Jump to content

Skyclad


Angelystor

Recommended Posts

pa mene je isto cudilo sta je al reko 100 din, pa bolje prvo da uzmem pa cu posle pitam haha :)

i covek mi kaze da ne zna kako se zove al da je isecen disk i da ima nekoliko traka pa sam pogledao i video da je to to...mislim valjda se nadam da je to to :):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci sad sam uzeo disk :pivopije:

jebe kevu kolko jedobro uradjen skyclad :pivopije:

a therion...necu nista da kaze...ono je najelpsi original koji sam u zivotu video...kakav booklet ljudi...za svaki tekst pesme odgovarajuca slika koja ide uz nju...kuku :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrtah i "Outrageous Fortunes"...moram priznati da mi se svidjaju I ove verzije..kanda melanholicne..i ne znam dal su mi bolji originali ili ove laganice, heh...sve u svemu..valja kako 'oces, i drago mi je da se moj skepticizam pokazao nepotrebnim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrtah i "Outrageous Fortunes"...moram priznati da mi se svidjaju I ove verzije..kanda melanholicne..i ne znam dal su mi bolji originali ili ove laganice, heh...sve u svemu..valja kako 'oces, i drago mi je da se moj skepticizam pokazao nepotrebnim.

 

Ja Outrageous Fortunes nisam jos uvek nasao...tako da nemam blage predstave o cemu se radi...

 

A sto se mene tice bacite i na Folk podforum, al kao glavnu temu :violent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"No Daylights... Nor Heeltaps" sam imao for a long time..al evo tek ovih dana preslusah...prvenstveno jer retko volim da slusam kompilacije pre nego sto cujem cele albume na kojima su te pesme. I ovo je..pa best of za polemisanje. Pre svega, NAJVECA glupost je sto traje 37 minuta! Ni pola diska...a inace ovo je disk kome su predstavili novog pevaca...ne znam koji je razlog zasto nisu snimili barem sata reworked materijala iz tako jebeno dobrog i ne malog kataloga! Lik ima prosek vokal. Kao ni da nisu imali neke audicije..a jebes ga, "Penny Dreadful" sa njim zvuci bash gay. Vecina ostalih zvuci ok, muzicki, ak se ne varam, sve me pesme su bukvalno preradjene, i vecina zvuci mnooogo vishe happy+ovaj lik..pa ponekad zvuci i previse happy. "Single phial" npr. Dok doduse "Inequality Street" je k'o pisana za ovog lika. Though, Martin oduvava lika na milju. Druga NAJVECA glupost je sto za ovo postoji bonus disk..a ukupno jebote ta dva mogu da stanu na jedan. Nazalost taj bonus nemam.

 

Inache nadjoh skoro jednu setlistu..iz francuske je ako se ne varam:

 

Great Blow for a day job

Antibody Politic

Parliament of Fools

The Cry of the Land

Widdershins Jig

Another Fine Mess

Inequality Street

Anotherdrinkingsong

They Think It's All Over

Spinning Jenny

The Roman Wall Blues

The Song of No-Involment

Jig-a-jig

Mr Malapropre & Co

Penny Dreadful

 

Encore:

Emerald

 

kewl lista...zanimljivi izbori starih radova..ali ipak su tamo samo radovi sa zadnja dva sa novim likom+No daylights...jebes ga, glupo sto se ogranicili bas toliko..ali s obzirom da verovatno necu gledati za zivota skyclad, nemam ni za cime da se nerviram/zalim...

 

ps. sledece se podsecam semblanca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da...porucuje se sa njihovog sajta...ako je ostalo jos primeraka...

Pa nove verzije su skroz zarazne...kada sam ga kupio preslusao sam album 5 puta tog dana...tako da ne mogu recji rechi klevete, jer mi je stvarno OK...jedino Penny Dreadful zvuci extremno prazno bez Martina...ovako kao da je postala ono protiv cega peva...mnogo komercijalnije zvuci...

 

P.S. E da...Single Phial nema veze sa onim sto treba da bude...Land of the Rising Slum mi je npr mnoogo bolja...na Another Fine Mess mi fali onaj intro...ne mogu da svarim pesmu bez njega...

...i tako...

Edited by StarbreakeR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, mislim da samo treba malo navikavanja...da sam odmah slushao ND..NH, cenim da bi mi se bash odmah svideo heh. Ali ipak, ostaje zamerka na to sto je prokleto kratak. Ali jebg, nisu sve kompilacije kao "Blast From The Past" heh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad necu da prezalim sto su mi to ukrali..i to sam digipack imao...ne mogu da ti opishem koja je to lepota! Znachi do bola artwork uradjen unutra...sve one do jaja gamma ray slike sa piramidama i yin-yangom sto mozes da vidjas po netu, sve to bilo ovde...jao u kurac kad se setih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...