Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

trebalo bi kao da se otvorim toliko $$$ za Bugija, i da putujem po svakavim mestima po Srbiji svirajuci Metal/Rock muziku, i treba svako vece da mislim da li ce mi zbog fenomenalnih instalacija i struje nesto riknuti - to sto si spomenuo za lampe i krsenje istih vozikanjem po srpskim putevima mi jos nije ni palo na pamet icon_smile.gif

ja vec godinama pricam da je za svirke po rupama po srbiji najbolje uzeti heki simulator a la pod ili vamp2, ali me ljudi pljuju u fazonu "nije to taj vajb". icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da, u celoj onoj prici sam zaboravio da pomenem Ducji da reverb moze sasvim lepo da posluzi u dub svirci.. koju Abramelin, pretpostavljam voli icon_wink.gif

 

meni takodje, svirajuci u bendu koji ima dosta Floyd i Fripp uticaja, lepog dileja, reverba i pokoje interesantne modulacije treba vise nego 'leba icon_smile.gif

 

pivopije.gif

Hehehe... uf sta sam preskocio - moju staru ljubav - dubovanje. Vole dub i Abramelin i tvoj bata senior. Aj, kad smo vec kod toga - evo linka za neke nase improvizacije:

ConcreteBlood Tribe

Ima jedna dub improvizacija i jedan postrokic.... zajebancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje da mi neko ko je imao pristojno iskustvo sa dole spomenutim protzom kaze da li vredi uzimati Boss GT-8, mislim da je kod nas oko 480€. PRvenstveno me interesuju efekti, tj. kvalitet istih, da li imaju zivota u sebi...ne mislim na dist, to ionako ne bih koristio sa protza...da li vredi te pare. Ili da preporuci neki drugi za sl. pare...zanima me pretezno za Live svirke, znaci uzeto u obzir da se zivi u Srbiji( mislim na ugl. opremu po klubovima).???

 

PS: najvise me interesuju (vasa) ocena efekata tipa delay, chorus, reverb, kompresor, octaver, phaser, flanger...akustik simulator me ne interesuje bas nesto, ali mogli biste da propustite i to 'kroz olovku'. I da, koja je to fora sa dva kanala, mislim procitao sam na Boss sajtu ali ne razumem bas najbolje, pa ako ima neko upucen...ajd uzdravlje

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su na GT6 i GT8 pristojni efekti.

 

za zive svirke ce ti sigurno raditi posao, a za studio ce ti verovatno biti OK, zavisi u kojoj meri bi ih koristio i u koje svrhe (kapiram da ako mislis na death metal svirku, bice ti do jaja)

 

Opeth i Katatonia gare GT-ove vec nekoliko godina po turnejama, pa ih nisam video da se bune icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se tice pitanja za dva kanala, nisam siguiran da razumem na sta mislis.

 

mozda se odnosi na "4 Cable Metod", a mozda je i neka fora sa dva output-a koja idu u dve razlicite kutije? not sure, ako imas preciznije podatke, baci ovamo, pa da vidimo.

 

u krajnjoj liniji, Marty F je vlasnik jednog, pa moze iz prve ruke da nam kaze sta i kako. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imadem onaj Boss GT-Pro i prezadovoljan sam...skoro svi efekti su odlicni, jedino mi se ne dopada kako radi octaver, a i reverbovi nisu dovoljno "duboki" tj. ne mozes da napravis onaj pecinski eho icon_smile.gif ...ali zato mozes recimo da stavis 3 delay-ja da ti rade istovremeno sto je meni licno omiljena funkcija ovog procesora...inace ima 12 razlicitih tipova delay-a i svi rade jebeno fenomenalno...distorzije i wah-ove nisam testirao, mada verujem da i oni rade dojaja...mozes na primer da ukrstis Roland Jazz Chorus i Mesa Boogie Triple Rectifier i dobijes neki totalno ludacki ton...ali to cu verovatno tek probati kada ostarim i kada ne budem imao snage da nosim pojacalo na svirke, kao ovi tezgarosi gore mhihi.gificon_wink.gif

 

I da sprava ima tr00 bypass tako da ne jede ton...i nema nikakvog shuma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da su na GT6 i GT8 pristojni efekti.

 

za zive svirke ce ti sigurno raditi posao, a za studio ce ti verovatno biti OK, zavisi u kojoj meri bi ih koristio i u koje svrhe (kapiram da ako mislis na death metal svirku, bice ti do jaja)

 

Opeth i Katatonia gare GT-ove vec nekoliko godina po turnejama, pa ih nisam video da se bune icon_wink.gif

Pa pazi, meni bi efekti koristili pretezno za solo deonice i neke leadove, melodijice, ovde je vec bilo reci o 'zidu zvuka'...e to mi treba; svestan sam da su analogci bolji dosta ali jbg, ovo je Srbija, a i protz je koristan jer imas uprogramirane presete i to je ekstra, posebno za svirke, sto mi i treba...za snimanje bih koristio i softwerska resenja, tako da me interesuje pretezno zbog svirki a da to pristojno zvuci na domacim sjajnim ozvucenjima( ne teglimo svoja pojacala jos jbg). Hvala puno.

mozda se odnosi na "4 Cable Metod", a mozda je i neka fora sa dva output-a koja idu u dve razlicite kutije? not sure, ako imas preciznije podatke, baci ovamo, pa da vidimo.

Ovako, ja mislim da je upavo to, tj. stereo imaging, da stekas u dve glave;kaze:

"Dual COSM Amps

The GT-8 boasts the latest top-quality COSM amp models with complete dual channel configuration. Explore new sonic dimensions by combining two amp models, or by switching between them during performance. Select a high-gain amp such as Metal Stack and set it for deadly distortion. Then add clarity to the raw power by using the Studio Lead amp model on the other channel. Prepare to be amazed as you tap into the innovative Dynamic mode, where two channels can be controlled based on picking strength. Transition smoothly from clean to mean by simply picking harder or softer.

 

Solo Switch

Step into the spotlight with the new Solo Switch feature. Each of the 46 COSM amp models contains a specially programmed variation that’s optimized for soloing. Simply click the Solo switch to activate the lead tone, and off you go — it’s like having a separate solo channel on every COSM amp!

 

Extreme Effects

Forty four effects categories are built into the GT-8. Up to 13 effects can be used simultaneously to create complex textures and routings. All of your basic effects and much more are covered — compressors, reverbs, choruses, EQs, COSM -modeled wahs, and much more. There are 200 preset patches built into the GT-8, plus 140 user patches for storing your custom amp/effects creations. As a special bonus, there’s a selection of synth waves and instrument simulations onboard, including sitar, plus acoustic simulators and an acoustic processor. From subtle to sizzling, where will you take your tone?"

 

To je sa sajta. Hvala puno jos jednom. Interesuje me, ima li jos nekih dobrih protzeva za Live svirku u tom cenovnom rangu( davno sam vas pitao za POD, cini mi se da stre rekli da je POD XT Live dobar za amp modeling ali da nema neke efekte)? pivopije.gif

 

I da , da sebi razjasnim jednu stvar. Da li se moze svirati ako imas samo glavu a ne i kabinet? Mislim, za vezbanje ciku naravno...tako sam cuo, sad ako sam lupio nisam kriv icon_wink.gif

 

EDIT:

Ja imadem onaj Boss GT-Pro i

To je isto kao GT-8, samo rack verzija? Ili je bolja( ako jeste, u cemu)?

 

JOS JEDAN EDIT icon_smile.gif: posto bi, mozda, trebali da pravimo neki svoj prostor za probe, koja pojacala od 100W navise mi preporucujete, tranzistorce naravno? Meni je zapao Marshall AVT150xH, ali kosta oko 1000$ samo vuglaca...ajd

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me pamcenje dobro sluzi to je zapravo isti "mozak" samo veci...ima sve isto sto i GT-8 + jos gomilu drugih efekata...jedino sto moras da kupis Midi kontroler...

 

EDIT

 

Evo ja ti dam moj Marshall JCM 2000 combo za 630 evra koji jede sva ta Valvstate govna za dorucak icon_smile.gificon_da.gif ...jedino sto ces morati da izvajas mocnih 150 evra na svake tri godine za lampe icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas si drugar, spustio si mi za 20€ u odnosu na berzi icon_redface.gificon_smile.gif

 

Nemam sad pare, to mi planiramo ako ista od toga bude da uzmemo na leto tek...citao sam o tim JCM-ovima, do jaja su, ali mislim da je dovoljno ovde receno o transportovanju lampasa kroz doticnu nam otadzbinu icon_smile.gif

A i ne volim comboe, jbg...ruzni su. Medjutim! Cenis da bi 60W bilo dovoljno za svirke( ne mislim na klubove tipa Stratus:) )? I jos jednom: I da , da sebi razjasnim jednu stvar. Da li se moze svirati ako imas samo glavu a ne i kabinet? Mislim, za vezbanje ciku naravno...tako sam cuo, sad ako sam lupio nisam kriv icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice transporta...u Yugu ni ti sam nisi bezbedan, a kamoli pojacalo! icon_smile.gif ...ali da su osetljiviji od tranzistoraca, svakako jesu...mada ako ti pojacalo padne, recimo na beton velika je verovatnoca da ce ti crtji kad tad icon_smile.gif ...bilo da je lampas ili tranzistorac icon_da.gif ...inace i ta Valvestate pojacala imaju neke lampe...

 

Ovih 60W bi ti bilo vise nego dovoljno za svirke...barem tako kazu ljudi sa Harmony Central-a, ja ga nisam testirao...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada samo kucni, da icon_smile.gif ...inace bend imam...

 

Za ovo drugo ti nisam odgovorio zato sto ne znam...samo i ne vidim bas neku svrhu toga...na sta si mislio da je zakacis na zvucnike za comp, stub? icon_smile.gif ...mada opet tu je i Palmer Speaker Simulator, samo nije nimalo jeftin...jedino za to znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Ortak rece da kao ima neki svoj zvucnik svaka glava. E sad, on sada zivi u Kanadi, tako da ga vase prozivke ako ih je zasluzio nece tako lako sustici icon_smile.gif

Video sam u tvojoj opremi da imas Satchovu Sig glavu, a koji kabinet koristis? Vidim da i Slowdiver samo spominje vuglu a ne i kabinet, pa me je i delo to navelo da pomislim da ima poente sto je ortak pricao icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sramota me da napisem icon_smile.gif ...imam Behringer-ov kabinet, jeste da odradjuje posao, i da se lepo "kapira" sa glavom ali isto tako jedva cekam da mi stigne matching JSX kabinet koji sam porucio pre pola godine icon_smile.gif

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i plaćam opravku razbijenih lampi jednom mesečno jer su putevi u srbiji truckavi a amortizeri na jugu loši, ne ide to tako.

Kume, cimnes lampe napolje kod transporta. 5 minuta posla.

 

Nego sta si se raspisao, nemas preca posla. Mars nazad u studio laugh.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vec godinama pricam da je za svirke po rupama po srbiji najbolje uzeti heki simulator a la pod ili vamp2, ali me ljudi pljuju u fazonu "nije to taj vajb". icon_smile.gificon_smile.gif

samo vas posmatram kako serete...i ljubite digitalna dupeta jedan drugome... icon_smile.gif

 

kad budem cugnuo koju vishe...

 

ima da ostavim jedan kilometarski post ovde...

 

sto je mnogo.....mnogo je. icon_smile.gificon_wink.gif

Edited by darijus

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo vas posmatram kako serete...i ljubite digitalna dupeta jedan drugome... icon_smile.gif

a sta ti mislis, da ja ne bih voleo da imam jedno 5-6 pojacala i sluge da ih nose gde ja kazem? icon_smile.gif

 

kad budem cugnuo koju vishe...

...mogao bi da napravis neku gitarsku zurku kod sebe na gajbi. icon_wink.gif

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...