Jump to content

Blut aus Nord


kuruz

Recommended Posts

Završava se drugo preslušavanje albuma i nema šta da se kaže, a da svi koji su ih ikada slušali nisu već znali. Kvalitet je suv, filera nema, rif za rifom, melodija za melodijom. Ovo im je verovatnije najčistija produkcija i najbolji zvuk bubnja do sada. Raspored pesama je savršen, dve upečatljive i "jednostavnije" pesme na samom početku, zatim tri pesme koje razrađuju različite aranžmane i strukture (tj. upravo one kojima treba posvetiti više pažnje nakon što početak albuma uvuče u atmosferu), dok je poslednja pesma relativno jednostavna, sa svega par znalački odrađenih varijacija iste progresije, meditativna, sjajno zatvara album.

 

OVO ulazi u konkurenciju za najboljih deset, petnaest ili koliko već hoćete albuma kada je u pitanju 2011. i ne samo da ulazi, nego će među njima najverovatnije i ostati. Pitanje je samo kako će da zvuče The Desanctification i Cosmosophy i da li će da stoje uz ovaj album ili će ga izgurati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVO ulazi u konkurenciju za najboljih deset, petnaest ili koliko već hoćete albuma kada je u pitanju 2011. i ne samo da ulazi, nego će među njima najverovatnije i ostati. Pitanje je samo kako će da zvuče The Desanctification i Cosmosophy i da li će da stoje uz ovaj album ili će ga izgurati.

 

Ne očekujem da će se ova dva pomenuta albuma razlikovati preterano u odnosu na Sects, nijanse će odlučivati. A i od ta tri izdanja, valjda će sa jednim uspeti da se probiju na tim listama i to ;D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vala ne preslusavam nista dva puta uzastopno, imam trip neki oko toga izgleda, ali me je odusevio album, sad cu da prespavam, pa ga sutra slusam opet. ^_^

Ja retko, ali nekada mi album tako lepo legne... ;) Osim toga, uželeo sam se svežeg valiteta ovih dana, samo preslušavam osrednji BM i brišem sa kompa.

 

Ne očekujem da će se ova dva pomenuta albuma razlikovati preterano u odnosu na Sects, nijanse će odlučivati. A i od ta tri izdanja, valjda će sa jednim uspeti da se probiju na tim listama i to ;D

Ja baš mislim da će biti značajnih razlika, ako si mislio na zvuk albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno jedno od vrednijih izdanja ovog pravca ove godine za sada. Jeste da na omotu može da stoji Blut aus omega, ali BAN je ionako izvalio taj fazon pre tajnovitijih sunarodnika, tako da im se može. Zaista visok nivo kompozicija i atmosfere, jeste da se meni u poslednje vreme diže ono malo kose što mi je ostalo na glavi na sam pomen disonantnog black metala ali tate su tate ipak. Takođe lepa i suptilna upotreba klavijatura. Minusi po meni: loš zvuk gitara (što mi je problem i na Paracletusu) i bubanj koji zvuči kao ja kad lupam cevkom od usisivača po kožnoj stolici i to što mi se povremeno čini da su oni disonantni delovi stavljeni čisto eto zato što treba.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle novi album tako pun i divan, meni bolji od prethodnog! Provrteh ga dvaput iz 'cuga'... Sanskrit u nazivima i mnogo prog utcaja u pesmama ali ne onog 'kopiranog'. Magloviti bubanj samo doprinosi celokupnoj atmosferi, mada mi je jasno zašto se ljudima koji više bleka slušaju uglavnom ne dopada!

 

Moji favoriti: Acceptance (aske); Antithesis of the flesh; The Meditant i naravno Elevation.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...