Jump to content

Falconer


Recommended Posts

Aha, ono kad počne I'll be the soul of the wild hawk... je najbolji momenat, sve te tera na skakanje!

 

He, vokal nisu zadržali. Oh, wait. :lol:

Ma bre, stvarno je svašta nešto bilo, baš uzbudljivo, čak ti pomalo i zavidim što tek treba da otkriješ sve to. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja bas ljubitelj ovakvog zvuka, ali pre par godina mi se nasao taj albumu u plejeru niotkuda, slusala sam ga neko vreme. Posle toga sam fakticki zaboravila da bend postoji...ali super je vesela muzika, bar na prvom albumu...ajd preslusacu kad stignem i ostelo. Neka preporuka, sta prvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorry, nisam videla odmah. :)

Ne verujem da bi se ostali složili ali koga pa briga:

 

Enter the Glade

Lament of a Minstrel

We Sold Our Homesteads

Stand in Veneration

 

En Kungens Man

 

 

The Trail of Flames

Under the Sword

Night of Infamy

Ravenhair

 

 

Humanity Overdose

The Assailant

No Tears for Strangers

Jack the Knife

 

 

Spirit Of The Hawk

Legend And The Lore

Fairyland Fanfare

Himmel Så Trind

 

Ridom, Ridom

 

 

Vargaskall

Viddernas Man

Mountain Men

Boiling Led

 

 

Takođe, ovo može biti od koristi, lik je zaista posvećen: Master Atherion

---

 

 

Inače, potpuno podržavam ovo okretanje maternjem im jeziku, pokazalo se da znaju šta će s tim, čuda čine. :da:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja bas ljubitelj ovakvog zvuka, ali pre par godina mi se nasao taj albumu u plejeru niotkuda, slusala sam ga neko vreme. Posle toga sam fakticki zaboravila da bend postoji...ali super je vesela muzika, bar na prvom albumu...ajd preslusacu kad stignem i ostelo. Neka preporuka, sta prvo?

 

Falconer & Chapters from a Vale Forlorn. Sasvim dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јасне је да је ово добар албум, музички је скоро перфектан. Али, не могу да уживам у њему због овог шведског. Увек су имали добре текстове, а сад ми то ништа не значи. Ове бонус песме су ми зато најјаче.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, potpuno podržavam ovo okretanje maternjem im jeziku, pokazalo se da znaju šta će s tim, čuda čine. :da:

Nije ovo okretanje maternjem jeziku tj. ovo nije pravac u kome će bend ubudće ići. Barem su tako rekli. Ovo su samo neke, koliko sam ja shvatio, tradicionalne pesme koje su bile njihova inspiracija dosad ili šta već, pa je ovo samo... pa recimo neka vrsta tribute-a tome. Rekli su da će se sledećim albumom vratiti autorskim stvarima (verujem na engleskom jeziku). :pivopije:

 

Btw, evo sad tek album slušam po prvi put, otprilike sam na pola. Za sad je kul, mada mi se čini da će mi trebati malo više vremena nego obično da ga svarim, da li zbog švedskog jezika ili nečeg drugog ne znam, ali za sad takav osećaj imam. Videću šta nosi nastavak albuma... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Kod mene nema provokacija. Ne gubim ovo malo vremena sto imam na ovom svetu na takve niskosti. Samo uzvisene misli i niske strasti.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrnuo sam album jednom i, na to prvo slušanje, nisam nešto impresioniran, ali nisam ni očekivao neko ludilo od albuma. Ok, super je što su svi prepoznatljivi elementi Falconer-a tu + malo kečeva na bubnju, produkcija i zvuk zaista odlični, ali mi ni jedna pesma za sada nije nešto izdvojila. No, vrteće se ovo još narednih dana svakako, ovo je tek prvi utisak.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest c1k4_ml3kc3

Хонтони, бенд је одличан. Леми, нешто си или пропустио да чујеш или ти је промакло :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"After couple of Power Metal albums, those Swedes are now trying to prove themselves in some other fields. They actually did one record with more folk influences."

 

Ovo je definitivno radio neko k'o u zivotu nije cuo pre niti Falconer niti Mithotyn. Pa ako im folk&medieval uticaji nisu bili razlog za uspeh i driving force muzike, ne znam sta jeste.

 

Druga neinformisana glupost, Falconer ne radi live nastupe i turneje, k'o sto je i receno u odgovoru, tj. radi ih jednom na krvavi mesec, secam se da su za ABAT imali tipa 1-2 koncerta, bila neka bolesna setlista, ali za vise nemaju vremena, jerbo Blad zauzet sa...ne znam sta mu je drugi posao.

 

I tu je fora sa pomenutim "slabim promovisanjem", oni su realno jedan od najboljih power metal bendova u poslednjih 10 godina, i svakako medju najjacim uopste gledajuci albume od Bladovog povratka, ali ih je nedostatak live nastupa verovatno ogranicio na malo uzu publiku, tj. nije im dozvolio da je prosire. A cenim da i ova odluka sa albumom kompletnim na svedskom nece mnogo poboljsati tu situaciju :]

 

Kad smo kod novog, tek sam kretao sa obrtanjima, ne duzi mi se, ali vec sad jak utisak, jedino nervira sto ne znam nista svedski pa ne mogu bas da pevam uz lirike x] Ali riffovi i melodije bolesno pevljive k'o i uvek...

 

A ako su vec snimili kao bonus 4 stvari na engleskom, ne znam sto nisu i ostatak, bah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...