Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

 

Isto tako, Omar Rodriguez Lopez (the Mars Volta, At the Drive In) je MAG sto se tice djitrashke svirke i manipulacije zvukom - taj covek, takodje, radi sumanute stvari sa efektima i dugo sam mu provaljivao fazone

evo ga board TMV basiste.. icon_cool.gif

 

user posted image

 

jel si imao prilike da probas ovaj Mooger Fooger ring modulator mozda?

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, koji si model onda svirao? Pa oni imaju dva modela sve ove godine (Jazz Chorus i Cube)  laugh.gif . U razlicitim varijantama snage doduse.

 

Nisi mnogo propustio anyway. Bez duse, kako sam kazes  no.gif . Tranzistorac jebes mu mater.

e sad...laugh.gif

 

...bas davno bilo...da ga jebem...tri cetiri modela...(jel znas ti gde je zajecar....odakle sam rodom...???jel znas ti koliko belih cigana i narodnjaka ima tamo...???hoces da pogadjas sta 80% njih svira kad im treba nesto lagano za shator... icon_smile.gif )...ja sam tu bio samo "caught in a crossfire"...

 

bolt...jos neka dva...i ono malo sa proliv-braon skajem...nije cube...njega sam imao nekih godinu dana...skupljalo prasinu...zapamtio sam mu zvuk za ceo zivot... icon_smile.gif

 

to sto je trandza nije problem...

 

 

 

@slowdiver

 

ovo kad sam video...

 

 

 

John Frusciante, lover of gear

 

 

user posted image

 

 

rado bih da pitam cemu...ali ajd necu... icon_smile.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Dersu - drago mi je da se razumemo prijatelju, i ne smatram te te snobom, naprotiv bas isto to bih i ja radio da sam preko, krvavo zaradjene pare na krvavo dobru opremu (a gadno sam se istripovao da si neki Amer klinac przac burzujcic icon_mrgreen.gif ) - sve sto si rekao 100% stoji tako. Doslo je malog nesporazuma i nebitnog afektivnog izleta, sa obe strane. I veoma mi je drago sto imam priliku sa takvim covekom da se druzim na forumu. pivopije.gif

 

Inace, kad smo kod domacih lerdija - jedino Saletu verujem na rec kad pricamo o opremi - 90% ostalih ili blage veze nema sa mozgom, ili bi ti rodjeno govno prodali s pricom - to ti svira ovaj ili onaj... smesno. A najvise volim Marica da priupitam "Ciko, ciko... zasto su vam pedale duplo skuplje nego bilo gde u svetu... a sto ih ne jedes, ciko?"

 

Kad gledam te silne ultra-giga-mega rigove cure mi bale do poda, ali, s druge strane, ne treba ti bas toliko toga da budes najveci majstor na svetu,

evo sta svira tata John Scofield:

 

user posted image

 

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije problem ja bih da na ovoj temi postujemo i o ručno pravljenim pedalboard-ima kao i originalnim sa napajanjima, a ne samo o tome šta ko ima u lancu.

 

Kapiram da i nije mnogo zanimljivo slušati šta to drugi koriste od efekata koje svi već znamo, već da saznamo i naučimo i nešto novo. Dobro sad... čast izuzecima koji svojim iskustvom obogaćuju znanje nama koji manje poznajemo efekte na tržištu. Najviše hvala za info Dersi i Abramelinu sa moje strane što se tiče toga.

 

Nemam još slika mog pedalboarda ali ću uskoro slikati pa postaviti. Do tada da kažem da sam ga napravio od jedne panel ploče, preko koje ide itison i na njega pedale. Ima taman dovoljno mesta za wah i 5 ( boss size ) pedala + napajanje - znači manji pedalboard. U sledećem postu dajem info o pravljenju i troškovima za isti koji su mnogo manji od kupovine pravog pedalboarda. Za nekog ko nema para za pravi pedaloard a ima klasičan kućni alat i nije mu problem da napravi nešto od drvenarije to može biti savet i podstrek da napravi i sebi nešto slično bazirano na mom iskustvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

130$ a dasku? icon_smile.gif

 

daska, nego sta. po meni, najbolje bi bilo naci neki stari vrdi kofer i uzeti dasku koja staje u njega, tako da moze da se stavi u kofer i lako nosi.

 

inace, najosetljiviji deo je (po meni) busenje samih pedala da bi se prosrafilo kroz dasku. ovo sa cicak-trakom mi deluje nesto neozbiljno, mora tu "da se prisrafi". icon_smile.gif i mislim da je ab box esencijalni deo svakog pedalborda, samo da se pametno priveze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da nema potrebe busiti pedale.. jedan moj prijatelj je, na primer, zakucao dva eksera uz pedale (levo i desno) i "vezao" pedalu za pod stavljanjem najobicnije gumice ("teglare", "ajvaruse" itd.), koja na pedali stoji odmah ispod knobova, a iznad "kocke" za gazenje..

 

nadam se da ste shvatili sta sam hteo da kazem icon_smile.gif

 

to vazi za "kockice", odnosno boss, digitech i ostale pedale slicnog oblika, a kapiram da wah, whammy i slicne mogu na neku foru sa cickom da se zalepe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolt...jos neka dva...i ono malo sa proliv-braon skajem...nije cube...njega sam imao nekih godinu dana...skupljalo prasinu...zapamtio sam mu zvuk za ceo zivot... icon_smile.gif

Jes' vala, zaboravih na Bolt laugh.gif . I stand corrected. Moguce da ima jos i neki.

Ima taj Micro-Cube to je to neko malo govance, a imaju i Acoustic Chorus.

 

Kad bolje razmislim imao sam jedno 5-6 ako ne i vise tranzistorskih pojacala. Nekako mi mozak to potiskuje u drugi plan. Ima ih sasvim cool kao GK ili H/H.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...