Jump to content

Blut aus Nord


kuruz

Recommended Posts

Stvarno sam se iznenadio kad sam video da ovo nije bend iz Skandinavije,vec iz Francuske.Mislim,dash bendu ime Krv sa severa,a nemash veze sa severom.No,nebitno.

 

Radi se o kvalitetnom industrial black-u,ali ne na nachin kako to rade The Kovenant.Ovde ima svega,krestechih vokala,zakucavanja itd. ali u pozadini svega su zanimljivi semplovi,bez kojih se,dodushe i moglo,ali ne smetaju previshe.

 

5 albuma za sada,valjda ce nastaviti u tom pravcu.

Najpoznatiji je The Work Which Transforms God koji je u Terorajzeru proglashen za najbolji black album u 2003.-oj godini.

 

Vredi poslushati,interesantno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusavao sam da skapiram ovaj bend ali nikako nije islo.Takodje citao sam dosta pozitivnih kritika o bendu,ali meni se muzika ne dopada.Uz Mutiilation,Gorgon i Osculum Infame, bili su jedan od znacajnijih sastava u Francuskoj 90' godina. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar Bend, Mada po meni, nije bash toliko dobar koliko mu se pripisuje, ali mozda mi se josh nije slegao poshto ga slusham tek par meseci, ako uzmesh i prva dva -Vlad- dema imaju sedam albuma,(+ josh 1 ep i 1 split)shto verovatno znash i sam laugh.gif projekti Vindsvala: Children of Maani i The Eye, su takodje veoma interesantni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Industrial black? Ne bih bas isla u tu krajnost, no dobro.

 

Da ponovo ne gnjavim svojom opsesijom Francuzima, atmosfericno s dozom sirovosti, predivne solaze, bolesna muzikalnost: bend kao stvoren za trenutke opustanja.

 

Izdvojila bih 'Memoria Vetusta I - Fathers of the Icy Age' kao vrhunac njihovog stvaralastva, a da ne bih sama sebi zamjerila (ko vas jebe ;P) ne mogu, a da ne spomenem i 'The Work Which Tranforms God'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nekidan mi je stigao Metamorphosis Of Realistic Theories na recenziju, i kad sam ga stavila u cd player, nisam k sebi mogla doći od količine boleštine koja se nalazi na tom izdanju, rekla bih da je stilski nasljednik EPa Thematic Emanation Of Archetypal Multiplicity iz 2005 godine i predstavlja umobolnu mješavinu industriala/dark ambienta a la Cold Meat Industries i ponešto sporijeg BMa, pa samim time lagano prelazi u nekakvu avantgardu(mrzim taj izraz).

Osobno, najdraži su mi Ultima Thule i Memoria Verlusta, koje imam na orginalu, a The Work Which Transforms God još i dan danas ne mogu provariti.

 

Kad smo već kod franc. scene, netko je spomenuo Osculum Infame, za čiji Dor-Nu-Fauglith smatram vrhom vrhova atmosfere, te tu još treba spomenuti Deathspell Omegu, Nehemah, Vorkreist koji su trenutačno vrlo trendy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja namjeravam u Sloveniju na taj tour. Ma de molim te, tko bi došao na ovdje na taj koncert, posebno u HR? Ljudi će rađe dat pare za metl majice, džindže, kožne gaće ili hrpu spajkova, nego nedajbože otić na koncert ili kupiti cd.

 

Btw basistica Vorkreista ti je također u voljenom ti Antaeusu :wub:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja namjeravam u Sloveniju na taj tour. Ma de molim te, tko bi došao na ovdje na taj koncert, posebno u HR? .

 

 

 

Ja ahha...mislim...zaludjena Francuzima jesam 8nije da nemam razloga biti), ali ovakav konc je stvarno i vise nego vrijedan! Usput, obavezno mi posalji slika (konacno jos jedno zensko na forumu da slusa ono sto volim).

 

E znam za LSK...i s Willy.em u Hell Militia.i svira i Love lies bleeding (ovo je electro projekat AK iz Vorkreista i dijela franc ekipe).

 

ali Anta :wub: Harve kaze da je LSK uvijek pjana na stageu. I prava 'party time woman'. U svakom slucaju, kraljica je s bassom, definitivno!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vorkreist:

 

 

The tour that was planned for Jan-Feb 2007 with 1349 and THE STONE is officially cancelled due to 1349 cancellation.

We deeply regret it but there's nothing we can do.

All hails to the maniacs from The Stone, MetalKommand, Folter Records and Vain Productions that were involved in that tour,

hope we'll strike together soon !

 

Anyway, discussions are ongoing for another suitable tour for VorKreisT in 2007, more infos soon.

 

Malo updatea sto se tice gore spomenutog toura (da ne otvaram novu temu..posto svakako niko ne obraca paznju na ove bendove).

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fazon Work Which Transforms God, jel'?

 

Ovaj Mort odlazi jos dalje u industrial fazon,prezentovan na EPju koji je prethodio album,album veoma klaustrofobicne i crne,gotovo opipljive atmosfere,i to mi ne dozvoljava da ga opljunem - jer meni je ovo u sustini tesko za slusanje,kao i svaki njihov rad.

Jeste ovo mracno,ali je too much,bar meni,kad sam za neki avantgardniji fazon pustim Secrets of the Monn i Deathspell omega.Ali svakom svoje,jelte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 months later...

Izasao je (tj. pojavio se na netu, izlazi krajem oktobra zvanicno) novi Blut aus nord pod nazivom Odinist.

Preslusah ga cisto jer sam mazohista i moram sve da cujem, u nadi da ce se mozda vratiti starijem zvuku ali neovo je na putu Work/Mort, malo manje konfuzno od proslog ali i dalje meni dosadno. Ko voli...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Francuzi sa nemachkim nazivom benda i pevaju o nordijskim tematikama. Gotta love them biggrin.gif

:D

 

Da Odinist i MoRT imaju te indastrijal momente ali ono sto njih vadi je definitivno atmosfera, ali u tim se slabo vidi black metal . Ono nisu bog zna sta ti albumi ali vredi ih barem poslusahti mozda se nekom dopadne. Ali sigurno vrhunac njihovog kreativnog stvaralashtva je i trenutak kada su pocheli da ubacuju te ambijentalne i industrijal momente ali su imali i vezu tu sa Black metalom ,a to je fanatastichni The Work Which Transforms God. Taj album izvalchi sve najbolje iz tih podzanrova i same grupe. Jednostavno ko sto je proshli dosta jednostavniji i sledeci dosta ambijentalniji i ne bash neshto puno slusljiviji tako je ovaj savrshen. Vredi itekako poslusahti makar samo ovaj album. Da pre tog TWWTG , imaju tri chista black metal albuma koji nisu loshi, onako mozda je drugi pa treci pa prvi po mom nekom ukus .

 

Memoria Vetusta II - Dialogue with the Stars treba da im izadje ovaj novi album 2009-e, neshto poshto se nastavlja na drugi album imam neke predrasude da ce se vratiti black metal korenima. Inache skroz cool grupa.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...