Jump to content

Jethro Tull


Wise Owl

Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Ovo je daleko li bolje nego sto sam mislio, slusace se podosta.

 

Muzicku barijeru predjoh, ali mentalna ce mi stajati, 1) glupo je sto je ovo pod IA imenom izdato, iako mnogo vise zvuci kao poslednja dva IA nego kao JT, ali onda sto uopste 2) izdati THICK AS A BRICK pod necime sto nije JT ime? i plus 3) nema Barre-a

 

:/

 

...ali dobro zvuci :D da se razumemo.

 

Inace, ima neko zainteresovan da ga gleda u avgustu u 'Pesti? TAAB i TAAB2 celi + neki vec encore jel'te...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

veliki je bend Jethro Tull, veliki. Vidim ovde se ne pise o tome.. Njihovih ruku dela su neki od najboljih prog (rok i metal) albuma u istoriji. Ja volim sve njihove faze, jazz, prog, folk najvise, elektroniku, hard ne bas. 28 aprila u pecu (madjarska) gostuje ian andresnon sa orkestrom, idem ako bude sve po planu

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Overili sinoć Jethro Tull Ian Anderson-a u Temišvaru, dosta mixed bag iskustvo. Prvo nemuzičke stvari koje mi se nisu svidele, već peta turneja, ili koja već, da svira pretežno Jethro Tull materijal, i da se to maltene reklamira kao Jethro Tull iako nigde zvanično nije rečenod a je to JT. Konkretno je ova turneja "Jethro Tull by Ian Anderson", a oko hale inače sve ištampano piše isključivo Jethro Tull...sve u svemu jeftin marketing pod stare dane. Majice užas kvalitet za 20e, i sve su, naravno, Jethro Tull. I 'ajde sve to, ali su karte jebeno maltene istih cena kao za King Crimson, što je bilo neuporedivo gospodskije iskustvo, sa 50% dužim trajanjem.

 

Sa muzičke strane, fuck it, usviran bend, i kad god je Ian na flauti to zvuči bo-gov-ski. Instrrumentali i instrumentalni pasaži pesama ubedljivo najbolje stvari večeri. Sa druge strane, kad god krene da peva, to zvuči marginalno jezivo. Nijednu dužu notu ne može da drži, sve pevuši isprekidano, bukvalno na svaku 1.5 sekundu kao da mu fade out vokala neko radi. Problem dodatni što i ostatak benda ne izvlači stvari, basista i klavijaturista jako smoreno deluju dok pevaju i još smorenije zvuče. "Songs from the Wood" je jedina koja je stvarno patila od ovog problema, višeglasje baš loše odradili. Sa druge strane, "My God"/"Aqualung" uprkos slabijim vokalima, pa i TAAB delići, fuck it, vredelo mi čuti live bar i ovako.

 

Dal bih ga gledao opet ne znam, ne znam ni dal da preporučim u stvari :haha: Sinoć mi tokom certa bilo čak i dosta bolje nego sad u retrospektivi. Možda nije loše sledeći put ga gledati kada bude opet vodio onog mladog sa njima.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...