Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
Koristi uvek distoziju sa pojačala na svirkama a vuci samo neke blage efekte sa tog zoom-a i to ako baš moraš, mada on sam po sebi jede signal.

Da ispravim cenjenog kolegu ne možeš da znaš koje će pojačalo na kojoj svirci imati.Možda naleti na pojačalo bez gain-a...Šta onda?

 

Poenta:Ako ideš sa 202-jikom kači se direkt na pojačalo...Ako si na sviri sa nekim bendom koji ima pojačalo sa dobrom ( solidnom ) distorzijom kači se opet na pojačalo.Za ostale situacije ( loše pojačalo ili u slučaju da nema svoju distorziju ) nabavi neku pedalu zajebi procesor...Ja sam 2 godine koristio procesor i to dosta bolji od tvog...Dobar procesor košta.Za pare koliko dobar košta možeš da kupiš odlično pojačalo. Pojačalo>Procesor

Edited by Holy Paladin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ispravim cenjenog kolegu ne možeš da znaš koje će pojačalo na kojoj svirci imati.Možda naleti na pojačalo bez gain-a...Šta onda?

 

Poenta:Ako ideš sa 202-jikom kači se direkt na pojačalo...Ako si na sviri sa nekim bendom koji ima pojačalo sa dobrom ( solidnom ) distorzijom kači se opet na pojačalo.Za ostale situacije ( loše pojačalo ili u slučaju da nema svoju distorziju ) nabavi neku pedalu zajebi procesor...Ja sam 2 godine koristio procesor i to dosta bolji od tvog...Dobar procesor košta.Za pare koliko dobar košta možeš da kupiš odlično pojačalo. Pojačalo>Procesor

 

Potpuno se slazem za sve sto si rekao. Zavisi i koju vrstu muzike svira. Ako je u pitanju neki extremni metal onda se koriste posebne metal pedale ili neznam koje vec postoje.

202 ima marshalle sa super distorzijom. Bar meni odgovara za ono sto ja sviram. Cak mi ne treba ni volume pedala ili kompresor jer tonac uvek podinge volume na solaze i to je to.

Ponesem samo kabal i boli me uvo (dobro vec smaram sa tim) :) Naravno da je pozeljan neki deelay ali jebi ga, nemam trenutno.

Sto se tice procesora samo skupi procesori su dobri, a ovi zumovi su po meni totalno sranje. Jer na njega ako kacis primer, Music Man-a ili najgoreg skvajera, dobices priblizno isti zvuk.

Daj ti bato direktno na lampasko pojacalo pa ces osetiti razliku jer lampaska distorzija je najbolja, najlepsi i najkvalitetniji ton daje i lako razvrstava jeftine i skupe gitare.

Edited by Shix

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nisam znao gde ovo da poslavim, ali, nekako, morao sam da podelim beskrajnu radost sa ostatkom sveta... od danas su:

 

multiXF rack "Alesis Quadraverb2"

AlesisQ2_Quadraverb2.gif

 

 

i prelastki mixer "Peavey PV8"

232557.jpg

 

 

postali clanovi moje uze obitelji. sto ce bitno uticati na nivo produkcije mojih prdarija, kao na sam zvuk/smek mnogih moji buducih fantazmagorija na gitari i sintu.

 

sve sto zaradih na sajmu i jos nesto kesovine preko, odmah pustio niz muzicke vode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bata Abramelin-e, video post, pa od mene, (možda tebi glupo) pitanje - Ne uspevam da shvatim tačno šta će ti ove sprave, pominješ "produkciju" a ne znam zašto bi neko uzeo ovaj reverb i mali mikser osim za neke live varijante?

 

Pozz

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo, drugar, pazi, moj dosadasnji pojam produkcije je vrlo osiromasen zbog nedostatka bilo kakve ozbiljnije opreme, jer do sada sam se bo direktno u linein od sb live5.1. (ne racunajuci brdo gitarskih stompboxeva), a od sada barem imam mixer sa meni sasvim dovoljno kanala za modularni sint, ritam masinu i dva mica (ne moram stalno da cupam i ubadam kanale), jos da zavrsim neki dibox za djitru, i mogu da se snimam ko covek, ono u kucnoj socijala varijanti... quadraverb2 je tu, jer sam ga pazario za 150 evrica, a za te pare ne mogu da kupim nijedan noviji rack (cak iako su neki i slabiji od njega), a ovaj mi se svidja jos odavno... delayevi i reverbovi su mi sasvim interesantni i upotrebljivi. super je onaj algoritamski ruting efekata, svasta moze da se izvuce.

 

nije meni trenutno frka za totalni snimak bez suma, niti za potpuno cistunstvo (iako je to lepa i pozeljna stvar), bar dok ne skupim kesa za ozbiljniju zvucnu karticu (produkciju peglam na kompu, jer piratiziranih programa na tone, te mi treba ozbijnije kartica za lap). sad, naravno, kad sviram sa bendom djitru, cepam je kroz pedale direktno u pojacalo, i slabo da cu koristiti quadraverb. a u pravu si ti, prvenstveno ce mi vaj mixer i reverb sluziti za live varijante, uz sint, par mikrofona, prateci hardver i komp sa seplovanje i pustanje matrica. naravno i djitra je tu, koja ce opet odvojeno kroz efekte u pojacalo.

 

naravno, nista od ova dva nije sad nesto nevidjeno, ali za 300 evirca sam resio neke probleme. s obzirom da mi je to prvi mixer u zivotu, kao i prvi rack za mixer.

 

pozdrav!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel postoji pojam "zavisnost od pedala"?

Ja mislim da postajem ovisnik. Jednostavno volim kad imam puno pedala. Gomilam ih po kući. Sreća pa se Squaw ne buni. Čak joj se "ona bordo" i sviđa, doduše samo na izgled.

 

Pre jedno mesec-dva sam uspeo sve da povežem u jednu... kako bih sad to kros-lupovano čudo nazvao... ...mrežu :mrgreen:

Dva procesora, i jedno po' tuceta pedala. Bilo dugačko skoro dva metra, neke su bile i jedne iznad drugih (no ipak nekako logično i moguće za gaženje), a gubitak signala je bio takav da bi to mogao da bude efekat sam za sebe, ali sam barem bio srećan jer sam napravio veeeeeeeeeeeeeeeeliki vozić. :metalac::muzicar::veseli:

E sad svemu tome treba dodati još dve pedale od nedavno.

Ne znam koji mi je. Jedina korist od svega toga je kad me mrzi da nosim ceo procesor, pa uzmem samo ono što smatram bitnim za tu probu/svirku u varijanti pedale. Često idem samo sa jednom, ili dve pedale. Nakad i samo kab'o, kad sam nešto smoren.

Bilo bi pametno da sve to rasprodam i da kupim neko ozbiljnije čudo, ali su mi te spravice kao dečica. Volem ih...

I eto, sad sam se nameračio na Blues Drivera...

 

Bojim se da mi treba 'cihijatri'ska pomoć.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva procesora, i jedno po' tuceta pedala. Bilo dugačko skoro dva metra, neke su bile i jedne iznad drugih (no ipak nekako logično i moguće za gaženje), a gubitak signala je bio takav da bi to mogao da bude efekat sam za sebe, ali sam barem bio srećan jer sam napravio veeeeeeeeeeeeeeeeliki vozić. :metalac::muzicar::veseli:

E sad svemu tome treba dodati još dve pedale od nedavno.

 

Sta bi, svrbe te ti Digitech-i (да не кажем дигитеци, по Вуку) :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bi, svrbe te ti Digitech-i (да не кажем дигитеци, по Вуку) :):):)

Ja izraz "svrbi me ova pedala" kontam kao da hoću da je se otarasim, što ovde nije slučaj. Reci ako nisi tako mislio...

 

Pazim i mazim je te digiteke. :) Nove igračke, pa su mi još jako zanimljive.

Korus je bio nešto bolestan, pa sam ga nosio kod ovlašćenog Harmanovog čika doce, i čujem da je sad u redu, dobio je otpusnicu i čeka da dođem po njega. :D

Zanimljiv mi je taj korus. To je već treći korus koji imam (a ako računam i razne varijacije na procesorima, onda je bog-te-pita-koji...), i super mi je što je malo različit od Bossovog i ART-ovog. Tu je negde između. Jedino što ja u principu jedva da i koristim korus.

 

Drajv mi je zaraza ovih dana. Iznenađuje me non-stop. Nekad pozitivno, a nekad i negativno.

Kako god, ne verujem da će brzo završiti među onima koje mi samo tako stoje, poput Boss OD-2, recimo (mada sam i taj OD-2 svirao veoma aktivno, dugi niz godina)...

 

Razmišljao sam da ih uslikam i ja, ali baš i nije za ovu temu, jer ih nisam montirao ni na kakvu dasku, niti planiram to da radim u skorije vreme, a i nije mi fiksna kombinacija efekata. Kao što rekoh, nekad nosim samo kabel, a nekad i procesor pa još i tri-četri pedale pride, zavisi...

Možda napravim gomilu pa to slikam...

 

Zapravo moj problem je taj, što samo gomilam stvari. U životu sam svega jednu jedinu stvar prodao od muzičke opreme, a to je moje prvo pojačalo Čajavec GA-186B. Serijski broj 100666, sećam se još...

 

I jednu pedalu sam izgubio negde u selidbi na relaciji Budimpešta-Novi Sad, a to je DOD FX 48 (ako se ne varam), ekvilajzer je u pitanju.

Sve ostalo, što sam ikada imao, imam i danas.

...uključujući i svoj prvi kabel. Sada ima cirka dva metra i stoji mi kao uspomena, no nekad je imao 6, i svirao sam ga.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel postoji pojam "zavisnost od pedala"?

Ja mislim da postajem ovisnik. Jednostavno volim kad imam puno pedala. Gomilam ih po kući. Sreća pa se Squaw ne buni. Čak joj se "ona bordo" i sviđa, doduše samo na izgled.

 

Pre jedno mesec-dva sam uspeo sve da povežem u jednu... kako bih sad to kros-lupovano čudo nazvao... ...mrežu :mrgreen:

Dva procesora, i jedno po' tuceta pedala. Bilo dugačko skoro dva metra, neke su bile i jedne iznad drugih (no ipak nekako logično i moguće za gaženje), a gubitak signala je bio takav da bi to mogao da bude efekat sam za sebe, ali sam barem bio srećan jer sam napravio veeeeeeeeeeeeeeeeliki vozić. :metalac::muzicar::veseli:

E sad svemu tome treba dodati još dve pedale od nedavno.

Ne znam koji mi je. Jedina korist od svega toga je kad me mrzi da nosim ceo procesor, pa uzmem samo ono što smatram bitnim za tu probu/svirku u varijanti pedale. Često idem samo sa jednom, ili dve pedale. Nakad i samo kab'o, kad sam nešto smoren.

Bilo bi pametno da sve to rasprodam i da kupim neko ozbiljnije čudo, ali su mi te spravice kao dečica. Volem ih...

I eto, sad sam se nameračio na Blues Drivera...

 

Bojim se da mi treba 'cihijatri'ska pomoć.

 

:pivopije:

PAzi meni kad je usho u sobu mali burazer od 4 god pitao me kakve su mi ovo igrackice i svatio sam da nije daleko od istine fora je kao kod deteta nikad nece da ti dosadi drugaciji ''Transformers''\m/

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdravo, drugar, pazi, moj dosadasnji pojam produkcije je vrlo osiromasen zbog nedostatka bilo kakve ozbiljnije opreme, jer do sada sam se bo direktno u linein od sb live5.1. (ne racunajuci brdo gitarskih stompboxeva), a od sada barem imam mixer sa meni sasvim dovoljno kanala za modularni sint, ritam masinu i dva mica (ne moram stalno da cupam i ubadam kanale), jos da zavrsim neki dibox za djitru, i mogu da se snimam ko covek, ono u kucnoj socijala varijanti... quadraverb2 je tu, jer sam ga pazario za 150 evrica, a za te pare ne mogu da kupim nijedan noviji rack (cak iako su neki i slabiji od njega), a ovaj mi se svidja jos odavno... delayevi i reverbovi su mi sasvim interesantni i upotrebljivi. super je onaj algoritamski ruting efekata, svasta moze da se izvuce.

 

nije meni trenutno frka za totalni snimak bez suma, niti za potpuno cistunstvo (iako je to lepa i pozeljna stvar), bar dok ne skupim kesa za ozbiljniju zvucnu karticu (produkciju peglam na kompu, jer piratiziranih programa na tone, te mi treba ozbijnije kartica za lap). sad, naravno, kad sviram sa bendom djitru, cepam je kroz pedale direktno u pojacalo, i slabo da cu koristiti quadraverb. a u pravu si ti, prvenstveno ce mi vaj mixer i reverb sluziti za live varijante, uz sint, par mikrofona, prateci hardver i komp sa seplovanje i pustanje matrica. naravno i djitra je tu, koja ce opet odvojeno kroz efekte u pojacalo.

 

naravno, nista od ova dva nije sad nesto nevidjeno, ali za 300 evirca sam resio neke probleme. s obzirom da mi je to prvi mixer u zivotu, kao i prvi rack za mixer.

 

pozdrav!

:pivopije:

Pa fakat te ni sam nisam sasvim shvatio to za snimanje, al ajd :zeleni: Mislio sam da li si čovek koji voli hardware a ima averziju prema kompjuterima pa je to u pitanju. Pomenuo si snimanje, a sa jedne strane neki software reverbi su odavno prevazišli jefinije hardware reverbe, a sa druge strane mic preampi u tom mixeru su najverovatnije lošiji nego da si kupio za iste pare neku audio kartu sa preampom ili odvojeno samo mic preamp, pa mi je to čudna kombinacija za snimanje, tačnije pomalo arhaična. Za live je cool, može se naći više primena, naravno!

 

Pozz :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bezveze da Boss-ove pedale zovu kamiončići ;) Zato što su kao igračkice raznih boja. Bukvalno su ih i zamislili kao neke colectible item-e.

 

Secracone ja ti ne bih ni savetovao da prodaješ pedale jer sam ubeđen da će za 15-20tak godina dostići ogromne cene. Inače svaka čast na čuvanju opreme.

 

PS daj neku sliku da vidimo te vagončiće! :)

Edited by Ikhabot

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja izraz "svrbi me ova pedala" kontam kao da hoću da je se otarasim, što ovde nije slučaj. Reci ako nisi tako mislio...

 

Pazim i mazim je te digiteke. :) Nove igračke, pa su mi još jako zanimljive.

Korus je bio nešto bolestan, pa sam ga nosio kod ovlašćenog Harmanovog čika doce, i čujem da je sad u redu, dobio je otpusnicu i čeka da dođem po njega. :D

Zanimljiv mi je taj korus. To je već treći korus koji imam (a ako računam i razne varijacije na procesorima, onda je bog-te-pita-koji...), i super mi je što je malo različit od Bossovog i ART-ovog. Tu je negde između. Jedino što ja u principu jedva da i koristim korus.

 

Drajv mi je zaraza ovih dana. Iznenađuje me non-stop. Nekad pozitivno, a nekad i negativno.

Kako god, ne verujem da će brzo završiti među onima koje mi samo tako stoje, poput Boss OD-2, recimo (mada sam i taj OD-2 svirao veoma aktivno, dugi niz godina)...

 

Razmišljao sam da ih uslikam i ja, ali baš i nije za ovu temu, jer ih nisam montirao ni na kakvu dasku, niti planiram to da radim u skorije vreme, a i nije mi fiksna kombinacija efekata. Kao što rekoh, nekad nosim samo kabel, a nekad i procesor pa još i tri-četri pedale pride, zavisi...

Možda napravim gomilu pa to slikam...

 

Zapravo moj problem je taj, što samo gomilam stvari. U životu sam svega jednu jedinu stvar prodao od muzičke opreme, a to je moje prvo pojačalo Čajavec GA-186B. Serijski broj 100666, sećam se još...

 

I jednu pedalu sam izgubio negde u selidbi na relaciji Budimpešta-Novi Sad, a to je DOD FX 48 (ako se ne varam), ekvilajzer je u pitanju.

Sve ostalo, što sam ikada imao, imam i danas.

...uključujući i svoj prvi kabel. Sada ima cirka dva metra i stoji mi kao uspomena, no nekad je imao 6, i svirao sam ga.

 

:pivopije:

 

Ne, nisam tako mislio. Mislio sam kao, svrbe te jel si ih tek kupio. Inace... Te iste pedale, zapravo bash te kod tebe, su stajale kod mene pre nego sto si ih kupio. Tako i znam da si ti kupac :) (koliko je mali svet). Reci mi.. Sta nije bilo u redu sa chorusom? On mi je bio zanimljiv, a nisam ni primetio da mu nesto fali. Inace, ja trazim samo blagi drajv, samo za onaj krckav ton, a to nisam nasao na digitechu :(

Odustao sam od pedala zato sto cu da kupim proc... nema se para za ˝vozic˝ :(

Btw, da li mozes taj blagi krckavi ton da dobijesh na bdi21?

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fakat te ni sam nisam sasvim shvatio to za snimanje, al ajd :zeleni: Mislio sam da li si čovek koji voli hardware a ima averziju prema kompjuterima pa je to u pitanju. Pomenuo si snimanje, a sa jedne strane neki software reverbi su odavno prevazišli jefinije hardware reverbe, a sa druge strane mic preampi u tom mixeru su najverovatnije lošiji nego da si kupio za iste pare neku audio kartu sa preampom ili odvojeno samo mic preamp, pa mi je to čudna kombinacija za snimanje, tačnije pomalo arhaična. Za live je cool, može se naći više primena, naravno!

 

Pozz :pivopije:

 

razumljivo je tvoje pitanje. nije ovo dvoje ni priblizno dovoljno za neku "produkciju", naravno.

istina, mnogi VST reverbovi siju po kvalitetu cesto i noviji hardver. mnogo softwarea koristim godinama i odusevljen sam njim... trenutno najvise rabim (sto se samo reverbova tice, naravno) WaveArts Masterverb5, a drndam komp skoro deset godina, bacam neke dabove, ambient, elektrondzu, i naravno... snimam idejice koje sviram na djtiri, razradjujem ih i dzemujem preko... naravno, komp je danas, pogotovo ako ne placas software, definitivno najpristupacniji i najbolji za produkciju, za aranziranje, komponovanje... ma sta god.

 

 

meni ce ovo da radi posao, jer cesto u isto vreme sviram i sint i gitaru, i nesto preko mikrofona kenjam, sviram usnu harmoniku, triang, melodiku, suskam, krckam... itd. medjutim, danas sam na probi na kraju lanca gitarskih efekata nakacio Quadraverb i raspametio sam se koliko dobro zvuci. zvuk 16bitnog DSPa se uzivo jedva i razaznaje (tj, Quadraverb2 je bezbroj puta bolji od recimo Digitech RP300, iako je ovaj 24bitni), a sam rack je prepun neverovatnih kombinacija za rutovanje fxa, i raznih egzoticnosti, da sam odlucio da Line6 Verbzillu nakacim na mixer (i kroz nju pustam usnu harmoniku, melodiku, Nord Micro Modular, tj. sve sto provlacim kroz mixer itd), a Quadraverb2 korisim za djitru.

 

pozdrav, drugar!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secracone ja ti ne bih ni savetovao da prodaješ pedale jer sam ubeđen da će za 15-20tak godina dostići ogromne cene.

Nemam neke kultne pedale za koje mogu da zamislim da će ikada dostići neku basnoslovnu cenu. Osim možda OD-2. Mada je za mene Ibanez BP-10 najkultnija.

 

Reci mi.. Sta nije bilo u redu sa chorusom? On mi je bio zanimljiv, a nisam ni primetio da mu nesto fali.

Pedala nije htela da radi na baterije. Srećom pa u Novom Sadu postoji predstavništvo i samim tim i ovlašćen servis za Harman corp., gde i Digitech spada, i da bude još veća sreća, vlasnik tog servisa je pevač iz jednog mog benda.

Napajanje sa baterije je bilo u prekidu, a i džeksna za adapter nije radila kako treba, jer nije isključivala bateriju kada se ušteka ispravljač. Sad je sve okej.

pedala je na adapter radila normalno, verovatno zbog toga nisi primetio ništa.

Inace, ja trazim samo blagi drajv, samo za onaj krckav ton, a to nisam nasao na digitechu :(

Odustao sam od pedala zato sto cu da kupim proc... nema se para za ˝vozic˝ :(

Btw, da li mozes taj blagi krckavi ton da dobijesh na bdi21?

:pivopije:

Najkrckaviji ton je kada Morph zkroz smanjiš, mada se slažem da to nije sasvim to.

BDI 21 nije dobar ni za kakav overdrajv, na žalost. Nekako se guši. Ja taj krančić najlepše dobijem na ART ECC procesoru, a kao rezervna varijanta mi služi Marshall GV-2 (Guv'nor). Ajde, gledaću da nakačim neke semplove, mada neću ništa da obećam, s obzirom da sam u vremenskom penisu.

Zanimljivo mi je da mi ove jeftinije džitre rade bolje sa Digitekom nego sa ostalim drajvovima. Imam osećaj da ta pedala manje karaktera osnovnog tona zadržava od ostalih, recimo od Šerifovog Govnara (Marshall Guv'nor), što je za slučaj kad je džitra lošija i dobro.

 

Samo da upozorim da ipak postoji psiholoski poremecaj zvani GAS( gear aquisition sindrome)

:P

 

Uradio sam neki psiho test na netu sada, i izgleda da ja ipak spadam u "collector" kategoriju po tome. :D

 

Secracone, ti imas GAS :)

 

Znam, mnogi mi govore da sam seljačina, prdonja, i tako to...

 

 

:pivopije:

 

-----------------

Dodatak:

daj neku sliku da vidimo te vagončiće! :)

 

Evo, čim bude sve na gomili uslikaću. Trenutno su mi dve pedale pozajmljene, a ni po Ćorus još nisam otišao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedala nije htela da radi na baterije.

 

A! Sada mi je sve jasno. Kad mi ih je ortak dao nismo mogli da ih probamo jer nije htelo na baterije... Mada koliko se secam ni drajv nije radio. Srecno sa pedalicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...