Jump to content

Warlord


Divlji Tigar

Recommended Posts

Americki Heavy metal bend.

Bili su aktivni u prvoj polovi 80tih, imaju i album iz 2002 ako se ne varam na njemu je pevao Joakim iz grupe "Hammerfall".

Inace ima samo jedan EP iz 1983 "Deliver us"

I mogu revi da je EP odlican ,pogotovo pesma "Deliver us from evil".

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam onaj album iz '84,...and the cannons of destruction have begun.Taj si zaboravio da pomenes gore.

Zapravo, taj album je i najbitniji u celoj prici, jer ko god da pominje Warlord kao uzor, uglavnom navodi album "...And The Cannons Of Destruction Have Begun".

Ne znam zasto neki ljudi ne vole pesmu 'Mrs. Victoria', meni je ona super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, taj album je i najbitniji u celoj prici, jer ko god da pominje Warlord kao uzor, uglavnom navodi album "...And The Cannons Of Destruction Have Begun".

Pa da,njime su dostigli kvltni status.

Elem,rekao sam na staroj,reci cu i na novoj temi - da me jebete svi nije mi jasno zasto ovaj bend nije bar malo poznatiji,onakav kvalitet i izasao album za Metal Blade...Samo mi malo produkcija smeta,malo premekano za moj ukus,gitare mnogo nazad,klavijature napred,ali kad se chovek udubi shvati da je materijal vrhunski!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina, istina, sve si lepo rekao.

Mozda bi im se, da su postojali malo duze, razvojni put kreato kao u slucaju Virgin Steele, jer sve sto si opisao su karakteristike Virgin Steele zvuka, mada ne toliko na samom startu karijere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nigde drugo nije bilo interesovanja. Grci su toliki fanatici da to nije normalno. Jedina dva koncerta koja su Brocas Helm ikada odrzali van Amerike su bila u Grckoj pre par godina, u Atini i Solunu. Platili im Grci lepo karte i rasprodali dva koncerta. Ista stvar za Omen pre par godina, eto i zaWarlord. Bio je i neki heavy metal festival gde su svirali samo epic bendovi, gde su glavni bendovi bili Elixir, Sacred Steel, Ostrogoth i Wotan. Ulaz za oba dana je bio po 25 evra i koncerti su bili rasprodat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Мени није феноменално, али је сасвим ОК. Чуди ме да ђенерал ниеј реактивирао ову тему након интензивног преслушавања последњег албума. А, ђенерале?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...