Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

Kakav bolid. Jos kao drzi predavanje kako eto to ne moze da se odradi bez pedala, koje je platio 8000$. Za te pare moze da kupi najjaci Eventide i MIDI foot controller. Duplo jaci i stostruko jednostavniji setup. Nije ni cudo, mentol svira Telecastera. Odmah ti je jasno da je phony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali Kume, Eventide nema "true bypass", pa stoga "sucks some tone", ovo ovako je sve prirodno i bešumno, čak i pored cirka 70 metara veznih kablova. Garant mu i taj telekaster ima Buzz Feiten. Ja se nisam ni trudio da zalazim u detalje nakon neke četvrte pročitane rečenice. Otero sam ga u očin.

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali Kume, Eventide nema "true bypass", pa stoga "sucks some tone",

 

Na srecu Kume (da pojasnim vama ostalima nasoj braci, Kum je gore bio sarkastican), tvoj kum je zavrsio i neke skole prodavajuci kontrabant, gde su ga na dnevnoj bazi smarali da dizajnira, ispituje i popravlja kojekakva elektricna kola, a o spiritualnom zivotu tvog kuma da i ne pricam. Tvoj kum je za vreme svog skolovanja imao nekakve predmete zvane 'kvantna elektronika' i slicno, tako da mu najmanji problem u zivotu dodje los kabl. Ili nedostatak 'true bypass-a'. Kabl se da namotati, bypass se da napraviti, ali se elektron ne da spiciti bas tamo gde bi tvoj kum to i zeleo, sem pod uslovima bliskim apsolutnoj nuli (Kelvinovoj). Tako da je, moj Kume, tvoj kum odavno oprostio Tvorcu, Kelvinu a i elektronu njihove sopstvene 'nesavrsenosti' i hrabro se upustio u bolje sutra. Koje je danas.

 

Ziveo ti meni Kume, a tru-bypass nije nista drugo do one kvantne naprave koju ce Kuma aktivirati kad odes (ne d'o ti Bog) u neki 'overload' da covek mora da te 'zaobidje'. Licno, ja bih samo Kumi preporucio da te u takvom kontekstu 'resetuje' i ostavi na miru jedno minut-dva da se 'rebutujes'. Ima da budes ko nov, sa sve 'Welcome' dobrodoslicom. Uzgred, tvog kuma su mnoge resetovale ali se njemu cesto isprazni i CMOS pa posle ne prepoznaje svoju vernu ljubu. Naravoucenije: Ko se o CMOS opece ta(j) i u RAM duva :pivopije:.

 

Ljubi Kumu, a kum ide da vidi da nije u kujni.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Vec zamisljam svirku ovog cara....kasnjenje pola sata dok sve podesi,onda jedna pesmica pa onda pauza dok pogasi,popali i podesi sve sto mu treba za drugu pesmu,pa onda opet opleti moravac po pedalama,e onda pauza jer mu se upalila noga a i desanka od tolikog podesavanja.Razmazeni amerikancic,ima kinte pa mu se moze,koliko se vidi na njegovom profilu sad je u posedu G&L strata.Jedino sto priznaje da nije nikakav gitarista samo voli da se igra s efektima i zvukovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
ibanez-boss mt2-marshall-jedno uvo-drugo uvo-komsiluk

to je moj lanac

bilo nekad....

sad-ibanez-guitar rig-zvuchnjak ili Marshall :opusteno:

 

a efekti idu tipa noise gate-mezone-dilej-EQ-chorus

 

volim i da chachkam pitch pedal

 

od dista preporuchujem samo mezone i demon,ostalo sheat

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

metal zone je jedna od najgorih pedala koju je boss napravio, barem sto se mene tice. ovo pricam iz licnog iskustva, svirao sam na mt2 godinama i stalno je nesto falilo u zvuku. to je pedala da se svira sam u sobi, dok sa bendom nije bas upotrebljiva. suvise se oseca neka plastika u zvuku, ma kakvu gitaru i pojacalo koristio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

metal zone je jedna od najgorih pedala koju je boss napravio, barem sto se mene tice. ovo pricam iz licnog iskustva, svirao sam na mt2 godinama i stalno je nesto falilo u zvuku. to je pedala da se svira sam u sobi, dok sa bendom nije bas upotrebljiva. suvise se oseca neka plastika u zvuku, ma kakvu gitaru i pojacalo koristio.

 

:confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

na desktop zvuchnicima :)

 

Shalu na stranu, dok chovek ne proba neshto konkretnije, neka bude da je mt-2 najbolja pedala, a mozda i promeni mishljenje kad bude isprobavao druge pedale. Samo napred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

..boss...

mt2.. teško da je najbolja...

ali ipak... ja nisam hteo da uzmem ds-1 jer bi mi zvučalo smešno u sobnoj varijanti uz malog tranzistorca na kojem sviram...

problem sa mt2 je što je napravljen za samo jednu stvar: gain

kad pokušaš nešto drugo zvuči smešno

ali sad se razmišljam da uzmem i ds-1 jer je mnogo pristupačna cena a i solidna je pedala za tako neki rock vajb...

Edited by Luka Hoax

Share this post


Link to post
Share on other sites

..boss...

mt2.. teško da je najbolja...

ali ipak... ja nisam hteo da uzmem ds-1 jer bi mi zvučalo smešno u sobnoj varijanti uz malog tranzistorca na kojem sviram...

problem sa mt2 je što je napravljen za samo jednu stvar: gain

kad pokušaš nešto drugo zvuči smešno

ali sad se razmišljam da uzmem i ds-1 jer je mnogo pristupačna cena a i solidna je pedala za tako neki rock vajb...

 

Moj ti je savet da uzmes klasiku,Ibanez TS-9 ili ProCo Rat II....2 najbolje distortion pedale koje sam ja u zivotu svirao

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

STa znaci najbolja pedala?Najbolje zvuci?PA sve moze dobro da zvuci zavisi kako sta uradis...Metal zone je po meni najkvalitetnija analogna ,po pristupacnoj ceni, distorzija samo treba vremena da covek nauci malo oko nje...E da mozda je losha malo kuci ali zato je za uzivo nenadjebljiva jer ima one srednje opasne

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...