Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

DS2 je dobar za u saradnji sa lampaškim drajvom koji je sposoban da softclip-uje signal dobijen iz ove pedale. Tu se spozna pravi karakter pedale, mada ipak u poređenju sa DS1 zvuči tanko i resko.

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

DS-2 je zivo sranje....

 

DS-1 je extra pedala - nije za Les Paul-a (gusi priradan ton gitare).

SD-1 takodje, ali sa Les Paul-om radi extra, dok je kod Stratocastera malo tanka

 

A da....sto se mene tice.... Gibson Les Paul, Fender Stratocaster....Fender Telecaster, Gibson Explorer... to su gitare, sve ostalo, moze da se provuce negde....

 

Imao sam I MusicMan John Petrucci, i Neki Hohner Stratocaster....

 

au bre...odoh ja sa teme, daleko u stranu..... levo, leeeevo BUM....e jebiga, nisam video babu!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

DS-2 je zivo sranje....

 

DS-1 je extra pedala - nije za Les Paul-a (gusi priradan ton gitare).

SD-1 takodje, ali sa Les Paul-om radi extra, dok je kod Stratocastera malo tanka

 

A da....sto se mene tice.... Gibson Les Paul, Fender Stratocaster....Fender Telecaster, Gibson Explorer... to su gitare, sve ostalo, moze da se provuce negde....

 

Imao sam I MusicMan John Petrucci, i Neki Hohner Stratocaster....

 

au bre...odoh ja sa teme, daleko u stranu..... levo, leeeevo BUM....e jebiga, nisam video babu!!!

 

Dobro, posto se ocigledno vise razumes od mene, hteo sam da te priupitam. Imam Gibson Les Paul Studio i tranzistorsko pojacalo sa 2 dvanaestice. Da li bi DS-2 bila dobra ili losa solucija za mene, ili pak DS-1. Dvoumim se izmedju ove 2 pedale jer bih hteo da imam u jednoj papuci 2 moda distorzije. Jednu blazu i kad overim onaj footswithch da dobijem taj boost za lead i tako to. Mislim da sa DS-1 to ne mogu da dobijem(ili se varam) osim ako ne ubodem onaj BOSS EQ GE-7 (nisam siguran za naziv). Pa bi hteo da pitam iskusnije sta mi je ciniti. Napominjem da nisam nikad imao susreta ni sa jednom od tih pedala.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, posto se ocigledno vise razumes od mene, hteo sam da te priupitam. Imam Gibson Les Paul Studio i tranzistorsko pojacalo sa 2 dvanaestice. Da li bi DS-2 bila dobra ili losa solucija za mene, ili pak DS-1. Dvoumim se izmedju ove 2 pedale jer bih hteo da imam u jednoj papuci 2 moda distorzije. Jednu blazu i kad overim onaj footswithch da dobijem taj boost za lead i tako to. Mislim da sa DS-1 to ne mogu da dobijem(ili se varam) osim ako ne ubodem onaj BOSS EQ GE-7 (nisam siguran za naziv). Pa bi hteo da pitam iskusnije sta mi je ciniti. Napominjem da nisam nikad imao susreta ni sa jednom od tih pedala.

:pivopije:

 

 

Dobra gitara.... daj koji detalj vise i pojacalu...

 

Poredio sam DS-1 i DS-2 ....jednu pored druge....

 

Meni se licno DS-2 uposte ne svidja.

To sto ima 2 opcije za dist, mozes da bacis u djubre....u toku svirke to uopste ne dolazi do izrazaja, cak i ako imas externi switch da palis i gasis drugu opciju na pedali...

 

A to jedna padala, vise modova i sl...

 

PA KUPI MULTIPRAKTIK, ako hoces vise modova....

zezam se... batali to... ne valja!!!

 

Imas potenciometar na gitari pa koristi njega...

 

 

DS-1 je odlicna pedala.

GE-7 ... nisam probao kako radi sa DS-1, ali... probao sam sa SD-1.

 

I ispred i iza pedale u nizu...

Pre-amp, preko pre-amp-a....ne ide!!!

 

Trebace ti i Noise Suppresor i ostala sranja...

 

Ja sam radio sledece...

1. namestim drive na Marshall-u - pojacalu (koristim ga za crunch i pomocu pota na gitari za celan)

2. nabudzim GE-7 za rdz rdz rdz

3. namestim SD-1 da samo malo digne nivo preko svega...

 

U par trenutaka je bilo OK, dok sviras sam sobi ili sl.

Na prvoj probi je to palo u vodu, jer kad ulete bass i bubanj... bice ti tako sve jedno...

A ostaju ti samo prsti koji ce da izbace ton.

 

Druga kombinacija:

1. namestim drive na Marshall-u - pojacalu (koristim ga za crunch i pomocu pota na gitari za celan)

2. namsetio SD-1 da mi da malo agresivniji zvuk u komb. sa pojacalom za rdz

3. GE-7 namestio da radi za solo, bez SD-1 (potrebno je iskljuciti pedalu naravno :) )

 

Bolje nego prethodna, varijanta...

 

Treca kombinacija...

sve ukljuceno nosn-stop....zanimljivo skoro interesantno, ali NEUPOTREBLJIVO....

masti do jaja, ali su i potrebne cetiri ruke da zauzdas nezeljene sumovi i tonove po zicama...

 

Cetvrta kombinacija...

Kupih DRIVE MASTER...

Namestio sam ga tako da samo malo `digne` nivo.l

 

Na pojacalu isti preset sve vreme, koristim ga za crunch i clean.

DRIVE MASTERA, koristim kad sviram sa VALHALOM i za rdz rdz i za solo.

 

Ako te nije mrzelo da citas sve ovo....

poenta price je

 

STO MANJE EFEKATA, imaces bolji ton!!!

PRSTI, GITARA, kabl, pojacalo...

 

sve izmedju, dodje i prodje...

 

I da. ako neko plati polovnog DS-1 preko 40 EUR, on je LUUUUUD

eventualno 50, ali sa Boss-ovim adapterom.

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da bre. U pravu si. To je samo glupa neka faza u koju ja redovno upadam svaka 3 meseca pa mi dodje da menjam neke pedale i 100 kuraca a zaboravim da je u stvari najbitnija svirka jbg. A sta da radim kad se ne cujem u bendu u kojem je muzika non-stop u fazonu dzn-dzn-dzn i svi lupaju i tuku maximalno. Poceo sam nedavno da radim sa jednim takvim bendom i mogu ti reci da se jebeno ne cujem dovoljno a znam da kad si stalno u distu, moras da se pojacavas i da tu nema kraja. Ili da zamolim ove da se utisaju ili sta? Btw probacu sa DS-1 ili cu ostati ja Jackhammeru. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jackhammer je sranje....

prodaj je i uzmi DS-1!

 

Naravno teraj ih da se stisaju...

Na prvoj svirci ce doco da rasipanja zvuka na sve strane i zapitacete se sta nije u redu...

kad ono :)

 

A da....sto vise distorzije imas, teze ces doci do izrazaja...

Trudi se da zvuk gitare bude sto konkretniji, a ne zamazaniji!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istina :da:

 

Ima ortak radi odlično,sad samo još ,chorus,flanger,phaser,reverb,delay,compresor i 7 na lotou... :lol:

 

:) Ја имам уз то и Proel Wah и MXR100 Phase, стар cca. 30 година. Је л' има неко шугавију опрему? :mrgreen:

 

Kolko para?

 

Ја сам своју платио нову 72€.

 

60e, tako nesto. Ja sam inace probao doticnu pedalu pre jedno mesec dana, i sranje mi je, odlucio sam se za DS1.

 

Укуси су различити, мада је мени DS2 звучао снажније, DS1 иде више ка OD-у.

 

DS2 je dobar za u saradnji sa lampaškim drajvom koji je sposoban da softclip-uje signal dobijen iz ove pedale.

 

Браво, мајсторе, мени је то омиљени звук.

 

DS-2 je zivo sranje....

 

DS-1 je extra pedala - nije za Les Paul-a (gusi priradan ton gitare).

SD-1 takodje, ali sa Les Paul-om radi extra, dok je kod Stratocastera malo tanka

 

A da....sto se mene tice.... Gibson Les Paul, Fender Stratocaster....Fender Telecaster, Gibson Explorer... to su gitare, sve ostalo, moze da se provuce negde....

 

Imao sam I MusicMan John Petrucci, i Neki Hohner Stratocaster....

 

au bre...odoh ja sa teme, daleko u stranu..... levo, leeeevo BUM....e jebiga, nisam video babu!!!

 

Добро, бре, мајка му стара, имам срање опрему и свирам гранџ, ниси морао све ово да набрајаш, сад ми није добро. :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne zvuci DS-1 na svakom pojacalu dobro

 

 

ovaj...ne zvuci DS-1 kod svakoga dobro, ili sta god da je pisac hteo da kaze...

 

Ko sumnja, sta moze da se izvuce iz DS-1, nek poslusa Laleta (MAGMA) pa onda nek komentarise.

Decko izuva kako svira...

Mislite li da je to samo do DS-1, gitare, pojacala i sl... ili je pak do Laleta??? :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj...ne zvuci DS-1 kod svakoga dobro, ili sta god da je pisac hteo da kaze...

 

Ko sumnja, sta moze da se izvuce iz DS-1...

 

Mislim da sam sve jasno rekao,sto bi pisac morao da ponavlja...?Ne zvuci kod svakoga... :) dobro.

Ko sumnja? :violent::twisted:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest RISE LORD VADER's guz

tama - iron cobra twin pedal

tama - iron cobra hi hat

 

 

zoom rfx-300 za glas

 

(pa i to su pedale)

Edited by RISE LORD VADER's guz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

ovak...

 

 

dean dbdt ---> boss v-wah --->zoom tm-01 tri metal (pedala otkida) ---> behringer eq 700 graphic equalizer (u biti isti onaj bossov equalizer, jako verna kopija i odlicno radi, a jeftin) ---> marshall lead 100 solid state (vintage big ass mrcina)

 

imam jos i ibanez sm-7 smash box, al nju ne koristim vise otkad sam kupio zoom tri metal =)

 

eo i par slika

 

 

http://img522.imageshack.us/img522/124/pict0101vr1.jpg

http://img264.imageshack.us/img264/7452/untitledfz7.jpg

 

edit: zaboravih reći da ovog marshalla koristim samo za probe, a za vezbanje koristim malog marshalla mg15dfx

Edited by Medicine_Man

Share this post


Link to post
Share on other sites

DS1 je ekstra pedala, mnogo je gotivim. Daje onako rezak i zasićen ton pun harmonika i sama sa sebe je cool a pogotovu u saradnji sa nekom JCM800tkom da je malo podgreje. Nije idealna, fali joj jači output i ime da bude nezdravo mnogo šuma na njoj ali vredi jer reži za sve pare pa i više. Jedina pedala koja je izdržala test vremena i prerasla svoju kategoriju. Svima preporučujem. Jedna od onih pedala što hvataju na duge staze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto bas ne razumem te preporuke ds-1 je najbolja pedala.Ona radi ok tek kad se upari sa drugim pedalama i dobrim pojacalom , al daleko je to od profi zvuka.Jeste ona vecini odradila pos'o al se meni na jcm800 uopste zvuk ne svidja, sto bi se reklo nema muda.Generalno vecina suvih distova (pedala) nema muda nego tek kad se odvrne pre-amp na pojacalu dobiju nesto sto se kaze nadrkan zvuk!!Ok, ja sviram malo tvrdju muziku, sad ce neko reci pa ima i nas rockera kojima je dobra, naravno, al treba imati i delay, i wah, i jos po nesto za izdrkavanje a onda cena sve te pizdarije raste, da dostize i nekih 300-400e.E sad za te pare postoje mnogo profesionalnije spravice sa kojima zvuk moze biti mnogo bolji!Mene je recimo odusevio rocktron voodoo (rack) cija je cena oko 450-600e koji je totalno profi!Na njemu je moja krsh gitara jackson js-30 zvucala kao zmaj hehe, jbt nisam verovao da iz tog racka moz da se izvuku oni zvukvi.Cisto a nadrkano, svaki ton razaznajes a zvuk nikad jaci(od prve plate cu da pazarim makar 'leba ne jeo).E sad ja savetujem da se pogledaju profi stvari, a za obicne smrtnike (citaj neradnike)ds-1 pa cepaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...