Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Koje bi tek vrijeme bilo da ste koristili i drugu ruku...

 

Hahahaha da da...ma druga ruka je iza ledja samo dok oficir ne da znak da se krene u rasklapanje naoruzanja a onda klasicno rasklapanje,pa ko bi mogao jednom rukom..?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To rasklapanje sa jednom rukom i za manje od minut je opet jedna besmislica , ok treba biti sto brzi , ali ganjati neke sekunde je besmislica . I bash bi voleo da vidim nekog da rastavi i sastavi povratni mehanizam kod puske m70 sa jednom rukom.

A od te cele cete koja je brzo rastavljala pusku, mozda je 50% mogla da trci duze od 10 minuta . Veoma losa fizicka pripremljenost vojnika , vecine , naravno ne svih .

Edited by Hail Metal

Share this post


Link to post
Share on other sites

To rasklapanje sa jednom rukom i za manje od minut je opet jedna besmislica , ok treba biti sto brzi , ali ganjati neke sekunde je besmislica . I bash bi voleo da vidim nekog da rastavi i sastavi povratni mehanizam kod puske m70 sa jednom rukom.

A od te cele cete koja je brzo rastavljala pusku, mozda je 50% mogla da trci duze od 10 minuta . Veoma losa fizicka pripremljenost vojnika , vecine , naravno ne svih .

 

Trcanje oko pola sata dnevno,cela ceta naravno,osim onih koji su na postedi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da svi imaju sat vremena vezbe , i trcanje .Zvanicno smo i mi imali , ali to je sve na niskom nivou ,trcati takvim intenzitetom i sa tim pauzama bih mogao 3 sata bez problema, posao je 6 km za 30 minuta , u cizmama , pa da vidis formu za mesec dana .Imao sam drugove gardiste , tamo jeste bilo teze po njihovim recima , ali gardu cini mali deo vojnika , ogromna vecina vojske , racunam tu i profesionalce je na veoma niskom stepenu fizicke pripremljenosti i to je cinjenica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja klasa? Ko ti je bio komdant cete?

 

Mart 2003, komandir cete porucnik Dragan Stevanovic,zamenik komandira cete potporucnik Petronijevic (Petronije).Treca ceta drugog bataljona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio jun 2001 - jun 2002. godine, III ceta, porucnik Viktor Dobric. Posle 6 meseci sam presao kod nacelnika bezbednosti kapetana Vukosavljevica. Odgovaralo mi je da budem bezbednjak da bih mogao svaki dan u grad, i da ne idem vise u onaj pakao zvani "peskovi" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio jun 2001 - jun 2002. godine, III ceta, porucnik Viktor Dobric. Posle 6 meseci sam presao kod nacelnika bezbednosti kapetana Vukosavljevica. Odgovaralo mi je da budem bezbednjak da bih mogao svaki dan u grad, i da ne idem vise u onaj pakao zvani "peskovi" :D

Ok interesovalo me je da li si poznavao ove oficire ali ocigledno nisi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti likovi su mi nepoznati. Samo mi reci, jel major Vuckovic bio komadant bataljona? Ko vam je bio glavni bezbednjak? Jeste bili na Banjici ili ste bili na Dedinju?

 

Bili smo na Dedinju kapija 4,ne znam ko je taj major Vuckovic.Mozda je bio u prvom pocasnom bataljonu,mi smo bili 2.bataljon (bataljon obezbedjenja).A prvi pocasni bataljon je bio u Vasi Carapic. Bas te godine u septembru su ponovo izgradili kasarnu i usli smo u nove prostorije.Komandant bio Cosic,zamenik Tesic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci puk. Cosic je i dalje bio komadant. A znam i Borivoja Tesica, jako pozitivan lik, bar je takav utisak ostavio na mene. Ja sam bio u Vasi na Banjici, tamo je bio bataljon za obuku, a komadant tog bataljona je bio major Vuckovic. Moguce da su ga posle premestili negde. Ja sam bio jako dobar prijatelj sa kap.1kl Knezevicem, koga sigurno znas jer je vodio pocasni vod (on i Pajovic).

 

Jeste i vi bili na Peskove, ili su to ukinuli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znaci puk. Cosic je i dalje bio komadant. A znam i Borivoja Tesica, jako pozitivan lik, bar je takav utisak ostavio na mene. Ja sam bio u Vasi na Banjici, tamo je bio bataljon za obuku, a komadant tog bataljona je bio major Vuckovic. Moguce da su ga posle premestili negde. Ja sam bio jako dobar prijatelj sa kap.1kl Knezevicem, koga sigurno znas jer je vodio pocasni vod (on i Pajovic).

 

Jeste i vi bili na Peskove, ili su to ukinuli?

Da ove iz pocasnog bataljona sam poznavao a na Peskove smo isli dvaput,to nije menjano nista!Mislim da i ovi sad idu na Peskove!Jel si poznavao vodnika Borisa Petkovica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam. Znas kako, u gardi u ono vreme je jako mnogo oficira i podofocora doslo i otislo. Bar pola ljudi se promenilo za tih godinu dana koliko sam bio tamo, a plus izvrsena je i reorganizacija. A da ne pricam tek koliko je tamo bilo tih staresina, jako jako mnogo. Ja sam radio na prijavnici 6 meseci u Vasi Carapic. Bilo mi je do jaja. A inace, moj vodnik je bio Nikolov, jako pozitivan lik.

 

Znas pporucnika (ili mozda je vec postao porucnik) Marjanovica? BIla su dvojica, jedan visok crn momak, jako dobar ali ambiciozan, bio student generacije na akademiji i poslali ga kod nas. A bio je i jedan drugi Marjanovic, zvali su ga "momcina" taj je bio drkos zestoki, a sa nama se zakacio pa je morao na razgovor kod mog shefa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sluzio u pesadiji u Pozarevcu 2006te. Mi smo isli na Peskove 4-5 puta. Bilo neko nocno gadjanje mene i jos jednog lika stave u municijsku stanicu i znate ono kako ide za nocno dva obicna jedan svetleci. Ja i ovaj svu municiju pomesamo. Lik koji je pucao stavi na rafal pici samo svetleca. Kakav je to vatromet bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nisam. Znas kako, u gardi u ono vreme je jako mnogo oficira i podofocora doslo i otislo. Bar pola ljudi se promenilo za tih godinu dana koliko sam bio tamo, a plus izvrsena je i reorganizacija. A da ne pricam tek koliko je tamo bilo tih staresina, jako jako mnogo. Ja sam radio na prijavnici 6 meseci u Vasi Carapic. Bilo mi je do jaja. A inace, moj vodnik je bio Nikolov, jako pozitivan lik.

 

Znas pporucnika (ili mozda je vec postao porucnik) Marjanovica? BIla su dvojica, jedan visok crn momak, jako dobar ali ambiciozan, bio student generacije na akademiji i poslali ga kod nas. A bio je i jedan drugi Marjanovic, zvali su ga "momcina" taj je bio drkos zestoki, a sa nama se zakacio pa je morao na razgovor kod mog shefa :)

 

http://vesti.aladin.info/2010-12-17/492522-pavkovi%C4%87:-milo%C5%A1evi%C4%87-5.-oktobra-nije-hteo-da-upotrebi-gardu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za budzet al fakat da malo malo u novinama bude clanak na dve strane o nekim cicama u vojsci, sve pod naslovom tipa "lepe i uspesne", covek bi pomislio da pre njih to nije ni postojalo.

U svakom slucaju zanimljiv pristup marketingu po principu "ima zene, ima sve" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam negde to, online, dal sa zvanicnog sajta ili nesto poput Blica, ne znam... Sve je to lepo, i svi smo mi lepi, ali to nije fotogenicna organizacija... :D :D Ili je to jedino sto pozitivno mogu da pokazu, ili je to neka vrsta psiholoskog marketinga..?

 

Mora se mislit' na buducnos'.... :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam negde to, online, dal sa zvanicnog sajta ili nesto poput Blica, ne znam... Sve je to lepo, i svi smo mi lepi, ali to nije fotogenicna organizacija... :D :D Ili je to jedino sto pozitivno mogu da pokazu, ili je to neka vrsta psiholoskog marketinga..?

 

Mora se mislit' na buducnos'.... :ph34r:

 

izdao si nu metal

 

a i na podforumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam negde to, online, dal sa zvanicnog sajta ili nesto poput Blica, ne znam... Sve je to lepo, i svi smo mi lepi, ali to nije fotogenicna organizacija... :D :D Ili je to jedino sto pozitivno mogu da pokazu, ili je to neka vrsta psiholoskog marketinga..?

 

Mora se mislit' na buducnos'.... :ph34r:

 

Naravno da se mislilo

garaza

ak_promo_3_001.jpg

orig.jpg

ljubimice

guns4.jpg

prinova

2elz1qq.jpg

ponos

rifles5.jpg

 

Kod Mileta na remontu,djunta mu otisla

1zg5et2.jpg

i u dvoristu

122%20mm%20haubica%20M-30%20%28W%29.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...