Jump to content

The Devin Townsend Band


Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Plovdiv veče pravo Devin veče. Znam da nije ni prvi ni poslednji koji svira u onom prostoru i sa orkestrom i sa vatrometima, ali mi nekako dosta toga tamo bilo over the top i baš mi ide uz njega i da je ovo uradio :D Sam taj orkestar je realno više bio impozantan kao pojava (slika niže), pa još i hor poređan na gornjem nivou iznad svih...ali sam realno bend čuo u 90% zvučnog spektra, odnosno njih petoricu mnogo jače nego celu bulumentu zajedno. Prvi deo seta u tom settingu, sa milijardu ljudi na stejdžu, kul mi bilo što nit sam glasao kad bila opcija, nit sam znao šta će da svira uopšteno, pa mi bio kul momenat iznenađenja kako je tekao taj prvi set (doduše posle giga sam video da su imale "By Request "majice da se kupe gde je na poleđini ispisana setlista xD). U odnosu na BG koncert bile iste one tri nove i Deadhead, a ostalo prošarano sve iz 90ih/početak 2000ih, jedino upitno dal morale dve sa Sinkestre, ali fakit, čuo sam dve sa Terije, ja prezadovoljan :D "Canada", "Bad Devil" i "Deep Peace" mi bili vrhunci tog prvog seta.

 

Posle neke polasatne pauze, dok su raščistili stejdž od prethodnopomenute bulumente, preraspodeljena bina tako da je sad samo bend na sceni, što je nakon onog vizuelnog spektakla od pre malo izgledalo prazno, bar neki backdrop ne bi škodio (posebno što su spec za gig poseban poster izradili), ali sve to bilo iskreno nebitno kad su krenuli da praše Biomech. Minimum pauzi između pesama, mislim samo jednom Devin da je imao komentar posle druge ili treće i to da bi predstavio basistu koji je došao da odsvira album tu, i bubnjara koji je preminuo. Posle toga mislim više nijedan prekid, maltene kao CD da si pustio...toliko nalik na tome da je na kraju seta čak i onaj vrisak odradio :haha: Kul i smešan momenat istovremeno. Dev generalno raspoložan, kao i uvek bešga, nije vrteo iste fore kao u Bgu, ali jeste većina njih bila za prdeže i nesigurnost, kao i uvek bešga.

 

Sve u svemu, sjajan bugarski vikend. Gledam ga live i narednih godina čim budu prilike, bar dok ne čujem "Earth Day" :D

 

hvfzPbs.jpg

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas odlicno bilo, once in a lifetime koncertno iskustvo, rekao bih.

 

to sto Igor kaze, orkestar se najvise cuo za vreme Truth, jer je to bila prva pesma, i mislim da u tom momentu tonac jos nije pojacao bend koliko je zeleo. Vec od druge by request pesme, bend je bio skroz u prvom planu.

 

Sto se tice By Request setliste, mislim da su bili u fazonu "aj moze by request, ali daj i da sviramo neke sto znamo da ne moramo 10 novih pesama da spremamo preko OM" tako da su bile te novije sto su i u BGu svirali i Deadhead. Jes da je Deadhead u top 10 najboljih Devin pesama sigurno, ali bi mi lepse bilo da su odsvirali nesto drugo sa AE - recimo Suicide bi bio kul.

 

i te dve sa Synchestra nista spec. cak bi mi bolje bilo da su svirali Vampira koliko god da je izlizana. Hypergeek bi recimo isto bilo vrhunski da se cuje, ali jebi ga.

 

OM je bio savrsen. Jako emotivan, taj prvi deo by request je bio bas onako carefree, dosta nasmejanih faca u publici, ali OM je druga prica. Najvise su uzivali ti ljudi sto mnogo vole taj album. Ima tu bangera, Seventh Wave, Life, Regulator, ali ipak je album dosta mracan i tezak, nije bas "hit do hit."

 

Svakako je meni jedan od najbitnijih albuma u zivotu, tako da sam bio na ivici suza i ekstaze sve vreme, nista ne bih menjao. Dev je vokalno dao sve od sebe, tri sata pevao jako zajeban materijal, svaka mu cast.

 

I super stvarno sto je stari basista sa albuma (Squid Vicious iz Punky Brewstera!) dosao da odsvira i sto su posvetili pokojnom bubnjaru.

 

Verovatno u top 10 koncertnih iskustva svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrh koncert, sve su rekli iznad. Baš sam srećan za "Truth", nije mogla bolja pesma u set. Prosto je neverovatno da su otprašili celih sat i po sa orkestrom, odmor od 25 minuta i onda još ceo "Ocean Machine", sat, sat i po svirke i sve pod konac odsvirano i otpevano a još Ryan imao grčeve od premora i bilo hladno i sve. Još uvek ne mogu da izbacim iz glave kako Ryan svira "Death of Music" petnaest minuta kao mašina, to samo ide k'o sat.

 

Šta reći, osim da se možda eventualno nadam da će biti još prilika da se čuje, možda nekad odsvira "Depth Charge", "Ziltoidia Attaxx", a može slobodno i opet "Seventh Wave", "Night" i tako, bla, bla. Baš je sve bilo lepo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Developing a Ziltoid phone app...in tandem with new music. Creatively free and fun. Meeting tonight to get ideas flowing

 

Eto tačno njega za 5-6 godina kako promoviše Devin kafu (koja će imati neki Ziltoid logo), a uz nju i novi album koji se preporučuje da se sluša dok se ista pije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Devi pod hitno da odmori jedno godinu-dve dana ,samo igrice i sport da prati ,ništa da ne dira gitaru ,klavijature ,mikrofon ,da se skine sa muzike skroz. Posle tok isteka tog vremena ,kad se žešće smori i kad su mu baterije opet na 100% ,da cimne staro društvo iz Strappinga, uđu u studio ,snime u jednom dahu neko besmrtno remek delo od 30 min ,reign in blood brzina, emperorska olujna neba ,samo kec ,rif ,solaža i dranje ,sve hitovi a la Wrong Side ,krenu na turneju ,svrate do bg-a ,uriniraju po sirotinji kako novim tako i starim hitovima i ostave nas urinirane da vičemo kako je metal opet pobedio ,dok oni konzumiraju kokaina i kruševačkih studentkinja u bekstejdžu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

On September 22, 2017, DEVIN TOWNSEND PROJECT played a special show at the Ancient Roman Theatre in Plovdiv, Bulgaria, celebrating the 20th anniversary of Devin's landmark "Ocean Machine" album in full, as well as a set of fan-requested tracks alongside the Orchestra of Plovdiv State Opera. This concert was filmed, and on July 6, 2018, it will see the light of day as "Ocean Machine – Live at the Ancient Roman Theatre Plovdiv".

"Ocean Machine - Live at the Ancient Roman Theatre Plovdiv" will be available as a limited deluxe 3CD/2DVD/Blu-ray artbook (with liner notes from Devin and a special documentary dubbed "Reflecting The Chaos" on the second DVD & Blu-Ray), special edition 3CD/DVD digipak, standalone Blu-ray and as digital audio download.

"Ocean Machine - Live at the Ancient Roman Theatre Plovdiv" track listing:

By Request with Orchestra

01. Truth

02. Stormbending

03. Om

04. Failure

05. By Your Command

06. Gaia

07. Deadhead

08. Canada

09. Bad Devil

10. Higher

11. A Simple Lullaby

12. Deep Peace

Ocean Machine

01. Seventh Wave

02. Life

03. Night

04. Hide Nowhere

05. Sister

06. 3 A.M.

07. Voices In The Fan

08. Greetings

09. Regulator

10. Funeral

11. Bastard

12. The Death Of Music

13. Things Beyond Things

devintownsendprojectoceanplovdiv.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...