Jump to content

Tiamat


Vampyr Poet

Recommended Posts

Pa onda je po tebi ok da dodju tri pijana Engleza koji sa Tiamat-om imaju veze koliko i ti sa Sven Vath-om i debilisu se tu.Zbog njih sam odmah promjenio lokaciju,samo da ih nemam u vidokrugu i da mi ne pokvare dozivljaj koncerta.

Ljudi godinama cekaju koncert,a oni dodju i proseravaju se tu nesto...

Btw. necu o metalcima koji nikad za Tiamat nisu culi,a visili su u prvim redovima...to je neka druga prica. ;)

 

 

 

pa dobro tebi je to smetalo ,meni npr nebi jer bih se skoncentrisao na muziku :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo da razresim nedoumicu oko radjenja tona Tiamat-u - kako je bend dodao bez ikoga sa strane (i bez svoje opreme, osim gitara), ponudio sam se da im pomognem i uradim ton, jer znam sve pesme napamet...

 

oni su bili obradovani idejom, medjutim...

 

selja koji je radio ton na Explosive bini nije hteo da me pusti da radim. cak iako mu je Milan Rakic kao glavni organizator Explosive bine to naredio, nije mi dozvolio da budem kod mix pulta... cak iako sam pred njegovim ocima radio ton za 3 benda pre toga - Decontrolled, Fancy Frogs i Svartgren...

 

verovatno zbog toga sto su Tiamat bili headlineri tog dana (i mozda Explosive bine u totalu za Exit 08) i jer je vlasnik ozvucenja takodje bio prisutan na bini dok je Tiamat nastupao, pa selja tonac nije hteo da pokaze pred gazdom da mora neko drugi da mu pokazuje kako se radi njegov posao.

 

no bilo kako bilo, mene mnogo zabolelo sto je Tiamat imao katastrofalan zvuk prvih nekoliko pesama, a ja kao veliki fan nisam dobio dozvolu da dam svoj maksimum da bend bude predstavljen sto bolje...

 

mnogo sam bio iznerviran i mnogo me je bolelo sto sam imao utisak kao da cu da izneverim svoj omiljeni bend i sve ljude koji su dosli da ih cuju...

 

nakon nekoliko pesama otisao sam u prve redove, tamo se smirio posle nekog vremena i ostatak koncerta proveo u potpunom delirijumu.

 

ocekivao sam ok nastup iako sam mnogo veci fan starije faze (Clouds/Wildhoney/Slumber) i ispali su potpuno super...

 

setlistu nisu ni imali, pricali su o nekim pesmama pred sam izlazak na binu i dogovarali se maltene na bini sta ce da odsviraju... zaista je bila super ta neka neposrednost koju su imali sve vreme i koliko su down to earth inace...

 

odsvirali su sve najvece hitove svesni da su ovde dosli prvi put. sve, sve, ali Do You Dream Of Me? nisam ocekivao ni u ludilu. mislim takodje da Phantasma De Luxe ne sviraju toliko cesto...

 

ne znam kompletnu setlistu, a ni tacan redosled, jer sam bio potpuno sludjen i u samo nekoliko sati proziveo tranziciju iz velike treme u najgori bedak pa do najvece euforije i sve to nekako izmesano...

 

svirali su

 

The Temple Of The Crescent Moon, Whatever That Hurts, Cain, Phantasma De Luxe, Brighter Than The Sun, Do You Dream Of Me?, Equinox Of The Gods, Cold Seed, The Sleeping Beauty, Via Dolorosa, Until The Hellhounds Sleep Again, Gaia

 

za bis su odsvirali In A Dream i Wings Of Heaven.

 

nemam reci. nisam objektivan nikako, ali meni je ovo koncert koji sam najduze cekao u zivotu i doziveo sam preporodjenje... ili nesto u tom fazonu.

 

bend mi je rekao da bi voleli da dodju na solo koncert u februaru, tada su na turneji... pricacu sa Rakicem i Polzovicem, mozda ce moci nesto da se sredi. ako oni i Rock The Nation budu zainteresovani, onda super, a ako ne, videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim vas dovedi te ih, stvarno sam bio u nemogucnosti da idem na ovaj exit, a stvarno zelim da ih vidim. Inace budo ako ih dovedesh, mocices da se iskupish i da im odradis tonsku, tada. XD Ajde drzim ti fige Budo da ih dovedesh. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
prvo da razresim nedoumicu oko radjenja tona Tiamat-u - kako je bend dodao bez ikoga sa strane (i bez svoje opreme, osim gitara), ponudio sam se da im pomognem i uradim ton, jer znam sve pesme napamet...

 

oni su bili obradovani idejom, medjutim...

 

selja koji je radio ton na Explosive bini nije hteo da me pusti da radim. cak iako mu je Milan Rakic kao glavni organizator Explosive bine to naredio, nije mi dozvolio da budem kod mix pulta... cak iako sam pred njegovim ocima radio ton za 3 benda pre toga - Decontrolled, Fancy Frogs i Svartgren...

 

verovatno zbog toga sto su Tiamat bili headlineri tog dana (i mozda Explosive bine u totalu za Exit 08) i jer je vlasnik ozvucenja takodje bio prisutan na bini dok je Tiamat nastupao, pa selja tonac nije hteo da pokaze pred gazdom da mora neko drugi da mu pokazuje kako se radi njegov posao.

 

O ćemu ti prićaš?

Pa normalno je da ti ćovek neće dati da radiš njegov poso,nit si plaćen niti šta.to što si fan,kakve veze ima,i baš on zna da li ti znaš da podesiš zvuk kako treba,sumnjam da bi i pogodio u žićku.Čovek nije selja.Pitanje je,ti bi tako nekom prepustio da radi ton za neki bend za koji si ti zadužen i da ti je to poso,za koji bi dobijo pare,i plus da te gazda nadgleda. Bi,al juće.

 

I šta bi im vredo dobar zvuk,kad su svi bili ko na hašišu.i da im isključiš opremu,mislim da bi i dalje svirali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

propustio si deo u kome sam rekao da me je on gledao dok sam radio tri benda pre Tiamata i bio je u fazonu "do jaja, sto manje ja radim, to bolje"

 

problem je u tome sto, da me on nije video pre Tiamat-a uopste i da me je Rakic doveo kao nekog koga je bend poslao, ne bi smeo ni da zucne. ovako je znao da sam ok pa je hteo da se kurci, a sto pojma o zvuku nema i sto ga mrzi da radi 4 dana zaredom to nema veze...

 

nebitno, bilo pa proslo... sva sreca da ga nisam video posle koncerta, jebao bih mu mater. bukvalno. koliki treba da si debil da proturecis sefu bine bez koga ne bi ni dobio platu za taj posao?

 

 

...da ne neko ne shvati pogresno (jer se retko kad iznerviram), ja ne bih imao nikakav problem sa njim da je on uradio posao kako treba, ali brate, kad prolazi vec treca pesma i zvuk je i dalje los... i nista se ne menja...

 

dodatno me iznerviralo sto smo kao dva dana pre toga bili ok i sve (pomazu se kolege i to), ali je i njega valjda iznerviralo sto je nesposoban i sto nije uspeo da reaguje dovoljno brzo, pa me je maltene oterao svojim ponasanjem... jbg.

 

mada su i to manje vise finese, bitno je da je koncert prosao ok.

 

i pogresio sam setlistu, moguce je da je umesto Temple Of The Crescent Moon prva bila Raining Dead Angels.

 

i nije hasis, nego meskalin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeej 'ladno sam propustio Tiamat! Jbt koji sam retard, ja kao planiram more i kojekakve gluposti a ovamo švedske legende sviraju u Srbiji a ja ništa...

Znači, najiskrenije se nadam da će opet svirati kod nas uskoro pa da konačno overim ove dark goth careve.

 

@Buddha: Zezaš da su svirali Do You Dream Of Me. Znači ne mogu da verujem, pa kako je zvučala? Mislim, jel imala onu atmosferu i jel se zvuk malo poboljšao do tada? E da, jel bila i ona fina teta što im peva back vokale (na nekim drugim pesmama)? I kako je Johan izvuk'o growlove na Whatever That Hurts? Jedini bedak što nisu svirali i Visionaire.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije bila teta, dosli su sami, samo njih petorica

 

zvucala je super, vrlo slicno onom koncertu u Poljskoj ako si slusao (iz 1995.) ili ako si slusao onaj limitirani Wildhoney Live disk (sto je isao uz Musical History Of), znaci bez bubnja, samo dve gitare i vokal

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ćemu ti prićaš?

Pa normalno je da ti ćovek neće dati da radiš njegov poso,nit si plaćen niti šta.to što si fan,kakve veze ima,i baš on zna da li ti znaš da podesiš zvuk kako treba,sumnjam da bi i pogodio u žićku.Čovek nije selja.Pitanje je,ti bi tako nekom prepustio da radi ton za neki bend za koji si ti zadužen i da ti je to poso,za koji bi dobijo pare,i plus da te gazda nadgleda. Bi,al juće.

 

I šta bi im vredo dobar zvuk,kad su svi bili ko na hašišu.i da im isključiš opremu,mislim da bi i dalje svirali.

 

Samo se ti proseravaj, a taj majmun aka tonac je unishtio ceo dizhivljaj. Zvuk je bio KRSH! Hvala toncu! Da je drug Danilo radio ton bilo bi do jaja. Kada je za Consecration bio krsh zvuk? Nikad! Da si bio na nekom koncertu, znao bi.

Ali nema veze, barem sam znao sve pesme, pa mi je bilo super! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secate se kad nas je slikao drugi put....evo slikice:

http://bp1.blogger.com/_bZP2XBkcFgU/SHlK6F...-102-784654.jpg

 

Na slici sam, na slici sam....nja nja nja nja nja njaaaaaaaaa :) :) :)

 

 

Evo i ona prva...userem mu se u telefon...

http://bp3.blogger.com/_bZP2XBkcFgU/SHlJRF...d-67-764272.jpg

Edited by RaVeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Razbijač-NAAĆI
Samo se ti proseravaj, a taj majmun aka tonac je unishtio ceo dizhivljaj. Zvuk je bio KRSH! Hvala toncu! Da je drug Danilo radio ton bilo bi do jaja. Kada je za Consecration bio krsh zvuk? Nikad! Da si bio na nekom koncertu, znao bi.

Ali nema veze, barem sam znao sve pesme, pa mi je bilo super! :pivopije:

 

Bijo sam na ovom tiamati i bolela me glava.jesam mnogo popio i šuknuo par tableta, ali i oni su bili otkinuti,pa i nisam mogao da djipam da procistim narkotike u sebi,pa sam se debelo skenjo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

solo gitarista Thomas Wyreson napustio bend :(

 

Sunday, August 10, 2008

 

 

No more Tiamat...

 

I've made a tough decision to quit the band, my last show with the guys will be the Zeytinli Rock Festival in Turkey the 16th of August.

 

Just for the record, there are absolutely no personal problems or anything like that influencing my decision, it's just kinda hard to make everything work with the family etc.

 

Thanx for all support during the years!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Neposecujem ovaj deo podforuma, tako da retko kad gledma teme ovde. Ali sad sam slucajno ushao ovde i video ovo. Bash sranje. :( Nachi nista od njih u Bgu sledece godine T.T . A nisam ih gledao na Exitu.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

otisao je gitarista ali nacice drugog.

 

Thomas je ionako odlazio nakon Clouds-a pa se vracao na Slumber, pa odlazio, pa dosao na Judas Christ i ostao jos dva albuma.

 

 

 

Uh dobro je, ja shvatio iz tvog posta, otiso im gitarista and No more Tiamat... :rolleyes:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tiamat - Moj omiljeni bend, najjaci bend na svetu, imam manje vise sve albume...Amanethes mi je najbolji album =)

 

jbg sto im ode gitarista, bilo bi do jaja kad bi im se pridruzio u zamenu onaj lik sto je svirao na koncertu u poljskoj na DVDu church of tiamat, au taj lik rastura :D

 

Tiamat ce u Februaru posetiti Madjarsku...

 

Da li postoji neka opcija da se napravi peticija il molba il neki djavo da ih pozovemo u nasu zemlju?

 

Ima tamo na official myspace-u tiamatovom mail za contact us, pa vredi pokusati :)

 

Btw, vidoh na exitovom sajtu za tiamat, kao da je Johan rekao da bi rado svirao u bg-u kad bi mu neko platio avionsku kartu lol, verovatno sere xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...