Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

jel ima neka fora na nekom sajtu da nabrojis pedale pa da on sam napravi grafik ili si sam pravio sliku?

 

www.guitargeek.com

 

Tu su sheme mnogih poznatih muzicara. Ja sam sekao pedale pa sam lepio.... cak sam i kablice kopirao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ovaj drugi overdrive ti je samo za boost?

 

Super overdrive koristim samo kada mi u nekim trenucima treba jaci drajv, a uglavnom on uvek radi kada soliram jer daje pun ton tako da se moze reci,

ali ne dize volume nivo. Kao volume pedalu koristim ekvilajzer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uslikao sam drugarov pedalbord, pa reko' da postujem tu budžotinu.

Obratite pažnju na instaliranu stonu lampicu (made in china), koja radi na ispravljač od mobilnog, i kutijicu za trzalice :D :

 

csabicinpedalbord.jpg

 

Pedale su (redom kojim su na slici, a ne kako su povezane) BOSS DD-20, BOSS CS-2, BOSS TU-2, (red ispod) BOSS DD-3, BOSS CE-5, Behringer ekvilajzer ('bemliga koji je), Tech 21 XXL, Marshall Guv'nor, Cry Baby.

 

:mrgreen:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

uff...super izgledaju oni pedal bordovi...kul, onako nadzidzano svim tim gadzetima...samo ja ne koristim nikakve pedale...probao sam i pedale i procesore...svakakva chuda i sva daju uochljivo sintetichki-plastichni zvuk...pogotovo guitar rig...najbolja je po meni samo pojachalo i njegova distorzija i dobra gitara + eventualno neki equalizer...koliko sam primetio malo bendova koristi pedale kad snimaju u studiu...tezi se shto vishe nekom analognom zvuku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u send/returna sam ugurao delay (dd6), flanger, tremollo i autowah (trebalo bi da bude pre pojachala, ali ga koristima samo na clean-u i samog, tako da mi daje ok zvuk). Ove pedale kontrolishem line selectorom. Pre pojachala ide noise suppressor, a u njegovom s/r je compression sustainer :D

 

ovaj randall poseduej svoj reverb i chorus, tako da imam raznih efekata, mada 95% sviranja ide na drajv bez podmazivanja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam neku bas skoriju ali:

 

l_db43f7cce93d483ebf4fb223e04a0322.jpg

 

Laney GH100L je moj, MH su glava/kutija iz Chainsaw-a

 

s leva na desno: Digitech Whammy/Wah XP100, Crybaby Wah, Boss SD1 Super Overdrive, Korg DT10 tuner, Boss PS5 Super Shifter, Boss TR2 Tremolo, Boss RV3 Reverb/Delay, Line6 DL4 Stompbox Delay (e-bow je skroz ispred)

 

na fotki fale Boss PH3 Phase Shifter i Boss RE20 Space Echo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam neku bas skoriju ali:

 

l_db43f7cce93d483ebf4fb223e04a0322.jpg

 

Laney GH100L je moj, MH su glava/kutija iz Chainsaw-a

 

s leva na desno: Digitech Whammy/Wah XP100, Crybaby Wah, Boss SD1 Super Overdrive, Korg DT10 tuner, Boss PS5 Super Shifter, Boss TR2 Tremolo, Boss RV3 Reverb/Delay, Line6 DL4 Stompbox Delay (e-bow je skroz ispred)

 

na fotki fale Boss PH3 Phase Shifter i Boss RE20 Space Echo

 

e to ja zovem oprema! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...