Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

JEbesh to lampash do 6 je tranzistorac bolje uzeti manje:(

 

 

To je polu-istina .

 

 

Istina da sa lampasima sto glasnije to veca muda (uglavnom veci masniji bass), na nekim cak i drajv ali opet postoji brdo izvodjaca koji ne idu nikad preko pola,

 

Zakk Wylde covek koji ima MASIVNU TONCINU drzi volume od 4-6 ne preko...

 

 

A realno jedino gde mozes 120 vati sa 4x12 kabinetom da garis na 7,8,9 je neki stadion ili oupste svirka na otvorenom jer ce se jedino tako razumeti ton a ne BELA buka.:)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom se na koncertima pojačala i kutije koriste kao monitoring. Ostatak ide preko razglasa. Zato se i pojačava do 3 ili 4...

E sad, ima onih bendova koji imaju milion kutija na bini...od kojih radi jedna ili eventualno dve a ostale su tu samo radi show-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se leta gospodnjeg devedes' i neke, izasao Load bese od Talike. Odosmo mi na neku svirku, vizavi turneje, dvorana bese ona stara, prva dvorana Lejkersa (ovih jedinih, Vladinih). Sedimo mi tu negde ni na nebu ni na zemlji, daleeeeeeeko od bine, prakticno u vr' dvorane. Tu su oni imali onu foru da kao posle jedno sat i po' kao rikne sve, lik padne sa rasvete, pozar na bini, Neretva, ludilo, skupljaj ranjenike (ovo je, skapiras, zezanje, ali ljudi se prime). I sad tu kao Talika da zavrsi show, a ima mrtvih...Raja odlepi....Ono kao yeah, za pokoj dusi...Tu oni iznesu svako po jedno pojacalo i Lars akusticne bubnjeve. Cca 500-600 'vata snage. Ubise Boga u dvorani od 17 'iljada dusa. Ono preko razglasa je bilo zaglusujuce. Ali kad su se ovog primili, zaplakao sam skoro. Ljudi preteruju sa volumom na svirkama. Ne treba brate 100,000 vati, prekrstite se ljudi. Par 'iljada maksimalno, kolka god da je dvorana, samo ako nije 'Open Air' (na otvorenom). Ondaq, drugi padez.

 

 

Razglas je ogromna boljka velike vecine tih mesta koja cak vaze za super mega kewl sale za sviranje. Prosto je neverovatno kolika je razlika izmedju studijskih inzenjera i tonaca po terenu. Jebiga, ovi drugi su dzaba u odnosu na one prve. No, odlazim u offtopic.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malog updatea:

Top to right :)

Daphon Cheap Bastard CB-01 Tuner - EHX Stereo Memory Man w/Hazarai - EHX Vintage Polyphase

Colorsound Wah/Swell (mod) - RR Dream Machine (custom Fuzz) - Digitech Digiverb

RR Eclipse (custom drive/dist/fuzz) - RR Feedback Looper Deluxe - RR Centaur (custom preamp/overdrive) - Yamaha Fl-01 flanger - Vox footswitch

Jos samo da stigne Whammy IV... :meshuggah:

 

svecl7.jpg

Da, slika je sr..e

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

^

 

Što ne staviš štimer iznad waha u horizontalnom položaju u pedalboardu? ;)

 

Inače, juče sam pazario Line 6 Verbzilla pedalu, odlično radi, nisam baš stigao sve modove da isprobam, ali octo i echo mod su mi za sada najzanimljiviji. :da:

 

Vidim da ću uskoro morati da pazarim ovo. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Horizontala,a? Gde li si to video... :mhihi:

 

:mhihi: Videćeš sad u nedelju custom made napajanje za pedale. :D

 

da ,kad bolje razmislish,trebali su da prave ovaj kofer ,ne sa 8 prikljuchaka ,nego sa 26... 

 

sto ,kad ima mesta ? :D 

 

 

 

ahahaha. :udri:

 

Pa, štimer je to, neće ga koristiti preterano često, valjda. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E sad ovako. Dva pitanja, tj konsultacije sa vama kolegama. Prvo je, gde bi trebala da ide Digitech Whammy pedala u lancu efekata? Ja kapiram da bi trebalo na isto mesto kao i flangeri, phaseri.....jer je i to modulacija. Znaci posle waha, dist-bost pedale, i mozda delaya.....?

 

I jos jedna stvar. Po nekom pravilu, da li bi i wah trebalo da bude vezan preko FX loop-a, ili on treba direktno da bude vezan za signal gitare?

 

Koliko sam upucen, FX loop postoji, zato sto svaka pedala, podize nivo signala za ne znam i ja koliko, za koliko volti ili sta vec, i kad bi to doslo u input pojacala, moglo bi da se sjebe pojacalo, jer ono ocekuje samo signal gitare, koji je opet ne znam koliki. Tako da ne razumem samo to oko waha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baja je zaista lepo objasnio, svaka čast.

Moja subjektivna zamerka je jedino to što je pojam relativiteta dobrog zvuka i subjektivnog faktora prenaglašen, pa će jedan deo (onaj sa nižim IQ, i jačim glasnim žicama) to shvatiti kao jedinu poentu: "stavi kako ti volja i reci da ti BAŠ TAKO želiš jer TEBI baš tako odgovara".

E sa tim momenton se ne slažem u potpunosti. Ima debila kojima se NE SME dozvoliti sloboda u ređanju efekata, već ih prvo krvavim bičem naterati da skontaju barem neke osnovne stvari. Takoreći, imanje prava na subjektivan stav treba da se ZARADI.

...reče pedagog.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...