Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

Pa sve više kontam da su mu obrnuli redosled tog celog bloka.

A što se tiče GK 2001 vs GK 1001, opet mogu i da ga razumem. Ima čovek para, pa ni ne razmišlja. Vid'o je da je 2001 top model, i uzeo ga je. Na kraju krajeva, cena je pristupačna, pogotovo za njega. Ko veli "zatrebaće"...

 

Ja sam inače alergičan na takav empiristički pristup...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve više kontam da su mu obrnuli redosled tog celog bloka.

A što se tiče GK 2001 vs GK 1001, opet mogu i da ga razumem. Ima čovek para, pa ni ne razmišlja. Vid'o je da je 2001 top model, i uzeo ga je. Na kraju krajeva, cena je pristupačna, pogotovo za njega. Ko veli "zatrebaće"...

 

Ja sam inače alergičan na takav empiristički pristup...

 

sada sam jos nesto gledao na netu o tom njegovom setup-u pa sam nasao da koristi GK punim kapacitetom posto koristi 4 Ona mesa kabineta (znaci u svaki GK po dva Mesa kabineta) i u pedalboard ima ubacen i Digitech Bass Whammy (koji se vise ni ne proizvodi koliko sam uspeo da saznam).

 

Ovi iz bassplayer.com su ovde izgleda ujebali stvar sa ovom skicom i to dobro :udri:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mislio sebi ovako slican pedalboard da nabavim u dogledno vreme :veseli::bend::rockdevil:

 

 

 

LINK

 

 

sta kazete? jos kada buh bih imao love za ovaj WAL bass...

 

 

 

 

znam da je proseravanje ali jbg

 

 

Brate...uzmes lepo jedan Fender JAZZ BASS....recimo reizdanje `62, USA i jedan dobar kabl...ubodes ga u panj ispred kuce i garantovano ce raditi bolje od onog buckurisa....

ali opet...sve je stvar ukusa, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja na moj prethodno objavljeni lanac efekada (tamo negde pre 16-17 strna ovo topika) upravo dodajem ultra ubercool fuzz ROGER MAYER MONGOOSE, koji mi je danas stigao iz Londona.

da, dobio sam ono sto sam ocekivao - ubicu prepunu gaina, sa veoma bogatim low endom, prelepim srednjim i visokim tonovima, i magicnim pevajucim harmonicima. nikad u zivotu nisam svirao ovako mocan fuzz (a niti overdrive, ili dist, da priznam) i ne zalim nijedan dinar koji sam za njega odvojio... a odvojio sam 140 GBP, tj 200 evrica.

 

 

mongoose.jpg

 

 

mongoosedos.jpg

 

tek sada cu moci da osetim zar nesvetih stoner orgija.

Sabbath forever.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, sto je mene totalno zabezeknulo i bacilo s nogu...

pedala je neverovatno beshumna, bez obzira na gigantsku snagu i kolicinu fuzza.

 

ja naviko da sviram boss (overdrive/dist) pedale, i cim otpanjim gain do kraja, a ne sviram, imam aplauz u pozadini. :icon_ne:

ova je tiha ko grob, a sam dodir zice pravi zemljotres, ako je gain otcepljen. :bigblue:

 

da, ima skoro beskonacni sustain - najlaksi vibrato moze jasan i lep feedback da odrzava dokle ti volja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a zamisli, neko cuje to chudo na bini. 24h sviram ovu spravicu, i odlucio sam da pobacam i zaboravim sva bossova govna koja imam. uz bozz idu i ibanez, i digitech, i sve te jeftinije shumece imitacije, zajebancije... svirao sam i Big Muff Pi, i Mongoose ga sije za klasu sto se tice same masti fuzza i bogatstva zvuka koji proizvodi. nije pedalicu dzabe izmlislio i patentirao cika Roger, koji je Hendriksu licno pravio pedale i bio zaduzen za zvuk.

 

HEHE, jeste ruzne boje, mada uistinu pedala je malo tamnija... ovo ej slika moje pedale, koju mi je poslao ortak akd je kupio u UK.

DSC00265.jpg

 

meni je, recimo, totalno kul taj rocket dizajn Roger Mayer pedala... sad, za boju mi se jebe... hehe.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procesor Boss ME-8, za bossove distorzije, a za malo extremnije mini amaterski lanac:

 

Vox WahWah, Digitech Death Metal(ovo nisam planirao uzimati, ali dobio u neku trampu :)), Behringer Digital Reverb DR-100, Behringer Multi FX FX600 (Delay), Behringer Preamp booster PB-100.

 

pict0005rvw5.th.jpg

 

To sve u:

pict0024rxc8.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Arch Enemy:

 

Nije mi sasvim jasan booster na kraju lanca, no može da ima smisla.

ME-8 ima loop za eksternu distorziju. U njega možeš uvezati Death Metal pedalicu, i ona tada postaje deo ME-8, i možeš je isključivati/uključivati i dodavati joj efekte sa ME-8. Po mom mišljenju ti je bilo suvišno da kupuješ reverb i delay kao posebne pedale, kad ih već imaš na ME-8 (dilej je čak tap-tempo varijanta...), koji je expansion-friendly procesor...

 

...just an opinion...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, znash kako, u pravi si u potpunosti. Planirao sam prodavati proc, jer sam imao Boss OD-20 umesto Digitech Death Metal dista, ali poshto sam neshto trampio, ugradjivao magnet i sl, vishe nemam OD-20 pa sada ostavljam ME-8 sebi(osim ako ne dobijem finu ponudu). :)

 

A inache ove behringerove pedale i vox wah sam dobio po veoma povoljnoj ceni, tako da ono...

 

Gde bi ti stavio booster? Josh nisam prouchavao sheme spajanja, jer sam tek pre neki dan sakupio sve to, pa sam onako "odokativno" nekom mojom logikom to spojio na taj nachin. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja upoznat sa pojmom gain boostera, on se stavlja pre pojačala da bi pojačao signal na ulazu u njega, čime se dobija više drajva na samom pojačalu. Naravno u slučajevima kad distorziju dobijaš na samom pojačalu a ne na nekoj pedali pre njega.

Primer: Uštekaš gitaru u pojačalo i otpanjiš dist, i ne bude ti dovoljan. Onda uzmeš gain booster i dobiješ još drajva (najčešće i šuma samim tim).

To su najčešće varijante sa overdrajv pedalama na kojima staviš manje dista a pojačaš level. Praktično si samo nenormalno pojačao signal. Popularne overdrajv pedale koje se kolriste kao gain boosteri su Ibanez Tubescreamer ili Boss SD1, recimo.

Možeš to uraditi i kompresorom ili ekvilajzerom. U slučaju ovog drugog potrebno je da ga vežeš pre dista i pojačaš mu level. To ti daje mogućnost i da malo prekrojiš karakter dista, jer će distorzija biti više izražena na frekvencijama koje si digao.

...a postoje i neki uređaji koji se prave baš u tu svrhu da budu gain booster. EMG ima neku skalamerijicu na primer, koju recimo Kerry King ima u svojoj gitari. Kad to uključi, gitara ima pojačanje (do) 20dB, što bi bilo dovoljno i da iz Roland Jazz Chorusa dobiješ distorziju. :)

 

blabla...

 

Dakle gain booster se stavlja pre one komponente koja ti daje iizobličenje što je ili (pret)pojačalo ili pedala, i sve to u slučaju ako željeni stepen izobličenja ne možeš da dobiješ bez tog dodatnog boosta.

 

U nekim slučajevima se pedala koristi i da frekventno malo sredi zvuk, a ne samo kao suv buster, pa onda kao rezultujuć distorzija bude zdravija, kompaktnija. To je slučaj sa Tubescreamerom na primer. Ja do nedavno nisam ni znao za tu foru, dok mi Dushan S nije rek'o...

 

Kako god, ova tvoj pedala sumnjam da ima neku svoju farbu, i verovatno samo diže signal u nebesa, pa ako si ga vezao pre nekog Marshall JCM 800 na primer možeš još uvek da imaš neki brutalniji drajv, jači od onog standardnog rokerskog na 2203 glavi (JCM 800).

 

Zavrzlama je kad ga vežeš posle modulacionih i prostornih efekata. Onda se dešava haos. Računaj da bilo šta što je vezano posle gain booster pedale u izobličenju, što je dobro za distorzije, ali ako si već pre pedale stavio i delay i reverb, onda ti već ne treba dodatna distorzija pojačala na sve to...

Ja bih je totalno izostavio iz lanca, a da baš moram negde da je zabodem, stavio bih je između Waha i procesora, i mogao bih njome da malo više poteram onaj Turbo OD i Blues Driver u procesoru. Pod uslovom da sam procesor ne podilkani od prevelikog ulaza...

Ali nema svrhe kad imaš i DS1 i MT2 u procesoru, a i Death Metal u loop-u...

A njih boostovati je kao stavljati veštačkog đokicu od 73 cm na svog koji je već i ovako 42 cm...

 

Cheerz! :pivopije:

 

malecki dodatak:

 

Ja bih recimo reverb stavio posle dileja, ali to i nije sad tako bitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na opshirnom odgovoru. Znash kako, proc josh nisam povezao sa svim ovim pedala, treba mi josh kablova, a svakako sam planirao uchini to. :) Pa da, taj preamp booster mi praktichno i ne sluzi nichemu, ali kada sam uzimao pedale, ishlo je sve u paketu. :) Stavio sam delay pre reverba. :)

 

Znachi, sada bi to sve trebalo izgledati ovako:

 

Gitara>> WahWah>> Preamp Booster>> Procesor>> Death Metal>> Delay>> Reverb>> Ozvuchenje

 

Proc i death metal mogu i obrnuto? Ne igra nikakvu ulogu, jer cu koristiti ili jedno ili drugo.

Edited by Arch Enemy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako koristiš ili jedno ili drugo onda ti je svejedno. Međutim onda ti treba dva pritiskanja da sa jednog pređeš na drugo.

Moj predlog, koji sam ti i gore spominjao bi bio:

 

Digitech Death Metal (u daljem tekstu DDM) vežeš U ME-8 na sledeći način:

Kabel iz rupe na ME-8 na kojoj piše nešto tipa "external OD - SEND" vežeš u input od DDM. Moguće je da se ne zove baš "send" već "Ext. OD OUT", no kontaš princip...

Kabel iz outputa DDM vežeš u "Ext OD - RETURN" na ME-8.

Dakle treba ti jedan kabelčlić više nego do sada, i to ti je jedini problem u celoj ovoj varijanti.

 

DDM držiš sve vreme uključen, nema ni potrebe da ga ikada više zgaziš. :mrgreen:

 

Šta si dobio?

Dobio si to da je DDM praktično onaj EXTERNAL overdrajv koji si imaš u OD/DS bloku i koji ti do sada verovatno nije radio ili je imao klin zvuk (jer ništa nije bilo vezano u external loop).

Možeš da programiraš kombinacije dalje kako hoćeš. Na primer namestiš clean bez DDM. Nije potrebno isključivati samu pedalu, već samo ne uključiš OD/DS sekciju (pedala broj 2) na ME-8. Kao da standardno praviš clean na ME-8, ne uključiš dist. Onda recimo namestiš neki krančić sa OD-2, i tu još uvek nema DDM-a u priči, mada je sve vreme vezan i uključen, samo što signal još ne ide preko njega. I tek kad napraviš neki program gde selektuješ EXTERNAL OD na OD/DS bloku (pedala 2), onda ME-8 umesto da šalje signal na neku od svojih 5 ugrađenih distorzija, šalje na onaj loop, tojest na DDM koji si ti tu vezao. Ovako svemu tome još možeš i da dodaješ EQ, modulacije, reverbe i dileje sa ME-8. Po mom mišljenju mnogo praktičnije. Potpuna programibilnost. Još ako uzmeš i divnu osobinu BOSS procesora da ne odsecaju dilej i reverb sa prethodnog programa, divota. Oni Behringeri ti onda ni ne trebaju.

Ako ti se i dalje ne sviđa zvuk distorzije, ti kupiš drugu pedalu, i vežeš je na isti način. Nisi zavisan od onog što su BOSSovci ugradili.

 

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@ SATAN-iz Batajnice:

 

Evo šta si pisao pre cirka mesec dana:

Gde ima i koliko je cena nekog pedalborda za 4 pedale max ili ako ima za 3?

A ja ti odgovorio:

Boss BCB-30, za tri pedale, je 45€, bez adaptera

Boss BCB-60, za šest pedala je 130€ sa adapterom

Onaj behringerov za 20 pedala nemam pojma pošto je...

 

Boss spada pod Roland, a za to je valjda glavni Mitros. Behringera možeš bilo gde uzeti, evo ja ga video u Artistu na primer.

I evo sad opet tebe:

Da li ima kod nas da se kupi pedalboard za 3 pedale i koliko para?

I evo opet mog odgovora:

 

IMA! Fabrički BOSS BCB-30, za tri pedale. Košta oko 45€, bez adaptera, i ima da se kupi bilo gde, gde prodaju Roland/Boss. Mitros na primer.

Ako ne nađeš, naručiću ti ja, jer imam neku varijantu, s tim da mi onda dođeš koji evro više jer (iskreno), hoću da se ugradim za barem tri piva u gradu.

 

Pošto si očigledno čovek koji voli sve servirano na "Izvol'te", evo, izguglao sam ti i sliku da vidiš o čemu se radi:

boss%20bcb30%20pedal%20board3.jpg

 

 

 

:D:mrgreen::bigblue::)

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...