Jump to content

Pagan Reign


Guest Orey

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

E људи ајде нека ми неко добар помогне да набавим ове старије албуме од Pagan Reign-а. Значи све могуће торент претраживаче сам обишао и само сам Тверд нашао. Значи свака комбинација ми одговара, додуше најбоље би био неки rapidshare, ал да не извољевам много...

Edited by Eric Adams

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/19531246/Pagan...y_Deathtrip.rar

 

Pass»

www.metal-street.com

 

Evo jedan zhiv link, ne mogu nadjem ostale, sve pomrli linkovi, ako nadjem vremena mogu uploadujem 'Otbleski Slavy I Vozrozhdenie Bylogo Velichiya' ^_^

 

edit: imam i 'Vo Vremena Bylin' to mogu da uploadujem u skorije vreme :D

Edited by ΧΑΟΣ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе сада сам скинуо претходни линк и испоставило се да је то уствари Во времена былин, тако да ми сада остају само још Уделы былой веры (Destiny of Ancient Fate) и Древние Воины (Ancient Warriors) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Спасибо Братья Сербы, за хорошие слова о нашей музыке и интерес к нашему творчеству! К сожалению наша группа сейчас не может давать концертов и в ближайшее время я думаю не сможет, так как проблемы с составом не разрешенны. В ближайшие дни я полностью заканчиваю работу над Славянским Наследием и обязательно новый альбом будет доступен для скачивания на этом форуме!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i da prevedem odmah za one sto ne znaju ruski:

 

"Hvala vam, Braćo Srbi, za lepe reči o našoj muzici i interesovanju za naše stvaralaštvo. Na žalost, naša grupa trenutno ne može da održava koncerte i verujem da to neće moći ni u bližoj budućnosti, jer još uvek nisu rešeni problemi oko line up-a. Ja ću narednih dana potpuno završiti rad na Slovenskom nasleđu i obavezno će novi album biti dostupan za download-ovanje na ovom forumu."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пицан човек :D

Било би лепо да неко ко зна руски пожели све најбоље њему и будићи члановима бенда, да каже да са нестрпљењем очекујемо следећи албум и да једва чекамо када ће да нас посете. Претпостављам да може то да се каже у име свих нас који посећују овај подфорум :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo poqshao sam preko google translatora i babelfisha translatora da prevedem shto Eric reche i nadam se da tje brat rus da nas razume

 

мы хотим сказать что мы желаем все самое лучшее к вам и всем новым членам полосы, мы предвидим новый альбом с большим нетерпением и мы не можем ждать ваше согласие в Сербии

/

мы хотим сказать, что мы желаем всего наилучшего Вам и всех новых членов банды, мы ожидаем новый альбом с большим нетерпением, и мы не можем ждать вашего концерта в СЕРБИЯ

 

Orey, we hope you understood us :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na moj naravno. Ucila sam ga 10 godina, ali malo primenjivala u praksi. Tako ti je to kada ucis samo gramatiku i za to dobijas najvise ocene. Znam dobro i da prevodim, ali pricanje mi teze ide, mada, kada sam tamo bila, posle par dana progovorim sasvim solidno. Super su im tekstovi svakako, mislim da ih ima na zvanicnom sajtu. Inace, Orey mi je pricao, da po zabacenim ruskim selima jos uvek ljudi praktikuju pagansku religiju i oni se nazivaju jazicniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To me uopste ne cudi, pa Rusija je ogromna, a i ja sam cuo slicne price, cak i kod nas jos ima sela u kojima se praktikuju razliciti paganski obicaji, religija bas i ne, ali ima onaj starac sto trenutno gradi Perunov hrama na mokroj gori ili nekoj drugoj planini nisam siguran. Bio sam u Rusiji svega par puta, i moram priznati da sam bio malo razocaran ponasanjem ljudi, ko i kod nas uostalom. Mozda sam i ja mnogo vise ocekivao, otkud znam... Mada je Rusija sama po sebi prelepa...

 

Sto se Ruskog tice, ja znam tu i tamo da ga parlam, naravno sve je to gramaticki nepravilno da ne pravilnije ne moze biti lol, znam da citam ali ne znam nista da napisem, a o gramatici da ne pricam, to mi je bas bilo pretesko, a i ja nisam tada bas naj ozbiljnije shvatao predmet, tako da sam vise bio napolju nego na casovime...

Edited by Aronax

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, Orey mi je pricao, da po zabacenim ruskim selima jos uvek ljudi praktikuju pagansku religiju i oni se nazivaju jazicniki.

 

Ја би пре рекао да је он мислио да негде практикују поједине обичаје а не религију као целину, јер би у супротном имали знатно поузданије и конкретније информације о старословенској религији. Мада ко зна, велика је Русија...

 

To me uopste ne cudi, pa Rusija je ogromna, a i ja sam cuo slicne price, cak i kod nas jos ima sela u kojima se praktikuju razliciti paganski obicaji, religija bas i ne, ali ima onaj starac sto trenutno gradi Perunov hrama na mokroj gori ili nekoj drugoj planini nisam siguran.

 

Чекај који је тај лик што гради храм? Где си то начуо?

Ја сам мислио да сам поприлично упућен у ову тематику :)

 

Него хтео бих да питам вас двоје што знате руски, колико се тога изгубило у оном преводу текстова на енглески?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako, ja na svakom meni poynatom jeziku volim da citam tekstove u originalu, jer prevod poezije nikada ne moze da

 

Znas kako, ja na svakom meni poznatom jeziku volim da citam tekstove u originalu, jer prevod poezije nikada ne moze da bude veran originalu. O tome smo mi filolozi izucavali disciplinu tehnika prevodjenja i naravno imali za zadatak da na diplomskom iz knjizevnostiu prevedemo odlomak neke pesme izmedju ostalog.

Mislim da su prevodi ruskih tekstova sa takvom tematikom cisto skrnavljenje izvornog duha takve poezije i da nikada na taj nacin ne moze da se izrazi milozvucnost ovog nam bratskog jezika i tog naroda.

 

Sto se Rusije tice, ja sam bila u Moskvi i Novosibirsku, a na oba mesta su me ljudi odusevili, narocito u Sibiru, gde su nas goste gledali kao bogove. To je zaista nezaboravno iskustvo. Vec sam pisala na nekoj temi o svojoj poseti nekom rock/metal shopu, gde sam pazarila neke mp3 kompilacije i dvd-je i gde sam trazila kesu sa logom za uspomenu, a dobila majicu sa originalnim logom i nazivom prodavnice i sloganom "rock zivi ovde".

 

O religiji se ne varam, Orey mi je licno pricao, a ne sumnjam da se takvi obicaji i danas praktikuju. Oni naime zaista vewruju u slovenske bogove i upraznjavaju pomenute obrede. Meni je to zanimljivo kao kulturoloska i antropoloska pojava, a sada, ko u sta veruje, to je vec privatna stvar, pa ne bih da ulazim u materiju sa tog stanovista, jer ima za to drugi podforum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...