Jump to content

Coroner


Mega_Deda

Recommended Posts

Dokaz da tehnika u svajcarskoj nije bila fokusirana samo na proizvodnju satova, ova zemlja je iznela na scenu i jedan jako dobar bend.

Postavu cine Ron Broder (bas i vokali), zatim Tommy Vetterli (gitara, ex. Kreator) i Markus Edelmann na bubnjevima, svoj posao su odradili maksimalno dobro, muzika je izuzetno kompleksna, a opet ima muda i laka je za slusanje. Snimili su pet studijskih albuma za 8 godina koliko su svirali zajedno, ali ipak nisu dobili status kakav su zasluzili, prvenstveno zahvaljujuci losem marketingu i skoro nikakvom angazovanju od strane njihove izdavacke kuce "Noise Records".

Diskografija je sledeca:

1987 - R.I.P.

1988 - Punishment for decadence

1989 - No more color

1991 - Mental Vortex

1993 - Grin

 

Poceli su sa sirovim thrash zvukom koji je krasio kraj osamdesetih godina, svakim albumom su sve vise evoluirali da bi na kraju razbili sve zanrovske granice stvarajuci jedinstven zvuk koji i do dana danasnjeg oduzima dah.

 

Ja sam odusevljen ovim bendom, fali mi samo poslednji album, ali nadam se da cu ga nabaviti uskoro.

 

Post your comment here: icon_rockdevil.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Coroner ...

Covece!

Prvi bend koji me je bas odusevio i ostavio vise nego snazan utisak na mene.

Slusam ih od "Mental Vortex" albuma (koji je tada tretiran kao progressive metal) i to ostvarenje i dan danas smatram pravim biserom u metal muzici.

Moram da priznam da je najveci uticaj na pocetak mog pisanja poezije (ozbiljnog pisanja) imao bas Marquis Marky (Edelmann) ciji textovi su zbilja odlicni - ozbiljni ali i poeticni.

Zvuci glupo ali je ovo bend kome najvise dugujem sto se tice nekog kreatovnog sazrevanja.

Mogao bih da pisem o njima do sutra, zapravo ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je izgledao moj prvi susret sa njihovom muzikom, tamo negde 1995. ili '96. Dobio ortak kasetu na kojoj su bili snimljeni Helloween i King Kobra, ili je bar tako pisalo. Ja uzeo da cujem King Kobra i ocekujem neki heavy, kad krenu przenje (tako mi je to tada zvucalo). Posto sam bio strasno umoran, legao sam i zaspao uz zvuke Coronera, kako se kasnije ispostavilo. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od chini mi se, potcenjenijih thrash metal bendova, a sa druge strane i jedan od najboljih.

 

Najjache pesme...Masked Jackal, Voyage To Eternity, Tunnel Of Pain, i moj lichni favorit..REBORN THROUGH HATE!

 

Jedino mi je nesto slabiji Mental Vortex, ostalo je sve over the top thrash metal.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomenuo sam ovo i na jednom drugom forumu, ali njihova ubedljivo najbolja pesma je 'Arrogance In Uniform' koja je objavljena samo na "Doomsday News" kompilaciji. To trazite kako znate i umete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjaca stvar u vezi Coroner muzike i jesu suludi rifovi i brejkovi. Zapravo, najludja stvar je sto basista uvek, ali uvek svira isto sto i gitara, bez obzira kolliko to brzo i blesavo bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, najludja stvar je sto basista uvek, ali uvek svira isto sto i gitara, bez obzira kolliko to brzo i blesavo bilo.

Pa da!

Ono sto je meni uvek smetalo je to sto Marky nije bio ni blizu da bude tako dobar (fenomenalan!) muzicar kao Vetterli ili Broder.

Tu je, meni bar, nastajao veliki procep izmedju izuzetnih zica (gitara, bass) i potpuno osrednjih bubnjeva.

Sve se to lepo uklapalo u muziku ali Marky je prilicno los bubnjar; on je izvanredan textopisac, on je radio dizajn njihovih omota i cela Coroner prica je zapravo Marquis Marky prica ali ...

Cak ni to ne moze da umanji vizionarstvo koje je imao ovaj bend.

Pogledajte malo bolje - njih niko nije ni pokusao da kopira, cak ni da ih obradjuje, a i sada obradjuju starije Coroner stvari koje su (ipak) jednostavnije za sviranje od, uslovno, novijih ...

Ma, obozavam ovaj bend!

I dalje, i posle 15 godina ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

skroz fin i interesantan bend. dobri muzičari. tommy vetterli je super gitarista. pogotovo ono što je kasnije radio sa kreatorom obožavam. a što se tiče coronera, od svega što sam čuo, meni je njihov najbolji album GRIN. bez ikakve rasprave. pravi eksperiment od albuma i dobar zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro. to su vaša mišljenja. ja nisam na ovaj forum došao da pričam o kreatoru već o coroneru. a što se tiče kreator-a, meni su outcast i endorama deset puta bolji i kvalitetniji od bilo kojih njihovih radova iz osadesetih. meni je recimo pleasure to kill užas od albuma. ali dobro. to je moje mišljenje. kao što sam rekao, nisam došao ovde da pričam o kreatoru. šta vi mislite o grin-u?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grin?

Omiljeni Omiljeni Omiljeni album!

Jedan od albuma koje sam najvise puta slusao za ovih 15-16 godina!

I dalje ga obozavam, to je vrh vrhova u metalu i dan-danas, jedino sto mi je mozda cak i bolje od toga su par stvari sa "Coroner" kompilacije (The Favourite Game, Shifter, Golden Cashmere Sleeper I) ...

Stvarno, vrhunsko vizionarstvo!

OpetH se lozim, jebote, sto ste ih pominjali ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...