Jump to content

Falconer


Recommended Posts

Sceptre treba da nabavim ovih dana, pa ću da vidim tj. čujem kakv je, a Northwind... nisam primetio ništa posebno za sad, ali samo sam ga jednom preslušao onako "pošteno", verovatno ću posle par takvih slušanja naleteti na nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam preslušao "The Sceptre Of Deception" po prvi put... Slažem se da je dobar album, svakako je mnogo bolji od Grime-a jer su zadržali stari stil, ali bez Mathias-a to nikako nije to! Da je on pevao definitivno bi bilo mnogo bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne znam sto Vanish okrpi Nothwind onako...

Misljenja sam da je ovo sasvim dobar album.Mathias Blad ima bozanski vokal,to svi znamo,jel,i izvlaci album bar za nijansu(ko sto neko rece gore,Sceptre bi bio mlogo bolji sa njim).Ipak,nije ovo kao ta kultna prva 2 albuma,ali sasvim OK albumcic,glavna zamerka je sto je za nijansu predug,doduse,ocekujem nesto mnogo jace u buducnosti od njih,dosta vise zajebancija,hocemo vrh,jer znamo da to mogu!

Edited by grave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto Vanish okrpi Nothwind onako...

Misljenja sam da je ovo sasvim dobar album.Mathias Blad ima bozanski vokal,to svi znamo,jel,i izvlaci album bar za nijansu(ko sto neko rece gore,Sceptre bi bio mlogo bolji sa njim).Ipak,nije ovo kao ta kultna prva 2 albuma,ali sasvim OK albumcic,glavna zamerka je sto je za nijansu predug,doduse,ocekujem nesto mnogo jace u buducnosti od njih,dosta vise zajebancija,hocemo vrh,jer znamo da to mogu!

Sto se tiche "Northwinda"a moje mishljenje je slichno tvom, ali u tome je i problem. Falconerova prva dva albuma su power metal uzivancija bre! A ovo je samo jos jedan power metal albumchic koji mi uopste nije ostavio neki utisak i razloge da ga obrcem josh..zato i dobija veci minus nego inace. I Elvenkingov "Winter Wake" je ok albumchic, ali je nyah kad se uporedi sa prvim.

 

A ovih dana inace non stop vrtim "Falconer" na moga staroga pirata icon_mrgreen.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto mi se nesvidja na ovom albumu je gomila mid-tempo pesama

Od brzih tu su samo "Perjury And Sanctity" i "Blinded"

Na prvom albumu su imali taj sjajan balans unutar pesama, bile su istovremeno i brze i melodice i folk.

Na ovom albumu situacija nije takva,a izgleda da nece biti ni nas sledecem...u nekom intervju Stefan rece da nije vise raspolozen da pravi takve pesme.

Sve u svemu, ne zalim pare za original, ipak je ovo jedan dobar album sa fenomenalnim "Spirit Of The Hawk" i "Perjury And Sanctity"

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 5 months later...

FALCONER guitarist Stefan Weinerhall has issued the following update:

 

"Now we have all the new songs for the next album written. There's just the finishing touches left to do. We will start recording around Christmas this year and then mix it in May 2008. Faster and more complex than the last album is a quite good description I would say. The third birth has happened within Falconer in a year as Magnus got a little son. All shirts are sold out now and we're looking for companies to handle the printing and selling of the official merchandise in the future. As long as it is a fair deal it's interesting. We'll see what happens."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...