Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

Mislim da se Satrijani, Vai, i George Lynch ne bi slozili sa tobom da Ds1 nije vrhunska pedala.

 

Jeste, i vai i satriani i lynch vuku dist sa ds-1, ma vazi kako da ne!!Svi bre oni vuku distove sa svojih pojacala a ds im sluzi samo za level, sto ne znaci da je vrhunska pedala nego pojacala na kom sviraju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto bas ne razumem te preporuke ds-1 je najbolja pedala.Ona radi ok tek kad se upari sa drugim pedalama i dobrim pojacalom , al daleko je to od profi zvuka.Jeste ona vecini odradila pos'o al se meni na jcm800 uopste zvuk ne svidja, sto bi se reklo nema muda.Generalno vecina suvih distova (pedala) nema muda nego tek kad se odvrne pre-amp na pojacalu dobiju nesto sto se kaze nadrkan zvuk!!Ok, ja sviram malo tvrdju muziku, sad ce neko reci pa ima i nas rockera kojima je dobra, naravno, al treba imati i delay, i wah, i jos po nesto za izdrkavanje a onda cena sve te pizdarije raste, da dostize i nekih 300-400e.E sad za te pare postoje mnogo profesionalnije spravice sa kojima zvuk moze biti mnogo bolji!Mene je recimo odusevio rocktron voodoo (rack) cija je cena oko 450-600e koji je totalno profi!Na njemu je moja krsh gitara jackson js-30 zvucala kao zmaj hehe, jbt nisam verovao da iz tog racka moz da se izvuku oni zvukvi.Cisto a nadrkano, svaki ton razaznajes a zvuk nikad jaci(od prve plate cu da pazarim makar 'leba ne jeo).E sad ja savetujem da se pogledaju profi stvari, a za obicne smrtnike (citaj neradnike)ds-1 pa cepaj.

 

Kažem ti to je pedala koja hvata na duge staze. A i nije za svakoga jer ima specifičan karakter. A ako tebi JCM800 i DS1 nemaju muda onda se zapitaj da li je u pitanju nešto drugo a ne oprema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, i vai i satriani i lynch vuku dist sa ds-1, ma vazi kako da ne!!Svi bre oni vuku distove sa svojih pojacala a ds im sluzi samo za level, sto ne znaci da je vrhunska pedala nego pojacala na kom sviraju!!!

 

Upravo tako, mnogo uticu i ostali efekti www.guitargeek.com

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj setup - Pacifica 120 - DS-1 Keeley ultra mod (da se razumemo, uradio ortak za dz) - Ibanez Mostortion (malo levela za solo) - Ibanez Fl-9 - pojacalo. Nije bas idealno, ali radi. Gitara bi morala da se menja, svakako.

 

Apropo ove diskusije o DS-1: meni je to ok pedala. U stock formi relativno dobro radi posao, ali ima mana - previse trebla, premalo niskih i srednjih, slab output, muljavi ako se spretera sa gainom). Nakon moda se stvari drasticno menjaju. Definicija je odlicna, akordi preko distorzije se odlicno razaznaju, razlaganja i sl. Dobija dosta niskih i nesto srednjih, pa je zvuk znatno puniji. Znatno bolja dinamika, ako se okida lagano, skoro clean, ako raspalis, drive, nema vise onog trebla, glasna je u pizdu materinu. Mod je prost ako znate sa lemilicom, komponente izadju oko 50 din. Doduse, treba napomenuti da se smanjuje gain, ali ne drasticno. Sve u svemu, preporucio bih svakome. Ja licno sam jako zadovoljan rezultatom. Mogu da iskopam sajt gde ima detaljno uputstvo kako se radi mod, pa ako je neko zaintresovan, neka mi baci pp.

Edited by memento mori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ali pričali smo o DS1 pedali a ne o JCM2000 i LP. Cilj ove diskusije nije da navodimo brdo opreme koja je bolja od DS1 ( koje btw ima ohoho...) nego da damo neke review-e o samoj pedali trenutno.

 

Mada se slažem sa tobom oko JCM2000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da ali pričali smo o DS1 pedali a ne o JCM2000 i LP. Cilj ove diskusije nije da navodimo brdo opreme koja je bolja od DS1 ( koje btw ima ohoho...) nego da damo neke review-e o samoj pedali trenutno.

 

Mada se slažem sa tobom oko JCM2000.

 

alo covek je rekao koju opremu koristi! EDIT: bar sam ga ja tako razumeo nejasan je post malo, nema potrebe da ga napadas....

ovaj thread nema veze sa ds-1 BTW, samo spamujete, mozemo mi da pricamo o svakoj pedali ovde koje su bolje od ds-a...

Edited by Trooper_srbija

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj setup - Pacifica 120 - DS-1 Keeley ultra mod (da se razumemo, uradio ortak za dz) - Ibanez Mostortion (malo levela za solo) - Ibanez Fl-9 - pojacalo. Nije bas idealno, ali radi. Gitara bi morala da se menja, svakako.
Ne bi morala. Ja sam protivnik upgrade-ovanja jeftinih gitara, ali 120s je izuzetak. Nikad suptilnost nećeš dobiti iz nje, ali ubodi drugi magnet-magnete i eventualno zameni čivije ako te muče i to je to za Dz Dz, radice ti daleko bolje za heavy svirku od svih budget Ibaneza, Jacksona i sličnog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne sviram dz-dz, u tome i jeste stvar. Pre sam u nekim malo alternativnijim vodama. Pacifica je super gitara za pare, definitivno, radi sasvim prihvatljivo. Ne bih ni uzimao neku metalsku gitaru, pre bih isao na fazon Les Paul gitare - 2 hama, mahagoni i to. Fiskni bridge, ili jos i bolje neki ne-locking tremolo (znaci ne Floyd Rose i sl.) Ne znam, mozda cak i neki fat strat. U svakom slucaju nikako ne bih uzimao neku RG-fazon gitaru, to nit mi treba nit me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eve shta je u ovom momentu imam. Uskoro ce biti promena :D

 

ova najmutnija je line selector, u nju idu dd6, flanger (u kucishtu phasera), tremolo i autowah (govno) :D

 

pedale2.jpg

Edited by woochyna

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko, Mon_a[MOR]e

Prodajem DIY varijantu jebiga, dobro me je služila ali imao sam priliku da kupim ovo pa eto. Mislim da Boss BCB60 nije toliko dobar pedalboard kao i moj stari tj. ima neke mane ali ajde. Prošli je imao neonku eeej :)

 

@Trooper_Srbija

Skoro, ništa DS1 stoji u rezervi, dobra je pedala žao mi da je prodam. Ali zato dajem BLuesBreakerII za 50e ide odmah..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neki ZOOM G1 guitar effects. Tako piše :spava:

 

Najviše mi odgovara C 8 sa izmijenjenim drive segmentom na BG.

 

Zna li neko o čemu pričam i ima li nekih predloga, koji bi mi modifikovani zvuci odgovarali i kako da ih dobijem? Vidite iz priloženog što mi leži :confused:

 

Koliko ovo koristi imati za neku živu svirku na otvorenom i koja je prednost nedigitalne distorzije ako svirate solo u pratnji jedne ili dvije gitare? Da li tu ima primjetnih razlika?

Edited by Hell on wheels

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...