Jump to content

Tiamat


Vampyr Poet

Recommended Posts

novi album je negde izmedju "bezveze" i "sramotno"

 

kapiram da se nema para za neki bolji studio i da su im turneje danas neisplative, odsviraju eventualno desetak nekih festivala godisnje i to je to. ali bar pouzdano znam da je bubnjar imao svoj studio u kome je snimao bubnjeve... na novom albumu dobos zvuci tako kriminalno na prve cetiri pesme (i u principu i na ostatku albuma), zvuci kao da ga je johan iskucao sam gajbi. mogao je bar da promeni preset i reverb bar u nekoj pesmi... bubanj najbolje/najzivlje zvuci u onom kratkom instrumentalu na sredini

 

ponovo su sami sebe iskopirali - glavni prelaz na tomovima na bubnju u whatever that hurts je bio ponovo odsviran u the return of the son of nothing, sto je tad pre deset godina bilo simpaticno, imalo je smisla kao neki povratak starom fazonu, pesmi koja ih je proslavila, ovo-ono. ponovo isti prelaz u 384ekteis cim krene pesma...

tekstualno pominje ponovo crystal methedrine, koji je vec bio u as long as you are mine...

 

aranzmanski u celini gledano nista novo, ta neka sisters prica koja je meni licno bezveze. poceli su sa tim jos na the whores of babylon, jedinoj pesmi na slumberu koja mi nije 10/10 i ostali su u tom nekom sablonu... steta za bend koji je toliko bio kreativan i mogao toliko toga. kao i wildhoney pre toga, slumber je povukao bio ceo zanr napred, moonspell su uradili sin, the gathering how to measure a planet, brajdi triescetvorku, anathema alternative 4...

 

skeleton skeletron, koji je prihvacen pomalo obazrivo u vreme kada je izasao, danas zvuci kao pravo remek delo u odnosu na sve albume koji su izasli posle njega. uporediti samo zvuk bubnja u sympathy for the devil ili lucy ili dust is our fare sa bilo kojom sa novog albuma i razlika je neverovatna.

judas christ je bio super u prvoj polovini albuma, posle love is as good as soma kvalitet opada. isto je i sa prey, super je album zakljucno sa carry your cross, posle toga bas opada kvalitet. amanethes je uzasan do pola albuma, onda se popravlja situacija sa onim laganijim pesmama oko pola pa do kraja. na novom albumu prve cetiri pesme ne mogu ni da preslusam, onda od pete zvuci okej i mogu nekako da izguram do kraja albuma, ali ostane mi neki bezveze osecaj i dalje.

 

nije da imam bogznakakva ocekivanja od tiamata u 2012, ali ono fazon razocaran sam jer pricam iz pozicije nekoga ko voli ovaj bend evo, vec skoro 17 godina. steta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni jeste, zavisi kolika su ti ocekivanja. od novog tiamata je bolji sigurno.

ja nisam nista ocekivao ni od novih brajda ni od tiamata, pa su brajdi izbacili dobar album a tiamat i ne bas... prihvatljiv, to da. mozda je bolje da izbace ovakav album nego da se raspadnu ili ne izbace nista, ali opet. od anateme sam dobio taman onoliko koliko sam ocekivao - iznenadila me je najbolja produkcija, jos od alternative 4 naovamo.

 

anathema fura svoju pricu kao i uvek. ne verujem da ima vise ljudi koji pljuju weather systems od ljudi koji su ih pljuvali 2001. kad se pojavio a fine day to exit. anathema danas ima vecu posetu na koncertima nego sto su ikad imali, to sigurno nesto pokazuje.

 

a judas christ je mozda poslednji album na kome je tiamat zvucao kao bend, posle toga je samo postao johanov solo projekat, sto se i cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

anathema danas ima vecu posetu na koncertima nego sto su ikad imali, to sigurno nesto pokazuje.

Da su tokom godina postali veoma poznati.

 

Što se mene tiče, Peaceville trojka, Tiamat i Moonspell imaju po, u najboljem slučaju, prosečan poslednji album. Kada se sagleda situacija, teško da će išta od toga biti pominjano i koriščeno kao referenca bilo čega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice Tiamat je izbacio ono sto sam ocekivao, album mi je super, ima svega sto su radili na prethnodnih nekoliko albuma plus gotik rok.

 

Anatema ima mozda najbolju produkciji u prethodnih 10 godina i vise, al dzaba kad ima 2 ipo pesme koje valjaju. Meni album zvuci prazno i polupeceno, Kapiram da voze svoj neki fazon, al mislim da su previse otisli u neku krajnost gde sami sebe troluju sranje pesmama. I jos vise sam razocaran zato sto mi je prethodni album bio savrsen od pocetka do kraja, i jos sam ga celog cuo uzivo.

 

Brajdi album je super, nista novo, ali ima atmosfercinu koju samo oni znaju da stvore.

 

Moospell - Omega album godine po meni uz Alcest i Meshugu, Alfa prosek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

The sun also rises lyrics In Hamburg suburbia

With a girl from Serbia

With all God's crystal methedrine

And a train to take me back to Berlin

All was spoken, all was done

And a little swedish lady came along

I punched a few more holes in my card living

But I forgot about forgiving

I might have been to Buda or Pest

But not upon your chest

The bible was right

All rivers turned red

And I'm still not in bed

The crystal fumes, the soothing song

Until another big wave came along

The sign on the river bed, that says

That everything is dead, everything is dead

I tried so hard to make it right

With plenty of drink and streetfight

The morning always shone anew

And somewhere in there were you

Now we're somewhere out on the North Sea

On our way back to Germany

From Genesis to Exodus

From Kamara up to Olympiados

From Prenzlauer Berg to Aristotelous square

From a Hilton in Paris to anywhere

I had to leave it all behind

To find some peace of mind

The diamond tooth will cut you loose

At any time you choose

And the demon king

Is giving in

As soon as his souls stop selling

When everything was said and done

A little greek beauty came along

 

 

plakao sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

pa nemam pojma, ostatak posta mi je u tonu kao da su se pokačili

 

ovaj deo posebno:

 

If the other guys wanna continue, fine.. Go ahead. Get a great goodlooking vocalist, sign to Century Media & just do it. But I'm out & not even intrested apart from wishing all the best for the band. All contracts & such will be handed out to Anders, lars & Roger, if they're into it.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta, šta god da je razlog. Kako je neko ranije napisao, nije to više bio onaj genijalni bend sa Slumbera, ali si na njihovim pločama uvek mogao da čuješ mnogo dobrih stvari, čak i na poslednjoj, koja je definitivno najslabija. Baš šteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...