Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

u principu si sve tacno napisao, sustina ti je tacna (terminologija i nije bitna u ovom slucaju), ali ono sto mozda ne bi bilo lose da se napomene je to da se ne moze ad-hoc reci "e sad, na 1A mogu da zakacim 10 pedaala". zavisi kojih pedala! moze da se desi da 1A nije dovoljan ni za jednu pedalu (na primer, mislim da onaj delay sto ga ia slowdiver trazi izvor struje od 1.3A, ako se dobro secam).

 

neke distorzije/pedala traze svega 7mA, neke vuku po 200-300mA (0.2-0.3A), tako da to treba sve lepo sabrati pre neko sto se kupi odgovarajuci adapter... mislim da sam nesto ja pisao na tu temu kad sam napravio stabilizator sa promenljivim naponom, pa da se ne ponavljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Abramelin

 

Pa vidi u radio klubu možda mogu da ti pomognu ili da ti ukažu na radnju gde ima adapter na 24V koji nije mnogo težak a malo košta i manjih je dimenzija. Ako ne nađeš, ja imam transformator na pedalboardu koji ima izlaz od 24V i 12V i 9V ali bi to moralo da se proveri da li je stvarno taj napon, pa ako jeste možemo da se dogovorimo da ti prodam za sitnu kintu, pošto bi i ovako i onako uzeo neki manji samo za 9V. Izvini što se namećem, čisto da pitam nije na odmet....hehe

 

Pa da, taj itison je u stvari otirač za cipele i ima da se kupi kod Đerma icon_mrgreen.gif Koštao me je oko 200 dinara, mada ima i da se seče na metar.

 

A za toliko pedala.. hm pa ne znam, valjda treba smisliti neku foru ili sa dva kofera, ili sa jednim koji je dovoljno veliki. Tu postoje 2 opcije - ili kupiti već gotov ( što je skupo i lako ), il napraviti custom made one-of-a-kind ferko icon_wink.gif ( što je jeftinije, ali mora da se zna oko stolarije i gradnje, i teže ga je napraviti ). Ja sam hteo da pravim kofer od drveta, ali sam odustao jer sam našao ovaj za alat na buvljaku koji je lakši i praktičniji, a reče mi basista da ima i da se nađe sad isti kofer u mamutu za 1200kinti što je bagatela stvarno..

Možda da pokušaš sa nekim starim koferom za klavijature ili tako nešto, ili da ti napravi neki lik koji zna oko kofera kofer od alu-lima sa metalnim okvirom iznutra. Prednost ovoga je što onda može vrlo lako da se nabace šarke koje omogućavaju da se strane kofera razdvoje što dodatno olakšava setup na svirkama. Najbolje je raditi u dva nivoa, gde wah i volume staju u jedan nivo, a ovo ostalo kako se rasporedi u dva ili u jedan zavisi od veličine pedala.

 

Samo još jedanput da napomenem za plastične vezice, sa njima je daleko praktičnije pričvrstiti pedale za ploču nego se cimati sa šrafovima i čičak trakom.

 

@imaginos

 

greška sa moje strane..evo ispravke - potrebno je prvo proveriti koliki su potrošači u pitanju pa onda kupiti adapter odgovarajuće snage.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u principu si sve tacno napisao, sustina ti je tacna (terminologija i nije bitna u ovom slucaju), ali ono sto mozda ne bi bilo lose da se napomene je to da se ne moze ad-hoc reci "e sad, na 1A mogu da zakacim 10 pedaala". zavisi kojih pedala! moze da se desi da 1A nije dovoljan ni za jednu pedalu (na primer, mislim da onaj delay sto ga ia slowdiver trazi izvor struje od 1.3A, ako se dobro secam).

 

neke distorzije/pedala traze svega 7mA, neke vuku po 200-300mA (0.2-0.3A), tako da to treba sve lepo sabrati pre neko sto se kupi odgovarajuci adapter... mislim da sam nesto ja pisao na tu temu kad sam napravio stabilizator sa promenljivim naponom, pa da se ne ponavljam...

Brate 1.3A jel to grejalica? Da je mnogo mnogo je... al neznam stvarno nisma dolazio u kontak al cudno mi je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada kako da nadjem koja pedala koliko trosi , nasao sam za boss-a ok , ali npr za digitech pedale koje imam ne mogu nigde da nadjem koliko trosi mili ampera icon_wink.gif

Zabodes kabl u ulaz pedale, zakacis bateriju samo za jedan kraj prikljucka(+ ili -), zatvoris kolo sondama multimetra - i citas icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

tacno. jedini problem je sto nije bas lako za male pare naci multimetar koji merii RMS icon_smile.gif struje reda miliampera. ja imam neki unimer od 500 dinara sa buvljaka, i on moze da meri samo ove jace struje "sto ubivaju". mada, naravno da postoji i takav...

 

elem,

da se ne bi baktali sa multimetrima, mozda moze da pomogne ovaj link:

http://www.cioks.com/assets/CURRENT%20CONS...ION%20TABLE.pdf

 

pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate 1.3A jel to grejalica? Da je mnogo mnogo je... al neznam stvarno nisma dolazio u kontak al cudno mi je...

nista cudno... moj v-amp2 vuce 1A, line6 pod isto tako nesto vuce... pedale generalno traze menja struje, ali ja bih sve sto pise u specifikacijama po tom

pitanju ipak pomnozio sa 2. za svaki slucaj. icon_smile.gif

 

 

---

 

@bole i ikhabot

molim.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

(na primer, mislim da onaj delay sto ga ia slowdiver trazi izvor struje od 1.3A, ako se dobro secam).

1.2A icon_wink.gif zapisi tamo kod tebe u ono tvoje zlatno tefterce icon_wink.gif

kad sam pravio trafo za to, lik mi ga je zaokruzio na 3A.. za svaki slucaj icon_smile.gif

 

znam da je Kiki iz Yobo-a vezivao taj Line6 zajedno sa nekim drugim pedalama sve na istu struju i bas na toj nasoj zajednickoj svirci mu se taj Line6 razdrkao..

 

ne znam sta mu se tacno dogodilo, ali, preporucio bih svima da za svaki slucaj, ako imaju neki Line6, ili nameravaju da ga kupe ubuduce, za njega vezu odvojenu struju.. za svaki slucaj icon_smile.gif a moze i na baterije.. obzirom na to da dilejevi najvise i najbrze issisaju baterije, ako imaju baterije na punjenje, onda ne moraju da brinu icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Abramelin

Pa vidi u radio klubu možda mogu da ti pomognu ili da ti ukažu na radnju gde ima adapter na 24V koji nije mnogo težak a malo košta i manjih je dimenzija. Ako ne nađeš, ja imam transformator na pedalboardu koji ima izlaz od 24V i 12V i 9V ali bi to moralo da se proveri da li je stvarno taj napon, pa ako jeste možemo da se dogovorimo da ti prodam za sitnu kintu, pošto bi i ovako i onako uzeo neki manji samo za 9V. Izvini što se namećem, čisto da pitam nije na odmet....hehe

Hvala na ponudi, znalazim se jbg nekako... mada, kad skupim jos para moracu da sredim kompletno napajanje za pedale.

 

Inace, uf... uskoro, vrlo sukoro, cu zavrsiti LINE 6 VERBZILLA digitalni stompbox reverb za 150 Eura (fali mi jos dvadesetak da steknem) ... odlicno zvuci ovo malo cudo, ja sam se bukvalno odusevio. Naravno, daleko je to ispod profi studijskih rack Lexicon i Alesis reverbova (daleko je i jeftiniji), ili ne-daj-boze pravih reverb kanti, ali isto tako je daleko bolje od svih komercijalnih reverb efekata koje sam probao (nesrecni Boss i Digitech Digiverb koji su uzasno precenjeni, tanki, plasticni i toliko neprirodno vestacki). Verbzillica, koliko sam je za sada zakacio, ima savrseno masne i prirodne reverb repove, super mekani plate, savrseno prostrani hall, divan spring, uverljivi room, ali i fenomenalne Octo (harmonizirani space trip), Cave i Echo opcije koje besno pucaju u beskraj i omogucavaju neverovatno kvalitetnu i raznoliku manuipulaciju beskonacnom reverbacijom u ambijentalne svrhe. Ima i super predelay time opciju - jedan pot za to....

 

Trenutno sviram Electro Harmonix HOLY GRAIL - i mogu reci sledece... ok je kad se jedan jedini feedback+level pot podesava do polavine (12h) moze se koristiti lepo za klin ili da omeksa solo, ali ako se pot malo pregoji preko pola - nastaje tesko sranje. Jede signal preterano sramotno - prvo potpuno guta dry ulaz, pa onda smanjuje volume celog signala na 1/3 cistog izvora. Koje govno. Zasto lepo nisu ogranicili pot na pola, pa da se lepo zna dokle i sta. Ima neki jadni flengeverb trip, kao flangeovani reverb - mnogo losa modulacija u prljavnom, slabo primenljivom feedbacky. NIsam probao Holier Grail i The Holiest Grail, mnooogo su skuplji i verujem da nemaju veze sa ovom zajebancijom.

 

Savrseni reklamni slogan, malo modifikovan s moje stranei, za Holy Grail im je: "emulates classic Spring reverb so faithful that even MY Dick Dale could tell the difference."

 

Ja sam i dalje ostao fatalno opcaran efektom Alesis Quadraverb 2, koji je moj drugar droner - gitarista Fonografa svirao godinama, iako je unutra 16 bitni prodza i poslednji proizveden tamo oko 95/96.... imam opasne reverb rack VSTove na kompu, ali ja licno nikad nisam posedovao preterano versatibilan i kvalitetan hardverski reverb.... uskoro, nadam se uskoro... Verbzilla....

 

Koja su vasa iskustva sa reverb efektima?

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, druze, svirao sam samo par reverb pedala i ko sto rekoh odusevio me samo multieffect rack, tj. prejebeno savrsen reverb Alesis Quadraverb 2. Ostalo moze da posluzi, ako nisi preterano zahtevan.

 

Naravno, svi digitalni stompbox kurcici su smesna zamena za neke skuplje rackove, koji su opet, koliko god prelepi bili, jadna plasticna zamena za reverb kantu ili kvalitenu oprugu u pojacalu.

 

Za 70 evreja.... pojma nemam. Slusao sam Papricice na vasem sajtu (malo komercijalno za moj psycho funk ukus, ali opasna!!!! svirka drugar, svaka cast na gruvu - tebi pogotovo!) i cini mi se da ti treba simulacija plate ili spring reverba, i da nisi lud za beskonacnim i totalno spacey reverb dimenzijama - mozda bi najbolje bilo da nabavis Electro Harmonix Holy Grail. Ja ga jesam napljuvao jer su pojeli govno i postavili mu zadatak koji ne moze da izvuci - tj. taj infinte reverb zvuk njegov jede sve od gitare i zivota zvuka, ali do pola kad ocepis pot, moze da posluzi kao super simulacija analogije. Njegov feedback je mnogo organskiji i mesnatiji od zvuka u Boss i Digitech reverb pedalica, koji su suva plastika. Holy Grail stvarno jeste OK ako ne odvrces pot previse, a ako se zaletis i istripujes da zaplivas u reverb moru, udavices se u prigusenim govnima. On ti je negde oko stotinak eura. Ustekuj jos 30 eura pa ga najuri, vredi za klasicnu rock, metal i funk svirku da malo obojis ton, ali nije ni za kurac ako hoces da experimentises.

 

A za 70eura, koliko je meni poznato, mislim da ne mozes da kupis ni jedan reverb. Iskreno, ne znam koliko kosta Digiverb, ono Digitechovo sranjce.

 

pozd!

Share this post


Link to post
Share on other sites

znam da je Kiki iz Yobo-a vezivao taj Line6 zajedno sa nekim drugim pedalama sve na istu struju i bas na toj nasoj zajednickoj svirci mu se taj Line6 razdrkao..

to m use desilo zbog njegovog nehajnog ponashanja prema kablovima ( uspeo je da iseche kabl od napajanja savvijajuci ga neprikladno ) + mu se odlemio kontakt u pod-u, a ne znam kako je do toga doshlo biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koja su vasa iskustva sa reverb efektima?

meni Boss RV3 lepo radi.. na svirci i tako to.. u studiju nije toliko sirok..

 

pretpostavljam da Alesis sasvim lepo radi posao.. al jebiga, rek je rek biggrin.gif

 

tu Verbzillu bi voleo da probam ako je pazaris.. taman mozemo da se dogovorimo da vidis kako DL4 radi icon_wink.gif

 

a po softverima raznim za komp se (po meni) uvek najbolje provali los reverb icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace pedal board je must have ako imate vise i od 1 pedale...Jednostavno je mnogo koristan i ekonomican , a koliko je praktican na stage-u da ne pricam... icon_smile.gif Tako da svi alate ili pare u ruke pa na posao icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni Boss RV3 lepo radi.. na svirci i tako to.. u studiju nije toliko sirok..

 

pretpostavljam da Alesis sasvim lepo radi posao.. al jebiga, rek je rek biggrin.gif

 

tu Verbzillu bi voleo da probam ako je pazaris.. taman mozemo da se dogovorimo da vidis kako DL4 radi icon_wink.gif

 

a po softverima raznim za komp se (po meni) uvek najbolje provali los reverb icon_da.gif

 

OK je Boss RV3 - naravno da radi, samo meni smeta "plasticnost" njegovog zvuka. Nema tolko bogat i deb'o reverb rep, oseca se cista digitala. Sad, naravno da moze da zavrsava posao.

 

Sto se tice VSTova - probaj Wave Arts Masterverb 5... prokleto ludilo!

 

A Quadraverb je cudo od efekta, jer pored neverovatnih reverbova i sasvim solidne modulacije, ima mogucnost editovanja algoritama efekata u samom racku. Savrseno! Na EBayu se mogu naci za 200tinak $ a vrede mnogo vise.

 

Naravno, ovih dana pazarim Verbzillu pa se cujemo da cuknemo u efekte.

Nego, rpodajem Hyper Metal da bih kupio reverb - dosta mi jedan dist i jedan overdrive, da ne preterujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif E stvarno ste mu ga dali po analognom tripu... Znači posle ovih stranica moram da vam udarim kontru (suštinsku, neočekivanu možda od mene laugh.gif )

 

Prvo sam kupio ovo (cijena sitnica pa sam morao):

 

 

user posted image

Moj je srebrno crn jer je novija verzija a i povećali su sa 16 bita na 24, to vam je slično kao kad se doda još jedna lampa ili dve da se bolje čuje! icon_smile.gif

 

E da bih mogao da ga kontrolišem a usput po potrebi menjam istovremeno kanale na pojačalu ili preamp-u (kad me ne mrzi da ga nosim, a mrzi me skoro stalno) kupio sam (opet cijena sitnica nisam mogao odoleti) ovo. Da svetogrđe bude potpuno u pitanju je Behringer, kompanija koja se bavi izradom kvalitetne opreme:

user posted image

 

 

Tako da sam današnju probu svirao iz gitare pravo u Rocktrona DIGITALNA DISTORZIJA pa onda u VALVESTATE Marshalla i radi odlično icon_mrgreen.gificon_mrgreen.gificon_mrgreen.gif

 

Neću reći da mi ove sprave što imaju lampe unutra skupljaju prašinu, ne skupljaju pokrio sam ih krpama biggrin.gif A da bi svetogrđe bilo potpuno na moju prvu sledeću svirku (a to je sad u petak, 3. Novembra (pozvani ste svi da vas smaramo, ali pošto sviramo prvi morate da dođete na matine u 9, inače ništa icon_mrgreen.gif ) nosim samo Rocktrona i Behringer pedalinu pa kad nabijem midlove, ko se zatekne u publici bolje nek zakaže kod zubara odmah za sutra jer će zubala teško izdržati tu milinu icon_razz.gif

 

A Quadraverb je cudo od efekta, jer pored neverovatnih reverbova i sasvim solidne modulacije, ima mogucnost editovanja algoritama efekata u samom racku. Savrseno! Na EBayu se mogu naci za 200tinak $ a vrede mnogo vise.

E i ti stvarno, sad ga pretera. Quadraverb je govance, realno. Kakav crni kvalitet kakva vrednost, pa pre neki dan sam zalivadio TC 2000 za 300 eura (a to je već ozbiljna firma za reverbe) i Rev7 i rev500 Yamahin za po 200 svaki. Ako si baš toliki ljubitelj vintage digitalije evo za tebe imam Digitech Quad za 200 i 2 Yamahe Rev7 (svojevremeno koštala ogromne pare) takodje za 200eura, može! icon_wink.gif

A ako ti treba pedalboard da to pokreneš taman uzmeš i jedan GP16 za 150 eura sa sve pedalboardom, znači možeš i odatle još da vučeš nešto icon_mrgreen.gif

 

 

Smrt pedalama, digitalija do Tokija! icon_razz.gif

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala za ponudu drugar, danas sam vec dao pare za Verbzillu i prezadovoljan sam, za sada....

 

da, drasticna je razlika sa 16 na 24 bita, i u poslednjih 4-5 godina svi digi efekti su sa 24bitnim procesorima... normalno.

 

JBG, Quadraverb 2 nisam detaljno i temeljno svirao kod kuce, ali sam sviruckao kod drugara, opasnog ljubitelja i kolekcionara analognih sintova i vintage efekata (ima decko preko 3000$ samo u pedalama i vec godinama ne zivi u Srbiji), i Quadraverb 2 sam slusao na prvom i neponovljivom istimenom albumu benda Bowery Electric (biblija za dronere). Naravno, nije sam Alesis ovde u pitanju, album su snimili u avionskom hangaru, otuda takav neponovljiv reverb. Quadraverb 2 je 100% najbolji reverb koji se moze naci za 150-200 $, a inace vazda vredilo ono staro - koliko para toliko i muzike. Naravno, da ima mnogo boljih i skupljih rackova danas...

 

ali opet.... veoma skupa i kvalitetna digitalna tehnologije jeste OK sto se tice postavljenog zvuka i klasicne svirke, ali realtime manipulacija parametrima na samim efektima i taj osecaj uzjahavanja wave modulacije mucavi digitalci nikad nece moci da postignu... uvek procesori grcaju, preskacu i jedu signal ako hoces da realtime manipulisew sa zvukom... cak i mnogi VST pluginovi na jakim masinama jedu i preskacu kad krenes da sarafis potove na midiu.... analogija tu ostaje nezamenljiv deo prirode.... nista ja ne kazem sta je kao bolje, ukusi i potrebe su razliciti, ali ja obozavam da experimentisem sa zvukom i u toku zvirke da ga drasticno menjam.... i tu nema premca ultra kvalitenim analognim pedalama. Digitalci su da ih podesis i sviras kroz njih, analogni efekti sluze da i sa njima sviras kao da su deo instrumenta... to je meni licno nezamenljivo, iako imam super digitalni delay, a od danas i savrsen reverb,,,,

 

a, zaista, nikada nisam naleteo ni na sta sto bi mi pruzilo mogucnost takve igre sa zvukom kao sto su to LoveTone, britanski analogni handmade efekti.... svirao sam 4 njihove pedale i ostao nem.... isto tako sam zanemeo kad sam video na sajtu ko sve koristi njihovu opremu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemoj sad baš tako ozbiljno. To je moj posao da ovde na forumu tvrdim kako su procesori govno pedale dobre icon_mrgreen.gif Zajebancija! Ono za 16 bina, šalio sam se pobogu.

 

Elem ne znam što ti je taj Alesis fetiš, oni su B liga reverbi. To je ranije bilo ko nema para da za studio kupi pošten reverb, kupi Alesisa. Uprkos pokušajima Yamahe i Rolanda i još poneke firme zna se da su Lexicon i TC na prva dva mesta pa tri mesta prazno. Zato ćeš generalno i u rigovima videti ta dva reverba, mada gitara nije glas, nije toliko bitno da je reverb detaljan i bogat, frekventni raspon je uži od glasa itd. Konačno ne šalim se, ja i ne znam tačno šta će bilo kome u ovoj državi reverb. Reverb sam po sebi služi za postavljanje instrumenta u slici, njegovo udaljavanje. Ovde kod nas staviti reverb znači rešiti da se to što sviraš ne razume. Reverb ima smisla kod svirki gde se slabo šta čuje direktno sa bine, sav zvuk je sa razglasa, prostor je dobar akustički pa je potrebno dodati ponegde reverb. Ovako za naše uslove sviranja delay je sasvim dovoljan ako se treba stvoriti neki utisak prostora a i pravi manju gužvu u zvuku.

Alesis je naravno više nego u redu za te pare, ali toliko su svi... Nije on koštao tolike pare kao recimo rev7 ali imaj u vidu da je to multi FX unit i good value for the money a ne namenska reverb sprava. On jeste dobro rešenje za trpanje u rack.

 

A što se tiče "igre zvukom" ja sam kao mlađi bio imbecil za to, nije me interesovalo ništa osim toga ŠTA neko svira, pa sam imao neke jako čudne "konfiguracije" na kojima sam svirao, no popravio sam se. (Pohvalio me Secracon svojevremeno kako je u mlađim danima došao na moju svirku i imao sam fin zvuk, a svirao sam na Ibanezu u Zoom-a pa u solid state marshall-a, znači može i tako nešto da se napravi, LoL)

Možda sam preterano realističan. Mislim kada treba da se potrpaš i da odeš da za 267 pijanih budala u nekom mestu odsviraš 2 ipo sata repertoara pri čemu je normalnoj publici svejedno da li imaš 17 vintage pedala ili procesor počneš razmišljati praktično. Što jednostavniji setup, to bolje. Kupim svojevremeno Bugija i plaćam opravku razbijenih lampi jednom mesečno jer su putevi u srbiji truckavi a amortizeri na jugu loši, ne ide to tako. Prodam ga, kupim trandža pojačalo i ne mislim... Ali naravno kapiram ljubav nekih ljudi prema pedalicama, vintage stvarima, i ok je, ne kudim ja to, ko voli nek navali, voleo bih i ja kad bi se stekli uslovi da mi to ima neku praktičnu svrhu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupim svojevremeno Bugija i plaćam opravku razbijenih lampi jednom mesečno jer su putevi u srbiji truckavi a amortizeri na jugu loši, ne ide to tako. Prodam ga, kupim trandža pojačalo i ne mislim...

e vidis, i ja sam skoro dosao do slicnog zakljucka icon_smile.gif

 

trebalo bi kao da se otvorim toliko $$$ za Bugija, i da putujem po svakavim mestima po Srbiji svirajuci Metal/Rock muziku, i treba svako vece da mislim da li ce mi zbog fenomenalnih instalacija i struje nesto riknuti - to sto si spomenuo za lampe i krsenje istih vozikanjem po srpskim putevima mi jos nije ni palo na pamet icon_smile.gif

 

jest Randall krshina realno (u odnosu na lampase, ko ih voli), ali meni je za one silne svirke letos po mestima u Srbiji lepo odradio posao - u krajnjoj liniji, ako jos popijes neko pivo, pukne te malo adrenalin, odvrnes malo vise volume.. u tim trenucima ti nije toliko bitno da li imas 2 Mesa fullstack-a ili 1 tranzistorac, ako roka sa bine.. a bine i prostori za svirke u Srbiji su ionako mali, pa ni nema neke preke potrebe za vukljanjem preteskih pojacala od 300 vati.

 

e sad, to je sad sve realnost sto se Srbije tice - ako neko ima pretenzije i mogucnosti da izadje napolje da svira, onda slobodno udrite po Bugiju, a mozete da nosite i po jedan lep Lexicon reverb u reku za tonca pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno ne šalim se, ja i ne znam tačno šta će bilo kome u ovoj državi reverb. Reverb sam po sebi služi za postavljanje instrumenta u slici, njegovo udaljavanje. Ovde kod nas staviti reverb znači rešiti da se to što sviraš ne razume. Reverb ima smisla kod svirki gde se slabo šta čuje direktno sa bine, sav zvuk je sa razglasa, prostor je dobar akustički pa je potrebno dodati ponegde reverb. Ovako za naše uslove sviranja delay je sasvim dovoljan ako se treba stvoriti neki utisak prostora a i pravi manju gužvu u zvuku.

 

 

pivopije.gif

 

Naravno drugar... jasno kao dan... samo nisu svi ljudi isti. Niti slusaju istu ziku i sviraju isto.

 

Za reverb, te razumem, naravno, u buci-frci i ne cuje se bas uvek i ako se pretera sa njim moze da zamulja ton do neprepoznatljivosti - ali postoji mnoogo nacina da se svaki efekat iskoristi. Vidis, uzmes malo drajva, provuces ga kroz Small Stone, pa kroz neki kvalitetan delay (sa otcepljenim feedbackom u PM), pa kroz neki lep reverb sa beskrajnim decayom... naravno, sve to lepo uskladis jedno sa drugim i sviras tri-cetiri akorda, jedva da ti se cuje izvorni zvuk gitare vec muljavina efekata... nije fora da ti pokrije da li brljas ili ne (ne bih svirao jasne skale i tonove, vec pankerski cesljao akorde) i dobijes zid od buke i modulacije koji se prostire u vecnost. I tako uz minimalan gruv na bubnju i jednostavnu bas liniju, bez vokala, sviras jedno 10 minuta.... sa veoma retkim i suptilnim harmonskim promenama, cisto da obojis to ludilo.

 

Ako ces "normalno" da sviras, jasno cisti i straight rock and roll, bluz, pank, metal, dzez - ova prica ti ne treba, ali ja pored ostale svirke volim i da se noiserski izivljavam sa zvukom.... zato mi je trebao gadno kvalitetan reverb.

 

Hehehe, aj uzdravlje brothers in metal...

pivopije.gif

Edited by Abramelin

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da, u celoj onoj prici sam zaboravio da pomenem Ducji da reverb moze sasvim lepo da posluzi u dub svirci.. koju Abramelin, pretpostavljam voli icon_wink.gif

 

meni takodje, svirajuci u bendu koji ima dosta Floyd i Fripp uticaja, lepog dileja, reverba i pokoje interesantne modulacije treba vise nego 'leba icon_smile.gif

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...