Jump to content

Coroner


Mega_Deda

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Guest TužneUši

Anacrusis ni najmanje ne zvuci kao coroner. Totalno drugacija furka. Anacrusis cak nije ni preterano tehnicki orijentisan bend ali imaju blago mehanicki zvuk i neki siri dijapazon izrazajnih sredstava nego uobicajeno u thrash-u. Ja bih pre rekao da su oni otkaceni nego da su bilo tehnicari bilo progresivci (i to vise drugo nego prvo). Super bend naravno.

Coroner je prica za sebe doduse. Oni em su ekstremno tehnicki i progresivan bend em su jednostavno najbolji thrash metal bend, objektivno gledajuci, sto se tice svirke i kompozicija i tu su jednostavno podigli stvar na jedan nivo koji je pre njih bio nezamisliv (i posle njih neprevazidjen)

Osim toga, oni su najbolji thrash metal bend koji je pokusao da u svoj zvuk ugradi neke elemente koji nemaju veze sa metalom, znaci od svih thrash metal bendova koji su krenuli putem neke avangarde mislim da su oni najbolje uspeli u tome (a da su pritom ostali metal za razliku od voivod-a recimo)

 

ja bih ljudima kojima se dopao coroner preporucio vendetta-u, paradox, deathrow, voivod, intruder(mozda ...drugi album)

od manje poznatih bendova koji stilski imalo podsecaju na coroner oziris i kinetic dissent(vise lici na pojednostavljeni watchtower doduse, ali preporuke svejedno)

mekong delta i watchtower su prica za sebe i stilski ne podsecaju bas na coroner iako su isto vrhunski tech/prog thrash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije neka diskografija...Demo,RIP,Punishment,No more colour,Mental vortex i onaj live iz istocnog Berlina.Onaj tehno sto su posle radili je uzas.I Mental vortex je meni tanji od prethodna 3,videlo se da ce da zaseru.Al zato ono sto su uradili do tad niko nikad nece da ponovi.Nisam nikad ni cuo da je neko obradio Coroner ili uradio tribute.Ko da skine onog gitaristu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

:mrtav: :mrtav: :mrtav:

 

@ Mr.Hate

zasto ti je mental vortex slab? I na koj tehno mislis? Grin ili Coroner kompilacija iz 95-e? Po meni Grin i MA su ubedljivo najbolji Coroner albumi

 

Stvar ukusa brale ali znas i sam da su im najveci hitovi Masked jackal,DOA,Sudden fall,Absorbed,Shadow of a lost dream,Voyage to eternity i sve ostalo sa Punishmenta i No more colour.Ne kazem da je Vortex los,za plocu sam dao skoro 20 evra ali sam ja tu osetio malu promenu stila i veliki nedostatak kreativnosti,pomanjkanje originalnosti,poceli su bili da se ponavljaju i usporili su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mr. Hate: A ja moram da dodam da se baš ne slažem sa tobom da su se posle no more color ponavljali. Naprotiv, na mental vortexu su napravili najveći promenu u svakom smislu. Produkcija, svirka, riffovi, sve sem vokala možda. A o grinu da ne pričam koliko su se tu tek promenili. Po mom mišljenju, oni su iz albuma u album sve više i više napredovali i sazrevali kao kompozitori, pa i kao muzičari. Svaki album je korak dalje, po mom mišljenju.

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mr. Hate: A ja moram da dodam da se baš ne slažem sa tobom da su se posle no more color ponavljali. Naprotiv, na mental vortexu su napravili najveći promenu u svakom smislu. Produkcija, svirka, riffovi, sve sem vokala možda. A o grinu da ne pričam koliko su se tu tek promenili. Po mom mišljenju, oni su iz albuma u album sve više i više napredovali i sazrevali kao kompozitori, pa i kao muzičari. Svaki album je korak dalje, po mom mišljenju.

 

I zasto su onda prestali sa radom ako su uznapredovali?Videli smo kod mnogih bendova kako su propadali kad su hteli previse da eksperimentisu,menjaju stil,usporavaju...Dok su se drzali stare skole bili su jedni od najpopularnijih manje afirmisanih metal bendova i to kao trio sto niko nije postigao do tada.I dan danas niko ne moze da im parira,jednostavno bi mozda potrajali duze da nisu promenili stil trazeci sebe u nekom nazovi napretku.To je samo moje misljenje,novije generacije mozda vole te novije stvari ali meni srce ostaje na hitovima sa prva 3-4 albuma koje su sve i svirali na onom koncertu u Istocnom Berlinu koji je izasao i kao video izdanje "No more colour".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

To sto tebi zvuci kao "nazovi napredak" oni su dozivljavali kao istinski napredak; sto se njihovog klasicnog zvuka tice rekli su sto su rekli na tu temu i krenuli dalje. To su radili sa pravim ubedjenjem a ne zato sto su se sta ja znam "smorili od sviranja starih pesama" ili su hteli da privuku novu publiku - Mental Vortex i Grin su evolucija tog zvuka koju moras da razumes da bi razumeo Coroner. Mislim, ok je da ti ti albumi nisu omiljeni, ali da su nesto posebno to je neosporivo - mislim da ipak treba da odas postu cinjenici da su uspeli u onome sto su hteli i da su savrseno inkorporisali sve te ideje u svoj zvuk.

 

Osim toga, ono za hitove sto si pricao jednostavno nisi u pravu, svaka pesma sa metal vortex je hit; to je neosporivi megaklasik tech-trash-a (produkcija, zvuk, stil itd.). Ne kazem da je najbolji album sto se songwritinga tice (meni licno jeste, ali to je vec mnogo vise subjektivno) ali da je opste priznat kao klasican metal album tu nema sporenja

Edited by TužneUši

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ozive tema! :D

Cekaj,ti si se druzio s njima tada pa znas kako su dozivljavali taj napredak i sa kakvim ubedjenjem su radili dalje? :D

Ne sporim da je Vortex dobar album ali je daleko za mene od prethodnih (ne bih nikad kupio plocu da mislim da je los) i mislim da ih je nesvesno odveo u raspad benda.Koliko sam pricao sa ljudima mojih godina (25-35) jedino se pominje Pale sister i jos par stvari dok su raniji albumi od A do S savrsenstvo.Mozda taj kako ti kazes tech thrash odgovara muzicarima koji cine 5% metal populacije (gitaristima pogotovu) ali halu pune i ploce kupuju fanovi (95% metal populacije).Jednostavno proveri tiraze albuma i cene na internetu pa ce ti biti jasno da ti nisi u pravu.Mozda sam ja premator ali onda bih kao vecina matoraca voleo sporiji i meksi zvuk ali kod bendova koji me na to od pocetka naviknu a ne kad promene stil i tempo u toku karijere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

Eto ozive tema! :D

Cekaj,ti si se druzio s njima tada pa znas kako su dozivljavali taj napredak i sa kakvim ubedjenjem su radili dalje? :D

Ne sporim da je Vortex dobar album ali je daleko za mene od prethodnih (ne bih nikad kupio plocu da mislim da je los) i mislim da ih je nesvesno odveo u raspad benda.Koliko sam pricao sa ljudima mojih godina (25-35) jedino se pominje Pale sister i jos par stvari dok su raniji albumi od A do S savrsenstvo.Mozda taj kako ti kazes tech thrash odgovara muzicarima koji cine 5% metal populacije (gitaristima pogotovu) ali halu pune i ploce kupuju fanovi (95% metal populacije).Jednostavno proveri tiraze albuma i cene na internetu pa ce ti biti jasno da ti nisi u pravu.Mozda sam ja premator ali onda bih kao vecina matoraca voleo sporiji i meksi zvuk ali kod bendova koji me na to od pocetka naviknu a ne kad promene stil i tempo u toku karijere.

 

dobar fol, dobar fol :lol:

nisam se druzio nazalost, ali citao sam pokoji intervju; i cuje se u tim snimcima da je tu ozbiljna kreativna snaga u pitanju i da je prisutna velika posvecenost detaljima, to ipak govori nesto. na kraju krajeva pitanje je zasto? ako bi kompromitovali svoj zvuk zarad nekih drugih ciljeva ili ako im je ponestalo ideja zasto nisu isli laksim putem (i pravili istu muziku) nego su izdali bas takav avangardan album kao grin

tacno je da tech thrash vise furaju muzicari. na kraju krajeva hiticnost neke pjesme u tom stilu se ne mjeri istim kriterijumima kao u normalnim muzickim zanrovima nego se vise gleda posvecenost inovaciji u idejnom i tehnickom smislu a sto se toga tice mislim da su doticna dva albuma (ok ok grin malo manje priznajem; ima par losijih momenata ali nijednu ful losu pesmu)dosta visoke domete dosegli

u stampi u to vreme su oba albuma bila dizana u nebesa, a od ono malo uvida sto imam u reakcije publike na te stvari u ono vreme (pricao sa nekim likom na netu sto je isao na njihove koncerte)te nove stvari su u vreme izlaska totalno bacile u zasenak stari uzivo

sto se tice tiraza i cena - to je bilo vreme opste dezintegracije i propadanja thrash scene tako da bi se to u svakom slucaju desilo cak i da su izdali album po tvojoj meri

uglavnom stvari koje ti govoris su validne ali sluze da potkrijepe tvoje subjektivno stajaliste sto je ok, ali ipak mislim da bi trebao da priznas da MV i grin imaju kvalitete kao malo koji nekonvencionalan metal album iz tog perioda, eto tol'ko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi je bilo prijatno razmeniti misljenje sa tobom o ovom izvanrednom bendu i njihovoj diskografiji.Na kraju smo se eto nekako i slozili,civilizovana i korisna rasprava.Sve vreme sam govorio u svoje ime i na osnovu svog ukusa i vidjenja njihovog toka karijere kao i ti,Svako dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...