Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

razumljivo je tvoje pitanje. nije ovo dvoje ni priblizno dovoljno za neku "produkciju", naravno.

istina, mnogi VST reverbovi siju po kvalitetu cesto i noviji hardver. mnogo softwarea koristim godinama i odusevljen sam njim... trenutno najvise rabim (sto se samo reverbova tice, naravno) WaveArts Masterverb5, a drndam komp skoro deset godina, bacam neke dabove, ambient, elektrondzu, i naravno... snimam idejice koje sviram na djtiri, razradjujem ih i dzemujem preko... naravno, komp je danas, pogotovo ako ne placas software, definitivno najpristupacniji i najbolji za produkciju, za aranziranje, komponovanje... ma sta god.

 

 

meni ce ovo da radi posao, jer cesto u isto vreme sviram i sint i gitaru, i nesto preko mikrofona kenjam, sviram usnu harmoniku, triang, melodiku, suskam, krckam... itd. medjutim, danas sam na probi na kraju lanca gitarskih efekata nakacio Quadraverb i raspametio sam se koliko dobro zvuci. zvuk 16bitnog DSPa se uzivo jedva i razaznaje (tj, Quadraverb2 je bezbroj puta bolji od recimo Digitech RP300, iako je ovaj 24bitni), a sam rack je prepun neverovatnih kombinacija za rutovanje fxa, i raznih egzoticnosti, da sam odlucio da Line6 Verbzillu nakacim na mixer (i kroz nju pustam usnu harmoniku, melodiku, Nord Micro Modular, tj. sve sto provlacim kroz mixer itd), a Quadraverb2 korisim za djitru.

 

pozdrav, drugar!

Potpuni offtopic, ali s kim radiš i šta radiš muzički, sorry ako si već negde pominjao pa sam ja propustio da vidim! Pozz :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nesto puno pedala, pa sam bio slobodan da stavim ono sto imam u reck-u. :rolleyes:

 

 

BasicStarterKit.jpg

 

Malo shale nije na odmet. :pivopije:

 

 

Ovo je vec sviranje kurcu :pivopije:

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuni offtopic, ali s kim radiš i šta radiš muzički, sorry ako si već negde pominjao pa sam ja propustio da vidim! Pozz :pivopije:

 

 

cao, da se nadovozem kratko samo...

sta radim... pa svasta, i nista, koliko god to glupo zvucalo... kao klinac sam godinama sviaro solo djitru u metal bendu Orion (svirali uglavnom obrade klasika, i par nasih stvari, neki power,speed, heavy fazon - ali tome je proslo vec sedam godina), od tada sam svirao u mnogo eraznih kombinacija, da pomenem godinu dana u kraut rok bendu, zemlji broj devet (tu sam svirao deciji sint provucen kroz pedale za djitru), ranze kombinacije, dansa dzemujem neke kucne ambiente sa drugarima, sa najboljim drugarima (deo ekipe iz bivseg Stainlessa, kao klinci i oni isto cepali metal obrade) imam studio vec neko vreme i sviramo neki stoner rok/metal mixovan sa dabom i nekim psihodelicnim przacinama, kao i sto sviram sa neimenovanim bendom - neki sludge, drone, psihodelija, stoner fazon - bend koji sam osnovao sa Urosem (Acroholia, Urgh, Ventolin, Bethor) i Nikolom Urosevic (Kinovia)... taj bend jos ima neke relativno ozbiljne pretenzije da ozivi, i razvije se, sviramo mesecima i ok se zabavljamo... eto, pre neki dam sam imao neki javni krljacki improvizacioni dzem u Zici (da ne kazem koncert) sa Urosem na bubnju... pustao semplove, i krljao uz bubanj i komp... inace, dosta radim i sam, i to uglavnom malo iscaseniju, ali jednostavnu i spontanu ambientalnu muziku (Shining Shitbox na myspaceu)... to su moji kucni experimenti, zezanja sa zvukom i ponekom melodijom. godinam sam radio kod kuce i na kompu, ali u poslednje vreme bas gomilam hardver, jer jednostavno voooli da milujem pedalice, sintove, i ostali hardver...

 

fora je st volim mnooogo razlicite muzike od metala (heavy, death, prog, stoner, sludge, proto doom), preko world, fusion i free jazza, raznog fanka, prog rocka, panka, postpanka, roots regea i duba, razne elektronike, kraut i ostalog alternativng roka, teskog nojza ili indastrijala, duboke ambientale (tipa Eno, Fripp itd), a idoli su mi John Zorn, Bill Laswell, Fobert Fripp, Fred Frith, razne experimentalne face, te se dosta zezam i experimentisem u razlicitim tripovima, iako nisam sad tehnicki opasan muzicar, ali prodjoh onu najostovniju skolu svirajuci heavy/thrash/speed kao klinac...

 

sve u svemu, volim da se zezam, i mislim da neke stvari ok radim, ali nisam neki ozbiljan muzicar, kompozitor, vec experimentisem, sviram i zezam se... uzivam u tome sto radim, neki fazon romanticar, tripadzija, zaljubljenik u muziku i knjizevnost, koji ce mozda jednog dana iza sebe ostaviti brdo najrazlictijih neobjavljenih snimaka, koje ce samo moja sadasnja devojka (tj. tadasnja zena - baba) sa setom preslusavati, ako vec ne bude i ona ogluvela.

 

 

hehe...

jbg, izvinjavam se na oftopicu...

ali uskro cu postovati slicice mog skromnog kucnog studija...

 

pozdrav, imenjace :pivopije:

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

PS daj neku sliku da vidimo te vagončiće! :)

 

Evo konačno su pedalice sve na okupu, pa reko' da održim obećanje i okačim slikicu. Problem je što je već mrak, a moj predrndani digitalni foto aparat "Сониерикссон Ка-се'мсто-пе'сет" pod ne-idealnim svetlosnim uslovima pravi jako krš slike.

 

No, poenta je vidljiva.

 

Evo malecke slike, da poštedim "dajl-apaše" muke, a ako se klikne na nju, videće se veća slika, mada je i ona zrnasta i mutna.

gazilice_thmb.jpg

 

Dva velika pravougaonika su ART ECC (gornji), i Boss ME-6B.

Bitan momenat u celoj priči je sjebano zvonce sa drugarove kapije prepravljeno u ono što BOSS zove "FS-5U Unlatch footswitch" i koji se vidi na slici uštekan u ME-6B (to je onaj donji procesor). Zvoncetom ga prebacujem u manualni mod.

 

Onaj skrnavi Behringer FCV100 ima duplu funkciju, jer je vezan i u "expression pedal in" a i redovno je loop-ovan da bih mogao da ga koristim kao volume pedalu PRE dileja.

Ostale pedale su od gornje desne u negativnom matematičkom smeru: BOSS TU-2 (štimal'ca), Digitech Bass Driver (krčal'ca), Ibanez BP10 kompresor (stiskal'ca), Marhall GV-2 (popularni "govnar")(opet krčal'ca), BOSS OD-2 (turbo overdajv)(mašala krčal'ca), Digitech Bass Multi Ćorus (mutil'ca), i na kraju opet Bass Driver, ovog puta Behringerov "бедеи двај'с је'н" (varal'ca).

 

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boss BCB-30, za tri pedale, je 45€, bez adaptera

Boss BCB-60, za šest pedala je 130€ sa adapterom

Onaj behringerov za 20 pedala nemam pojma pošto je...

 

Boss spada pod Roland, a za to je valjda glavni Mitros. Behringera možeš bilo gde uzeti, evo ja ga video u Artistu na primer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko god da je pravio onaj setup što si ulinkovao, ne zna neke osnovne pojmove oko povezivanja/redosleda efekata.

Slika mi više liči na neko ljuto snobovsko izdrkavanje. Odabir pojačala i kutije ukazuje i na neke druge ozbiljne komplekse autora.

Mislim da bi trebalo malo da izađe i da se druži sa ostalom decom, da ga neko nekad potapše po ramenu, možda i neku devojčicu da upozna, a možda i naleti negde na neki "Gutar Effects Guidebook".

Užas.

 

Ok, kontam da je proseravanje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta da se prati Kume, niti je bilo kakva ozbiljna spika.

Kao, ovo-ono, pedal boardovi, pa s vremena na vreme neko okači i neki sprdnju.

Ja nisam izdržao da ovu poslednju ne prokomentarišam...

 

Prvo u lancu tremolo, a predzadnje (u terćoj grani) je "turbo rat". Između je dilej i još po koja distorzija. Nemam reči.

I ne vidim smisao GK 2001 RB...

 

U stvari ne vidim smisao ni u čemu.

A potiče sa kao ozbiljnog sajta...

 

...matorim...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste sprdnja malo ovaj setup :) ali jbg-a sigurno mu odgovara tako postavljena. Ja licno ne bih postavio ovim redom efekte ali sta je tu je. Najbolje od ovoga je onaj Colorsound Tonebender Fuzz, nenormalno dobra distorzija. Ne gubi se bas uopste. Ali najvise me odusevljava ovaj Wal bass :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da onaj DD-3 uključuje istovremeno sa Fuzz wahom, pogotovo ako je na onom trećem kanalu gde mu je i Rat.

Verovatno ih koristi pojedinačno, pa ih je odvojio po blokovima, nešto u smislu "ove odavde dovde koristim u ovoj pesmi, a one odande to tamo u onoj pesmi, a one skroz tamo u onoj trećoj pesmi"...

 

Ne umanjujem sviračko znanje, niti dobar zvuk gorepomenutog, ali mi je to nekako slično kao da neko stavi na gitaru žice u totalno pobrkanom redosledu, i da se navikne na to. Ma u stvari ovo je još gore. Držim se svog stava da vlasnik gorepomenutog pedalboarda ne zna baš puno o redosledu efekata.

GK 2001 RB je top Gallienov model. Imam mogućnost povezivanja više glava, a da se to sve kontroliše sa jedne. Ta opcija ovde nije korišćena. Takođe ima opciju isključivanja horni kad se uključi interna distorzija sa te glave, što je opet jedna opcija koja, kako vidim takođe nije korišćena ovde. Ako to izuzmemo, glava je ista kao i GK 1001 RBII, koja je znatno jeftinija. Kontam da u ovom slučaju imamo korisnika koji se baš ne razume, niti želi da se razume, jer bi mu to oduzelo 15 min vremena da skonta stvari, ali je zato pokupovao sve najbolje pa sve to povezao nekako, kako-tako, po nekom svom nahođenju. Ono "Aha! -radi! Niš' ne diraj!!!"

...u čemu ima manjka logike, kako god okreneš.

 

Jebiga, probaj ti ameru da objasniš pojam isključivanja horne dok svira drajv...

Isklj.. ČEGA? Zašto? Kakav gornji opseg? Kakve frkvencije?

Ili mu objasni da modulacioni efekti (e kod ovog izraza bi već stao)... ...whatever...

 

I taj tip će sutra krenuti da pljuje po DD-3 kako mu "zamulja zvuk"...

Normalno, majmunčino, kad si ga vezao PRE dileja.

Još gore ako se napali pa pomisli da je to zato što CEB-3 i BF-2 (recimo) nisu true-bypass...

 

Uf, evo već sam se iznervirao...

Mislim da sam završio sa slušanjem Tool-a (nisam ih ni do sada preterano slušao) ako ne doveka, onda na neko jako dugo vreme. Bež' na njivu, nije pedala za tebe!

 

...khm...

Izvinjavam se, iznervirao sam se...

 

Ajd! :pivopije:

 

---------------------------

Dodatak:

 

...ili mu je neko ko je "transkribovao pedale sa pedalboarda" okrenuo redosled, jer one zapravo i idu sa desna na levo. Pravi redosled bi onda bio Fuzz wah na prvom mestu a tremolo na poslednjem, i posle u spliter.

 

Tako već ima smisla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da onaj DD-3 uključuje istovremeno sa Fuzz wahom, pogotovo ako je na onom trećem kanalu gde mu je i Rat.

Verovatno ih koristi pojedinačno, pa ih je odvojio po blokovima, nešto u smislu "ove odavde dovde koristim u ovoj pesmi, a one odande to tamo u onoj pesmi, a one skroz tamo u onoj trećoj pesmi"...

 

Ne umanjujem sviračko znanje, niti dobar zvuk gorepomenutog, ali mi je to nekako slično kao da neko stavi na gitaru žice u totalno pobrkanom redosledu, i da se navikne na to. Ma u stvari ovo je još gore. Držim se svog stava da vlasnik gorepomenutog pedalboarda ne zna baš puno o redosledu efekata.

GK 2001 RB je top Gallienov model. Imam mogućnost povezivanja više glava, a da se to sve kontroliše sa jedne. Ta opcija ovde nije korišćena. Takođe ima opciju isključivanja horni kad se uključi interna distorzija sa te glave, što je opet jedna opcija koja, kako vidim takođe nije korišćena ovde. Ako to izuzmemo, glava je ista kao i GK 1001 RBII, koja je znatno jeftinija. Kontam da u ovom slučaju imamo korisnika koji se baš ne razume, niti želi da se razume, jer bi mu to oduzelo 15 min vremena da skonta stvari, ali je zato pokupovao sve najbolje pa sve to povezao nekako, kako-tako, po nekom svom nahođenju. Ono "Aha! -radi! Niš' ne diraj!!!"

...u čemu ima manjka logike, kako god okreneš.

 

Jebiga, probaj ti ameru da objasniš pojam isključivanja horne dok svira drajv...

Isklj.. ČEGA? Zašto? Kakav gornji opseg? Kakve frkvencije?

Ili mu objasni da modulacioni efekti (e kod ovog izraza bi već stao)... ...whatever...

 

I taj tip će sutra krenuti da pljuje po DD-3 kako mu "zamulja zvuk"...

Normalno, majmunčino, kad si ga vezao PRE dileja.

Još gore ako se napali pa pomisli da je to zato što CEB-3 i BF-2 (recimo) nisu true-bypass...

 

Uf, evo već sam se iznervirao...

Mislim da sam završio sa slušanjem Tool-a (nisam ih ni do sada preterano slušao) ako ne doveka, onda na neko jako dugo vreme. Bež' na njivu, nije pedala za tebe!

 

...khm...

Izvinjavam se, iznervirao sam se...

 

Ajd! :pivopije:

 

---------------------------

Dodatak:

 

...ili mu je neko ko je "transkribovao pedale sa pedalboarda" okrenuo redosled, jer one zapravo i idu sa desna na levo. Pravi redosled bi onda bio Fuzz wah na prvom mestu a tremolo na poslednjem, i posle u spliter.

 

Tako već ima smisla...

 

 

:lol::rolleyes: nemoj se nervirati bezveze.

neces valjda zbog rasporeda pedala prestati da slusas TOOL? mozda je i ovo zadnje sto si spomenuo (okrenuli mu redosled ovi likovi iz bassplayer.com) :udri: to sto GK modele nije iskoristio kako treba, jebem li ga sto li to radi covek (to bi trebao tehnicar njegov da zna).

 

u svakom slucaju uzivo ovo mnogo dobro zvuci .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...