastav. mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram priznati da sam ih slusao samo po nekim starim kompilacijama,i da mi se nesto nisu svideli,ali ovaj Vanishov esej me navede da ih stavim na listu za odstrel icon_smile.gif

 

Inace,videh u Mordoru da imaju 4-5 njihovih albuma na snizenju.450-600 kinti,pa ako nekom treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Moj najomiljeniji folk bend svih vremena...Martinovi tekstovi su bili neverovatni...bas ono nacitano-knjizevni sa sarkazmom,metaforama,jel...

...Muzika pa fenomenalna...a jos uzevshi da su prvi koji su tako nesto poceli da sviraju...zaista impresivno...

...Martinov glas se vremenom menjao(iz Sabbatovskog ka vishe clean vokalu) ali je ostao neverovatno dobar....

Sve u svemu uzimam bar 3 originala na Gardijanima...Folkemon i Wayward Sons obavezno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kazem ja da je los...kod mene je manje-vise 7/10...ne mogu da se naviknem na vokal jedino...

Izasao je neki EP...Jig-a-Jig skoro nekada valjda...

Nego ima li neko nesto od njih za gledanje?

 

Reseno :

 

Nego ajd ako neko ima spotove na digitalnom formatu da dogovorimo razmenu...

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...