Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

cao... zanima me sta gitaristi koriste... znaci, koji je vas lanac gitarskih efekata, ili st sve od opreme koristite....

 

moje bebice, uvek u expanziji:

 

VOX Volume Pedal + Budda BudWah biggrin.gif + Boss SD1 + Boss DS1 + Boss Hyper Metal + Electro Harmonix Stereo PolyChorus icon_biggrin.gif + Boss DD20 + Electro Harmonix Holy Grail

 

a fale mi "sitnice":

kvalitetan+beskonacno razliven reverb, ultra kvalitetan analogni phaser, compresor, Whammy 1, i svasta-nesto

 

aj pozdav svima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasad samo boss gt-8,ali cu ga najverovatnije prodati i posle toga cu da vidim sta cu...

 

Ja sam godinama svirao tusta i tma digitalnih multiFX procesora, doduse ne preskupih - pocevsi od Zooma 505 do Digitech RP300A, Pandore itd. Bez obzira sto sam tako od malijeh nogu skapirao sta i kako mnogi efekti rade i kako se koriste, nikada nisam podnosio digitalnu distorziju, overdrive ili ne daj boze Wah. OK je to, dobijes u kompletu sve - samo si ojadjen za kvalitet zvuka i realtime interakciju sa efektom (digitalni jedu signal i grcaju kad tokom svirke krenes da menjas parametre, i zavrces potove), a to se tek najbolje vidi na bini. Naravno, ako se otvoris preko 1500 dolara za neki digirack nema sta da ti fali sto se tice kvaliteta, ali ja volim, volim, volim taj masni organski analogni mikro random momenat (tada osecam kako mi je efekat jos jedan dodati ud na isntrumentu, ne sminka zvuka), i digitalna tehnologija ne moze da nadoknadi nikako. Jbg, moj izbor.

 

Naravno, ja i danas sviram digitalni delay (iako bih voleo da zajasem Deluxe MemoryMana pored ovog predrkanog Boss DD20) i digitalni reverb sviram, jer se analogni odavno vise ne proizvode.

 

Ako ces da valjas taj procesor, moj savet ti je polako, redom kreni da skupljas jedan po jedan stompbox efekat... jbg, neces mocui da imas takvu kontrolu kombinacija gde ces na jedan klik da menjas preset ili banku, tj. da preskaces sa 10 podesenih efekata na drugih deset za pola sekunde, ali ces imati puniji i siroviji ton, i mnogo bolju realtime kontrolu nad efektima.

 

Sad, sve u tome - ko sta vise voli.

 

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam godinama svirao tusta i tma digitalnih multiFX procesora, doduse ne preskupih - pocevsi od Zooma 505 do Digitech RP300A, Pandore itd. Bez obzira sto sam tako od malijeh nogu skapirao sta i kako mnogi efekti rade i kako se koriste, nikada nisam podnosio digitalnu distorziju, overdrive ili ne daj boze Wah. OK je to, dobijes u kompletu sve - samo si ojadjen za kvalitet zvuka i realtime interakciju sa efektom (digitalni jedu signal i grcaju kad tokom svirke krenes da menjas parametre, i zavrces potove), a to se tek najbolje vidi na bini. Naravno, ako se otvoris preko 1500 dolara za neki digirack nema sta da ti fali sto se tice kvaliteta, ali ja volim, volim, volim taj masni organski analogni mikro random momenat (tada osecam kako mi je efekat jos jedan dodati ud na isntrumentu, ne sminka zvuka), i digitalna tehnologija ne moze da nadoknadi nikako. Jbg, moj izbor.

 

Naravno, ja i danas sviram digitalni delay (iako bih voleo da zajasem Deluxe MemoryMana pored ovog predrkanog Boss DD20) i digitalni reverb sviram, jer se analogni odavno vise ne proizvode.

 

Ako ces da valjas taj procesor, moj savet ti je polako, redom kreni da skupljas jedan po jedan stompbox efekat... jbg, neces mocui da imas takvu kontrolu kombinacija gde ces na jedan klik da menjas preset ili banku, tj. da preskaces sa 10 podesenih efekata na drugih deset za pola sekunde, ali ces imati puniji i siroviji ton, i mnogo bolju realtime kontrolu nad efektima.

 

Sad, sve u tome - ko sta vise voli.

Naravno,tako sam nesto i ja razmislao,i ako dosad nisam cuo te stoompbox efekte,pogledacu kakvi su.Dobro je meni sluzio ovaj Boss Gt-8,ali mi se nesto iz dosade prodaje jer hocu da isprobam i nove stvari,a on mi vise ionako nece trebati...

 

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako stoji kodmene' icon_smile.gif

 

Gitara -> Electro Harmonix Double Muff -> Dunlop 535Q -> Digitech Whammy -> Peavey JSX vugla icon_smile.gif ...ovim redosledom mi stoje povezani, mada u 80% slucajeva sviram samo Gitara -> Wah -> Glava.

 

A u effects loop mi je zaboden Boss GT Pro...

 

Inace od pedala mi za sada samo treba Electro Harmonix POG, koji treba "uskoro" da mi stigne icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako icon_smile.gif

 

Gitara -> Electro Harmonix Double Muff -> Dunlop 535Q -> Digitech Whammy -> Peavey JSX vugla icon_smile.gif ...ovim redosledom mi stoje povezani, mada u 80% slucajeva sviram samo Gitara -> Wah -> Glava.

 

A u effects loop mi je zaboden Boss GT Pro...

 

Inace od pedala mi za sada samo treba Electro Harmonix POG, koji treba "uskoro" da mi stigne icon_smile.gif

Vidi ga ovaj,nabija drugima komplekse icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ajde nek mi neko napise koji se efekat stavlja ispred/iza kojeg efekta u lancu. Napisa mi jednom Secracon legenda ali sam izgubio negde taj .txt fajl...ajd molim vas pivopije.gif

jebaga, ne postoje tu neka striktna pravila, najbolje sam kombinuj redosled efekata i vidi sta ti odgovara. Neke stvari su standardne sa klasican rok, metal ili bluz, zvuk mada znam neke majstore kontrolisanja buke (moj drugar Chava, exFonograf, koji u vitage i boutique pedalama ima preko 2000$ i gadan je strucnjak za experimentalnu manipulaciju zvukom) koji rade neke stvari sasvim suprotne standardnim shemama, disitorzira reverb, ili reber pusta kroz modulaciju, a ne kao sto bi "trebalo" obrnuto...

 

isto tako zavisi sta hoces da dobijes... hoces klasican gitarski trip, ili oces da odlepis sa efektima i pravis nevidjene stvari....

 

ono, standradna fora (rok, dzez, bluz, metal), po kojoj ja najcesce slazem efekte je:

 

gitara -> kompresor -> volum pedala -> wah -> overdrive -> dist -> EQ -> modulacija (chorus, phaser, flanger, tremolo...) -> delay -> reverb -> pojacalo...

 

ovo je najstandardniji tip lanca, ali ako hoces da experimentises, sve opcije su otvorene... ja cesto kad sviram sa drugarima postrokerima i noiserima (uglavnom repetativnu, prostu i minimalnu muziku sa gomilom tripova) ispremestam efekte da bih na njima divljao u teksturama i zidovima buke, a ne pedantno koristio u standardnom rock fazonu... ko inace.

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo, veliki DUB producenti kao sto su Lee Scratch Perry i King Tubby, takodje rade nestandardne stvari: obicno se modulacija stavlja pre delaya, a oni tape delay pustaju kroz analogni stereo phaser i filter - tada dobijes onaj fazon, feedback od delaya pici u beskonacno, a ti taj feedback manipulises jer rucno zavrces rate pot na phaseru i seces ga filterom.

 

Isto tako, Omar Rodriguez Lopez (the Mars Volta, At the Drive In) je MAG sto se tice djitrashke svirke i manipulacije zvukom - taj covek, takodje, radi sumanute stvari sa efektima i dugo sam mu provaljivao fazone - ali da ne davim vise... icon_spava.gif

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, с' обзиром да и даље гајим процесор, то изгледа овако:

 

Гитара -> WahWah (да не кажем ЊахЊах icon_smile.gif) -> Проц -> Фејзер -> Појачало

 

А првом приликом кад одвојим нешто пара и пазарим посебне педале изгледаће овако:

 

Гитара -> WahWah -> Дисторзија -> Фленџер -> Фејзер -> Дилеј(а) -> Појачало.

 

Лудница! icon_smile.gif

 

Аупичкуматерину, сад гледам, можда је боље да метнем фејзер после дилеја, јер овако са процом се боље разазнаје кад је на крају. blink.gif

Edited by sharkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tezge koristim: MARSHALL mgdfx100, footswitch(uglavnom gain i delay iz pojacala), BOSS CS-3, CRY BABY classic i to je to. Posto se nadam da cu za neke tezge uzimati Mesa Boogia MARK 3 mozda bi mi trebala neka posebna distorzija za hard rock ili heavy zvuk posto nemam iskustva sa tim pojacalima, ne znam kakvu dist.ima, jos ga nisam probao... potreban mi je savet od iskusnih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pedal board.

 

to je za divljake.icon_wink.gif

 

LP kroz T.W. Ds-1 sistem(ne boss ds-1 icon_smile.gif ...)...u 535q...u marshall "shred master"...u marshall jmp... icon_wink.gif

 

zaradjujem pare za totalno drugi rig trenutno... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se nadam da cu za neke tezge uzimati Mesa Boogia MARK 3 mozda bi mi trebala neka posebna distorzija za hard rock ili heavy zvuk

Ova ti je dobra laugh.gif .

 

Jes cuo nekad album Master of Puppets? E to su ti te naprave, izmedju ostalog. Nigde pedale na 5 milja oko studija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam. Znaci moze da se podesi neka jaca distorzija. Taj lik se ne razume bas najbolje jer svira narodnjake, njemu samo clean treba.

Ako ces stvarno da nabavljas to cudo poslacu ti detaljan setting diagarm za riljanje.

 

Naravno da na clean kanalu ima do jaja klean. Na clean kanalu je i Tallica snimala sve klinove na MOP. Ne zvuci to nimalo lose. Nije Fender Tweed al' tu je. Malo vise kopresije (dobro, de, puno vise nego pre rata laugh.gif ).

 

Samo me obavesti na vreme, dan-dva unapred. Mojne me emailujes sa svirke laugh.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...