Jump to content

Manticora


Recommended Posts

Ja još ne verujem da bili kod nas :D

 

Realno nikad ih ne bi gledao da ne svratiše tad.

 

' timestamp='1524079965' post='2981837']

Podrzi onda coveka :)

 

https://www.kickstar...l/posts/2157345

 

Uh, ne znam xD

 

TIL na danskom se ”FUUUUUCK....” prevodi kao ”FUUUUUCK....”

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Uspeo sam da odem na put od dve nedelje a da ne spakujem album na mob, a taman sam se bio zahuktavao sa slušanjem albuma... Elem, vrlo dobar album. Nije mi jači od Safe-a svakako, ali mi je iznad Cirkusa, tako da ono, gornja sredina diskografije. Realno albumu ne ide u prilog dužina od 70 minuta s obzirom da nema nekih većih promena u tempu pesama, ali s obzirom na pauzu od 8 godina, neka ih :D Postava se maltene restartovala u odnosu na prošli pošto su sad samo tu Larseni od članova starosedeoca, ali na sreću nije bitno uticalo na kvalitet i pravac albuma reklo bi se.

 

Ne znam da l je prvo ovaj napisao priču pa muzika išla prema tome, ili obratno, kako god, najmračniji i Manticora album do sada, sa kilo riffova i više slojeva nego na sebi nego stranac na vetru zimi u Kopenhagenu. Npr. mislim da sam tek na treće slušanje opazio kako mi "Growth" jebeno dobro lega, uprkos onom iritantnom chantingu :D Mislim da je onaj singl pred album, prva na albumu inače, sasvim dobar reprezent pravca, s tim što sreća ima i najež melodičnih deonica na albumu takođe (Katane).

 

Kome nedostaje malo muškog powera, Manticora pečat kvaliteta je jasan na ovom (na coveru još više). Štaviše, ne znam da l ih više nazivam power iz navike ili sad ovo već može da se nazove prog-thrash albumom. Ne znam baš nešto puno bendova koji rade ovo što oni rade na ovom nivou. Labele na stranu, album za pod obavezno za ovu godinu. Ko mi nađe bolji power ove godine častim Ayahuascom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Zanimljivo ovo zvuči, meni Manticora uvek bila teška malo zbog previše nabacanih delova, i ovo je komplikovano i predugačko za svoje dobro ali izdvojeni sami za sebe, sviđaju mi se mračna atmosfera i moderni pristup izmešan sa powerica melodijama. Kapiram da se neću baš trovati od albuma ali mora se priznati da ima kvaliteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Quote

Finally, completely and utterly done with the new MANTICORA album "To Live To Kill To Live".
Jacob Hansen has worked his magic - we have assisted and provided the music.
Trust us, when we tell you that you will be absolutely flabbergasted, when you hear this one!!
August 28th...
Kristian, Lars, Stefan, Kasper and Lawrence (+ Jacob).

U istoj godini i Falconer i Mekong Delta i Manticora novi albumi. Dvehiljadedvadeseta,  sve ti opraštam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Nisam nezadovoljan ovim, samo sam nekako u međuvremenu postao baš fan "To Kill..."-a, tako da mi je naraslo očekivanje za ovaj, i zasigurno mi slabiji album. Čini mi se da je Lars malo zakazao ovog puta sa vokalnim hook-ovima, s tim što moram da se ogradim da lirike nisam ič ispratio, pa ne znam koliko se iscimao u stvari oko priče i koncepta. Se nabave diskovi, pa ispratim lepo radnju.

Sa druge strane, rifferski ubija album ponovo, i lepo mi je sve uklopljeno i dobar flow ima album, što retko mogu da kažem za album od 60+ minuta. Tu je i jedan obligatory earworm guitar hook koji nema teorije danima da izbacim iz glave,  "Tasered/Ice Cage", tako da dosta stvari je na mestu kada pričamo o Manticora albumu.

S obzirom kakva je power suša u poslednje vreme, i ovakvi "samo vrlo dobri" albumi su more than fucking welcome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš dobra ekipa skupljena

On 9/7/2020 at 3:30 PM, azal said:

meni skroz kul jedan i drugi, danas preslusao. nisam bas huge fan, ali mi deluje da su sviracki malo zajebaniji sad nego ranije. jel se tripujem?

Zavisi koliko ranije misliš, ali meni u glavi da su ovakvi manjeviše još od Hyperiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...
  • 2 months later...

Def vokali najslabiji na celom albumu, mjuza uopste nije losa, taj neki thrash power a la Nevermore, cak i Lars u nekim momentima povuce na pokojnog Warrela, al' generalno je najslabija karika + produkcija vokala je bas losa, nekako lose sedi sve u mixu pa jos dodatno ne zvuci kako treba. Da je layer-ovano malo vise i bolje zvucalo bi mocnije sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jes' da prošlo 4 godine od zadnjeg, ali utisak mi je da nisu morali još da žure sa ovim. Uredno je, ali najslabija Manticora od Black Circusa lagano. Ravan zvuk i kucan bubanj isto ne pomažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...