Jump to content

Vaš pedal board


Abramelin

Recommended Posts

Pa ono zavisi dosta i kakve magnete sviras i u kakvom si shtimu....Ovo moze i obican gain/drive da izvuce a mozes da probas i sa big muff recimo

 

Meni previše pršti taj metal zone, nema uopšte duboke. Drajv sa pojačala i SD-1 da zamastiš i to je to.

 

Slazem se....sve distortion boss pedale prshte i nemaju duboke...Zato ih ljudi uglavnom koriste za boost za solo...kao eto SD-1 recimo.

Edited by zombie eater

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel svirao neko na Metal Muff-u ili Uber Metal-u? Trebala bi mi neka distorzija koja moze da izvuce
(kapiram da ovo nije bas pretesko dobiti, jer oni koriste GT8)

 

Da li bi ovakav zvuk mozda mogao da se dobije sa tom varijantom drajva na pojacalu + SD-1?

 

kupi lampashki laney, a onda sa big muffom bustuj :mrgreen:

 

u mojim situacijama, mt-2 nije imao dovoljno midla i zato je prodat kao zujalica :D

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni previše pršti taj metal zone, nema uopšte duboke. Drajv sa pojačala i SD-1 da zamastiš i to je to.

PA i treba da prsti ,kad sviras sa bendom imas valjda basistu i makar dve bas pedale obicno bendovi koji koriste recimo metal master se necuju uopste :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

mt-2 je najbolja pedala ikad napravljena za mjetal!Ako hocete da zvuchite kao Zeppelin ili Maideni onda vam svakako treba neshto drugo,ali za cvrshci mjetal treba mt-2.

 

jeste da je zvuk hladan,metalan,jednostavan,ali zato low rushi sve pred sobom.kao i treble koji dosta podseca na Dime Dist.kao i midL.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA i treba da prsti ,kad sviras sa bendom imas valjda basistu i makar dve bas pedale obicno bendovi koji koriste recimo metal master se necuju uopste :P

 

Pa i gitara treba da ima muda. A metal master je možda i najkrš dist pedala koju sam probao. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam MT-2 - nije losa pedala, mada se meni ne svidja

Dalje imao sam i SD-1 - odlicna pedala ukoliko koristite neko master lampasko pojacalo, pa zelite da dodatno `zamastite` ton

napomena: najbolje radi sa Les Paul-om :)

A da, imao sam i DS-1 - najbolji odnos cene/kvaliteta/funkcionalnosti - naravno, najbitniji faktor je covek i nacnin na koji koristi svoju opremu.

Ova pedale i LP nisu dobra kombinacija, Stratolike gitare, mogu da prodju.

Vazno - sve BOSS dist/drive pedale ce uneti dosta suma i uciniti da vas ton bude malo prashtaviji ili sta god.

 

Trenuto imam Marshall DRIVE MASTER, pedala koju sam jurio godinama i nikada je necu prodati.

Takodje, posedovao sam i Marshall SHRED Master, koji mi nije odgovarao iz razloga sto nije imao Middle kontrolu, vec samo contour.

 

Podjednako su dobre, ali Drive Master mi vise odgovara.

 

Ove nove Marshall JH i sl... necu ih pljuvati, ali mi se ni malo ne svidjaju.

 

A da... nista od gore navedenog nije toliko bitno koliko udarac desne ruke tj. trzalice...

Najbolji primer - Lale - svojevremeno, dosta losa gitara, DS-1, ukljuci se u sta god, a ton k`o kuca!

 

Hail LALE !!!

Edited by J.J.Jesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Od pedala koristio sam

 

Ibanez Thrashmetal -  nije bio nešto

 

Digitech Deathmetal - bio je sjajan, jednostavan i super za snimanje, jedino što je samo za max gain svirku

 

Digitech Digidelay - vrhunska pedala, dosta mogućnosti, zajebao sam se što sam je dao u nekoj lošoj transakciji

 

Electro Harmonix Flanger - super oldskul pedala, zvali smo je rešo prodao sam je

 

Boss MT2 - ne svidja mi se

 

Boss HM - onako shta znam, nije neshto

 

Behringer Wah - sranje

 

 

 

Dojadilo mi je da se smaram sa kablovima, adapterima, produžnim kablovima, stepovanjem kad menjam zvuk...

 

Sada koristim Zoom G9.2tt procesor i super je. Malo je komplikovan, editovanje patcheva je mnogo jednostavnije preko kompa putem midi kabla. Ima dve lampe, tri eksprešn pedale, i 9 pedala između, od kojih je 5 za patcheve, dva za banke i dva potpuno programabilna. Ima usb konekciju za snimanje direktno u komp, gde sluzhi kao eksterna muzička karta...

 

Najbolje od svega mi je to što kada napravim fin patch mogu da stavim na levu exp pedalu volume, na desnu npr whammy i kontrolu gaina, a na dve function pedale npr delay i flanger. Tako u okviru jednog patcha imam sve zvukove u jednoj pesmi. I da, kupio sam ga od nekog narodnjaka, koji ga je kupio, smorio se od lampica i knobova i odlučio da mu to ne treba pa mi ga je prodao za 100e manje, savršeno novog :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kolko love taj pedalboard i jesi zadovoljan?

 

Bio je ispod 8000 u Mitrosu, imaš za 4000 neki lik prodavao na muzicki-forum.com, pa proveri da li je prodao. ;) Dobar je, naravno, slabija plastika neko Bossov kofer, ja sam imao mali "kvar" sa njim, tačnije, ovo skroz u gornjem desnom uglu gde je input i to effects nije imalo dobru masu pa smo malo dolemili i sad radi kako treba. ;) U suštini sam zadovoljan, još ako zabodeš za 4000 dinara onaj verujem da će ti se isplatiti. :D

 

koliko love za taj dd-7 haha...

 

:D

 

Već je prodat, samo čekam srećnu vlasnicu da se vrati iz Rusije da pokupi pedalu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...