Jump to content

Ария (Aria)


Divlji Tigar

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Na sajtu može da se čuje klavirska verzija pesme Tam visoko, koju je Berkut snimio sa pevačicom benda Meljnica, a s njom će je pevati i na jubilarnim koncertima. Takođe, možete čuti novu verziju pesme Zamknuti krug, na kojoj pevaju Berkut i Kipelov:

 

http://www.aria.ru/

 

Nažalost, meni će izgleda da se izjalove napori da dođem do karte za koncert unapred, pa se time dovodi u pitanje i moj odlazak na koncert. Tako je to kad se oslanjaš na ljude da ti pomognu. Razmišljam da ipak odem u Moskvu u to vreme (na kraju krajeva, ima i drugih povoda za to), pa da okušam sreću - možda će biti karata i na dan koncerta, možda će ih biti kod tapkaroša... Mada ne verujem, znajući koliko je značaj ovog koncerta, a prostor ne prima više od naše Arene, i to u gradu koji je 6 puta veći od Beograda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nema ništa od puta u Moskvu, nažalost. Problemi sa organizacijom i plus veliki rizici za veliki novac. Bilo je krajnje vreme preseći i odlučiti se. Jebi ga, nisam ni prvi, ni poslednji Srbin kome se Rusija činila tako blizu, a tako daleko. Jedva čekam da vidim snimke sa ove mini turneje i naravno zvaničan DVD koji će izaći.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mada, realno, set lista koju sam iskopao na jednom blogu nije baš tako spektakularna kao što sam očekivao - gotovo da nema iznenađenja:

 

Последний закат

Меченый злом

Крещение огнем

Колизей

(ove četiri je pevao Berkut)

 

Там высоко

(klavirska verzija, Berkut sa Helavisom kao gošćom)

 

Ангельская пыль

Герой асфальта

Раскачаем этот мир

Улица роз

Баллада о древнерусском воине

Осколок льда

(ove je pevao Kipelov)

 

Бой продолжается

Замкнутый круг

(Kipelov i Berkut zajedno)

 

i na bis:

 

Штиль

(Kipelov sam)

 

Дай жару

(Kipelov i Berkut ponovo)

 

 

Doduše, bendovi koji su nastupali pre Arije su izveli par pesama Arije:

 

Путь в никуда, Следуй за мной, Все что было (Kipelov)

 

Тореро (Master)

 

Дьявольский зной, Грязь (Arterija)

 

Ja sam, istina očekivao više pesama sa prva dva albuma (ispalo je da Arija nije izvela nijednu, a Master samo Torero), kao i da se na nekoj pesmi izmeša postava bendova, eventualno formira ona prvobitna postava Arije. Možda tako nešto čuvaju za Moskvu, videćemo. U svakom slučaju, snimci pokazuju da je svirka bila odlična, da su svi u dobroj formi. Očekujemo da se ovo pre ili asnije pojavi i na DVD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geroy Asfalta (treći studijski), zato što je prekretnica u stilu i postavi benda i zato što su na njemu neke od nezaobilaznih pesama za uživo izvođenje. S tim što kod mene lično nijanse odlučuju u poređenju albuma, a najbolje bi bilo sastaviti jednu jaku kompilaciju sa svih 10.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set lista bila je nešto drugačija nego u Sankt Petersburgu i po pitanju redosleda pesama i po pitanju toga ko ih je pevao:

 

Колизей

Раскачаем этот мир

Крещение огнем

Небо тебя найдет

Последний закат

(Berkut)

 

Там высоко

(Berkut i Helavisa)

 

Герой асфальта

Осколок льда

Баллада о древнерусском воине

Штиль

(Kipelov)

 

Бой продолжается

Замкнутый круг

(Berkut i Kipelov)

 

Улица роз

(Kipelov)

 

Дай жару!

(Berkut i Kipelov)

 

Inače, vidi se i na ovom snimku, a i na Следуй за мной koju je izveo sa svojim bendom, da se Kipelov više ne usuđuje da peva najviše tonove. Stigle ga godine, do pre možda godinu-dve je sve korektno pevao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo klipa koji su napravili kao podsećanje na ova tri jubilarna koncerta:

 

http://www.youtube.com/watch?v=6AaKyNqqWiI

 

Da dodam i ovaj redak snimak iz 1986, sa pesmom koja je trebalo da se nađe na prvom albumu, ali nikad nije objavljena:

 

http://www.youtube.com/watch?v=sQ1MX_Ro2e4

 

Kažu da je u pitanju obrada neke pesme Rainbow, ali ja sve što sam uspeo da skontam je da uvodni rif liči na pesmu Starstruck, ostalo ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...