Jump to content

Soilwork


Recommended Posts

e, a da nije malo besmisleno o tome raspravljati, a?

 

--

 

ja cenim da je predator's portrait takođe vrhunski melodeath. mada meni je čejnhart ubedljivo najbolji.

 

i sad nešto, kad razmišljam o njihovom razvoju, kapiram da će ovaj novi biti čist nu metal, možda čak i gori od in flejmsa, što je vrlo teško postići

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci cim izbace onaj provaljeni thrash kec sto svaki bend posle At the Gates je koritisio, odmah su nu metal....hmmmm

 

Jes da je melodicno, komercijalno i sporije....ali njihova svirka nema nikakve veze sa Korn-m, Limp Bizkit-om, itd...

 

a In Flames samo malo kopira Korn sto se tice vokala, tako da, rekao bi da su i oni daleko od nu metala.

 

Ili mozda ih svrstas u nu metal zbog frizura i odece....sto je prilicno bedan kriterijum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i.f? svrstavam ih u nu metal zbog njihove muzike.. a i celokupnog stava.

fridena bih spalio na lomači.. kad samo pomislim da su mi nekad bili omiljeni bend..ccc

 

a soilwork su (još uvek) neki moderni thrash.. uostalom videćeš i sam na šta će da liči novi album..

Edited by KRANG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ti da generalizujes to, bato. Znam desetine ljudi ovde koji slusaju i Soilwork i novi In Flames, a i te kako vole pravi metal. Eto, ja sam jedan od njih. Necu da pricam kako je u Nemackoj ili Svedskoj, gde su ova dva benda omiljena medju tipicnom metal populacijom. To sto se vama ne svidjaju njihovi novi radovi postujem, ali me vredja kad se izjavi ovako nesto. Je l` to znaci da ja ne slusam metal mozda? Ili Azal? Ili Out Of Time? Ili Body Remover? Dajte malo smiriti strasti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ko ste vi uopste? orangelistening.gif

Elem, da skratimo pricu oko pod-pod-pod-pod vrste metala koji sa par poslednjih albuma sviraju Soilwork, In Flames i ekipa, recicemo da sviraju moderan metal, moze tako? Moderan metal nije jednak Nu metalu, pominjem to jer vidim da mnogi ta dva pojma mesaju i trpaju u isti kosh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ti da generalizujes to, bato. Znam desetine ljudi ovde koji slusaju i Soilwork i novi In Flames, a i te kako vole pravi metal. Eto, ja sam jedan od njih.

Evo,i ja se javljam. icon_smile.gif Kakav Nu Metal,bre ljudi,da li ste normalni?I sta ima veze sto furaju trenerke,furam ih i ja (al' mi je kriterijum) icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

au kente... koje strasti?

prvo, oko razlike imeđu ova 2 benda: da, imaju sličan razvojni put, ali "soundtrack..." se dosta razlikuje od "figure number five".. i to toliko da mi je ovaj prvi odvratan, a ovaj drugi sasvim ok album. ta razlika je valjda svima očigledna.

--

i ostajem pri tome da je novi in flames čist nu metal..

e, sad, neko to voli, neko ne. ja ne icon_smile.gif

 

--

 

a ovo za oblačenje..: jebe mi se kako se ko oblači. to je stvar ličnog izbora. ko me poznaje, zna kako se ja oblačim. to pozerisanje sa lancima & stuffg me nikad nije zanimalo.

i momci iz in flamesa: mogu oni da se oblače kao cikuski klovnovi što se mene tiče sve dok sviraju dobru muziku, ali ovo je daleko od dobre muzike.

 

a soilwork su nesposobni da sami kreiraju svoj put, pa i njih čeka ista priča kao i i.f.

živi bili pa videli icon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krang, nisam na tebe mislio. Bas si neki sensitivie motherfucker... I na tebe sam odavno oguglao evotigana.gif

 

"Oba benda se nekako trude sve vise da budu shit sa stanovista nas koji slusamo metal .. al uvek ce se naci klinci u adidas trenerkama i sa dredovima kome ce ta mjuza biti OK "

 

Ovo povlaci da ja, ako ih volim, ili ne slusam metal ili sam klinac u adidas trenerci. Nemo` se vredjamo... pivopije.gif

 

Mogu tebi da se razlikuju FNV i STYE koliko god hoces, ali je fakat da su oba srodna i kao sto Azza rece pravi predstavnici modern metala, koji nema veze sa numetalom. Raunchy, Mnemic i kompanija spadaju tu takodje. Mozes ti da mudrujes do sutra, ali ne ide brate, mnogo si subjektivan. mhihi.gif

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Oba benda se nekako trude sve vise da budu shit sa stanovista nas koji slusamo metal .. al uvek ce se naci klinci u adidas trenerkama i sa dredovima kome ce ta mjuza biti OK "

 

Ovo povlaci da ja, ako ih volim, ili ne slusam metal ili sam klinac u adidas trenerci. Nemo` se vredjamo... pivopije.gif

Zaboravio si na dredove icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ne budimo bukvalni icon_smile.gif Govorim o tendencijama ... uvek ce biti metalaca koji krisom slusaju Korn, samo nece da priznaju icon_smile.gif Slicno ce se desiti sa Soilworkom i In Flamesom icon_smile.gif ... Ma stvar ukusa nek slusa ko sta voli, znam za sebe da vise volim metal od nekih NU metal derivata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam metalac ali slusam i KoRn ne vidim sto bi to bio bilo kakav problem i sto bi to krio od bilo koga?!

Jos jednom da ponovim Soli (posto vidim da ne citas sve po redu icon_razz.gif ) postoji bitna razlika izmedju nu metala i modernog metala, u ovom slucaju I.F. i Soilwork pripadaju pod ovu drugu grupu! icon_da.gif

Edited by AzzA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam metalac ali slusam i KoRn

slušaš korn? onda nisi. icon_twisted.gif

mhihi.gif

--

 

da, "reroute .. " je fuckin "moderni medal".

 

soundtrack je nu metal.

 

nego da se vratimo na onaj cover..

 

jel i ono travis smith radio, jer znam da je radio cover ca natral born koji imam na originalu? mada, ne verujem.. ne liči mnogo na njega.

 

btw sad sam baš razgledao njegov sajt, čovek je apsolutni genije.

 

evo link, svima preporučujem da ga pogledaju, on je inače radio covere za neke od najvećih svetskih bendova, uostalom, pogledajte i sami:

 

http://www.seempieces.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

slušaš korn? onda nisi. icon_twisted.gif

mhihi.gif

--

 

da, "reroute .. " je fuckin "moderni medal".

 

soundtrack je nu metal.

Ufff dobro je... taman sam pomislio da nesto nije u redu samnom.

----------------

 

Soundtrack nije Nu Metal jer da jeste zvucao bi kao recimo Spineshank ili mozda cak i KoRn. Naravno oni nemaju vezu s vezom sa njima. Problem je u unapred definisanom opredeljenoshcu vecine metalaca. Ako se "iskoci iz shina" odmah se pravi frka oko toga i pokrecu se price o iskrenosti i ostalim mucnim temama.Da ne bude da je nesto lupetam ovde, Iron Maiden je pravi dokaz za to. Oni se nisu menjali tokom svih ovih godina koliko sviraju i poslenji album im zvuci isto kao i neki pre deset godina i oni su ultra popularni medju metalcima. Kada su bili nabudzili gitare na albumu "The Factor X" svi su proglasili taj album najgorim I.M. albumom i ako on to nije bio. Zato mi je termin true metalac toliko gadan da bi pukeface.gif

 

A da ne bi suvise offtopic-ovao... pitacu jel se zna kada ce se pojaviti novi album (datum) i pitati nije li pevach Soilwork-a odvratno ruzan?!

Inace Travis je ooodlican umetnik! Mislim da on nije radio cover ne lici na njegove radove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lose si skontao, Boromire. Sviraju podosta stvari sa prva tri albuma, da ne nabrajam sada. Nikada nisu niti ce napustiti svoje korene, stavise ponosni su na njih, ali nisu u fazonu da im se vracaju. A Travis Smith se ponavlja, pa, recimo, od A Natural Disastera... Moz` tako? icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...