Jump to content

Lacuna Coil


Recommended Posts

Ne trebaas da objasnjavas istoriju gothic muzike i koga-cega, ali... khm, nije lepo od tebe sto se tako odnosis prema nekoj muzici. Pretpostavljam da si se uvredila sto sam Lacunu smestila u priblizan zanr nepopularne NU metal muzike.

 

Kao prvo... Tristania NE PRIPADA modernom zvuku gothic-a, daleko od toga, i apsolutno je razlicita od Lacune, ali je slicna jednom broju bendova koji su se ugledali na nju ili na koje se ista ugledala... ili je to jednostavno bila inspiracija. Nebitno.

 

A kuda je to muzika otisla? U propast? U rupu bez dna? Ti semplovani delovi su bas jedan sitni detalj u pesmi koji ga, takoreci, krasi.

Tacno, u gothic muzici ima dosta ELEKTRO semplova, ali ko kaze da u Lacuni ima toga... kad nesto semplujes, to moze da bude i tvoj glas obradjen da zvuci tako i tako, i posto je to neizvodljivo uzivo, pusta se sa necega (npr lap-topa).. da ti to najprostije objasnim... U svakom slucaju, to je danas najnormalnija pojava, i ja sam nasla sta da spomenem.

 

Vokali... Hocemo ovako: Vibeke iz Tristanie(dok je jos bila u bendu), Lisa iz Xandrie, pevacica Moonspell-a, Theatre of Tragedy itd itd... sve su to jedni s drugim, slicne i boje i nacini pevanja... One pevaju prozracno, lagano, neometajuce. I sad stavi medju njih Cristinu sa, da kazem, glascinom koja koristi i falsetu i svoj jaki grleni glas... Koliko je to drugacije od svega.

Nisam ja kategorizovala glasove, vec su ti glasovi sebe kategorizovali. Ja ih cujem i mogu da prosudim na sta me podsecaju a na sta ne.

Joj sad bi tako mogla i pevace da nabrojim... slusaj kako Andrea peva, a kako mnogi pevaci... razlika je i to velika.

 

I jos jedno da te ispravim... tvoj citat : Vokal nema veze toliko sa vrstom muzike koliko sa mogućnosti pevača ili pevačice.

Ima i te kako! Tehnika pevanja ima milion, i skoro svaki pevac mora da se prilagodi muzici uz koju peva... pa neces valjda da pevas kao Tarja na Cradle of Filth? ili mozda kao Sandra Nasic na Tristaniu? :)

 

A joj, a joj, a joj...

 

1. Nisam se uvredila, nisi prva koja pokušava tamo da je smesti. Realno, Lacuna ima neke elemente toga.

 

2. Ocigledno ne pricamo o istim pojmovima. Lacuna i Tristanija pripadaju modernijem gothicu, jer da se ne lažemo gothic nije ranije ovako izgledao. Tek kasnije se pojavio gothic sa zenskim vokalom. Tristanija meni kao bend nema neku vrednost, ali to je moje lično mišljenje, ne sviđa mi se, a u ostalom i nije tema o njoj. Ni Lacuna kao bend nema neku preteranu vrednost, krajnje je šablonska, ali jedno vreme sam je koliko toliko volela.

 

3. Nisam rekla da su samplovani delovi negativni daleko od toga.

 

4. U Lacuni generalno nema electro semplova, ali generalno današnji gothic je koliko toliko preplavljen time. Opet ne mislim da je to negativno, nije na meni da sudim.

 

5. Pomenuti vokali i nisu toliko slični, ne suštinski. Čak ni muziku tih bendova ne možeš baš da spojiš.

 

6. Pevače slobodno na broji i među svim gothic (i sličnim bendovima) koje sam slušala / slušam ni jedan nije mnogo sličan. Tačno je da postoji nekoliko sličnih stilova, ali veruj mi ima još toliko bendova manje poznatih za koje ti verovatno i nisi čula pa sudiš na takav način. Gothicu sam bez obzira na moje današnje stavove ipak posvetila više vremena od tebe.

 

7. Moj citat: Ima ali i nema. Imaš toliko različitih gothic bendova. Ne ograničavaj se samo na najpoznatije i shvatićeš o čemu pričam. A kad si već COF pomenula, pogledaj njihov album Nymphetamine. Da li je on black? Pogotovo kad pogledaš istoimenu pesmu i razmisliš ko gostuje kao ženski vokal?

 

Generalno ne treba ni glasove ni gothic i njegove pravce kategorizovati. Počećeš da zvučiš kao Wikipedia :)

 

I, for the record, imaš pravo da se ne slažeš sa mnom. Volim kvalitetne diskusije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate kakvi utisci sa ovog prosvetljivanja...

Anyway,an advice:

Pre nego shto ulazite u bilo kakvu raspravu ne meshajte babe i zhabe i malo se edukujte po tom pitanju!

Niti je Lacuna gothic niti je Moonspell niti Tristania...Gothic je sasvim druga pricha muzike,a vi koliko vidim ovde niste pomenuli ni jedan jedini goth bend...tako da,ako vecj prichate o nechemu shto se zove gothic METAL ( try to remember it! ) ostavite po strani GOTHIC kao muziku i nemojte se proseravati sa elektro momentima u gothic metalu i tim NU metal stvarima...

 

Gothic sa zenskim vokalom se tek sada pojavio,pevachica Moonspella,Lacuna koja je shablonski bend,...

Israli ste se brate za sve pare...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate kakvi utisci sa ovog prosvetljivanja...

Anyway,an advice:

Pre nego shto ulazite u bilo kakvu raspravu ne meshajte babe i zhabe i malo se edukujte po tom pitanju!

Niti je Lacuna gothic niti je Moonspell niti Tristania...Gothic je sasvim druga pricha muzike,a vi koliko vidim ovde niste pomenuli ni jedan jedini goth bend...tako da,ako vecj prichate o nechemu shto se zove gothic METAL ( try to remember it! ) ostavite po strani GOTHIC kao muziku i nemojte se proseravati sa elektro momentima u gothic metalu i tim NU metal stvarima...

 

Gothic sa zenskim vokalom se tek sada pojavio,pevachica Moonspella,Lacuna koja je shablonski bend,...

Israli ste se brate za sve pare...

 

Brate,meni nije jasno sta si hteo uopste da kazes :)

Sem da smo se israli :mhihi:

Edited by Re-Animator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дођох да изигравам мирођију у чорбици :)

 

Квалитетно излагање ових девојака, мада опет фаворизујем социолога без предзнања, али тако то иде... солидарност.

 

Мени је ипак највише жао кад чујем како овај бенд обрађују београдски трибјут бендови... док сам слушала, имала сам осећај да је близу Апокалипса...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate,meni nije jasno sta si hteo uopste da kazes :)

Sem da smo se israli :mhihi:

 

Pazi kad tvoje postove uopshte nisam ni uzimao u obzir,tako da ne bi trebalo da se osecjash prozvanim... :opusteno:

 

Anyway...

Mozda sam ja glup ali...

Kada neko kaze da je Lacuna shablonski bend - proseravanje!

Kada mi neko kaze da je u gothicu pochelo upraznjavanje zenskih vokala relativno skoro - proseravanje na kvadrat!

Kada neko tvrdi za Lacunu da je blizak NU metal bendovima,i to pazi sad,zbog korishcjena semplova?!?!?! - proseravanje na kub!

A kada mi neko spominje pevachicu Moonspella- pa ne znam...to mi je recimo dovoljan razlog da kao akter te izjave odem sa ovog foruma i nikada se ne vratim...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dve vrste gothic muzike: jedno je gothic metal, koji se razvio iz doom/death metala početkom devedesetih i u koji spadaju grupe kao što su: Tristania, Sirenia, Lacuna Coil, Penumbra, Silentium, Leave's Eyes i slično. Drugo je gothic rock, koji je znatno stariji i čiji su osnivači Sisters of Mercy, a predstavnici The 69 Eyes i Pain, na primer, mada mnogi HIM trpaju u tu kategoriju, iako se njihova muzika dosta razlikuje od šablona gothic rock-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi kad tvoje postove uopshte nisam ni uzimao u obzir,tako da ne bi trebalo da se osecjash prozvanim... :opusteno:

Anyway...

Mozda sam ja glup ali...

Kada neko kaze da je Lacuna shablonski bend - proseravanje!

 

Slazem se :da:

 

Kada mi neko kaze da je u gothicu pochelo upraznjavanje zenskih vokala relativno skoro - proseravanje na kvadrat!

 

Slazem se :)

 

Kada neko tvrdi za Lacunu da je blizak NU metal bendovima,i to pazi sad,zbog korishcjena semplova?!?!?! - proseravanje na kub!

 

E pa sto se same Lacunine muzike(ne vokal)tice,i ja bi rekao da je u najmanju ruku slicna sa nu-metal svirkom :lol:

 

A kada mi neko spominje pevachicu Moonspella- pa ne znam...to mi je recimo dovoljan razlog da kao akter te izjave odem sa ovog foruma i nikada se ne vratim...

 

Nisam siguran,nemojte da mi verujete,ali mislim da je Moonspell imao zenski vokal na nekim(starijim) pesmama

Ali to je bilo na kasicicu,cisto kao backup :)

Provericu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se Lacune tice, mislim da jedino moze da se kaze da su upali u mali sablon sto se njih samih tice (i njihove mjuze), posto im, albumski gledano, dosta pesama lice jedne na druge (izuzimajuci hitove)

 

sto se Moonspella tice, doticna pevacica se zove Birgit Zacher i pevala je pratece na Irreligious (Raven Claws), Sin/Pecado i mozda se pojavila i na nekoj pesmi na kasnijim albumima.

 

pevala je i na Tiamat albumima (Wildhoney, pesma The Ar, a i na A Deeper Kind Of Slumber), kao i na Sentenced albuima takodje (Down i Frozen). uglavnom, zastupljivala ju je Century Media pa se tako u tom periodu 1995-1998 i dosta pojavljivala na albumima bendova na toj diskografskoj kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada neko tvrdi za Lacunu da je blizak NU metal bendovima,i to pazi sad,zbog korishcjena semplova?!?!?! - proseravanje na kub!A kada mi neko spominje pevachicu Moonspella- pa ne znam...to mi je recimo dovoljan razlog da kao akter te izjave odem sa ovog foruma i nikada se ne vratim...
Sad bi mogla da budem NETOLERANTNA kao ti, na primer, i da ti kazem par stvari onako iskreno... onako seljacki i prostacki, ali ipak ne zelim da se raspravljam i da upadam u neku svadju... ;)

Imam svoje misljenje o Lacuninom izvodjenju, obratila sam paznju na semplove SLUSAJUCI (za koje sam u sledecem postu naglasila da ne znam sto sam ih spomenula jer su one normalni deo svake MODERNE PESME i da to nema merilo- izvini na povrsnosti, ali niko nije savrsen)... a pevacica Moonspell-a je kao sto rekoh, mnogo slicnija Vibeke i jos mnogim gothic pevacicama (da ih tako nazovemo jer su ipak dosle 'skoro' tj. pre nekih 10-15 godina) koja za razliku od Cristine ima tiny glas... ne LOS i ne JADAN, vec lagan, prozracan... i to je bila tema, a ne sama vrsta muzike ili ne znam ti ja sta...Po mom misljenju, Moonspell pripada gothic metalu i ti mozes da pricas koliko hoces. Znam da si ti veliki fan cim si ih doveo u BG, ali malo manje se oslanjaj na teoriju i na Dzensona, vec malo empirijski... nije sve u klasifikaciji vec u samom slusanju i povezivanju stvari... ne moras da budes metalac da bi primetio razlike.A ono sto je bila tema ovoga, jeste sto je jedna devojka rekla da je Lacuna cist gothic, a ja kazem da pripada novom talasu moderne muzike. To je to. (citaj ubuduce malo izmedju redova, pre nego sto kazes da smo mi glupi, a ti pametan 'hoces da nestanes sa foruma jer smo mi takvi i takvi')

 

P.S. Nije lepo napadati ljude zbog stereotipa... naglasavam ti iz mnogih razloga. Poz

 

sto se Moonspella tice, doticna pevacica se zove Birgit Zacher i pevala je pratece na Irreligious (Raven Claws), Sin/Pecado i mozda se pojavila i na nekoj pesmi na kasnijim albumima.
Mislim da je na Memorial 'Lunu' pevala... Edited by ^Tinea

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači, usaglasili smo se da ta cura nije PEVAČICA Moonspell-a već je bila PRATEĆI VOKAL na nekim albumima ( NAJAMNA PEVAČICA ). Pevač je ipak muško... :D

A što se Lacune tiče mislim da se nikad nećete dogovoriti gde bi bilo najpametnije svrstati je. :da:

Edited by Liquid Diamond

Share this post


Link to post
Share on other sites

new wave ne poStoji

:lol:

 

Bog blagosilja Wikipediju koja kaze:

 

New Wave is a term that has been used to describe many developments in music, but is most commonly associated with a movement in Western popular music, in the late 1970s and early 1980s inspired by the punk rock movement.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dewojko, da se malo aktiwnije bavish proucawanjem recenzija i muzickih prawaca uopssteno, znala b da je tej izraz odawno zamro, tj wishe ga niko ni ne koristi iz jednog razloga .. : ne postoji wishe.

 

NEW WAVE je oznachawao onaj prwi talas 70ih na 80e, jedan od prwih bendowa koi je dobio taj epitet bili su DuranDuran, pa ti widi u kom smeru to wodi .. prichamo o nekom skroz drugom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...