Jump to content

Tourniquet


Angelystor

Recommended Posts

Ova tema je sigurno pre postojala, no sa onih 7 strana thrash foruma otisla i ona izgleda...

 

Bicu direktan, prvi album "Stop The Bleeding" je neshto shto ne smete propustiti. Izvrstan hrishcanski(!) thrash! Dzitre je na prva 3 albuma svirao Gary Lenair, ne bash poznato ime, ali like sto svira to je ubica na mesto. Mnogo dobra sola, odlichni leadovi, a riffovi svih vrsta samo ispadaju sa svih strana! Album nije agent steelovski, ali speeda ima. Ted Kirkpatrick, takodje manje poznato ime, ali kao i Guy odlichno radi svoj posao! Vokali se na trenutke mogu nazvati kao pokushaj King Diamonda, jer lik pola albuma peva sa veoma visokim vokalom i to mu ide kolko-tolko dobro, ali ipak daje odlichan smek albumu.

 

"Psycho Surgery" je josh jedan odlichan album, opet ima podobrih riffova, ali vihs nema KD vokala, i album je vishe groovy, i sa izuzetkom "Spineless" pesme koja nervira, sasvim dobro izdanje.

 

na "Pathogenic"u se stara thrash linija skoro i gubi, vishe vuche materijal na neki heavy, produkcija je chstija, ali to mi bash i smeta. Ovaj i "Vanishing Lessons" su O.K. albumi, dok "Crawl To china" slobodno mozete da propustite.

 

e al zato je "Microscopic View Of A Telescopic Realm" iz 2000te jedna sasvim druga pricha, Zvuk iz sredine 90tih, ali je muzika nadaleko bolja i vuche na Stop The Bleeding al u heavy maniru vishe.

 

Poslednji album josh nisam slushao...a ko jeste neki od ovih gore navedenih nek turi koment.

 

and one more thing..sta je Skeezix jebote?

Edited by Vanish To Perfection

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da probamo da zainteresujemo stoku

 

http://www.tourniquet.net/audio/01__The_Test_For_Leprosy.mp3

 

http://www.tourniquet.net/audio/05__The_Threshing_Floor.mp3

 

http://www.tourniquet.net/audio/02__Ready_Or_Not.mp3

 

klipovi su po 40tak sekundi, svi oko pola MB, pa ako skinite barem onda bacite koment icon_mrgreen.gif

 

inache ima na sajtu klipova bukvalno svake pesme koju su izdali, ja sam izvukao gore neke bolje sa prvog albuma..

http://www.tourniquet.net/media/contentAUDIO.php

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa tim "stoka" stavom ces tesko bilo koga da zainteresujes, a mozes samo da popijes upozorenje.

 

Da se nadovezem na temu, ovo je jedan od retkih bendova koji nisam imao prilike da cujem, mrzi me da trazim po netu, a nije mi ni na listi prioriteta za kopanje po ebayu. Kad naletim cucu, pa cu javiti. Procitao sam dosta dobru recenziju svojevremeno u Metal Maniacs za "Microscopic View Of A Telescopic Realm". Bila je fotografija uz recenziju i izgledali su bas kao bogobojazljiva stvorenja, kao da nemaju ama nikakve veze sa metalom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Jebote, da mi je neko rekao da su Hriscani sposobni za dobar metal, rekao bih mu da je preterao u Uskrenjem postu, ali eto... Izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

Za sada obrcem prvi Psycho Bleeding, i album je zaista dobar. Vokal sipa neke King diamond vriske, kojima nije bas vican kao ON, ali svejedno ima smeka, kao u pesmi Ready or not, ali zna i da povuce na neku dum Lowe varijantu kao u Ark of Suffering.

Headbangable rifova i dobrih solaza, bogami, na sve strane, i to sasvim finih.

Nije neki ludacki ritam albuma, ipak su ovo Hriscani, ali sasvim fino i cvrsto.

 

Eto, svide se i meni Hriscanski bend... Da mi je neko rekao...Ali ipak black metal sa tom tematikom necu da konzumiram :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ON

:)

:rockdevil:

 

Jebote, da mi je neko rekao da su Hriscani sposobni za dobar metal, rekao bih mu da je preterao u Uskrenjem postu, ali eto... Izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

Za sada obrcem prvi Psycho Bleeding, i album je zaista dobar. Vokal sipa neke King diamond vriske, kojima nije bas vican kao ON, ali svejedno ima smeka, kao u pesmi Ready or not, ali zna i da povuce na neku dum Lowe varijantu kao u Ark of Suffering.

Headbangable rifova i dobrih solaza, bogami, na sve strane, i to sasvim finih.

Nije neki ludacki ritam albuma, ipak su ovo Hriscani, ali sasvim fino i cvrsto.

 

Eto, svide se i meni Hriscanski bend... Da mi je neko rekao...Ali ipak black metal sa tom tematikom necu da konzumiram :)

 

ti ovde mislish na "Stop The Bleeding", a sledeci se zove Psycho Surgery...pomesha imena ; )

 

Ma samo ne chitaj tekstove i uzivanje max :rockdevil:

 

ps. Stop the surgery hehe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote, da mi je neko rekao da su Hriscani sposobni za dobar metal, rekao bih mu da je preterao u Uskrenjem postu, ali eto... Izuzetak koji potvrdjuje pravilo.

Подести ме, кад будеш долазио следећег пута, да ти пустим још неке хришћанске бендове.

 

Узгред, јеси ли ти уопште слушао Mortification?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:)

:rockdevil:

ti ovde mislish na "Stop The Bleeding", a sledeci se zove Psycho Surgery...pomesha imena ; )

 

Ma samo ne chitaj tekstove i uzivanje max :rockdevil:

 

ps. Stop the surgery hehe...

 

E da, sjebah se , sorry :(

Citao sam tekstove, kao da je pisao neki retardirani pop (pleonazam, znam)

 

Подести ме, кад будеш долазио следећег пута, да ти пустим још неке хришћанске бендове.

 

Узгред, јеси ли ти уопште слушао Mortification?

 

Vazi i nisam iz principa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Срам да те бидне! 'Бем ти принцип! Ваљда би једини принцип требао бити добра музика (или Гаврило, трећег нема сигурно).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам рекао и поновићу поново: хришћани у металу су много искренији од сатаниста. Они бар 100% верују у то што певају. То не повлачи да ће аутоматски да праве лошу музику.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, to si u pravu kad malo razmisli covek, ne znam sta ih privlaci zanru u kom im mnogo bendova jebe sve po spisku ali ajde :)

A i to sto se tice Satanizma... to je otislo u kurac sa eksplozijom black metala kad je masa maloumnika bila privucena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

А и нећеш никад видети да се неки екстремни хришћанин одједном претворио у сатанисту, док су обрнути случајеви и те како познати.

Људе воле екстремнију музику и желе да је праве, шта је ту лоше. Ја не одбијам ни сатанисте због тога што верују у то што верују, а исто је то срање, само различите супротности.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Што да не? :)

 

Елем, блек метал има проблем што је настао као идеолошка категорија у коју се трпала свакојака музика, а тек је са Норвежанима добио и музички идентитет. е, онда западнеш у замку да људи свирају такву музику, а пишу хришћанске текстове. И како то онда да назовеш?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja slusam black metal zbog specificne atmosfere, izmedju ostalog.

Kako mislis da muzika ima istu ako se peva o ljubavi prema Isusu?

 

Vidis da sam dao objektivno misljenje o Tourniquet, iako se ne slazem sa ideologijom. Muzika je dobra, textove necu citati.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

И какве онда везе има о чему певају?

 

Рекох, такве теме су ми искреније него сатанистичке. Ионако 90% блекера то ради, а да не верује искрено у то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

И какве онда везе има о чему певају?

 

Rekoh i ponovicu - ne moram bar u metalu to da trpim ako ne moram.

 

Evo, provrteh i drugi album P.Surgery... Dobar isto, mada je prvi malo bolji. Nema vise Kingastih vokala...

I sta im je koji kurac treablo ovo repovanje u Spineless? :) I to sa hriscnskim lirikama... Znaci, gore od Puff Daddy-ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sta im je koji kurac treablo ovo repovanje u Spineless?

Тога имаш и на последњем. Знам да им је највећа критика на тај албум од ликова из Metal Maniacs била управо на то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...